Eurochallenge 1. Maç | Galatasaray CC 87 - 72 KK Zagreb

Re: Fiba EuroChallenge|Galatasaray-KK Zagreb(26.11.2008)

Mithat Duran' Alıntı:
Çok gereksiz ve zamansız bir maç bu maçları oynamanın takıma ne bir katkısı olur ,nede yararı mantıksız bir karar

Yani,söyleyecek birşey bulamıyorum ne demek bu?

Alperen Kaplan' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":akot2gef]Çok gereksiz ve zamansız bir maç bu maçları oynamanın takıma ne bir katkısı olur ,nede yararı mantıksız bir karar

Yani,söyleyecek birşey bulamıyorum ne demek bu?[/quote:akot2gef]

Şu demek oluyor sevgili kardeşim senin kadron rotasyon sıkıntısı yaşıyorsa,sakat oyuncun çoksa,takımın yaş ortalaması yüksekse bu maçlar yarardan çok zarar getirir. Bu açıklamamdan sonra söyleyecek bir sözün varsa bilemem ama benim fikrim çok gereksiz ve zamansız maçlar yapacağımız.

Bence asla gereksiz değil, sonuçta bir Avrupa Kupası bu. Oyuncular için Avrupa maçları bir vitrindir, zararı falan gelmez. Program yoğun olur diyelim, o zaman Avrupa Kupalarında oynayan ligimizdeki diğer takımlardan ne eksiği var ki Galatasaray'ın? Haftada iki maç bir basketbol takımına çok geliyorsa şampiyonluklardan söz etmek hayalden ötedir, hele ki şu denk ligde..

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
Bence asla gereksiz değil, sonuçta bir Avrupa Kupası bu. Oyuncular için Avrupa maçları bir vitrindir, zararı falan gelmez. Program yoğun olur diyelim, o zaman Avrupa Kupalarında oynayan ligimizdeki diğer takımlardan ne eksiği var ki Galatasaray'ın? Haftada iki maç bir basketbol takımına çok geliyorsa şampiyonluklardan söz etmek hayalden ötedir, hele ki şu denk ligde..

Pardon senin hangi oyuncunun avrupanın sıradan bir turnuvasında vitrin yapmaya ihtiyacı var!!! boş konuşmayın takımınızı tanımadan kadro yapısını bilmeden sırf muhalefet olmak için yazmayın dersinizi çalışın öyle gelin karşıma.

Siz önce takım kadronuzun yaş ortalamasına bakın ,sonra en fazla süre alan oyuncularınızın yaş ortalamasına bakın ,son olarakta maç trafiğinize bakın, sonra bunları üst,üste koyun analiz yapın!! o zaman yararımı olur ?zararımı olur belki anlarsınız.

Ben kimsenin basketbol bilgisini küçümsemiyorum ama sizde benim basketbol bilgimi hiçe sayıpta kafanızdan sallama yazılarınızla bana muhalefet yapmaya kalkarsanız!!! bende cevap vermek zorunda kalıyorum!!

Ligimizde ki !! diğer takımları baz alıyorsun bu takımlar belli bakın bakalım bir maç içersinde kaç oyuncuyu oynatıyorlar ne kadar süre veriyorlar biz kaç oyuncuyla oynayıp onlara maç başına ne kadar süre veriyoruz.

Anlamadığım bu dar kadroyla kendine inancını yitirmiş bir hocayla hala şampiyonluk hayalleri kuran arkadaşlarımızın olduğunu görmek!!! ve bu arkadaşların kendilerini basketbol uleması sanıp her konuya yazı yazıp sonra gerçekler karşısında üzülmelerine tahammül etmek gerçek anlamda çok üzücü.

Yönetim, basketbolda bugün oynanacak iki Avrupa kupası maçına ilgiyi artırabilmek için bilet fiyatlarında damping yaptı. Taraftarlar, Ayhan Şahenk'te 17.45'te başlayacak G.Saray Cafe Crown- KK Zagreb erkek maçı ile 20.00'deki G.Saray Bayan Takımı-AKO Aris Holargou maçlarını 5 YTL'ye izleyebilecek.

Yayın hakkında kesin bilgisi olan varmı arkadaşlar?

