Epiphanny Prince

Eleştiri derken ? Bir yapıcı eleştiri var birde yıkıcı eleştiri var ...hala eleştirdiğim için ceza alıyorum diyen varsa yazık :)

Ben hala olayı anlayamadım ya..Yani bir oyuncu statüsüne geçtiği ülkenin milli takım formasını giyecek diye bir zorunluluk mu var..yada milli formasını giymedi diye o ülkenin takımıyla oynanan maçlarda oynamama gibi bir saçmalık ne alaka..Hani bir oyuncunun suçu olur ispatlanır kanıtlanır verirsen men cezasını 3 ay 6 ay yada 1 yıl neyse artık..ama her ulusun takımına karşı forma giyebilecek yalnız rus takımlarına karşı giyemeyecek..hangi yönetmeliği ve hangi kurallara göre..özetle en öenmli oyuncularından birini bu takımın bu maçta oynatamama sebebini yetkili kimse bi zahmet açıklayıversin

Ben hala olayı anlayamadım ya..Yani bir oyuncu statüsüne geçtiği ülkenin milli takım formasını giyecek diye bir zorunluluk mu var..yada milli formasını giymedi diye o ülkenin takımıyla oynanan maçlarda oynamama gibi bir saçmalık ne alaka..Hani bir oyuncunun suçu olur ispatlanır kanıtlanır verirsen men cezasını 3 ay 6 ay yada 1 yıl neyse artık..ama her ulusun takımına karşı forma giyebilecek yalnız rus takımlarına karşı giyemeyecek..hangi yönetmeliği ve hangi kurallara göre..özetle en öenmli oyuncularından birini bu takımın bu maçta oynatamama sebebini yetkili kimse bi zahmet açıklayıversin
Bizim anlamaya hakkımız mı var? Anlamayacaksın, sadece maça gidip bağıracaksın, sana ne di mi?
Hep destek tam destek koşulsuz destek.. Sualsiz destek olacak bir de.. Prince oynamadı 19 attık deyip oturacaksın yerine.
Açıklama olsa ne değişecek? Aç işte interneti bul.
Sen biliyor musun TBF, FIBA vs. bunların işleyişini? Bunlar çok karmaşıktır zaten biz anlayamayız.
Hem nolmuş Prince Rus takımlarına karşı da oynamayıversin canım? Her maçta oynaması mı lazım? Bak Işıl var, bizim çocuğumuz, çıkar gıkını çıkarmadan 36 dakika oynar hasta hasta. Ameleydi ya Işıl. Tina var 38 dakika, insandışı oynatıyoruz, binmişiz sırtına utanmasak devre arası da şut at sen dinlenme, molalarda smaç çalış falan dememiz lazım. Nasılsa o kadar para almıyor mu canım, çıkıp oynasın. 2 gün sonra sakatlanırsa? sakatlanırsa sakatlansın canım biz günü kurtaralım da.
Ayrıca şimdi biz bunları sakın yazmayalım, rüzgar arkamızda, yarın öbür gün Rus takımına yenilirsek o zaman yazarız. O zaman çok daha yararlı olur.
Benim gibi hala açıklama bekleyen salak da vardır aramızda.
Soruyoruz, bilen var mı, madem oynayamayacak neden alındı, bu karar ne zaman çıktı, karar sadece bize mi mantıksız geliyor, kararın değişmesi için ne yaptık? Ama aa pardon sormayacaktık, 19 sayı şak şak şak!

beni yönetimden kişisel bir cevaptan çok bu kararı alanların verenlerin resmi açıklaması ve dayanağı ilgilendiriyor..Yoksa gidecek benim yöneticim bir oyuncu alacak..sonra tam maç günü alınan ve açıklanan bir kararla oyuncu milli takımda oynamadığı için o ülkenin takımlarına karşı oynayamayacak..Böyle bir saçma olayı tahmin etmek önceden görmek o kadar kolay olmasa gerek..

Burada bir hata yok bana göre burada çok büyük bir yanlış ve haksızlık var..Oyuncu doping kullanırsa men edersin olur biter..oyuncuya yalnızca doping yaptığın takıma karşı oynamayacaksın denmez..Epiphanny bir suçu olurda ceza verirsin ama sadece rus takımına karşı oynamayacaksın demek burada kayırma var haksızlık var kişiselleştirilmiş bir kin var demek..ilk anlaşılan bu oyuncu moskovada oynamadığı için e birde vatandaşı olup milli takımda oynamayı reddettiği için rusya federasyonu cephe almış ceza kesmiş gibi..Burada yönetim hatalı biliyordun niye alıyorsun bilmiyordun neden bilmiyorsun yerine fibanın yaptığı bu haksızlığı sormaktır

beni yönetimden kişisel bir cevaptan çok bu kararı alanların verenlerin resmi açıklaması ve dayanağı ilgilendiriyor..Yoksa gidecek benim yöneticim bir oyuncu alacak..sonra tam maç günü alınan ve açıklanan bir kararla oyuncu milli takımda oynamadığı için o ülkenin takımlarına karşı oynayamayacak..Böyle bir saçma olayı tahmin etmek önceden görmek o kadar kolay olmasa gerek..

