Eurocup 4. Maç l Galatasaray CC 93 - 79 Alba Berlin

Re: GALATASARAY C.C-Alba Berlin Eurocup 4.Maç

Takım G M averaj
1.Alba Berlin 3 1 -1
2.Galatasaray C. Crown 2 2 +10
3.BancaTercas Teramo 2 2 +6
4.Azovmash 1 3 -15

kendi hesaplarıma göre böyle

eurocup da genel effeciency sıralmasında ilk 20 de 4 oyuncumuz var. kimler olduğunu yazmama grek yok sanırım. Eğer işte onlarla azıcık uyum sağlayacak 2 yarım adam bulsak bu bile bizi üst kanada çıkarır

bu arada teramo yenildi azovmasha, yani puan durumu:

Alba 3-1 -1
Galatasaray 2 2 10
Teramo 2-2 6
Azovmash 1-3 -15

Azovmashın Teramoyu yenmesi çok iyi oldu.

Bir sonraki maçımız Azovmash ile. Deplasmandan galibiyet çıkarırsak avantaj yakalarız

Bu yabancıları ne kadar övsek az.Yanlarında 1,5 Türk oyuncuda olunca maçları çok kolay hale getiriyorlar.Hepsine sonsuz teşekkürler.

polat : 3 sayı
evren: 5 sayı 7 asist

geri kalan sayıların hepsi yine yabancı oyuncularımızdan .. malesef işte oldugum ıcın macı ızleme ımkanı bulamadım ama istatistikler de yine herzamanki gibi yabancılarımız ön planda . bu güzel galibiyetten ötürü tüm takımı kutlamak lazım .. ama yerli oyuncularımızında artık taşın altına elini sokma zamanının geldiğini hatırlamalarıda şart.

Evren Büker'de kendisinden tam beklediğimiz oyunu ortaya koydu:
5 sayı 7 asist 3 rebound 4 top çalma 0 top kaybı.
Darius skor bulma işini üstlenirken oyun kurma ve savunmayı alırsa Evren çok dengeli bir guard ikilimiz olur.

Halil Turan' Alıntı:
polat : 3 sayı
evren: 5 sayı 7 asist

geri kalan sayıların hepsi yine yabancı oyuncularımızdan .. malesef işte oldugum ıcın macı ızleme ımkanı bulamadım ama istatistikler de yine herzamanki gibi yabancılarımız ön planda . bu güzel galibiyetten ötürü tüm takımı kutlamak lazım .. ama yerli oyuncularımızında artık taşın altına elini sokma zamanının geldiğini hatırlamalarıda şart.

Hocam yerli oyuncular kısmını artık ben geçtim.

Can 1-2 olumlu şey yapıyor,1-2 hata yapıyor. Etkisi nerdeyse sıfır oluyor.
Evren savunma yapıyor. Her zaman savunmada olumlu etkisi var. Fakat istatistik olarak bakarsak bazen bu akşamki gibi çok iyi iş yapıyor. Bazende durduk yere top kayıpları, fakat yinede faydalı.
Murat; hiçbirşey yapmıyor. O girdiği zamanlarda genelde 4 e 6 oynuyoruz.
Fatih; halen yeterli süreleri almadı. Fakat ribaund ve blok yapmasını umacağız. Savunmamızı sertleştirirse yeterlidir.
Polat, sürekli dış şut atıyor. Bu huyundan vazgeçmesi lazım. Aksi durumda bir maç 10 sayı atar ama diğer maç 0 çeker.
Diğer oyuncularımız şimdilik pek süre almıyor.

Salondan yeni geldim..

ilk önce bütün yabancılarımızı vermiş oldukları mücadele ve kazanma hırsından dolayı ayakta alkışlıyorum.Yıllardır salonda çok az maç kaçıran biri olarak bu kadar mütevazi olan yabancı çok az gördüm.

Yerlilerde Evrende en az onlar kadar iyiydi.Uzun yıllar bu forma altında görmek sanırım herkesın ısteği..

ve birde takıma dışardan destek olan zor günler geçiren Cemal vardı salonda.Cemali gören bütün oyuncular ona kalbimizdesin işareti yaparak hırslandılar onu görünce.Takım olmak adına arkadaslık adına güzel görüntülerdi

Birde 100 kişimi desek 200 kişimi , armasını yalnız bırakmayan sevdalılar vardı
bence oyuncular kadar enbüyük alkışıda salona gelen o taraftar haketti

Bazen 10.000 kişiden daha iyidir salondaki 100 taraftar!

Bu takım ve bu oyuncular inanın her türlü desteği hakediyor! küme düşecek olsalar bile!

Onlar bizim umut ışığımız ,verdikleri onur mücadelesi ile..

Öncelikle maca gelen 100-150 kişi o topluluga tesekkür ederim..

Maca gelince,macın özeti D-Wash'ı izledim keyifle,Wilkinson'un ipek gibi yumusak elini,Rancik'in yüregini,Evren'ın savunmasını,asistlerini..Herseyiyle cok iyi mücadele ettik..Sıkıntılar tabi var ama bu takım bunun üstesinden gelebilir,buna inanmaya basladım sanki..

Galatasaray ruhu vardı sahada ve tribünde..Bu sefer Sadece Rancik degil,onun eşliginde takım 3'lü çektirdi ya helal olsun be size..

Şuan 5 oyuncu'dan katkı geliyor yabancı oyuncular + evren büker.
Bundan sonra Fatih Solak'tanda savunma yönünde katkı almaya çalışmalıyız,Can Akın'ında sezon öncesi hazırlık maçlarında gösterdiği performansa dönmesi gerekir.Birde söylentilere göre yabancı 5 numara gelecekmiş maximum 8 oyuncu'dan katkı almış olacağız buda bize lig'de kalmak için yeter.