Belki hırvatıstan televızyonu macı verır onunda uydudan frekansını bulmak lazım

gstv kesin olarak yayınlamıyor o yayınlamayıncada başka bi kanal yayınlamaz yani yayın yok

demin sarı-kırmızı gundem programını izledim.
GStv banttan yayınlayacakmıs iki macı.
ilerleyen zamanlarda bu tarz macların canlı yayınlanacagını soyldiler.

Anlamıyorum bu GS tv nie var FB tv tüm bayan basket maçlarını veriyor.

Şu demek oluyor sevgili kardeşim senin kadron rotasyon sıkıntısı yaşıyorsa,sakat oyuncun çoksa,takımın yaş ortalaması yüksekse bu maçlar yarardan çok zarar getirir. Bu açıklamamdan sonra söyleyecek bir sözün varsa bilemem ama benim fikrim çok gereksiz ve zamansız maçlar yapacağımız.[/quote]

Değerli Mithat Abi,benden iyi bilirsin;bu güne kadar tarihimizde aldığımız tek kupa Efes'in Koraç Kupası...Ben de sana Efes o kupayı aldığında Koraç Kupası 3. kupa değil mi idi demek istiyorum. En azından ben öyle biliyorum;yanlışım yok demiyorum yanlışsam düzeltin. Bunun yanında Koraç Kupası'nın alınışının hala hatırlanması,iki sene evvel TT yine 3. kupada çeyrek final oynadığında geniş yankı uyandırmıştı,yine yakın tarihte FB-BJK eşleşmesi olunca medya bayağı bir ilgi göstermişti...

Uzun lafın kısası bu kupada oynamak bize çok şeyler kazandırır diyorum;bu benim şahsi görüşümdür deyip kapatıyorum... :p

Gitmeye çalışacam, son anda karar değiştirmezsem.

Mithat Duran' Alıntı:
[quote="Ferhat Yeşiltaş":2etz8bh7]Bence asla gereksiz değil, sonuçta bir Avrupa Kupası bu. Oyuncular için Avrupa maçları bir vitrindir, zararı falan gelmez. Program yoğun olur diyelim, o zaman Avrupa Kupalarında oynayan ligimizdeki diğer takımlardan ne eksiği var ki Galatasaray'ın? Haftada iki maç bir basketbol takımına çok geliyorsa şampiyonluklardan söz etmek hayalden ötedir, hele ki şu denk ligde..

Pardon senin hangi oyuncunun avrupanın sıradan bir turnuvasında vitrin yapmaya ihtiyacı var!!! boş konuşmayın takımınızı tanımadan kadro yapısını bilmeden sırf muhalefet olmak için yazmayın dersinizi çalışın öyle gelin karşıma.

Siz önce takım kadronuzun yaş ortalamasına bakın ,sonra en fazla süre alan oyuncularınızın yaş ortalamasına bakın ,son olarakta maç trafiğinize bakın, sonra bunları üst,üste koyun analiz yapın!! o zaman yararımı olur ?zararımı olur belki anlarsınız.

Ben kimsenin basketbol bilgisini küçümsemiyorum ama sizde benim basketbol bilgimi hiçe sayıpta kafanızdan sallama yazılarınızla bana muhalefet yapmaya kalkarsanız!!! bende cevap vermek zorunda kalıyorum!!

Ligimizde ki !! diğer takımları baz alıyorsun bu takımlar belli bakın bakalım bir maç içersinde kaç oyuncuyu oynatıyorlar ne kadar süre veriyorlar biz kaç oyuncuyla oynayıp onlara maç başına ne kadar süre veriyoruz.

Anlamadığım bu dar kadroyla kendine inancını yitirmiş bir hocayla hala şampiyonluk hayalleri kuran arkadaşlarımızın olduğunu görmek!!! ve bu arkadaşların kendilerini basketbol uleması sanıp her konuya yazı yazıp sonra gerçekler karşısında üzülmelerine tahammül etmek gerçek anlamda çok üzücü.[/quote:2etz8bh7]

Koskoca Galatasaray camiası bilmiyorda tek siz mi biliyorsunuz basketbolu? Ne demek vitrin yapmaya ihtiyacı yok, o zaman ligdende çekilsin madem şampiyonluk ümidiniz yok. Ben Galatasaray taraftarı değilim ama böylesine bir büyük camianın şu dönemde havlu atmasınıda asla istemem. Siz daha iyi biliyorsanız sezonluk bir program çıkarıp yönetime gönderin, o zaman daha iyi olur belki herşey. Dar rotasyon ve süre demişsin, Beşiktaş ColaTurka rotasyonunu sayayım isterseniz, dar kadro ile nasıl mücadele edildiğini Türk Telekom'a karşı gösterdiler. Böyle basit şeylerle muhalefet olan ben değilim sizlersiniz bu açıkça ortada..

Öncelikle GS'ın kadrosunun dar olduğuna katılmıyorum.Tam tersi geniş bir kadrosuda var.Sadece sakatlar çoktu o kadar.Ayrıca 3-4 günde bir maç oynamak zarar değil fayda sağlar.Zaten kilit oyuncuları yeni bir takımız,biz çok daha fazla maç yapmak zorundayız.
Ayrıca FibaChallenge kupası neden bu kadar küçük görülüyor?Sanki yıllarca Euroleague'de oynayan takımız da bir anda bu kupaya düşünce burun kıvırmaya başladık.Bence biraz gerçeklere bakalım,geçen sene yıllar sonra ilk kez Avrupa kupası oynadık.Avrupadaki en önemli başarımızı da geçen sene elde ettik.Eğer basketde de Avrupa'da ses getirmek istiyorsak basamakları çıkmak gerekli.Seneye Eurocup'a EuroChallenge şampiyonu olarak gitsek fena mı olur?Efes'e bakalım,onlarda bu yollardan geçmedi mi?Ayrıca Joventud(80'li 90'lı yılları hatırlayanlar bu takımı tanır,onlar bile bu kupada oynamaya burun kıvırmadı),Dinamo,Girona gibi takımlar bu kupayı küçümsemedi de biz mi küçümseycez?Sonuçta Avrupa'nın üç numaralı kupası,Türkiye olarak sadece 1 adet Avrupa kupası o da Koraç Kupası var(O da kupa 3).Neden 2.'sini getirmek için uğraşmayalım.Kadromuz şampiyon olmak için fazlasıyla yeterli de.Elbet GS'ı Euroleague'de görmek hepimizin isteği fakat euroleague'e ligde şampiyon olsak bile giremeyiz.Tek yol var oda Eurocup'ın kazanılmasıydı,o şansı kullanamadık.
Budunocts maçı sonrası herkes takımdan ümidini kesmiş.Bu kadar ümitsizliği de anlamış değilim.İyi oyunculardan kurulu ama kilit oyuncuları yeni olan bir takımız.Geçen seneye bakın,herkes bu zamanlar aynı eleştiriler içindeydi,Owens gitsin,Gaines'i kim buldu,Dee'nin bu takımda ne işi var çok sıradan...Bu lafların hepsi geçen sene konuşuldu.Şimdi aynı şeyler Zizic,Gurovic hatta Milojevic için söyleniyor.Bu takımın iki şeye ihtiyacı var.Biri Dee tarzında gerçek bir oyun kurucu.Strickland ile olmayacağı belli.İkincisi ise tabiki taraftar.Ben gerçek GS'ı ocak gibi izleyeceğimizi,Mart-Nisan ayı gibi ise tadından yenmeyeceğimizi düşünüyorum.Yeterki herkes bu takıma inansın...

Anlamadığım bu dar kadroyla kendine inancını yitirmiş bir hocayla hala şampiyonluk hayalleri kuran arkadaşlarımızın olduğunu görmek!!! ve bu arkadaşların kendilerini basketbol uleması sanıp her konuya yazı yazıp sonra gerçekler karşısında üzülmelerine tahammül etmek gerçek anlamda çok üzücü.[/quote]

Koskoca Galatasaray camiası bilmiyorda tek siz mi biliyorsunuz basketbolu? Ne demek vitrin yapmaya ihtiyacı yok, o zaman ligdende çekilsin madem şampiyonluk ümidiniz yok. Ben Galatasaray taraftarı değilim ama böylesine bir büyük camianın şu dönemde havlu atmasınıda asla istemem. Siz daha iyi biliyorsanız sezonluk bir program çıkarıp yönetime gönderin, o zaman daha iyi olur belki herşey. Dar rotasyon ve süre demişsin, Beşiktaş ColaTurka rotasyonunu sayayım isterseniz, dar kadro ile nasıl mücadele edildiğini Türk Telekom'a karşı gösterdiler. Böyle basit şeylerle muhalefet olan ben değilim sizlersiniz bu açıkça ortada..[/quote]

Bende senin koskoca Galatasaray camiası dediğin kurumun bir üyesiyim !!Galatasaray taraftarı olmadığın için beni tanımaman normal verdiğin örnekten de !!basketbol bilginin ne seviyede olduğunu öğrenmiş olduk .

