Erden Timur

Çok iyi bir Galatasaraylıdır ve yaptıkları için de çok teşekkür ederim. Gerek şirketinin gerek de kendisinin reklamını da çok güzel bir şekilde yapmıştır. Gelecek sezon bunun bedeli 2.5 milyon dolar olamaz artık.

Futbol harici branşlara birileri yeter ki yatırım yapsın,destek olsun isterse amacı reklam olsun.Erden bey için demiyorum bunu.

Keşke her branşta en iyi,en mücadeleci kadroları kuralımda diğer takımlar atıp tutsalar bizim hakkımızda.
Zamanında basketbol ve voleybol gibi şubelerini bağımsız yapabilseydik yine başarı gelirdi. Bu şekilde olur ve bunun yanına sponsora da söz hakkı verirseniz şubede gerisi geliyor zaten.

Çok iyi bir Galatasaraylıdır ve yaptıkları için de çok teşekkür ederim. Gerek şirketinin gerek de kendisinin reklamını da çok güzel bir şekilde yapmıştır. Gelecek sezon bunun bedeli 2.5 milyon dolar olamaz artık.

Ödemeler bu yılki gibi sorunsuz gittiği müddetçe verilen parada bir problem görmüyorum amacı reklam ya da değil bunu yapıyor. Daha iyisini yapabilecek varsa kimsenin önünde durduğunu zannetmiyorum açıkçası. Ki kendisi de muhtemelen bu ivmelenmeyi kırmak istemeyip gerekeni yapacaktır.

Açıkçası seçimde karşı taraf kazanırsın istiyorum ama bu sene verdiği para bile az falan değil gönlünden kopar biraz daha artırirsa ne ala tabi malesef sırada daha fazlasını verecek sponsorlar beklemiyor

Ödemeler bu yılki gibi sorunsuz gittiği müddetçe verilen parada bir problem görmüyorum amacı reklam ya da değil bunu yapıyor. Daha iyisini yapabilecek varsa kimsenin önünde durduğunu zannetmiyorum açıkçası. Ki kendisi de muhtemelen bu ivmelenmeyi kırmak istemeyip gerekeni yapacaktır.
Buna çok katılmıyorum. Bu Nef projesi ''Yenilmez Armada'' ''Euroleague vizyonu'' ''büyük basketbol Aş projesi'' vs gibi sözlerle pazarlandı. Bütçe o büyük sözlere uygun olmayınca da bu geçiş sezonu ilerde çok daha iyi olacak vs denildi. Takım da bu sezon oldukça küçük bütçesine rağmen çok iyi işler başardı. Bundan sonrası için bütçenin büyümesi gerekiyor. Her sene küçük bütçelerle bunu başaramazsın. Bu sezon yaratılan kıvılcım bir ateşe dönüşmeli ve Galatasaray bundan sonrası için Euroleague hedefine doğru bir şekilde yürümeye başlamalı.

Doğru bir yapılanma için Nef'in katkısı kalıcı olarak 3-4 milyon dolarlara çıkmalı. bir o kadar da kulüp koymalı ve bu yapı ve ortaklık kalıcı bir temele oturmalı. Dolayısıyla AŞ konusu da netleşmeli ve her şey imza altına alınmalı. Basketbol şubesinin yönetimi yine Erden Timur ve ekibinde kalsın Nef 4 milyon dolar koysun kulüp 3-4 milyon dolar koysun ve minimum 5-6 milyon dolarlık bir oyuncu bütçesi gerçekleşsin. Yapılanma dediğin böyle olur ve bence de Galatasarayda basketbol şubesini kimse 2 milyon dolara kapatmamalıdır bu geçiş yılı hariç.

Kimse Efes ile bütçe olarak yarışmamızı beklemiyor ama senin rakibin FB hala küçülmeden basketbola belli bir yatırım yapıyorsa sen de onun kadar olmasa bile gereğini yapacaksın.

Buna çok katılmıyorum. Bu Nef projesi ''Yenilmez Armada'' ''Euroleague vizyonu'' ''büyük basketbol Aş projesi'' vs gibi sözlerle pazarlandı. Bütçe o büyük sözlere uygun olmayınca da bu geçiş sezonu ilerde çok daha iyi olacak vs denildi. Takım da bu sezon oldukça küçük bütçesine rağmen çok iyi işler başardı. Bundan sonrası için bütçenin büyümesi gerekiyor. Her sene küçük bütçelerle bunu başaramazsın. Bu sezon yaratılan kıvılcım bir ateşe dönüşmeli ve Galatasaray bundan sonrası için Euroleague hedefine doğru bir şekilde yürümeye başlamalı.

Doğru bir yapılanma için Nef'in katkısı kalıcı olarak 3-4 milyon dolarlara çıkmalı. bir o kadar da kulüp koymalı ve bu yapı ve ortaklık kalıcı bir temele oturmalı. Dolayısıyla AŞ konusu da netleşmeli ve her şey imza altına alınmalı. Basketbol şubesinin yönetimi yine Erden Timur ve ekibinde kalsın Nef 4 milyon dolar koysun kulüp 3-4 milyon dolar koysun ve minimum 5-6 milyon dolarlık bir oyuncu bütçesi gerçekleşsin. Yapılanma dediğin böyle olur ve bence de Galatasarayda basketbol şubesini kimse 2 milyon dolara kapatmamalıdır bu geçiş yılı hariç.

