Eurochallenge 2. Maç | Dexia 91 - 65 Galatasaray CC

Re: FIBA EuroChallenge|Dexia-Galatasaray(02.12.2008)

Kupayı savunmakla ne alakası var Mithat Bey?

Sanki her sene Euro-Uleb Cup'a katılıp çeyrek final yarı final yapıyoruz da Challenge Cup'ı beğenmiyoruz.

Bizim gibi yaş ortalaması yüksek ve şu anda sakatlıklar yüzünden rotasyonu daralan bir takım için bu maçlar handikap kabul ediyorum bunu.Alican,Teoman,Altay falan oynasa yine de ağzımı açıp tek kelime etmem,çıkıp hoca dese genç oyuncularımızın pişmesi için bu kupa iyi bir şans ona da tamam.Ama herzamanki kadroyla çıkıp şu takımdan 91 sayı yıyıp,fark yemek ister bu kupada ister hazırlık maçında olsun hezimettir.

Keşke dediğn gibi bu turnuvada gençler fazla süre alsa !!! o zaman ağzımı açıp laf edersem adam değilim.Yalnız bakın şimdi bir hezimet alındı!! takımın morali şuan yerlerde bu hafta kritik bir maç oynayacağız.Neden kritik üst ,üste rahat maçlar oynuyoruz.Bu maçları kayıpsız geçersek,ileriki zor maçlarda avantaj elde edebiliriz.Şimdi moraller sıfır ve karşımızda galibiyete aç bir takım var oyuncuların bu maça konsantrasyonu çok zayıf olabilir .Buda bize süpriz bir mağlubiyet almamıza neden olabilir.

Ligi de olumsuz etkileyecektir tabii dediğiniz gibi.Asıl önemli maçlarımız 12.haftada başlıyor ki o zaman dediklerinizi daha da somut şekilde göreceğiz gibi duruyor.

Bu arada hocanın maç sonu açıklamasını gören duyan varsa ekleyebilir mi buraya?

Can Çağrı' Alıntı:
Ligi de olumsuz etkileyecektir tabii dediğiniz gibi.Asıl önemli maçlarımız 12.haftada başlıyor ki o zaman dediklerinizi daha da somut şekilde göreceğiz gibi duruyor.

Bu arada hocanın maç sonu açıklamasını gören duyan varsa ekleyebilir mi buraya?

ne olursa olsun ayhan şahenkteki fener derbisini almak zorundular.eğer o maçtada böyle olucaksa bazı gerçekleri inanın yüzlerine haykırırım........

bu kupayı beğenmiyorduk bide sıradan dediğimiz takımdan 30 fark yedik
zizic ve ms işi bir hallolsada artık bi standart tutturabilsek

ayıp ayıp ayıp...murat hocaya hoşgörüyle yaklaştım ama nba live oynuyoruz sanki set filan yok...bu nasıl iştir biri bana anlatsın
istifa etmesi gereken fakat istifa etmeyen m urat özyer aciz kalmıştır.
kadrosunda bir oyuncuyu bile tanımadığına emin olduğum adnan polat ve yönetimi ise tekerlekleriyle uçan takımımızın başarısını sanki kendileri kazanmış gibi sahipleniyor ve liseye filan gönderiyor başarıyı...ama hiç başarısızlıkta ortada görülmüyor ve bence bu skorları bile bilmiyor...o zman yönetim de acizdir.bir oku da kendimize batırmak istiyorum.
Gurovic kral hseyin yetenek milo süper zizic canavar cüneyt winner diye diye şımarttık bütün oyuncuları...o yüzden kendimi de aciz hissediyorum bueserde bizim de payımız var fakat düzeltmek için de yapacaklarımız var ve şimdi bunu yapalım

Kendileri rezil oldular ve bize ayıp ettiler sonrada çıkıp maça gel dediler .

Arkadaslar ben belcika yasamakdayim, uA-avrupa olarak ordaydik taraftar destegi hep vardi saymiz okadar cok degildi fakat 4 de biri galatasaray taraftariydi. Ama basket adina hicbirsey yokdu; olsun diyelim artik canlarli saolsun.uA-avrupa'dan herkez katilamadi Berlin maci da vardi(fakat belcikalilar bukadar sayi farkina ragmen tezahuratimiza sasirdilar, guzeli olanda buydu saten)

Selamlar, uA-avrupa

Basketbolda Eurochallenge'yi beğenmiyoruz,
Voleybolda belki bir çok kişi bilmiyor ancak orada da Eurochallenge'de oynuyoruz ve beğenmemiz gerekiyor bu mantıkla gidince.
Futbol takımımızda uefa Kupasında gidiyor ancak onu beğenmeyenlerde var içimizde.
Bayan takımımızın katıldığı kupa bile tartışılıyor.

