Eurochallenge 2. Maç | Dexia 91 - 65 Galatasaray CC

Re: FIBA EuroChallenge | Dexia - Galatasaray : 91 - 65

rezil ettiler yaa gecen senekı kodroyu bozmasaydık keske gaines i cok arıyoruz :oops:

Re: FIBA EuroChallenge|Dexia-Galatasaray(02.12.2008)

Kerem SEÇER' Alıntı:
Volkan Bey eleştirilerinizde haklısınız ama biz Avrupa'da yokuz. Bir yabancı forumda bizim için "Who is Galatasaray" diyorlar haberiniz var mı? Bizim hiçbir kupayı küçümsemeye hakkımız yok. Oyuncular olarak da, yönetim olarak da, koç olarak da, taraftar olarak da. Çakma takım dediğimiz takım 15000 kişiye oynuyor, biz kaçlara oynuyoruz? Euroleague değerlendirmelerinde ölçü alınan değerlerden biri olan taraftar organizasyonlarında malesef sınıfta kaldık. İstikrarlı olarak güçlü bir kadro olayını ise yeni yeni yapıyoruz. Diğer organizasyonlarda ise yine sınıfta kalıyoruz. Yani biz 5-6 madde varsa sadece 1'ini sağlamış durumdayız. Kusura bakmayın ama sadece 1 madde ile bize Eurocup bile çok. Artık kendimizi dev aynasında görmeyi bırakalım lütfen.

senin görüşlerinede saygı duyuyorum fakat bazı konularda sana katılmıyorum.''who is galatasaray'' olayı için bu ülkenin tanınırlığı en yüksek markasının galatasaray olduğu avrupada yapılan bir çok ankette ortaya çıkmıştı resmi sitemizde de yayımlanmıştı.taraftar konusunda haklısın fakat birazda haksızlık yatığını düşünüyorum euroleague de oynayan takımların bile bir çoğu çok az seyirciye oynuyor.bu hafta oynanan panionios real madrid maçında bin kişi civarı seyirci vardı(gs real madrid maçında ipekçide en az 7-8 bin kişi olur) keza lottomatica roma'nın maçları yine aynı sayılarda seyirciye oynanıyor.eurosport da yunan ligi maçlarına denk gelirsen olimpiyakos'un 20 milyon dolara alınan josh childress a rağmen ligde 200-300 kişiye oynadığını görürsün.fb ülker ve efes in her hafta kaç seyirciye oynadığını görüyoruz.son bir kaç yıldır uleb te oyanayan bjk nin seyirci durumu ortada.yani öyle kendimizi dev aynasında tabiki görmemeliyiz fakat bu kadar da düşük seviyede değiliz.eurochallenge da bizim isteğimizle saygısı tanınırlığı artan bir kupa değil kaç tane maç yayımlanmış yada haber olmuş bu kupa hakkında acaba.sadece finali konuşulan bir kupa ne kadar tanınırlık kazandırır bize bu kupada oynanancak bir çeyrek final.

"Who is Galatasaray" derken tamamen basketbola yönelik diyorlar ve çoğunda da ekliyorlar futbol evet ama basketbol diye. Haksızlar mı sizce?

Taraftar olarak ise ben resmi kaynakları takip ediyorum ve Olympiakos'un bu hafta oynadığı maçı 5000 kişi izledi diyor. Aynı takımın Maccabi maçını da 9500 kişi izlediği yazılıyor.

Tau küçük bir şehir takımı olmasına rağmen 8000'den fazla kişiye oynuyor her maç.

Malaga büyük bir şehir takımı ama o da aynı civarda sayılara oynuyor.

Lietuvos Rytas'ın seyirci ortalaması 10000'in üzerinde.

Geçen sezon Brose Basket 7-8bin kişiye oynuyordu.

Partizan da aynı şekilde bu rakamlara oynuyor.

Pana seyirci ortalaması ise 10000'in üzerinde.

Aris geçen sene bütün maçlarını kapalı gişe oynuyor.

Yine çok fazla güçlü olmamasına rağmen Olimpija da çoğu maçta salonunu dolduruyor. Cibona da.

Prokom ve Zalgiris de kötü gidişatlara rağmen hep dolu tribünlere oynuyor.

Euroleague'in en kötü taraftarları ise Türk ve İtalyan taraftarları. Ve bunlar içinde en iyisi biziz. Bu yüzden hakkımızı vermek lazım ama Avrupa'ya göre çok yetersiziz en azından resmi rakamlarda.

