Eurocup Ön Elemesi 1. Maç | Galatasaray CC 69 - 58 St. Petersburg

Re: GALATASARAY 69-58 St.Petersburg

Savunmamız kusursuz.Oyun kurucumuz taylor ve 5 numara için düşünülen andric iyi değillerdi.Bu kadar serbest atışın kaçmaması gerekir.Tutku yu çok beğendim tam bir zeka küpü.Ermal ile çok iyi anlaşıyorlar.Deplasmanda da bu takımı yeneriz ve gruplara kalırız.Ancak bir uzun oyuncu transferi şart.Shipinde hakkını yememek lazım tabi.Takım iyi yolda.

Skor çok güzel ama deplasmanda o ateşli taraftar karşısında bu savunmamız devam edecek mi asıl merak ettiğim konu bu?

Shipp Evren Tutku Ermal ve Shumpert çok iyiydiler,bunlara gelecek maçta inşallah taylor ve andriç de katkı verirse inşallah turu geçeriz...

Taraftar son dakikalar hariç hep oyunun içindeydik.Ama maçın başında apaçi müziği söylenmesi gereksiz geldi bana...

Sabah vaktim olmadı bikaç bişey karalayalım.

* Oktay hocayla başlayalım. Cidden çok mutluyum takımın başında olduğu için. Cem Hoca gönderilip de yerine Oktay hoca gelmiş olmasa çok daha mutlu olurdum. Duruşu, karizması, müdahaleleriyle ben burdayım dedi daha ilk maçtan.

* Evren Büker. Sahaya çıktı sonuna kadar mücadele etti. Maçtan sonra tepkilere ragmen tribüne koştu. Tepkisini de aldı desteğini de. Güzel dakikalardı bence.

* Shipp. Cidden begendim. Bu sakatlıktan çıkmış haliyse takıma alıştıkça düşünemiyorum.

* Shumpert. En sonunda bileği düzgün faul atabilen bi forvetimiz var. Dün görevini yaptı.

* Rochestie. Çok çok iyi değil ancak zamanla daha iyi olur. Tutkuyla birlikte iyi işler çıkaracaklarına inanıyorum. Tutkudan bize gösterdiği performansı artık bizdeyken de rakiplere göstermesini bekliyorum =)

* Andric. Pota altında etkili ama bu faul atışlarıyla çok canımızı yakar. Dün kaçırdıgı 8 tanenin yarısını soksa 15 sayıyle biticekti maç.

* Ermal. Çok hırslı, çok istekli. Taraftarla bütünleşmek istiyor. Bu sezon çok faydalı olucak.

* Haluk. Bu takımda ne işi var dedirten tek oyuncu. Şutlar potaya bile değmiyor artık. Savunmada da zayıf kaldı.

* Taraftar. Dün sayıca beklediğimden çok fazla taraftar vardı. Ancak kimse bana iyi tribünden bahsetmesin. En çok desteğe ihtiyacımız oldugu, farkı 15-20 lerin üzerine atıcagımız son periyotta bırakın takımı gazlamayı az daha jilet atıcaktım kendime arabeskten.

Genel olarak mutlu ayrıldım salondan. Bu takımdan çok ümitliyim. Çok daha iyi olucagımızı ve bu takımın ciddi bir desteği hakettiğini düşünüyorum.

Oktay Mahmuti, yaptığı açıklamada, rakiplerinin yıldız oyunculardan kurulu güçlü bir ekip olduğunu, ancak kendilerinin ikinci maçta da kazanacaklarına inandığını kaydetti. Dün yapılan maçta bazı oyuncularının sakat sakat oyuna devam etmek zorunda kaldığını dile getiren Mahmuti, şöyle konuştu:"Maçtan önce 11 sayı farkla kazanacağımızı söyleseler, bundan mutlu olurdum ama farkı daha da açabilirdik. Dikkatliydik, ancak hücumda şanslı değildik. Özellikle oyunun son bölümünde hücumda hata yapmasaydık farkı daha da açabilirdik. Ancak olmadı. İkinci maçta da ben rakibi yenip turu geçeceğimize inanıyorum."

Sakat olarak maça devam eden oyuncular kimlerdi acaba? Bahsettiği isimlerden birisi Shipp galiba.

Bahsedilen isimler Shipp ve Shumpert idi, ikisi de sakat sakat oynadılar

Maça gelince, Shipp Shumpert Evren Ermal Tutku iyi oynayanlardı bana göre. Rochestie umarım katkı verir bu maç en zayıf halka olarak gözüme o çarptı. Şahsen Haluk'un da bu takıma katkı vereceğini pek düşünmüyorum

Onur UNCU' Alıntı:
Sarp ve Gökçe'yi uzaktan görebildim.Sarp maç sonu Spartaklılara ne söylüyordu onu merak ediyorum. :)

Kel hakemeydi o. Ne yazık ki, içeri girerken görebilince, kel diye dikkatini çekip bakınca işini çok iyi yaptın diyebilmek fırsatı oldu.

İkinci maç için çok rahat olmasak da turu geçeceğimizi düşünüyorum; fakat daha sert potaaltı rotasyonu olan takımlara karşı bu pota altı rotasyonuyla direnebileceğimizi sanmıyorum. Kesinlikle sert bir uzun ihtiyacımız var.