Kimse Efes ile bütçe olarak yarışmamızı beklemiyor ama senin rakibin FB hala küçülmeden basketbola belli bir yatırım yapıyorsa sen de onun kadar olmasa bile gereğini yapacaksın.

Aksini yazmadım zaten ben de.

Artmalı abi. Ama sen kulüp olarak bir şey koymayacaksan burda problem var zaten. NEF 2,5 koyar kulüp 2,5 koyar o zaman bi söz hakkımız olur ama sen hem para vermeyip hem NEF'e daha fazla ver diyorsan burda bi sıkıntı var. Kulüp ne kadar istekli bu işe o önemli.

NEF'in bu sene sadece 2 milyon dolar verdiğine emin miyiz? 2 milyon sadece net oyuncu maaş bütçesi muhtemelen, bunların vergisi, menejerlik ücretleri,staf, iki ayrı koç, profesyonel idareciler, diğer seviye ücretli çalışanlar, tüm bunların vergileri ve organizasyon giderleri toplanınca muhtemelen toplam 2 milyonun 2 katını bulur.Basketfaule göre klüplerin TV,isim hakkı ve iddaa gelirlerinin toplami 250k dolar civarına kadar düşmüş. Buna ilave Bir de bilet geliri var ki o da dolar bazında epey azdır.Klubun şubeye ekstra tek kuruş kaynak ayırdığını sanmıyorum. Bu durumda Erden Timur bir şekilde 3,5 milyon civarı hatta bir miktar üzerinde kaynak aktarmış olmalı. Not: Esrefspor

Son 1 haftadır Eşref bey ve Adnan Öztürk demediklerini bırakmadılar adama. Adam da isyan ediyor haklı olarak. Buna rağmen Eşref beye başkan olduğu takdirde basketbolda destek vereceğini iddia edenler var😀

Ne dediler mesela?

Benim gördüğüm sadece Adnan Öztürk şunu söylemiş:

"Erden Timur ile henüz tanışmadım ama şu basketbola yaptıkları bile milyon kere teşekkür etmeye değer. Galatasaray sevdalısı bir isim Erden Timur, kazanırsak onunla devam etmek isterim, sadece basketbolda da değil!” ifadelerini kullandı."

Sadece bir yerde müteahhit yakıştırması yaptığı yazıyor. Bu da bir hakaret sayılmaz.

Muteahhit demesi tabi ki hakaret icermez tek basina kullanildiginda.
Ama muteahhitlerin satis pazarlama lansmaniyla ilgilenmiyorum derseniz olay farkli yere gider.Adnan Ozturk’un yaptigi da bu.

"Lanet olsun seçime ya! Dursun abinin yerinde olsam çekilirdim! Kim ne istiyorsa alsın! Madem ki bu iş insanların gözüne kin bürütüyor...Yok proje lansman gibi popülist laflar...Ya ne bileyim abi, projeye proje denir? TDK'ya baktım, başka ne denir diye “

Esref Hamamcioglu ve Adnan Ozturk cephesinin kendisine yonelttigi oklardan sonra Erden Timur gibi bir insan bu cumleleri kuruyorsa demek ki gercekten kendisini kizdirmislardir.
Eger Esref Hamamcioglu kazanirsa Erden Timur destegini surdurecek diyen kisiye de saygi duymakla beraber fazla iyi niyetli ve populist oldugunu soylemeliyim.

Ne dediler mesela?

Benim gördüğüm sadece Adnan Öztürk şunu söylemiş:

"Erden Timur ile henüz tanışmadım ama şu basketbola yaptıkları bile milyon kere teşekkür etmeye değer. Galatasaray sevdalısı bir isim Erden Timur, kazanırsak onunla devam etmek isterim, sadece basketbolda da değil!” ifadelerini kullandı."

Sadece bir yerde müteahhit yakıştırması yaptığı yazıyor. Bu da bir hakaret sayılmaz.

Adam sponsorluk yapıyor diye bile laf edildi. Neymiş reklamını yapıyormuş bu sayede. Sponsorluğun amacı reklam yapmak zaten.

"Müteahhit" demedi sadece bir laf soktu. Dün Kadir Çetinçalı'ya verdiği röportajda verdiğiniz kısım gibi konuşmadı Adnan Öztürk. Seçilirsek "gel kardeşim" diyeceğim diye abukladı.

Ben zengin olsam belki kulübe üye olurum ama şu lafları duymamak için bile olsa zırnık koklatmam. En fazla alırım loca mı orada maçı seyreder evime giderim.

Son düzenleme:
Daha düne kadar Erden Timur´u şubenin en büyük destekçisi olarak görürken, birlikte seçime girdiği aday kaybederse desteğini çekeceği konuşuluyor. Bu camia öyle şeyler öğretti ki gram şaşırmam.

Bir durumu kabullenmek gerek; Kulübün içinde sorumluluk alıyorsa bir insan ama maddi ama manevi mutlaka beklentisi olur/olacaktır. Her iki durumu da kabullenirim, yeter ki kulübe verdikleri, kulüp sayesinde kazandıklarından fazla olmak kaydıyla. Bu noktada Erden Timur´a saygı duyuyorum, herkesin kapının arkasına saklandığı süreçte elini taşın altına koydu.

Bu satırları yazarken aklıma Ajda Pekkan´ın "Kimler geldi, kimler geçti" şarkısı geldi. Umarım yaptıkları ve yapacakları ile şarkının güzel sözlerinin yer aldığı bölümlerle hatırlanır her daim.