Euro 2024

ŞAMPİYON HANGİ TAKIM OLUR? (3 TERCİH YAPABİLİRSİNİZ)

• Kullanılan toplam oy
    25
  • Anket kapatılmış .
Turnuvada rakip defansa çarparak içeri giren goller damga vurdu şimdiye kadar. Büyük takımların maçlarında da özellikle bu şanslarla puan aldıklarını görüyoruz.

Turnuva'da Danimarkacıyım : ) Sürpriz bekliyorum onlardan.

Son 16'da Fransa - Belçika çok güzel eşleşme,Romanya - Hollanda yine bol gollü geçebilecek bir maç,İsviçre - İtalya'da güzel maç olur gibi,diğer maçlar favorinin bariz belli olduğu maçlar.

Son düzenleme:
Bu turnuva açık ara en çok kendi kalesine gol atılan turnuva oluyor sanırım. 7 tane kendi kalesine gol atıldı. Hatta 1-2 gol daha kendi kalesine oldu ama rakip takıma sayıldı. Diyorum acaba bir şike olayı söz konusu mu ama sanmıyorum öyle olduğunu :)

Bu turnuva açık ara en çok kendi kalesine gol atılan turnuva oluyor sanırım. 7 tane kendi kalesine gol atıldı. Hatta 1-2 gol daha kendi kalesine oldu ama rakip takıma sayıldı. Diyorum acaba bir şike olayı söz konusu mu ama sanmıyorum öyle olduğunu :)
İstatistiklere bakmak lazım ama hücumcu bir turnuva olduğunu düşünürsek ceza sahası içinde geçen süre ve o bölgeye yapılan ortalar filan rekor seviyede olabilir. Bu da kendi kalesine gol atma ihtimalini arttırır. Kimse göz göre göre bariz şike yapmaz. Şike çaktırmadan olur kimseyi aptal yerine koyamazlar milyonluk kariyer riski alıp. Şike dediğin ücra köşelerde oynanan alt liglerde olur. Büyük turnuva diye daha fazla para kazanılmıyor nasıl olsa. İlla yapacak olsalar ilk taç atışına en olmadı sarı kartına filan yapılır.

Futbolda bu kadar kötü oynayıp insanların vaktini çalmaya kimsenin hakkı yok diye düşünüyorum. Sadece yemek yemek değil, sıkıcı bir şey izlemek de mide bulandırıyor insanda. İtalya bitmiş. Tarihin en kötü İtalya jenerasyonu bu. Oyuncuları süper ligde bile fark yaratamaz. Donnaruma’yı ayrı tutuyorum. Onun da morali bitmiş bu yeteneksiz ordusunun arasında kalmaktan. İtalya işe eşleşen BAY geçecekmiş demek ki… Bir çeyrek finale kalma maçında, İsviçre 1 gram terlemeden zorlanmadan çeyrek finale çıktı.

Kural kuraldır, sıkı olması lazım ama… Şu ayak serçe parmağının tırnağı önde diye ofsayt verilen goller çok can sıkıcı olmaya başladı. Danimarka’nın iptal edilen golünde pozisyon tekrarında Andersen önde bile görünmüyor. Neye ofsayt çalındı anlamak güç. Şu duruma bir ayar çekilmesi lazım. Bir serçe parmağının insana ne gibi avantajı olur ? Bence uzuvlar değil vücut esas alınmalı bu kuralda. Yoksa böyle çok komik iptal edilen goller görmeye devam ederiz.

Kural kuraldır, sıkı olması lazım ama… Şu ayak serçe parmağının tırnağı önde diye ofsayt verilen goller çok can sıkıcı olmaya başladı. Danimarka’nın iptal edilen golünde pozisyon tekrarında Andersen önde bile görünmüyor. Neye ofsayt çalındı anlamak güç. Şu duruma bir ayar çekilmesi lazım. Bir serçe parmağının insana ne gibi avantajı olur ? Bence uzuvlar değil vücut esas alınmalı bu kuralda. Yoksa böyle çok komik iptal edilen goller görmeye devam ederiz.
Uzuvlarla ilgili bir güncelleme gelmeli haklısın ama o zmaan da bu ofsayt kuralını çok karıştırdılar curcuna oldu ne ofsayt ne değil anlamıyoruz diyenler türeyecek her yerde. Bence golü kolaylaştırmak için ufak bir avantaj göz ardı edilmeli. Örneğin bir ayak mesafesi ya da 20cm gibi bir ölçü ve örneğin öne eğilmiş oyuncunun kafası değil de göğsünden ofsaytı belirlemek gerek. Çünkü top ayaktan çıktıktan sonra başı çnde kalmıyor bu adamın sürekli. Oyuncunun vücudunu taşıyan kafa değil sonuçta. Hem ofsayt çizgisini atletizmde olduğu gibi kafayı dahil etmeden çekmeliler hem de hiza olarak bir 20-30cm avantaj sağlamaya onay vermeliler. O zaman da 21-31 cm ofsayt olacak yine milim olacak denebilir ama mesele 0 noktasından 1cm önde olmanın avantaj getirmemeyip zaten verdiğin mesafe avantajının bir sonunun olması.