Ne desem boş.Vizyonu geniş taraftarlarımıza selamlar olsun.

Nenad Krstic'le Earl Boykins NBA'den gelip bu kupada oynuyorlar ama Türk sporseverler olarak beğenmiyoruz.

Son yıllara bakarsak;

Dexia takımı bu kupanın geçen seneki finalisti.
Önceki sene Girona bu kupayı kazanıyor.
Ondan önce de Joventut kazanıyor. Rakibi Khimki.
Azovmash ve Kyiv de onca bütçesine rağmen yine bu kupada final oynuyor.
Rusya'dan Khimki, Ural, UNICS ve Triumph gibi takımlar da hem bu sene hem geçen senelerde bu kupada oynuyor.
Türk Telekom da yine bu kupada oynuyor ama çerez olan bu konuca çok ileri gidemiyor.
Yine şu anda Euroleague'de yer alan Panionios da 2 yıl önce yine bu kupada oynuyor.

Biz neymişiz be?

Kerem SEÇER' Alıntı:
Nenad Krstic'le Earl Boykins NBA'den gelip bu kupada oynuyorlar ama Türk sporseverler olarak beğenmiyoruz.

Son yıllara bakarsak;

Rusya'dan Khimki, Ural, UNICS ve Triumph gibi takımlar da hem bu sene hem geçen senelerde bu kupada oynuyor.
Türk Telekom da yine bu kupada oynuyor ama çerez olan bu konuca çok ileri gidemiyor.
Yine şu anda Euroleague'de yer alan Panionios da 2 yıl önce yine bu kupada oynuyor.

Biz neymişiz be?

Demagoji yapmaya gerek yok dostum ;)

Cevap veremeyince klasik yorumlar;

Demagoji yapmayın :)

Bunun yerine yazdıklarımı çürütme yoluna gitseniz.

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Demagoji ne olaki o kelime Demogoji değilmiydi yahu.
Belki o demagojiden bahsediyordur abi :)

Kerem Abi, adamlar kazansa vay be kupa kazandılar biz oynayınca o kupa küçük gelir.
Bazen bizi harbi anlamıyorum.

Burakcım ironi yapıyorum, insanlar diyecek mantıklı şeyleri olmayınca yok demagojii yapma yok polyannacılar nerde vs. konuşuyolarya neyse.

Keşke takım daha iyi yerlerde olsaydı ama bu ekip Fiba Cup'ta mücadele etmeyi bir şekilde hak edememişse bu kupayı küçümseme gibi bir lüksüde olamaz. Ayrıca oyuncuların keyfine göre kararlar almaya da gerek yok, bu işten para kazandıklarına göre haftada iki maç yapmanın onları zorlamasına dayanmalarıda anormal olmasa gerek.
Bu kupada mücadele etmek gerekli veya gereksiz, o kişiden kişiye göre değişir ama sonuçta ortada bir hedef var ve söz konusu olanda Galatasaray Kulübü ise siz Galatasaray taraftarlarının biraz daha sağduyulu yaklaşmanızı öneririm ben şahsen :) Böyle iş kazaları olabilir ama umarım iyi bir başarı elde edilir sonunda..

En büyük rakibimiz Euroleage de mücadele ederken, nasıl olurda insanların bu kupa da tatmin olmasını beklersiniz?

Takım hangi kupa da ne hedefi ile kuruldu ? Şimdi hangi kupa da hedefi ne?

Ziziç, Guroviç, Hüseyin gibi oyuncuları bu tür 3. Sınıf Avrupa kupası maçlarına nasıl motive edeceksin?

Kimse kendi kendini kandırmasın, o kadar ço kisim sayıyorsunuz yok şu oynuyo yok bu oynuyo ama kaçı isteyerek oynuyor veya gönülden oynuyor?

Orta da KUPA2 den elenilmiş, müthiş bir fiyasko yaşamış takım var. Bu yılki kurulan takım buralarda oynasın diyemi bunca yatırım yapıldı?

Her bir fiyaskoya kılıf uydurmaya çalışıyorsunuz ya pes yani pes!

Takım tökezleyeceği, oyun sistemi yoktur ve elenilir; Murat Hoca bu camianın insanı, doğru sıcak kanlı destek verelim denir. Kimse yetersiz, bu Galatasaray yükünü kaldıramayacak belli oldu demez, anlamsız şekilde polyannacılık, toz penbe görüşler sonuç hüsran!

Onca fiyasko yaşanır, destek diye tutturursunuz! Ama destek ancak Murat ÖZYER'edir. Renkler birşey ifade etmez!

Takımın bu kapaya düşmesi fiyaskodur beyler! Kimseninde taktığı yok zaten, siz kendinizi avutmak için bahaneler üretmeye devam edin...