Bu seneki maçlarda Euroleague resmi rakamları şöyle;

- GAMEDAY 1 -
12491 ALBA - Lottomatica
12000 Panathinaikos - Zalgiris
10000 Real - Panionios
9710 TAU - Fener/Ulker
8200 Unicaja - Le Mans
6000 Nancy - Barcelona
4760 Air Avellino - Olympiacos
4500 Cibona - Maccabi
3781 Joventut - Olimpija
3500 Montepaschi - Prokom
3000 CSKA - AJ Milano
3000 Efes - Partizan

- GAMEDAY 2 -
11420 Olympiacos - Unicaja
11000 Maccabi - Air Avellino
6653 Barcelona - Panathinaikos
6128 Partizan - Real
6000 Le Mans - Cibona
5100 Olimpija - TAU
5000 Zalgiris - Montepaschi
4500 Panionios - CSKA
4500 Prokom - Nancy
4190 Lottomatica - Joventut
3000 Fener/Ulker - ALBA
2151 AJ Milano - Efes

- GAMEDAY 3-
11000 Maccabi - Le Mans
9300 Tau Ceramica (9.900) - ALBA Berlin
9200 Real Madrid - CSKA
6253 Partizan - AJ Milano
6113 Siena - Barcelona
5900 Nancy - Panathinaikos
5876 Joventut (8.500) - Fenerbahce
5200 Cibona - Olympiacos
5100 Union Olimpija - Lottomatica Rome
3000 Efes - Panionios
2580 Air Avellino - Unicaja
2200 Prokom - Zalgiris

- GAMEDAY 4 -
13000 PAO (18.900) - Siena
10164 ALBA Berlin (14.800) - Joventud Badalona
9500 Olympiacos (11.154) - Maccabi
9100 Tau Ceramica (9.900) - Lottomatica Rome
9050 Unicaja (10.233) - Cibona
5900 Real Madrid (13.780) - AJ Milan
5500 Nancy - Zalgiris
4000 CSKA - Efes
3736 Barcelona (7.585) - Prokom
3045 Air Avellino - Le Mans
3000 Fenerbahce - Union Olimpija
2300 Panionios (6000) - Partizan

- GAMEDAY 5 -
11000 Maccabi - Unicaja
7000 Efes - Real
6683 Partizan - CSKA
5942 Joventut - TAU
5400 Le Mans - Olympiacos
5000 Cibona - Avellino
4707 Zalgiris - Barcelona
4208 Montepaschi - Nancy
4058 Lottomatica - Fenerbahce
4000 Olimpija - ALBA
2465 Milano - Panionios
2000 Prokom - Panathinaikos

bende pana'nın olimpiyakos'un maccabi'nin bu rakamlarda seyirciye oynadığını biliyorum.olimpiyakos'un lig maçından bahsetmiştim seyirci sayısı ile.anlatmak istediğim aslında tamamının bu rakamlara oynamadığı.bardağın boş tarafının da bulunduğu bu kadar karamsar olmanın gereksiz olduğuydu.bilgiler içinde sağol.ayrıca bizimde bu rakamlara euroleague de oynamamız durumunda rahat rahat ulaşacağımızı düşünüyorum.

Ama bunun için bir aşama gerekiyor. Biz bir alta daha düşerek iyi bir iş yapmadık ama burada şampiyon olursak en azından biraz olsun ismimizi duyurabiliriz. Bunun için de hocanın, taraftarın ve yönetimin bu kupayı önemsemesi lazım. Burada oynanacak bir yarı final benim için değerli değil ama bir final her zaman için değerlidir. Adımızı da duyuracaktır gerekli yerlere. Zaten biz bu sene en azından 4. oluruz ve direk oynarız Eurocup'ta. Ligde 4'ten aşağıda yer alacağımızı sanmıyorum.

Bu arada lig maçı olduğunu bilmiyordum pardon.

Re: FIBA EuroChallenge|Dexia-Galatasaray(02.12.2008)

Can Çağrı' Alıntı:
Ligi de olumsuz etkileyecektir tabii dediğiniz gibi.Asıl önemli maçlarımız 12.haftada başlıyor ki o zaman dediklerinizi daha da somut şekilde göreceğiz gibi duruyor.

Bu arada hocanın maç sonu açıklamasını gören duyan varsa ekleyebilir mi buraya?

Bi yerden bulmaya, aramaya gerek yok bence. Kesinlikle sole bi aciklama yapmistir ''Cok kotu bir mac oynadik, taraftarimizdan ve Camiamizdan ozur diliyoruz. Sapkamizi onumuze koyup dusunmemiz gerekli bu maglubiyetten sonra. Eksiklerimiz var ve bu eksiklerimizi gidermek icin daha cok calismamiz lazim''

%100 eminimki buna benzer bisi solemistir, cunku biz bu teybi cooooookkk dinledik daha once. Keske su sapkanin icinden tavsan ciksada tuttugu gibi Murat hocayi cekse sapkanin icine 2 si birden kaybolsalar bizde kurtulmus olsak, cunku bu gidisle ne o istifa edicek nede yonetim onu kovucak bizde ayni sarkiyi solemeye devam edicez... '' Ciiiillleeee Bulbulum Ciiiillleeee, Cile Bulbuluuummm, Allllaaaaaahhhh!! '' :oops: