Ermal Kuqo

benim pek tesekkur edesim gelmiyor..
yinede kendisine basarilar dilerim.

bugun oktay hocanin reportajinda okudugum bir sozu alkima geldi ve buraya çok uyacak.
sene basinda takimi kurarken bir çok oyuncu ile gorustuk ama simdi buraya gelmeyenler bin pisman.

Burada ermal kadar efes inde yaptığı bir yanlış var.Final serisi oynanırken bir oyuncuya teklif mi götürülürmüş.Nerede etiklik nerede dürüstlük.Ayıp gerçekten.Ermal e de bize kattığı herşey için teşekkür ederim.Kayıptır ama çok ciddi bir kayıp değilidir.Açıklamaları üzücü.Yolu açık olsun.

Ermal'in de bizim basketbol takımının da tekrar ayağa kalkması gereken bir sezondu bu sezon, 1 sezon bu ilişki için yeterli olduğunu düşünüyorum. TBL ve Eurocup'da mücadele ettiğimiz yeniden yapılandığımız sezonda Ermal yeterli katkıyı verdi gelecek için madem Euroleague ve Türkiye'de şampiyonluk hedeflerimiz var Ermal bizi oraya götürecek oyuncu değil. Verdiği katkılardan dolayı teşekkürler.

Burada ermal kadar efes inde yaptığı bir yanlış var.Final serisi oynanırken bir oyuncuya teklif mi götürülürmüş.Nerede etiklik nerede dürüstlük.Ayıp gerçekten.Ermal e de bize kattığı herşey için teşekkür ederim.Kayıptır ama çok ciddi bir kayıp değilidir.Açıklamaları üzücü.Yolu açık olsun.

Biz etsek dövmekten beter ederler.

Uzun lafin kisasi Galatasaray'i basamak olarak kullanip yuvamda benchte oturmak icin kariyerimin en yuksek teklifini Banvit serisi oynanirken aldim ve kabul ettim diyor.

Her oyuncu gidebilir, kafasinda gitmek olabilir, profesyonel duzende oyuncularin takim degistirmesi kadar normal bir sey olamaz ama bunun nasil yapildigi da onemlidir. Ermal sezon sonu bize gelip gitmek istedigini belirtseydi biz zaten opsiyonumuzu kullanmazdik, ama okuduklarimdan durumun oyle olmadigini anliyorum. Burada Efes'in de Ermal kadar sucu vardir. Yaptiklari etik degildir, yakismamistir.

Kendisinin soylediklerine anti parantez olarak, ben Efes'in teklifi varken Ermal'in %100 ile oynadigini dusunmuyorum. Akli kesinlikle o paradaydi. Dusunun, bir oyuncu kariyerinin en yuksek teklifini alacak. Sakatlanmamak icin dikkat etmez mi?

Bir de roportajinda sanki cok buyuk bir oyuncuyu kaybetmisiz havasinda konusmus. Alakasi yok. Kendisinin bu takimda buyuk emekleri olmus olabilir ama yeri kolaylikla doldurulur.

Arkadaslar bir de insallah curur tarzi seyler yazmislar da adam buna dunden razi bence. Benchte oturmak icin bir ton para alacak, mis.

Bu takima verdigin emek icin tesekkurler, fakat gidis tarzin ve aciklamalarin cok talihsiz oldu. Isin basindan beri bizi nasil gordugun de ortada. Roportajda taraftari aptal yerine koymaya calismissin, bir de cikip Fener'e veya Besiktas'a gitmedim diyorsun. Efes de zaten Hirvat liginde oynuyordu degil mi?

YUVAN iki sezon once ve Ispanya'dan donerken neden sana sahip cikmadi? Simdi neden kosa kosa oraya donuyorsun? Galatasaray'da aldigin paranin daha azini alsaydin ve EL sansi olmasaydi yine YUVANA donecek miydin? Cikip da simdi iki sezondur kotu oynuyorum, onlara bir borcum var triplerine gireceksen, borcunu odemek bu kadar maliyetli mi olacak? Kendini cok borclu hissediyorsan oldukca makul bir paraya giderdin. Emin ol boyle bir aciklama yapsan ve makul bir paraya gitsen bu taraftarin gozunde cok daha ozel bir yerin olurdu. Ama o gemi coktan kalkti.

