Eurocup Ön Elemesi 1. Maç | Galatasaray CC 69 - 58 St. Petersburg

Re: GALATASARAY 69-58 St.Petersburg

A.Çağlar Torun' Alıntı:
Pick&roll'leri muazzam savundu Andric, o sebeple de olabilir..
Ben Andric'i sadece Dünya Şampiyonası'nda izlemiş ve tam tersine hücumda etkin savunmada sorunlu bir adam bekliyordum ama hücumda çok aktif olamasa da savunmada çok iyiydi.

tipik bir oktay mahmudi takımı gibi oynadık. rakibi yıldıran sert savunma, yenilen 58 sayı..
hucumdada kimsenin tek başına ön plana cıkmadıgı, en skorer oyuncunun 12 sayı attıgı (3 oyuncu) takım oyununa dayalı, bireysellikten uzak bir hücum anlayışı...

Herkese selamlar sanırım buraya yazmayalı uzun süre olmustu,Yeni sezonla beraber yazmaya baslıcaz önder abimde saolsun,

Macta oldugum için salondan gözlemlerimde,Salondaki seyirci sayısı bence cok cok iyidi ilk macımızda 2000 kisi`ye oynamak son derece olumlu ,hepimiz biliyoruzki basketbolda birazda basarı geldikce seyirci salona gelir biz 2000 kisi ile baslayalım sezon sonu full salona bile oynarız

Tribünler ayaga kalkmayan fenerlı olsun diye bagırdıgında ,Baskan helvacıoguluna kalk sende diye elini tuttu :) helvacıoglu ise yapma baskan sen bari gibisinden bir hareket yaptı,İkinci kez omuz omuza yapılırken ayaga kalmayan fenerli yine bagırdıgında ise tribünler Baskan hani kalkmıyorum gibisinden elleri ile mimikler yaptı görülmeye degerdi :)

Takımda hersey güzel yolda, oyun bir ara 14 sayı felandı birden akılma D.W ile jassaitis bu kadroda görmek cok hos olurdu diye düsündüm ve içim burkuldu

Eksik olarak ise Andric savasıyor ama cok gücsüz en ufak darbede dengesi bozuluyor,Toylar D.W degil belki öle oynmasını bekliyoruz ama onun %25 kadar bile etkili degildi macta oda düzelicelecekdir elbet..

Sonucda Güzel basladık Güzel biticek sene sonu insallah ...

Savunmamız gerçekten çok hareketli ama sert değil. Elimizdeki oyuncu kadrosu ile de çok sert olmamız mümkün değil. Tabiki bu geliştirilebilir ama bir yere kadar tabi.