Eurocup 2. Maç | BancaTercas Teramo 95 - 87 Galatasaray CC

Re: Eurocup 2.Maç | B.T. Teramo 95-87 Galatasaray

Jasaitis 40 dakika oyunda kalmış.
Helal sana Litvanyalı kardeşim...

Wilkİnson'un verimlilik puanı 30.
Beğenilmeyen D Wash'ın verimlilik puanı 30.

Takımımımla gurur duyuyorum yürekten alkışlıyorum şereftir seni sevmek senle ağlayıp gülmek diyorum...

Bu takımın bu kadar sayı yemesi normal.
3 oyuncu zaten takımın demirbaşı bu adamların hem hucum hem savunma da bir yerde patlaması normaldir.
Rakipte baya üçlük atınca çok yedik.Bence yapılacak takviyelerden sonra düzelir ama hızlı olmalıyız...

Ersin Görkem-İyi bir 5 numara iyi gelir.hatta Cüneyt Erden bile getirilebilirse getirilmelidir.

Bu maçta 9 kişi süre almış.
Eren 2 dk Murat 6 Polat 5.

Yani maçın genelinde 6 kişilik rotasyonla oynamışız.

murat kaya,can akın,evren büker,polat,eren,caner nerdesiniz beyler nerdesiniz yabancılar oynuyo siz izliyosunuz.....

Yani mümkünse bu yerli oyuncuları bir daha bu forma altında görmeyelim hadi bu yıl katlanabiliriz ama önümüzdeki yıl ASLA !

Her sene kötü oynayan yabancılarmış gibi tüm yabancı oyuncular gönderiliyor yerlilerle yine yola devam,enteresan gerçekten,bu sene korkuyorum ki bu onurlu 4 yabancı yine gönderilecek biz yine murat kaya'larla,polat'larla devam edeceğiz.

ya iddaa ediyorum ligin en kötü türk oyuncuları bizde sadece bu maça bakıp söylemiyorum bunu,hep böyle zaten tofaş,bornova,kepezin bile türk oyuncuları bizimkilerden daha çok katkı yapıyorlar böyle oluncada yabancılarda bi yere kadar tabii ki.....

ithalat mükemmel bu sene ......yabancılar sırtlıyor takımı türkler izliyor...savaşıyor adamlar oynuyor teknik faul alıyor..eminim bizimkiler benchte havlu sallıyor....

simas 40 dk. 11 sayı 9 rib. 2 asist
rancik 35dk. 17 sayı 5 rib. 3 asist
mike 35 dk 25 sayı 7 rib 2tç
was 32dk 23 sayı 6rib. 5 asist 4 tç

umut bağladığımız yerlilerden sadece 11 sayı
2 aylık yabancılar 76 sayı ......kocaman bir fark var

rancik diskaliyife edildi 2-3 maç olmayabilir hemen bir yabancı lazım bize alba maçı yalan olur yoksa...

maçı izlemedim ama tahmin ettiğim kırılma noktası 4 fark var iken evren üst üste 4 hücumun üçünde top kaybı yaptı zaten ordan sonra fark açıldı....

ne mutlu ki yabancılarla gurur duyuyorum.....

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Yani mümkünse bu yerli oyuncuları bir daha bu forma altında görmeyelim hadi bu yıl katlanabiliriz ama önümüzdeki yıl ASLA !

Her sene kötü oynayan yabancılarmış gibi tüm yabancı oyuncular gönderiliyor yerlilerle yine yola devam,enteresan gerçekten,bu sene korkuyorum ki bu onurlu 4 yabancı yine gönderilecek biz yine murat kaya'larla,polat'larla devam edeceğiz.

abi bunun olması için maddiyatın çok iyi olması gerekiyor :oops: ki bizde o yok :oops: ancak efes yada telekom ile birleşirsek olur.

87 sayının,76 sının altında yabancıların imzası var,türk oyuncular hakkında daha fazla bi şey söylemenin manası yok galiba....

can, evren gibi oyuncuların takıma katkısı olacağına inanıyorum. Ama GS gibi bir takımın kadrosunda milli oyuncu olmazmı. bize guard değil 2 numara lazım birde rotasyona girecek 5 numara gibi bir 5 numara lazım. 5 numara yerlide olabilir. Ama kesinlikle skorer ve 1 numaraya yardım edecek bir 2 numara şart o kesinlikle yabancı olmalı...

Kesinlikle öyle bunu bir istatistik araştırması yapıp kanıtlayabiliriz.Ligde istatistik anlamında en az katkı yapan oyuncular bizim yerli oyuncularımız.

