Epiphanny Prince

Ali Saygin siz uzerinize aliyorsaniz benim yapabilecegim bir sey yok.

Ben bu forumda en ufak bir olumsuzlukta akbaba gibi ususen insanlari gormekten biktim. Ustelik bu insanlarin buyuk cogunlugu, hatta belki hepsi, ne FIBA tavri bilir, ne TBF katkisi bilir, ne de kulup yoneticilerinin, calisanlarinin bu isler icin neler yaptigini bilir.

Olaylarin ic yuzu aciklanmadan yapilan her elestiri malesef benim sozlerimi dogrular.

"Insanlar elestirilmemeli." demiyorum, "Olaylar ile ilgili bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmamali, elestiri bu bilgisizlikle yapilmamali." diyorum.

Ernoyan bey biz Prince konusunu klupten duymadik.Klup ayrintili aciklama yapip Prince konusunu bize duyurmus olsaydi dediklerinize hak verirdim.Ama biz Prince in oynamayacagini ogreniyoruz ama klupten olayla ilgili bizi rahatlatacak bir aciklama henuz gelmis degil.Bu aciklamayi herkesten once klup yapip bizede son anda Prince i oynatamiyacagimiz belirtildi.Sezon basinda boyle bir durum yoktu ve dun belli oldu deselerdi bizde derdikki klup bu olaydan sorumlu degilmis hicbir seyden haberleri yokmus.Prince konusunda Rus medyasini tarayacam simdi detayli.Belki bu konunun ayrintilarina oradan ulasabilirim.

Bu bizim yapımızda var galiba hiç bir şeyi anlamadan gelip saçmalamak, ahkam kesmek. Böylesine müthiş bir dönemde büyük bir zevkle okumayı düşündüğüm yerden bir sinir küpü olarak olarak kalkıyorum.

Ali Saygin, belki de hala daha problemin cozulmesi ve Piph'in kadroya katilmasi icin ugrasiliyordur. Bu yuzden kulupten aciklama gelmemistir. Ne dersiniz? Mantikli degil mi?

http://www.sports.ru/en/basketball/102792287.html
9 Haziranda Rus milli takimindan cikartilmasiyla birtakim sorunlarin baslayacagi belliymis.

Burada sorunluk birşey yok ki. Çıkartılmış, takım arkadaşlarına sormuşlar, onlar da Prince olmasa da biz başarılı oluruz demişler. İddiaya göre Prince bazı şartlar sunmuş, kampa turnuva baslamadan 3 gün önce katılırım demiş.

Bence maç sonrası beklenmeli artık. Maçtan sonra açıklama yapılacaktır sanırım. Maç öncesi olması maçın atmosferini daha da olumsuz etkileyebilir.

hangi yüzyılda yaşıyoruz ki! şaka gibi bir durum bu. yönetiminde hiçbir açıklama yapmaması ilginç.benim anlayamadığım birşey daha var ki bunu twitter dan kendisine soracağım madem böyle bir sıkıntı ile karşı karşıya neden rus vatandaşlığından çıkmıyor?

Ya şu timsah göz yaşlarına da bayılıyorum, sen önce pasif, yetersiz, tüm önemli olaylara seyirci kalıyor de sonra da en iyi Galatasaray takımları var, hedeflere ulaşması için söylüyoruz de....

Tabii bunlar da var;
http://gsbasket.org/forum/threads/6298-Koçumuz-Oktay-Mahmuti?p=486740&viewfull=1#post486740
http://gsbasket.org/forum/threads/6354-4-Joshua-Ian-Shipp?p=488383&viewfull=1#post488383
http://gsbasket.org/forum/threads/7654-2011-2012-Euroleague?p=483312&viewfull=1#post483312

bunlar şubenin iyi olması için ufak eleştiriler hep... Nerede bir olumsuzluk orada aynı isim. Ben kaç kere provokasyon yapmaktan ceza vermek zorunda kaldım, değişen bir şey yok. Fenerbahçe maçlarını hep zaten Fenerbahçe o maçta kötü olduğu için kazanırız, Fenerbahçe'nin 9 kişilik rotasyonu ala, bizimkisi tü kaka. Oktay Hoca ile Fatih Hoca'nın ego problemi var, işleri sadece kendilerinin bildiklerini sanıyorlar ama voleyboldan futbola 5 farklı branşta herkesi eleştirmeye, onlardan daha iyi bilmeye egosu yetiyor insanların.

Hayır, yönetimden nasıl bir açıklama bekleniyordu ki? "Ya Prince'te sorun var, uğraşıyoruz işte" tarzı bir metin olsa 2 hafta önce resmi sitede iyi mi olacaktı?