Murat Kaya?dan bahsetmeden geçemeyeceğim,iyi oynadığında yürekten alkışladık,fakat geçen seneden beri Murat oynamıyor çalışmıyor işini ciddiye almıyor! Bugün bütün takım maç içinde hocayı dinlerken Murat köşede makara yapıp şakalaşıyordu!
Eğer bu laubaliliği kendine ve taşıdıgı formaya layik görüyorsa bu forma altında 1 saniye bile kalmasın..

Bu da maçtan kötü bir not..

Re: Eurocup 4.Maç l GALATASARAY: 93 - Alba Berlin: 79

eurocupta en çok sayı atan takım olduğumuzu biliyormuydunuz?(88 sayı)

ayrıca eurocupta en değerli takım olduğumuzu?(96 rkg)

4 yabancı ile neler başarıyoruz biz allah aşkına :)

Eren Bekdemir' Alıntı:
eurocupta en çok sayı atan takım olduğumuzu biliyormuydunuz?(88 sayı)

ayrıca eurocupta en değerli takım olduğumuzu?(96 rkg)

4 yabancı ile neler başarıyoruz biz allah aşkına :)

Ah be Eren bende baktıkça moralim bozuluyor bu istatistiklere :)

Yanlarına ikide Türk koyabilsek sen hesap et neler yapabileceğimizi.

Arkadaşlar bu foruma üye olmadan önce bu kadar bilinçli basketbol taraftarımız olduğunu inanın bilmiyordum.Şu an bununla gurur duyuyorum bu görüşümde hiç bir değişme yok.Ancak anlayamadığım konu şudur:Basketbol diğer sporlardan farklıdır.Herkesten skor yapmasını bekleyemezsiniz.Türk oyuncularımızın hiçbiri skor yükünü sırtına alıp taşıyabilecek oyuncular değilki!Burada tepki konulması gereken asıl merci yönetimdir.Hala bir 5 numara alınmadıysa ya bunda bir art niyet ararım ki öyle birşey olduğunu sanmam yada çok önemli bir center takviyesi yapacağımızı düşünürüm.Eğer sıradan bir pivot oyuncu getirilecekse burda bir yönetim zaafı vardır.O zaman Tofaş macının göz göre göre rakibe hediye edilmesi açık açık bir yönetim zaafıdır.Büyük takımlara yakışan değerleri oyuncuları bünyesinde toplamaktır.Mevcut kadromuzun son derece potansiyeli olan bir kadro olduğunu düşünmekle birlikte pota altına bir ribaunt canavarı(sayı atmasa gerekmez)bir de oyun kurucu pozisyonuna tutku açık gibi bir guard alınmasının takımı 1 kademe yükseğe taşıyacağı kanısındayım.Söylediğim gibi Türk oyuncularımızın çabaları var ama meziyetleri bunlarla sınırlı.Saygılarımla...

sahada bu seneki en iyi Galatasaray vardı. oyuncular ve teknik ekip olarak yapılması gereken hemen herşey yapıldı diye düşünüyorum. yabancılarımızın hepsi çok iyi ve faydalı oynadılar. bence bu seneki en iyi, belki de tek iyi Türk oyuncumuz Evren'i de beğendim. beğendiğim ve ümitli olduğum oyunculardan biri olan Can ise fazla süre alamamasına karşın oynadığı süre içinde iyi değildi ve hiç ümit vermedi. zaten Galatasaray'da yerli rotasyonu yıllardır kanayan bir yaradır ve maalesef hala kanamaya devam ediyor. bu sene Evren,cezası kaldırılırsa Tufan ve biraz da Can dışında verim alabileceğimiz bir Türk oyuncu görmüyorum kadroda. tahkim -5 puanı kaldırırsa takımın ligde kalacağını sanıyorum, zaten bunun ötesinde de bir beklentim yok. eurocup içinse,dünkü istek ve mücadeleci oyun diğer maçlara da yansırsa (ki burada kafamda soru işaretleri var) gruptan çıkmamak için hiçbir neden görmüyorum..

dünkü oyun,mücadele ve sonrasında gelen önemli galibiyet için teşekkürler çocuklar...

Group A W L POINTS+ POINTS- +/-
Alba Berlin 3 1 315 316 -1
Galatasaray Cafe Crown 2 2 353 343 10
BancaTercas Teramo 2 2 335 329 6
BC Azovmash 1 3 322 337 -15

Murat Cantas' Alıntı:
Salondan yeni geldim..

ilk önce bütün yabancılarımızı vermiş oldukları mücadele ve kazanma hırsından dolayı ayakta alkışlıyorum.Yıllardır salonda çok az maç kaçıran biri olarak bu kadar mütevazi olan yabancı çok az gördüm.

Yerlilerde Evrende en az onlar kadar iyiydi.Uzun yıllar bu forma altında görmek sanırım herkesın ısteği..

ve birde takıma dışardan destek olan zor günler geçiren Cemal vardı salonda.Cemali gören bütün oyuncular ona kalbimizdesin işareti yaparak hırslandılar onu görünce.Takım olmak adına arkadaslık adına güzel görüntülerdi

Birde 100 kişimi desek 200 kişimi , armasını yalnız bırakmayan sevdalılar vardı
bence oyuncular kadar enbüyük alkışıda salona gelen o taraftar haketti

Bazen 10.000 kişiden daha iyidir salondaki 100 taraftar!

Bu takım ve bu oyuncular inanın her türlü desteği hakediyor! küme düşecek olsalar bile!

Onlar bizim umut ışığımız ,verdikleri onur mücadelesi ile..
İMZA