Kerem SEÇER' Alıntı:

Son yıllara bakarsak;

Biz neymişiz be?

bu saydığın takımların hepsi zorunluluktan bu kupada oynamak zorunda olan takımlar.örneğin çok güçlü takımlar olmasına rağmen sadece rus liginden cska'nın euroleague e alınması. kaç tane euroleagu de ispanyol takımı var belli değil.bizde ise efes ve fb ülker in euroleague katıldığını düşünürsek sadece telekom kalıyor eurocup a katılmamızı zorlaştıracak.bi zahmette bu bütçeler ile katılıversinler.sanki kupayı almışızda beğenmemişiz gibi yorumlamışsın.ilk maçı evimizde uzatmada kazandık ikinci maçtada 25 sayı fark yedik.takımının oyuncuları bile kupayı sallamazken, sahada vakit geçirircesine oynarken,ziziç kupadan elendik diye gitmek isterken bu kupayı savunmak doğru değil diye düşünüyorum.geçen sene uleb te değilde eurochallenge ta yari final oynasaydık ve bu sene tekrar eurochallnege ta oynasaydık guroviç.,ziziç,milojevic bu sene bizde oynamak istermiydi sence?

tabi ki avrupa kupalarında başarılarımızın olmadığı bir gerçek.fakat kurulan takım ve harcanan paraları düşünürsek bu kupayı beğenmemek normal.seneye 20 milyon dolarlık takım kursak ve ulebte elensek senin mantığına göre avrupada ne başarımız var ki bu kupayı beğenmiyoruz diyebiliriz seneyede.başarı gelene kadar bu kupayı beğenmek zorundamıyız?final dışında her türlü sonucun başarısızlık olacağını düşünüyorum bu kupada.fb ülker in euroleague de final four kovaladığı bir ortamda bizim bu kupada oynamamızı başarı olarak görmek tuhaf geliyor bana.

Volkan Bey eleştirilerinizde haklısınız ama biz Avrupa'da yokuz. Bir yabancı forumda bizim için "Who is Galatasaray" diyorlar haberiniz var mı? Bizim hiçbir kupayı küçümsemeye hakkımız yok. Oyuncular olarak da, yönetim olarak da, koç olarak da, taraftar olarak da. Çakma takım dediğimiz takım 15000 kişiye oynuyor, biz kaçlara oynuyoruz? Euroleague değerlendirmelerinde ölçü alınan değerlerden biri olan taraftar organizasyonlarında malesef sınıfta kaldık. İstikrarlı olarak güçlü bir kadro olayını ise yeni yeni yapıyoruz. Diğer organizasyonlarda ise yine sınıfta kalıyoruz. Yani biz 5-6 madde varsa sadece 1'ini sağlamış durumdayız. Kusura bakmayın ama sadece 1 madde ile bize Eurocup bile çok. Artık kendimizi dev aynasında görmeyi bırakalım lütfen.

Kerem'e katılıyorum bu konuda. Galatasaray'ın avrupa basketbolundaki bilinilirligi, gecmisi, saygınlıgı nedir? Dogru tespit etmek gerekir. Peki içi dolu mu? Alt yapın, salonun, taraftarın, organizasyonun ne durumda?

Ele alınan tek kriter geçen yıl ki yarı final ve butçe. Yarı final oynayan cok takım var, Dexia da finalisti. Onemli olan istikrarlı basarı yakalamak. Tek bir basarıyla itibar edinebilir misiniz, sınıf atladıgınız kanıtlar mı bu?

Geriye kalan tek kriter butce. Zaten işin komiği, bu seviyede organizyonu olan bir takımın, nasıl oluyor da boyle bir butcesi oluyor. Cunku butçe kendi dinamiklerinden yarattıgın butçe degil, tabiri caizse taşıma su ve taşıma suyla değirmen dönmüyor.

Bir organizyon işini iyi yaptığı için basarılı olur. Bu basarı sayesinde saygınlık kazanır ve markalaşır. Sonra da bunun uzerinden gelir elde eder. Bizde durum tersine işliyor. Yıllarca cok kucuk bir butce ve know how'ı yetersiz, capı belli bir organizasyona sahipken, bir anda butceye kavustuk. Ama sadece butceye. Bu yuzden begenmesek de Ulker'in know how'ına mahkum kalıyoruz. Fenerbahce farklı mı cok degil ama yine de sponsorluk oncesi bizden daha fazla kafa yorup emek harcadılar basketbola. Ustune Ulker her anlamda en buyuk destegini F.Bahçe'ye verdi. Altyapı, salon, milli oyuncular vs.

Yani butcenizle-organizasyonunuz arasında bir parelellik yok. Arap seyhlerinin takımı gibiyiz bir anlamda.