Burada bir hata yok bana göre burada çok büyük bir yanlış ve haksızlık var..Oyuncu doping kullanırsa men edersin olur biter..oyuncuya yalnızca doping yaptığın takıma karşı oynamayacaksın denmez..Epiphanny bir suçu olurda ceza verirsin ama sadece rus takımına karşı oynamayacaksın demek burada kayırma var haksızlık var kişiselleştirilmiş bir kin var demek..ilk anlaşılan bu oyuncu moskovada oynamadığı için e birde vatandaşı olup milli takımda oynamayı reddettiği için rusya federasyonu cephe almış ceza kesmiş gibi..Burada yönetim hatalı biliyordun niye alıyorsun bilmiyordun neden bilmiyorsun yerine fibanın yaptığı bu haksızlığı sormaktır
Karar maç günü mü alınmış? Bu bilgiyi nereden biliyorsunuz?

Ayrıca bakın böyle de bir haber var. Sizce mantıklı mı bilemem ama bence değil!

Rusya Federasyonu FIBA’ya başvurarak, milli takımda oynamayı reddeden Prince’in Euroleague maçlarında oynamasına izin verilmemesini istedi. Rusya’nın isteğini haklı bulan FIBA, Galatasaray kulübüne, “Ya aranızda anlaşın ya da Prince’e 1 yıl ceza vereceğiz” tehdidinde bulundu. Bunun üzerine Galatasaray, Rusya Federasyonu ile bir anlaşma yaparak, Prince’i Rus takımlarına karşı oynatmamayı kabul etti ve ayrıca miktarı açıklanmayan ancak hatırı sayılır bir para ödedi.

Utku olayla ilgili kimse birşey bilmiyor zaten sorun orda..ama maç sonu Ceyhun Hocanın açıklaması var..Hiç beklemediğimiz bir anda sadece birkaç saat önce epinin oynamayacağını öğrenmemiz biraz moralimizi bozdu gibisinden..

Eğer birkaç saat önceyse kimseye birşey diyemem.
Bana bu yaramazlık yapmış çocuk sessizliği bir garip geliyor ama. Kimse mi birşey bilmez bu konuda, gerçekten ilginç. Herkes bilmedim, duymadım, görmüyorum tavırlarında.
Neyse, benim de tek amacım neler olup bittiğinin açıklığa kavuşturulması, ondan sonra eğer eleştirilecek bir durum varsa eleştirilerimizi yapalım, tepki göstermemiz gerekirse onu gösterelim FIBA'ya Rus federasyonuna vs. Ama bilelim. Yazdıklarımdan başka bir anlam çıkaran olduysa, özür dilerim. Ama sonuçlar iyi diye eleştirilecek şeyleri eleştirmemezlik yapamayız, eleştirilerimiz yapıcı ve sınırlar dahilinde olmalı ki ben her zaman sınırlar içerisinde eleştirilerimi yaparım zaten.

coachla dün maç öncesi konuşma fırsatı buldum. ne zaman ögrendiniz bu durumu diye sordum, gecen hafta pragda ögrendik dedi.
transferi öncesi bu durumu bilseydiniz gene prince'i istermiydiniz diye soruncada söz konusu bile olmazdı dedi. baya bi dolu gibiydi bu konu hakkında, planlarımızı ciddi anlamda olumsuz etkiledi dedi. yani kulup içindede sadece 1 haftadır bilinen bi konuymuş...

Prince önemli bir isim ama Rus takımlarına karşı oynamayacak ise guard almamız lazım yollarımızı ayırarak.Aslında Prince kalitesini göstermişti oynadığı maçlarda.Umarım sorun çözülür başka oyuncu almaya gerek kalmaz

Böyle saçma karar mı olur ya. Bu kararın hiçbir hukuki dayanağı olamaz. Milli formayı reddetmişse Rusya'da bir takımda oynamasını yasaklarsın ya da en kötüsü vatandaşlıktan atarsın. Başka ülkede ya da uluslararası turnuvada oynamasını nasıl engellersin? Hele Rus takımlarına karşı oynayamaz gibi bir kararı akıl almıyor. Bu kararın tez elden tahkime ya da spor mahkemesine taşınması gerektiğini düşünüyorum. Verilen her karara boyun eğecek bir kulüp olmadığımızı ve gereğinin yapılacağını düşünüyorum.

Evet konu bir an önce Fiba ya götürülmeli olmadı CAS a götürülmeli bu iş final 8 den önce çözülmeli. Ortada ciddi bir hukuksuzluk var. Ancak Prince gibi bir oyuncu daha bulunmaz avrupa pasaportu olan çok ekstra bir oyuncu onu kaybetmek kendi ayağımıza kurşun sıkmaktan başka birşey olmaz. Çözmek lazım kaybetmek değil.

Prince den nasıl vazgeçebiliyosunuz hemen anlamış değilim..Bu işin oluru bulunmalı..Hadi Türkiye de hukuk yok anladıkta avrupadadamı hukuk yok..Biz fenerbahçe değiliz hemen oyuncudan vazgeçelim..Taurasi örneği ve fenerin tutumu en büyük örnek..Taurasiye bir ceza verildi ve fener kupayı kaybetme telaşıyla hemen sözleşmeyi feshetti hem taurasiyi kaybetti hem avrupadan erken elendi oyuncu aklandı hem oyuncuyu çok çok fazla para vermesine rağmen ezeli rakibine kaptırdı artı başına bela alıp taurasi gibi bir oyuncunun nefretini kazanıp maçlarında extra motive olmasını sağladı..

Böyle aptalca bir durum için teknik heyet bu oyuncudan vazgeçmez ve vazgeçmemelide zaten gerekirse bir kaç rus maçını kaçırsın sorun değil..Bu böyle ilelebet devam edecek bir sorun değil.Bir oyuncu ömür boyu bir ülkenin takımlarına karşı forma giyemez diye bir durum olamazz

Rus pasaportunu kullanamıyor sorun bu. Anladığım kadarıyla ABDli oyuncu olarak oynar. Euroleague'de 2 ABDli sınırlaması var sanırım ama?

Rus pasaportunu kullanamaması mantıklı gibi. Ama şöyle birşey de var, Rus bir basketbolcuyu çağırdılar milli takıma yok gitmiyorum dedi, vatandaşlıktan mı atacaklar? O da Rus pasaportunu kullanamayacak mı? Veya bizim oyuncumuz atıyorum Bahar milli takıma gitmedi, ligde yabancı statüsünde mi oynayacak o zaman bu mantıkla? Saçmalıklar da var.

Rus pasaportunu kullanamıyor sorun bu. Anladığım kadarıyla ABDli oyuncu olarak oynar. Euroleague'de 2 ABDli sınırlaması var sanırım ama?

Rus pasaportunu kullanamaması mantıklı gibi. Ama şöyle birşey de var, Rus bir basketbolcuyu çağırdılar milli takıma yok gitmiyorum dedi, vatandaşlıktan mı atacaklar? O da Rus pasaportunu kullanamayacak mı? Veya bizim oyuncumuz atıyorum Bahar milli takıma gitmedi, ligde yabancı statüsünde mi oynayacak o zaman bu mantıkla? Saçmalıklar da var.
Eğer dediğiniz gibiyse Amerikalı olarak oynayacaksa bence avrupalı bir oyun kurucu almalıyız.Euroleague için %100 gerekli bize.Prince çok iyi çok etkili bir oyuncu ama Euroleague'de oynayamayacaksa bir önemi kalmıyor.

Sadece Rus takımlarına karşı oynamama cezası verildi diye biliyorum. Avrupa'da Rus pasaportu ile oynamaya devam edecek. Ancak Bu olay mutlaka çözülür. Prince çok iyi bir oyuncu böyle bir oyuncuyu bulmuşken kaybetmek aptallık olur.

Şimdi bakıyorum ligde fowles-tina-taurasi-alba 4lüsü önemli sakatlık olmadıgı müddetçe bozmayacagız.Alba torrensde uzun sakatlıgından sonra 13 sayı ve ribaund katkısıda sagladı
eee prince ligde olmayacak ummc spartak nadezha maçlarındada olmayacak zaten onumuzde 4 mac ve top8 maçları kaldı avrupadada top16 maçları oynayamıcaz.
Prince bırakmakta aptallık gibi hem tazminatının verip hemde rakiplerinden birine vermek...
Yanı bu transferde kimin parmağı varsa çok büyük hata yapmıştır geçmiş olsun bununla ilgili çok iyi bir atasözümüz var ama yazmıyım
Yalnız baktıgımda Prince şuan hem almak isticek hemde bizim vermekte zorlanmayacagımız bir takım var oda Nadezha...Hem rus takımı rus oyuncusu diye ister hem guard eksiklikleri var asıl yeri 2 3 olan danilockinayi 1 numarada oynatıyorlar hemde top8e kalma ihtimali az olan bir takım kalsa bile 7 veya 8sıradan kalabilcek bir takım bizimde sıralamada 1.sansımız yok 2.cilikte biraz zor gibi...