Eurochallenge 2. Maç | Dexia 91 - 65 Galatasaray CC

Re: FIBA EuroChallenge|Dexia-Galatasaray(02.12.2008)

Kardeşimizin biri demişki; sakin olalım, rahatlayalım cama çıkıp derin nefes alalım falan feşmekan.. İyide kardeşim derin nefes ala ala şiştik be kardeşim. Darlandık yahu. Gelen 30 atıyor, giden 25 atıyor, Derin nefesle geçermi bunların acısı.

Diğer bir kardeşimiz de yapıcılık ve destek konusunda muazzam azimli. Diyorki; daha maç bitmeden Murat Özyer istifa diye başlıyorsunuz. Böyle olmaz. Hemen şu akla geliyor; Ne yani Maçı alamayacağımız, bırak almayı farkın daha fazla açılacağı allame-i cihan gibi belliyken, maç sonunda mı desinler illaki. (hoş molada hocanın yüzünü, terini, gözlerini görünce valla diyemedim ben. Çaresizliğine çok üzüldüm.)

Burada kimsenin kimseye hot zot yapmaya hakkı yok. Herkes düşüncelerini belirtebilir. Değil mi? Ne? Yoksa belirtemez mi?

Hem anlamadığım biz burada olumlu yada olumsuz görüş bildiriyoruz da. Çok mu gören duyan var ilgililerden sorarım size. Zaten onlarında çok umurundaydık.

İyi kötü takip ediyorum forumu. Ara sırada birşeyler yazarım. Burada çoğu arkadaşım yeri geldi birilerini gönderdi, birilerini korudu. Ben de ilk kez gönderme isteği hakkımı kulanacağım. Bana göre gitmesi gerekenler MS den önce Zizic ve Guroviçtir. İstenmeyen adam ilan edilmişken, MS ne kadar yeteneksiz olsada, takımı oynatamayacağı gün gibi aşikar olsada, attığı faul çembere değmesede, göstermeye çalıştığı çaba ve istek Ziziç ve Guroviç ten daha evladır benim için.

Son sözümde bir halt yapmış gibi hulk havalarına giren Nesbitt e "ulan ben olsaydım karşında 30 saniye, spor hayatımı bitirmeyi göze alıp, seni manda b... gibi yapıştırırdım parkeye Osman Rasim çocuğu.

Herkes katılıyorum yazacak çok şey var ama şimdilik bu kadarı:
Engelsiz Aslanlar,
Dünya Şampiyonu,
Galatasaray'ın
İŞTE GERÇEK RUHU.!

bu kadar rezillik olmaz ya;gurovic avrupa piyasasının çok ünlü elemanıymış böyle maçları çeviremedikten sonra nabiyim ben onun ünlülüğünü.strickland zaten ayrı bi vaka.zizic transfer dedikodularından sonra hiç yok piyasada.bi milojevicle graves ten verim alabiliyoruz.onlarda bu akşam iyi diillerdi.bir an önce acil önlemlerin alınması lazım....

Maçı izledim takım hakikaten acınılacak durumda,Yani son 2 yılda izlediğim en kötü maçlardan biriydi,hakikaten yüzüm kızardı,başıma ağrılar girdi...En çok zoruma giden ise klupten çıkan 4 milyon dolara yazık olması,ülkerin verdiği parayla,klubün kasasından para çıkmadan 4-5 amerikalı alıp bir takım kurulsaydı keşke dedim...İnanki daha onurlu bir mücadele sergilerlerdi...Konuşulacak fazla birşey yok,olan bizim 4 milyon dolara olmuştur...Bir süre erkek takımının maçlarını izlememeyi kendi sağlığım açısından uygun buluyorum,Bayan takımının maçlarıyla avutacam kendimi...

O forma kutsaldir nasip olmaz herkeze, Biz formanin,Armanin, hakkini vererek mucadele eden oyuncular istiyoruz.
Boyle ruhsuz elini topun altina sokmayan mucadele etmeyen oyuncular istemiyoruz.
Formanin hakkini vermeyen lutfen aklini basina toplayip Formanin hakkini vermeye baslasin.
Aksi taktirde ceksin gitsin bu kulupten.

Maç özelinde sene başından beri olan zayıf noktalar aynen duruyor. Graves, Milo gibi takımı surukleyen oyuncular formsuz olunca işimiz iyice zorlaştı.

Maçı bir tarafa koyarak konuşmak gerekirse, basketbol subesimiz sınıf atlamayı beceremedi. Maç boyu aklımdan geçen duşunce buydu. Butun organizasyonu kastediyorum. Sağlık olsun.

Timur Saglam' Alıntı:
Maçı bir tarafa koyarak konuşmak gerekirse, basketbol subesimiz sınıf atlamayı beceremedi. Maç boyu aklımdan geçen duşunce buydu. Butun organizasyonu kastediyorum. Sağlık olsun.

Çok güzel ifade etmişsiniz aslında bir adım öteye gidip olmayan organizayondan bile söz etmek mümkün ilkesizlik diz boyu.

Önce Özyer'den vazgeç Kunter ile anlaşacağım de sonra son dakika da Özyer'e dön. Sezon başında bilet fiyatı şu de iki gün sonra değiştir. Kombine sat sonra arkadasında durma.
Günübirlik başarı da değil beklediğimiz ortda bir umut vizyon organizasyon olsa sabredelim diyeceğim ama yok aynı tas aynı hamam gidiyor. Bütçe on kata çıksa ne olacak.Kafa yapısı değişmedikten sonra seneye iki kat daha bütçe yaratsan birşey değişmeyecek.

Sene başından ber söyledik kadro çok yanlış kuruldu biraz atletik ve yüksek tempoda oynayan her takım bize yener bu çok net , bir takımdaki 5 yabancının da savunma ile uzaktan yakından alakası olmamsıda enteresan hiç biri bir topa elini uzatmıyorlar , Zizic ve Strickland artık gitti gibi düşünüyorum , Graves yine bir Avrupa Kupası maçı ve yine takıma yararından çok zararı var , geçen seneki takım fark yedigi maçta bile mücadeleyli bırakmıyordu bir çok maçta 10 ve daha fazla sayı farklarından gelip maçı kazanmışlardı ama bu seneki takım fark 10 sayı ya ulaştıgı an maç bitmiş gibi davranıyor , Bir sezonda 8 yabancı oyuncuyla sözleşme imzalanıyor Strickland ve Zizic in yanında maç boyunda sırf 3lük atan ve savunmayla alakası olmayan Gurovic ile de yollarımızı ayrımamız gerekiyor .
Zizic ve Gurovic yerline belki kalite olarak o düzeyde olmayabilir ama mücadele gücüyle aradaki farkı kapatacak oyuncular bulabiliriz , mesela Beşiktaş ın aldıgı Baxter çok üst düzey bir oyuncu degil ama takım için oynuyor bizde böle oyuncular bulabiliriz

Yazık yazık yazık!
Diyecek söz yok bu maçın ardından teknik yorum yapmak demek bundan önce yazdıklarımı tekrar etmek demektir benim için.Sorunlar aynı.Özyer sene başından beri düzelticeğiz demekten bıkmadı ama icraate dökemedi gitti.
Ne denir artık sağlık olsun.

bu maçın aynısını karadağda yaşamıştık aslında...
daha o felaketin üstünden zaman geçmeden aynısı yaşamak hemde tecrübe etmişken çok acı oldu açıkcası...

Bir Belçika takımından 91 sayı yiyorsun , başka söylenecek bir şey yok. Hiç kimsenin bu armayı böyle kötü temsil etmeye hakkı yok. Hele Avrupa kupasında :(

Takım gereginden fazla yorgun ve gucsuz. Belli bir vasatta sertlik ve mucadele koyamayınca kalite farkı ortaya cık(a)mıyor.

Dexia maçı sene basından beri baska nedenlere bagladıgımız, cesitli bahanelerle (haklı da olsa) ustunu orttugumuz hususları yuzumuze carptı.

GERÇEKTEN SÖYLENECEK SÖZ YOK BU TAKIMIN HAVASI DA YOK GÜCÜ DE YOK İNANCI DA YOK.kadroya söylenecek bi söz yok ama bunu harmanlayamadıktan sonra başarı hayal olur.takımın acilen toparlanması lazım bunun içinde sahada bir beyine ihtiyaç var.bu takımın guardı alpellanın sıradan oyuncusu olamaz o kadar para döküldü de doğru dürüst bir guard alınamadı mı.bu takımı ateşleyecek geçen sene ki smaçları potaya gömüp morallendirecek chrıss owens gibi charles gaines gibi hırçın adamlar lazım.eminim murat hoca bunlaarı görüyordur düzelt artık murat hoca.MALUBİYETLERE İNAT MAÇLARA GGİTMEYE DEVAM ETMELİYİZ HEP DESTEK TAM DESTEK.

Olucak işdeğil okadar para harcanıyor para sıkıntısıda çekmiyoruz bu bütçeyle ligde şampiyonluga avrupada 4 girmemiz gerekirken işler hiçde iyi gitmiyor..Zizic'e süre vemiş yönetim anlaşıcaksan o takımla anlaş bizde yolumuza nasıl devam edicemize bakalım denmiş artık zizic kararını versin bukadar düşünecek bişey yok...Şampiyonluk görücekmiyiz ?Her sene kadro sil baştan değişiyor başarı isteniyosa olan kadronun üstüne konulması gerekiyor bu kafayla işler zor...Murat hocanın elinde imkan var neden değerlendiremiyor anlamıyorum bütçeyide kısan yok?

tek kelme yazıklar olsun diyorum.!!!!gaines,hite,owens ı çok am açok arıyoruz gerçekten.takım iyi değil bir an önce toparlanmalıyız

maçın 3. periyotunu izledim.. çok yorgundum.. sonunu beklemeden yattım. bundan sonra da izlemem zaten.. bu takımda savunmanın s sini göremedim bugüne kadar.. gelen geçen 80-90 atıyor.. heba edilmiş bir sene oldu artık bu, avrupa için.. türkiye için de yabancıların çoğunu değiştirerek yola devam etmek lazım.. gurovicin talibi varsa gönderilsin bence.. kendisine başka çiftlik bulsun..

Daha önce de yazdım yine yazıyorum .

Ben Murat Hoca'nın moladaki halini görünce hiçbir şey diyemiyorum hocaya .

Bu kadar korkak ve karaktersiz oyuncularla hoca n'apsın ?

Nerede geçen sene 20'lerden gelip maç alan , yenilse de alkışlanan takım ; nerede bu sene takım olamamış , her yenilgide sinen oyuncular !

Engelsiz Aslanlar Dünya Şampiyonu
İşte Gerçek Galatasaray'ın Ruhu

Metin Oktay Buraya !

Maçı izleyemedim haliyle fakat yorumlarınızdan durumu az çok anladım.Skor'u görünce çok şaşırdım :shock: .Fazla birşeyde söylemeye luzum yok herşey ortada ve bilinen şeyler :(