Sercan Karabıçak' Alıntı:
ya iddaa ediyorum ligin en kötü türk oyuncuları bizde sadece bu maça bakıp söylemiyorum bunu,hep böyle zaten tofaş,bornova,kepezin bile türk oyuncuları bizimkilerden daha çok katkı yapıyorlar böyle oluncada yabancılarda bi yere kadar tabii ki.....
Bornova'nın yerli oyuncuları bizden iyi diyen adamın basketbol bilgisi yoktur.

Basketbol şubemizin hem erkek hem bayan takımına bakıyorum,yabancılar yerlilerden bu armayı,bu formayı daha çok sahipleniyorlar....Gerçekten çok garip bir durum bu...Gerçi yabancı diyorumda bayan takımızdaki Sophia,erkek takımımızdaki RAncik ne kadar yabancıki...Hakikaten helal olsun size...Her yerlimiz bu yabancı dediklerimiz kadar bu armayı sahiplense bizi kim yıkabilirki,önümüzde kim durabilirki...
Hak ettikleri destek bu onurlu ve yürekli insanlara tribünlerden fazlasıyla verilir umarım..

Zaten en büyük utanç Milli Takım'da 1 tane bile Galatasaray Basketbol Takımından oyuncu olmaması,Bu ülkeye Basketbol'u getiren bir klüp için çok acı.Birgün bıçak kemiğe dayanacak Galatasaray'ın futbol değil bir spor klübü olduğu unutanlara çok iyi hatırlatılacak.

Yerlilerimizden katkı 0 koskoca 0 en başta çözülecek problem uzun vs değil. En büyük sorun bu, Polat 3 sayı çizgisinden uzaklaşmıyor. Evren savunmada mücadele ediyor. Fakat hücum yönü çok zayıf. Can ne yapıyor emin olamıyorum. İstikrar yok. Murat için yorum yapmıyorum. Artık ben sıkıldım izlemekten Murat'ı ve saçma sapan şutlarını, Darius yoruluyor. Fakat bazen de gereğinden fazla zorluyor. Pas ve asist öncelikli düşüncesi değil. 20+ sayı atan guard değil. 10 asist civarında gezen. Top kaybı daha az olan ve 10 -20 sayı arası sayı atan bir guard tercih eden bir insanım. Ve darius un ortası yok. Ya çok üstün performans yada aşırı zorlayarak oynamak.
Jasaitis için yorum yapamıyorum 40 dk. sahada kalmak mücadele etmek ribaund kovalamak vs vs derken. Şutları ve verimliliği düşüyor. Fakat benim için yinede herşeyini sahaya koyan bir oyuncu.

Tek dileğim ya yerli oyuncularımız düzelsin. Yada yeni transferler şart.

Koskoca sezon'u bu onurlu 4 yabancı oyuncumuz ile götüremeyiz şimdi takımı bir şekilde sırtlıyorlar ama ilerliyen haftalarda yorgunluk başlayacak,buda performanslarına etki edecek çünkü adamlar 40 dakika oynuyor,herşeyi sadece 4 oyuncu yapıyor.Maç kazandıracak 1 tane yerli oyuncumuz yok.

ben kendi adıma darıus'dan memnunum, yanında 2 numara yoksa e ne yapsın hem asisti hem sayısı hemde içeri zorlamayı düşünmk zorunda kalıyor. Hüseyin Beşok olsa takımda darıus atmazmı içeri pası, o zaman asisti de artardı. Yada yanında gerçek bir 2 numara olsa, ona şut imkanı hazırlamazmı:) en kötü oynadığında bile mücadelesi savunmaya katkısı üst düzeyde..

Bizim yabancılardan ziyade yerlilerimize sıfırdan basket öğretmemiz lazım. Bu arada da Milli takım oyuncusu ya da adayı yerlileri almamız lazım takıma. E azından 30 kişilik milli takıma girecek adam lazım bize. hüseyini geçtim, Fatih solak Cüneyt Erden olsa Bu maça 3. çeyrekte noktayı koyardık..

aslanımız kükredi ama olmadı olsun canları sağolsun yabancılarımız delikanlı gibi oynadı yapcağını yaptı onlar...turklerden murat polat eren çok az oynadı murat 6 dkda 1 tane üçlük attı belki atabilirdi bi 2 tane daha ama evren oynadı bugun canla ikiside berbattı 2sinin yerine o caneri ve m.kayayı 5 dk da olsa oynatabilirdik...şimdi ligde 2 yerli oynatcaz can ve evren bu halde oynarsa işimiz zor ama transfer gelir galiba....
rahatca uyuyabilirsiniz mike rancık jasa herşeyı yaptınız
was 6 top kaybı yaptı bu kabul edilemez bence....
evren son 5dk oyunuyla beraber..