Evet vücut baz alınmalı. Adamın ayak parmağının tırnağını neye dayanarak ölçüyorlar , saçmalık. Zaten ne gibi bir avantajı olabilir ? Ama vücut öne çıkarsa net avantaj sağlıyor. Yazık günah yani maçların , turnuvanın kaderi değişti resmen, değişiyor da.

İspanya en iyi top oynayan, Almanya en çok kollanan, İngiltere kağıt üzerinde en iyi kadro birde Portekiz suprizinden bakalim hangisi alacak kupayı...

Son düzenleme:
İspanyollar net favori evet. Ne yaptıklarını ve ne istediklerini çok iyi biliyorlar. Kupayı almaya gelmişler belli. Almanya iyi ama İspanya’ya karşı çok şans veremiyorum. Portekiz ve Fransa balondan öte gidemedi şimdiye kadar. İngiltere zaten mucize eseri tur atlayabildi. Bu takımlardan bazılarının maçları gerçekten midemi bulandırıyor. Futbol falan değil izlediğimiz.

Düne kadar oynanan tüm eleme maçlarında favoriler çok acı çekti acaba mı dedirtti, gidiyor galiba yolun sonu mu diye düşündürttü ama öyle ya da böyle bir şekilde çeyrek finale kadar geldiklerini düşünürsek çeyrek finalde itibaren eşleşmelerin vaadettiği lezzeti artık sahada da görmek dileğiyle.

Adam kaleye giden ve gol olma ihtimali olan topa kaleci gibi uçuyor ve koluyla engelliyor ama kolunu çekmeye çalıştı ve çekti diye oyna devam diyor hakem. Böyle saçmalık mı olur ? Herkes kaleci gibi uçsun o zaman.
Bu arada Romanya bütün şansını kullanıyor bu maçta. En az 5 olacak maç hala 1-0. Hollanda çok iyi oynuyor, özellikle hücumda.

İspanya - Almanya : Herkes İspanya'yı favori gösteriyor ama bence Almanya'ya elenecekler

Fransa - Portekiz : Burada yine Fransa favori ama Portekiz onları eleyecek gibi geliyor bana

Ingiltere - İsviçre : İngiltere kura konusunda çok şanslı,İsviçre'ye elenmesinler bir zahmet

Hollanda - Türkiye : Şans yine yanımızda olursa eleriz tabi,ayrıca enteresan takımız ne yapacağımız hiç belli değil

Tahminlerim böyle ama isteklerim Fransa - İspanya - İngiltere - Türkiye'nin tur atlaması yönünde

İspanya - Almanya : Herkes İspanya'yı favori gösteriyor ama bence Almanya'ya elenecekler

Fransa - Portekiz : Burada yine Fransa favori ama Portekiz onları eleyecek gibi geliyor bana

Ingiltere - İsviçre : İngiltere kura konusunda çok şanslı,İsviçre'ye elenmesinler bir zahmet

Hollanda - Türkiye : Şans yine yanımızda olursa eleriz tabi,ayrıca enteresan takımız ne yapacağımız hiç belli değil

Tahminlerim böyle ama isteklerim Fransa - İspanya - İngiltere - Türkiye'nin tur atlaması yönünde
İsviçre, İspanya ile birlikte en iyi top oynayan takım. Bellingham ve Foden ekstra şeyler yapmazsa İsviçre turu geçer.

İspanya, Almanya'dan çok daha iyi takım ama futbol topu Almanları çok seviyor. İspanya oynar, Almanya kazanırsa şaşırmam. Umarım İspanya geçer turu.

Fransa, Portekizi bir şekilde geçecektir. Leao, Bruno ve Ronaldo felaket kötü turnuva geçiriyor. Fransa savunma gücü ve şansıyla turu Belçika maçında olduğu gibi geçecektir.

Türkiye-Hollanda maçı ise 3 sonuca da açık. Kazanırsak yine tek farkla ecel terleri dökerek kazanırız. Kaybedersek 3 4 farkla kaybederiz.