Beşiktaş dediğin takım ligde 1 galibiyet ,7 mağlubiyet aldı.Şu anda düşme potasındalar.Sen bir maç içersinde en fazla 7,8 oyuncuyla oynarken senin rakibim dediğin takımlar 11veya 12 oyuncudan yararlanıyor.Merak etme biz yönetime gerekli raporları zaten verdik !!!

Bir arkadaş da bizim kadromuz dar değil demiş!!! takımın guardı yok!!2ve 3 numaralı pozisyolarının rotasyonu yok center mevkindeki adamın mutsuzum gitmek istiyorum diye bağırıyor .Sen hala bu kadro derin ve 3 kulvarda da başarılı olur diyorsun öylemi? tebrik ediyorum sizleri sene sonu görüşürüz.

2-3 numarada oynayacak isimler
Murat,Tufan,Gurovic,Graves,Erdem zorunluluk durumunda 2 numarada Cüneyt,3 numara Polat
1 Numarada oynayacak isimler
Cüneyt,Marshall ve zorunluluk durumunda Murat Kaya
4-5 Numaralar
Cemal,Hüseyin,Polat,Zizic,Milojevic
Mithat arkadaşım dikkat edersen Alican'ı,Teoman'ı kısaca gençleri listeye dahi koymadım.
1 numarada sıkıntımız olduğu doğru,peki bu aşılamayacak bir durum mu?Tabiki hayır.Yabancı yada yerli bir oyun kurucu ile bu sıkıntı düzelir.Hadi Tufan'ı unutalım,uzun zaman olmayacak,zatende müzmin sakat ama Murat artık iyileşti.Rotasyona girebilecek gençler dışında 10 oyuncu var.Zizic gitse ne olur,GS bir uzun oyuncu alamıyacak kadar aciz mi?Zaten oyun kurucu ile ilgili çalışmalarda mevcut.Sene ortasında bu takıma 1 yerli birde yabancı oyun kurucu katılır ve sorunlar çözülür.Eğer elinde böyle bir kadro olup Avrupa kupasına takım yorulur diye göndermemek mantıksız,ayırca o zaman play-off da ne yapacaksın?2 gün arayla maç oynayacaksın,buna da bir şekilde alışmak gerekir.neyseki GS bu kupada gidiyor ve bence çokda başarılı olacak.

Emrah Bakın' Alıntı:
2-3 numarada oynayacak isimler
Murat,Tufan,Gurovic,Graves,Erdem zorunluluk durumunda 2 numarada Cüneyt,3 numara Polat
4-5 Numaralar
Milojeviç ve Graves(Erdem yedek olur,Tufan zaten sakat) dışındakilerin takım için bir şeyler verdiklerini düşünmüyorum.Efes,Telekom ve Fener bunları yedek bile yapmaz.

Bu sözlerini unutma.Bakalım 2 ay sonra neler diyeceksin?Geçen sene Hite,Dee,Gaines,Owens içinde aynı şeyler deniyordu?Sonunda ne oldu?Bu sene herkes bu oyuncular neden gönderildi diyor.Hite Tau gösterdiği performansla kendine Tau'da yer buldu.
Yedek olamaz dediğin oyuncuların çok daha vasatları F.Ülkerde,Telekomda hatta bu yüzden rotasyonu 8 kişi ile tutan ama Euroleaguede oynamaktan çekinmeyen,şu sıralarda herkesin gıpta ile baktığı Efeste oynuyor.
Eğer Budunoctsu elemiş olsaydık şu an burada herkes başka şeyler konuşacak,şampiyonluk şarkıları söyleyecekti.Bu oyuncular göklere çıkaralıcaktı.Ocak ayında F.Ülker maçı kazanıldığı takdirdeki,kazanılacaktır da bu forumda herkes başka şeyler konuşacak.
Serkan Dursun' Alıntı:
[quote="Emrah Bakın":3qb18de2]2-3 numarada oynayacak isimler
4-5 Numaralar
Milojeviç ve Graves(Erdem yedek olur,Tufan zaten sakat) dışındakilerin takım için bir şeyler verdiklerini düşünmüyorum.Efes,Telekom ve Fener bunları yedek bile yapmaz.[/quote:3qb18de2]