Engelsiz Aslanlar (2016-2017 Sezonu)

Takımımızın 2016-2017 sezonuna girerken Sedat İncesu hocamızla sözleşmemiz devam ediyor. Kadromuzdaki sekiz sporcumuzun da sözleşmeleri bitti. Türk statüsünde oynayan iki yabancı sporcumuz Mete Sarı ve Mehmet Türk takımdan ayrılan iki isim. Diğer sporcularımız ile olan görüşme devam ediyor. Fikri Gündoğdu Beşiktaş ile anılıyor.
 
Henüz diyemeyiz. Esas olan kalıcı bir yapılanma ancak mevcut ortamda çok mümkün gözükmüyor. Elbette eldeki imkanlarla hocamız en iyisini yapmaya çalışıyor.

Transfer bilgilerinden uzak bir yorumum olsun. Geçen seneki İranlı oyuncularımızın yerine düzgün 2 isim ekleyebilirsek Beşiktaş'ın zaten şansı olmayacak.
 
sezonun acılmasına az bir zaman kaldı kimler kaldı takımda kimler gitti yeni alınan varmı ya da alınacak inş 8 kişilik dar rotasyonla oynamayız
 
Sevgili Yusuf,

İlgin için çok teşekkürler. Transfer konusunda bir takım gelişmeler var ancak eskisi gibi geniş kadro kurabilmek şimdilik hayal. Bunun iki sebebi var:

1. Bütçe kısıtlı.
2. Transfer konusunda bütçe belirsizliği nedeniyle biraz geç kaldık.

Şu an için 3 eski oyuncumuzun yanına 3 yeni oyuncu kattık gibi. Kızların durumu belli değildi en son. 1-2 ekleme daha yapabilmek çok iyi olacak. Benim transferlerden gördüğüm hücum potansiyeli olarak geçen sezonun bir tık yukarısında olacağız ancak yine de bir uzun oyuncu ihtiyacımız var. Potansiyelimizin maksimumunu özellikle önemli maçlarda sergilememiz gerekmekte.
 
geçen seneki kadrodaki iki yabancı oyuncumuz ne oldu efendim matteuz filipkiş ve pıtr lbunskş artı galiba yine bu sene bu takımımızdan bir şey beklemek hata olur galiba anlatığınıza göre beşiktaş yine şampiyon
 
Gecen seneki 8 oyuncumuzun durumu nedir su ana kadar yapilan transferler rodney hawkins omer gurkan celal guler bulent yilmaz dogrumu
 
Kadro netleşti. Geçen sezonki kadromuzu Piotr Luzsynski hariç koruduk. Beşiktaş'tan Bülent'i, Hollanda ulusal takımının iki önemli oyuncusu Mustafa'yı ve Robin'i, son olarak da Akın Celal'i kadromuza kattık. Sze açısından sıkıntılı ancak yetenekli oyunculardan kurulu bir takım olduk diyebiliriz. Sakatlıksız ve güzel bir sezon geçirmek dileğiyle...
 
Türkiye Kupası denen zımbırtı son anda organize edildi. İlk önce İstanbul'da olacaktı, sonra Antalya'ya alındı. Takım henüz toplanmamışken 4-5 kişi ile katılamazdık.
 
Engelsiz Aslanlar’ın Başantrenörü Sedat İncesu, 2016-2017 sezonu Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nin başlamasına kısa bir süre kala yeni sezon öncesi çalışmalarını, takımın son durumunu ve yeni sezondan beklentilerini resmi sitemize değerlendirdi.


Bir eksik dışında çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Sedat İncesu, yeni gelen transferlerle rotasyonlu bir kadro kurduklarını belirterek, “Bu sene lig 29 Ekim’de başlıyor. Takım antrenmanlarımız gayet güzel bir şekilde devam ediyor. Olimpiyatlar’da olan bütün sporcularımız geldi, sakatlık veya kötü bir durum yok. Sadece Fifi omzundaki ciddi bir sakatlık sebebiyle yarım sezon oynamayacak ama kadromuz bu sene daha geniş. Dört tane yeni transfer yaptık. Beşiktaş’tan Bülent Yılmaz geldi. Hollanda’dan Türk asıllı sporcumuz Mustafa Korkmaz ve Robin Poggenwisch geldi. Bir de uzun bir sporcumuz var; Akın Celal. Yeni ama gelişebilecek bir sporcu.


Geçen seneye göre daha rotasyonlu bir takımız. Bu sene çok daha gençleştik. Yine seyircilerimizin önünde göze hoş gelen, güzel bir basketbol oynatacağımıza inanıyoruz. İkinci devrede Fifi’nin katılmasıyla da Play-Off’lara daha hazır gireceğimizi düşünüyorum” şeklinde konuştu.
 

Üst