Profesyonel bir taraftar olarak Emre B.'dan ve Kaya Peker'den pek bir farkin olmadigini dusunuyorum.

Daha soyleyecegim cok sey var ama bu taraftarin en onemli ozelligi hak edene hak ettigi muameleyi gostermesidir. Abdi Ipekci'de de bu muameleyi sonuna kadar goreceksin.

Şunu kabul edelim Galatasaray şu an için Türkiye ligindeki veya avrupa'daki bir oyuncu için hedef değil hali hazırda bir üst seviyeye çıkmanın basamağıdır. Bu da kötü bir şey değildir. Lyon kulubü bile 3 yıllık saçmalamalarından sonra basamak olduğunu yeni anladı.

Herkes gibi beni de üzdü ayrılış şekli ve açıklamaları ama bütün sene boyunca onu izledik,final serisinde her şeyini vermedi,bilerek oynamadı demek de çok büyük haksızlık olur.

Uzun lafin kisasi Galatasaray'i basamak olarak kullanip yuvamda benchte oturmak icin kariyerimin en yuksek teklifini Banvit serisi oynanirken aldim ve kabul ettim diyor.

Her oyuncu gidebilir, kafasinda gitmek olabilir, profesyonel duzende oyuncularin takim degistirmesi kadar normal bir sey olamaz ama bunun nasil yapildigi da onemlidir. Ermal sezon sonu bize gelip gitmek istedigini belirtseydi biz zaten opsiyonumuzu kullanmazdik, ama okuduklarimdan durumun oyle olmadigini anliyorum. Burada Efes'in de Ermal kadar sucu vardir. Yaptiklari etik degildir, yakismamistir.

Kendisinin soylediklerine anti parantez olarak, ben Efes'in teklifi varken Ermal'in %100 ile oynadigini dusunmuyorum. Akli kesinlikle o paradaydi. Dusunun, bir oyuncu kariyerinin en yuksek teklifini alacak. Sakatlanmamak icin dikkat etmez mi?

Bir de roportajinda sanki cok buyuk bir oyuncuyu kaybetmisiz havasinda konusmus. Alakasi yok. Kendisinin bu takimda buyuk emekleri olmus olabilir ama yeri kolaylikla doldurulur.

Arkadaslar bir de insallah curur tarzi seyler yazmislar da adam buna dunden razi bence. Benchte oturmak icin bir ton para alacak, mis.

Bu takima verdigin emek icin tesekkurler, fakat gidis tarzin ve aciklamalarin cok talihsiz oldu. Isin basindan beri bizi nasil gordugun de ortada. Roportajda taraftari aptal yerine koymaya calismissin, bir de cikip Fener'e veya Besiktas'a gitmedim diyorsun. Efes de zaten Hirvat liginde oynuyordu degil mi?

YUVAN iki sezon once ve Ispanya'dan donerken neden sana sahip cikmadi? Simdi neden kosa kosa oraya donuyorsun? Galatasaray'da aldigin paranin daha azini alsaydin ve EL sansi olmasaydi yine YUVANA donecek miydin? Cikip da simdi iki sezondur kotu oynuyorum, onlara bir borcum var triplerine gireceksen, borcunu odemek bu kadar maliyetli mi olacak? Kendini cok borclu hissediyorsan oldukca makul bir paraya giderdin. Emin ol boyle bir aciklama yapsan ve makul bir paraya gitsen bu taraftarin gozunde cok daha ozel bir yerin olurdu. Ama o gemi coktan kalkti.

Profesyonel bir taraftar olarak Emre B.'dan ve Kaya Peker'den pek bir farkin olmadigini dusunuyorum.

Daha soyleyecegim cok sey var ama bu taraftarin en onemli ozelligi hak edene hak ettigi muameleyi gostermesidir. Abdi Ipekci'de de bu muameleyi sonuna kadar goreceksin.

Yok artık para için bizim takımdan Trabzon'a kaçan sonra oradan parasını alamadığı için süklüm püklüm bizim takıma dönen Evren Büker'e gösterilmeyen tepki Ermal'e gösteriliyor ve üstüne üstük onu Emre B.-Kaya Peker ile kıyaslanıyor :)

Erdal,

Bu oyuncular profesyoneldir, profesyonel dunyanin dinamikleri bizim dusundugumuzden farkli calisiyor. Onlari kabul ediyorum. Fakat su aciklamalari yapan birisinin, disaridan gorundugu gibi biri olmadigini dusunuyorum.

Biz Ermal'i kafamizda cok buyutmusuz bence. Final serisi devam ederken oyle veya boyle sekilde transfer gorusmesi yapan oyuncunun da karakterini sonuna kadar sorgularim. Bana kalirsa bir oyuncu sezon bitince teknik ekiple gorusmeli, ortak bir gorus elde edildikten sonra gelen diger teklifleri degerlendirmelidir. Anladigim kadariyla bunu yapmamis. O yuzden yaptigini etik bulmuyorum. Ayrica yaptigi aciklamalar ile taraftari aptal yerine koydugunu dusunuyorum.

Bunu yapmayan, akli transferde olan, bizi basamak olarak gorup de yuvasina donmeye calisan bir adamin da final serisinde kendini tamamen sahaya vermedigini dusunuyorum. Sezon boyu Ermal'in sakatliklarla bogustugunu ve bir cok mac sakat sakat oynadigini biliyorum, ama dedigim gibi bu yine de fikrimi degistiremez.

Yaptigi secim dogrudur yanlistir beni ilgilendirmez, bizi birakma sekli ve yaptigi aciklamalar cok yanlistir. Benimle ayni fikri paylasmak zorunda degilsin tabii ki, ama fikrimi kucumsemekten ziyade kendi noktalarini acikca ifade edersen sevinirim.

Bütün bu etik olmayan davranışları ve taraftarı aptal yerine koyma olaylarını Ermal'den çok önce Evren yapmıştır ki ben yetersiz kalsa ve zaman zaman ayakbağımız olsa bile Ermal'İn hem bu sezon içinde hemde bu final serisinde elinden geleni yaptığını düşünüyorum ondan sezon bittiğinde kendisine emeği ve katkıları için teşekkür ettim.Ama Evren geldiğinden beri yaptığı hiçbir katkının[zaten bir katkı yaptığıda yok] değeri yok gözümde.Ondan geçen sene Evren'e tepki göstermeyip gelmesini sevinçle karşılayanları gördükten sonra şimdi Ermal'e tepki gösterildiğini görmek beni umutsuz ve derin düşüncelere sevk ediyor.

Bu arada ben gelecek sene eğer sakatlık falan olmazsa ortalama 7-8 dakika oynayabileceğini düşünüyorum Efes Pilsen'de.Bu kadar yaşlanmış ve oyunu geriye gitmiş Ermal için fazla para verdiler bence.

Erdal,

Evren'in olayini butun detaylariyla bilmedigim icin bir sey diyemeyecegim. Orada da cok hos seyler yasanmadi, ama takim guzel bir sinerjiyle sezona girdigi ve St. Petersburg gibi iddiali bir takimi eledigi icin o konu biraz hasir alti edildi.

Dedigim gibi elma ve armutu karsilastirmak gibi olmasin olay ama ben genel olarak oyuncunun teknik ekiple gorustukten sonra kariyer planini cizmesini dusunenlerdenim. Yangindan mal kacirir gibi Efes'e imza atmasi hic hos degil. Bize hala bir aciklama borcu var bana kalirsa.

Erdal aynı düşüncelere sahip olduğumu belirtmeme gerek yok sanırım Evren konusunda ama onu kendi başlığında konuşalım bence :)

Şimdi Evren gidecek, "Ooo aslan parçası, yolun açık olsun", aynı şekilde Ermal gidince "İyi oynamak nasip olmasın". Buna ben de karşıyım, yaptıkları şey aynı bu oyuncuların. Şimdi Ermal Efes'le sorun yaşayıp geri dönse, çoğu kişinin tabiri caizse geri vites yapacağını da biliyoruz.

Neyse, Efes maçını iple çekiyorum hakikaten.

Gazanfer , Ermal'in, Evren kadar yüzsüz olduğunu hiç sanmıyorum.Yani para için gittiği takımla anlaşamayıp geri dönmez.Zaten Efes Pilsen'de bu tür para sorunları olmaz.

Şunuda belirteyim gelecek sene Efes maçları ne olursa olsun ben Ermal'e kesinlikle tepki göstermem.

Evren yüzsüz mü ?

Abicim sevmiyorsunuz tamamda abartmayın lütfen ya.