Eurocup 2. Maç | BancaTercas Teramo 95 - 87 Galatasaray CC

Re: Eurocup 2.Maç | B.T. Teramo 95-87 Galatasaray

Yerli oyunculara bu kadar yuklenirken biraz haksızlık yapılıdığı kanaatindeyim. Sonucta bazı gercekleri unutmamak gerek eleştri yaparken. İlk olarak sene başında kurulan takımın ana rotayonunda olmaları beklenen Cemal ve Tufan artık yoklar ( tufanın durumu hala belli deil). Bu iki oyuncunun skor olarak katkısının minimum maç başına 10 sayı olacağı dikkate almak gerek. Buna ek olarak bazı oyuncalarımız hayatlarında ilk defa eurocup oynuyolar, bildiğim kadarı ile evren ilk avrupa deplasmanını oynadı. Bu deplamanları oynamak tecrube ister, atmosfere alışık olmak ister psikolojik olarak hazır olmayı gerektirir.
Ayrıca olay sadece oyuncularla ilgili deildir. Aynı zamanda teknik kadronun rakip takımla ilgili ciddi bilgileri ve fikri olması gerekir. Oyuncularıda buna gore yonlendirmeliri cok onemlidir. Mecvut sartlarda bizim teknik kadromuzun bunu yapabildiğini hiç sanmıyorum.
Sonuç olarak bence can akın, evrenbuker ve murat kaya su anda turk oyuncu olarak kalbur üstü oyunculardır ve gelecekte bence daha iyi olacaklar ( Bazı arkadaşlar milli oyuncu istiyolar, hem murat hemde evren milli takımda yer alan iki numaralardır). Esas sorun başta belirtiğim gibi Cemal ve tufanın bir anda rotasyondan cıkmaları gibi gozukuyor.
Bunun dışında kalan yerliler; Polat, Caner ve Eren; kapasite olarak aşağıda oldukları fikrine katılıyorum.

Son olarakda bu kadro kurulurken yapılan en buyuk yanlış hem cuneyt'i hemde Huseyin'i aynı anda gondermek oldu. En azından birinin takımda kalıp abilik yapması ile ve iyi bir yabancı beş numara ile bu kadro finale cıkabilecek bir potansiyele sahip olurdu. Bir elanoya verilen paranın onda birine ( 700 bin euro) bu yapılırdı ama ne yazıkki şube bu vizyonu gosteremedi. Zaten eski yetkililerin bu vizyonu gostermelerinide beklemek hayal olurmuş.

İki maç sonra Evren çok iyi oynar ona övgüler dizeriz, 4 maç sonra Murat 22 sayı atar ona övgüler dizeriz sayfalarca.
Buradaki racon böyle Cem Abi, eski konulara bakınca ne olduğunu anlarsın. Fener maçında galibiyeti getiren türk oyuncular ama kimin umrunda.

Jasa gibi bir adamın 1/7 atması sonumuzu hazırlamış belkide. Maçı izleyemedim gerçi, izleyen biri varsa neden bu yüzdede olduğunu açıklayabilir belki.

Eren Aydın' Alıntı:
Jasa gibi bir adamın 1/7 atması sonumuzu hazırlamış belkide. Maçı izleyemedim gerçi, izleyen biri varsa neden bu yüzdede olduğunu açıklayabilir belki.
maçta belkide hiç kenera gelmedi ve aşırı mücadele etti ve yorgunluktan şutları girmedi

tvsei de maçın özetini izledim......

adamların attığı üçlüğün çoğu bomboş...

dariusun smacı feci güzeldi......rancike bir faul yapıldı pota altında sanıyorum orada diskaliyfe oldu ;çok kötüydü ya adam nasıl girmiş rancik havada 2 tur attı sonra pat yere...