Sonra ben mesaj silen, karşıt görüşlü insanlara ceza veren tahammülsüz bir insan oluyorum da bunlar şimdi eleştiri mi, başka bir şey mi diyecek söz yok.

Eğer bir oyuncu pasaportu olan bir ülkenin milli takımına cagırılıp gitmiyorsa o pasaportu avrupada kullanamaz. Ve bizim yönetim de bunu bilerek bu kızı aldıysa hatalıdır. Siz hala kalkmış ne diyorsunuz.

Bu olaya mutlaka bir çözüm bulmalıyız yoksa çok ciddi bir sorun bizim için.Kupaya giden yolda Ruslarla oynamama gibi bir ihtimalimiz yok.Takımın en önemli sayı kaynağından birini kaybetmek tam felaket olur.Fiba gerçekten şaka gibi nasıl olurda Rus Federasyonu böyle bir yaptırım gücünü elinde tutuyor.Eski kural varken sokaktan geçene bile pasaport veren Ruslar şimdi mi haklı duruma geçtiler?Madem sorunun var çıkar vatandaşlıktan,dünyada eşi benzeri var mıdır acaba bu saçmalığın.Kesinlikle tazminat verilmemeli Ruslara.Milli takım olayı Chiago ve Ruslar arasında sonuçta Piph kampa katılmış bunun bedelinin oyuncunun ve bize yüklenmesinin hiç bir adil yanı yok.

Ya şu timsah göz yaşlarına da bayılıyorum, sen önce pasif, yetersiz, tüm önemli olaylara seyirci kalıyor de sonra da en iyi Galatasaray takımları var, hedeflere ulaşması için söylüyoruz de....

Tabii bunlar da var;
http://gsbasket.org/forum/threads/6298-Koçumuz-Oktay-Mahmuti?p=486740&viewfull=1#post486740
http://gsbasket.org/forum/threads/6354-4-Joshua-Ian-Shipp?p=488383&viewfull=1#post488383
http://gsbasket.org/forum/threads/7654-2011-2012-Euroleague?p=483312&viewfull=1#post483312

bunlar şubenin iyi olması için ufak eleştiriler hep... Nerede bir olumsuzluk orada aynı isim. Ben kaç kere provokasyon yapmaktan ceza vermek zorunda kaldım, değişen bir şey yok. Fenerbahçe maçlarını hep zaten Fenerbahçe o maçta kötü olduğu için kazanırız, Fenerbahçe'nin 9 kişilik rotasyonu ala, bizimkisi tü kaka. Oktay Hoca ile Fatih Hoca'nın ego problemi var, işleri sadece kendilerinin bildiklerini sanıyorlar ama voleyboldan futbola 5 farklı branşta herkesi eleştirmeye, onlardan daha iyi bilmeye egosu yetiyor insanların.

Hayır, yönetimden nasıl bir açıklama bekleniyordu ki? "Ya Prince'te sorun var, uğraşıyoruz işte" tarzı bir metin olsa 2 hafta önce resmi sitede iyi mi olacaktı?

Sonra ben mesaj silen, karşıt görüşlü insanlara ceza veren tahammülsüz bir insan oluyorum da bunlar şimdi eleştiri mi, başka bir şey mi diyecek söz yok.

Nasıl yani? Bu linklerde yazdıklarından dolayı ceza mı aldı bu adam? Bu ne tahammülsüzlük böyle. :S

Terimi elestirmek benim ne haddime.
Adana Demirspordan geldigi ilk gunu dun gibi hatirladigim Terimi elestirmek ne haddime.
Eser,Mufit,Gungor,Fatih,Erdogan diye hala bir cirpida sayabildigim kadronun kaptanini elestirmek ne haddime.
14 yil beraber sampiyonluk goremedigim ve kendisi Galatasarayda futbolcu olarak hicbir sampiyonluk yasamamis Fatihi elestirmek ne haddime.
Jubilesinde helikopterle sahaya indiginde o tribunde yer alan bu zatin Terimi elestirmek ne haddine.
Egosu varsada bunu benim soylemeye hakkim yok.Cunku ben sadece 35 yildir konunun Galatasaray oldugu herseyle ilgili bir taraftarim.Ben haddimi bilecegim bundan sonra.

Fevri yazılıyor.Haliyle ne iletişim kurulabiliyor ne de bilgi akışı oluyor konuya dair.FIBA,Rus lobisi,Prince,basketbol şubesi gibi çokça faktörün bulunduğu konuya tek yönlü yaklaşıp büyük laflar etmeyelim.Akşam maç sonrası konuya vakıf insanlar bildiklerini yazsınlar,o paralelde eleştriler yapılıp sorular sorulsun.

Kusura bakma Ali Abi de seninki eleştiri değil. Menajerimize Müge diye hitap etmek, Oktay hoca'ya ego problemi var demek, ben bilirim havası var demek, sizde ben bilirim havası olduğunu gösteriyor. Buyurun her şubeye geçin de kalkınalım.

Bu foruma ne düşünerek katılmıştım , şimdi burda yazılanları ve daha öncelerini gördükten sonra , bu bu forumu son takip edişim. Bu kadar akıllının içinde benim yerim yok.
Burası GS basket diye gelmiştim , buranın herkese bir şeyler sallandığı bir yermiş meyer.
Beyenmiyen katılmasın diyenleri duyar gibiyim , siz bu kafayla ......... neyse ben ağzımı bozmayayım.

EN BÜYÜK HER ZAMAN HER ŞART ALTINDA GALATASARAY VE GALATASARAYA HİZMET EDENLER .

Bu ne biçim cezadır, ne biçim bir saçmalıktır…
Prince madem ceza almayı haketti, diğer kluplerin başı kel mi ? Eğer ceza almayı haketmediyse GS’ın suçu ne, Prince’in suçu ne ?
Hani nerede yeri geldiğinde atıp tutan ben şöyleyim ben böyleyim diyen TD ?
FİBA ne biçim bir kurumdur, resmen Rus klüplerini kolluyor…İyi ki erkeklerde Uleb varda böyle komedileri izlemiyoruz…
Bence en doğru hareket GS’ın kupadan çekilmesiydi…Resmen FİBA diyorki bu sene şampiyon Rusya’dan çıkacak…
Umarım Aslanlar salonda cevabı verirler…

Forumda eleştiri yapan insana hain, kalleş gözüyle bakılması çok vahim durumlara gelmiş. Oktay Hoca'yı ben de eleştirmem kolay kolay, Galatasaray Basketbol Tarihinde en önlerde olması gereken, bu takımın vizyonun 2-3 kat yükselmesini sağlamış büyük bir koçtur. Aynı şekilde Hakan Üstünberk de öyledir. Emeklerini kimse görmezden gelemez. Oktay Mahmuti'nin hiç bir işine karışmaması bile Türkiye'de görülmemiş bir yöneticiliktir bunun yanı sıra gösterdiği daha nice çabalar vardır. Özellikle kendi adıma söyleyeyim Adnan Polat'ın devrildiği seçimde bile Banvit deplasmanına gelecek kadar basketbol takımıza kendini adamış biridir.

Ama herkesin eksik yaptığı, yapamadığı şeyler oluyor. Belki bu insanlar uyku dışındaki tüm vakitlerini Galatasaray'a harcıyor ama mutlaka yapılamayan şeyler meydana geliyor. Oktay Mahmudi eleştirilmez, Hakan Üstünberk'i eleştirenler vefasızdır vs şeyleri de hoş olmuyor. En ufak hatasında yazılıyor, eleştiriliyor deniyor. Bizi mükemmele onlar alıştırdı çünkü ve doğal olarak ters giden birşey olunca eleştiriliyorlar. Prince eğer oynatılmayacaksa büyük bir başarısızlık değil midir bu? Prince'in bu takım için ne kadar önemli olduğunu herkes biliyordur.

Ayrıca hiç kimsenin eleştirilmez olduğunu en iyi bizler bilmiyor muyuz? Yani Galatasaraylılar... Zamanında Fatih Terim'i eleştirecek bir tek adam bulunmazken 2. kez geldiğinde eleştirmeyen biri var mıydı? Yani demek istediğim her kim ne olursa olsun eleştiriye açık olmalı ki onlar açıktır zaten. Eleştiriye kapalı olan şurdaki forumun ileri gelenleri.

Hakan Üstünberk'e saygım sonsuzdur fakat gerçekten soruyorum Shumpert geçen sene Türk yapılabilseydi ve böylece bir yabancı daha alabilseydik şampiyonluk ihtimalimiz artmaz mıydı? Demek istediğim herkesin hatası vardır ve artık şu forumda eleştiri yaptı diye adama çullanma dönemi bitmeli. Eleştirileri size göre gerçekten art niyetlliyse forumdan atmak çok mu zor? Atarsın olur biter, rahat edersin ama gidip adamın tüm mesajlarından 3 tane çekip buraya koymak hiç etik bir davranış değildir, bu forumun adminine yakıştıramadım yine.

Kısacası Prince oynatılamayacaksa çok önemli bir yönetici başarısızlığı olur bu, tıpki yeterli maliyette sponsor bulunamaması gibi ya da Shumpert'ın geçen sene türk yapılamaması gibi ve ya geçen sene bayan takımımız katledilirken sessiz kalınması gibi.

Amacım eleştirmek değildi sadece eleştireler karşı olan tahammülsüzlüğe dikkat çekmek istedim.