En çok hoşuma giden konu ise sezon başı olmasına rağmen, savunmada rotasyonu çok iyi yapmamız rakibini zaman zaman iyi top çevirmesine rağmen boş şut bulamamasıydı. Andric'in pick'n roll müdafaasını ço kiyi yaptığını da eklemek lazım.

Umarım, Taylor da ilerleyen maçlarda katkı yapar. Birçok tercihi de hatalıydı düşük yüzdesiyle birlikte. Bu kadar kötü olmayacaktır; ama hangi seviyeye kadar çıkabileceği önemli olacak.

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
Umarım, Taylor da ilerleyen maçlarda katkı yapar. Birçok tercihi de hatalıydı düşük yüzdesiyle birlikte. Bu kadar kötü olmayacaktır; ama hangi seviyeye kadar çıkabileceği önemli olacak.
%0 saha içi isabet abi bundan düşüğü yok zaten :)

10 serbest atış kaçırdık, maç sonunda da 11 sayı fark attık.

Bu gerçek milli takımdada vardı :) .

Oktay Mahmudi'nin etkilerinin bu kadar çabuk hissedileceğine tahmin etmezdim.Bütün takım inanılmaz mücadele ediyor..İşte bu..

ermal'le sayılar bulduğumuz takımın çoştuğu o son anlarda neden andriç te ısrar etti koç anlamadım doğrusu. Tam içerden madeni bulmuş vurup geçecekken çok yazık oldu oysa n az 20 farkla bitece maçtı. umarım rusyada ihtiyaç duymayız o sayılara.

takımı yorumlamak için daha erken diye düşünüyorum biraz daha zamana ihtiyaç var...
bazı oyuncular ritimlerini bulamadı henüz bazıları fiziken yetersiz...
zamanla bunlar rayına oturacak...

ancak dün benim gördüğüm en büyük eksiklik pota altından sırtı dönük oynama hususunda uzunlarımızın bir yetersizliği var...
sırtı dönük pozisyonlarda bire bir nerdeyse hiç oynayamadı dün uzun oyuncularımız...

savunmada ise adam adama savunma müthiş ancak alan savunması konusunda da en azından belli bir seviyeye kadar gelebilmeliyiz...

Rixos Cup'a göre gelişme var alan savunmasında . Üstüne koyarak ilerlediğimizi düşünüyorum .

Bence Shipp'in sürekli sakat olduğu haberleri ve karşı takımın Shipp'i belkide hiç izlememiş olması karşı takımı iyice afallattı maçın başında Oktay hocada maça Shipp'le başlayıp ona sorumluluk verdi ve Shipp ilk çeyrekte 10 sayı attı çok başarılı bir taktiksel hamle
Evren transferinin ne kadar önemli ve ne kadar doğru bir transfer olduğunu bu maçta anladık Domercant'i çok iyi savunup etkisiz hale getirdi ve hücumdada hem sayı attı hem gerektiğinde takımı organize etti.
Ermal takımın hırsını temsil etti bu maç basket attıktan sonra taraftarı coşturması benchte sürekli her basketten sonraki büyük sevinci onun hırsını gösterdi çok kritik sayılara imza attı Tutku ile oynadığı ikili oyunlardan Tutku demişken savunma anlamında biraz aksıyor ama oyunda olduğu süre içinde hücum anlamında çok şey kattı takıma biraz daha fiziksel durumunu iyileştirirse çok faydalı olacaktır bizim için
Benim bu maçtaki hayal kırıklığım Rocheiste oldu iyi bir oyuncu olduğu belli ancak bazı çok basit tercih hataları yaptı bu maçta ve sanırsam %0 ile oynadı biz onu şutör olarak biliyorduk üç sayılık çizgisinin geriye çekilmesinden mi etkilendi bilemiyorum ama bu kadar kaçırmaması gerekir ribaund katkısı ve oyunun bazı bölümlerindeki asistleri iyiydi bunuda söylemeliyim
Shumpert ne kadar iyi bir şutör olduğunu gösterdi sakat sakat oynamasına rağmen çok iyiydi kesinlikşle bu takıma çok büyük katkısı olacak bu senenin en önemli transferi eğer Türk'de olursa
Rancik bildiğimiz gibi hırslı mücadeleciydi tabi süresi azalmıştı Andric'inde savunma gayreti çok iyiydi hücumdada daha iyi bir oyuncu kesinlikle bunu biliyoruz bunuda göstercektir bize
Ve son olarak Oktay hocadan bahsetmek lazım onun kenardaki duruşu bile takımı için çok büyük bir artı inşallah çok uzun süreler bu takımın başında kalır Oktay hocayla takımın özlenen yerlere tekrar geleceğine inanıyorum
SONUNA KADAR OKTAY HOCA :)

İkinci maçta Taylor'dan 10 sayılık bir katkı alırsak ve diğer oyuncular da benzer performanslar sergilerlerse turu çok rahat geçeriz diye düşünüyorum.

Bu arada maçta Ayağa kalkmayan Fenerli olsun diye bağırıldığında Adnan Polat kalkar gibi yaptı yanındakilere baktı gülüştüler. Tribün ikinci kez gene öyle bağırdığında da Arda aynısını yaptı :))

Abdullah Ozdemir' Alıntı:
ermal'le sayılar bulduğumuz takımın çoştuğu o son anlarda neden andriç te ısrar etti koç anlamadım doğrusu. Tam içerden madeni bulmuş vurup geçecekken çok yazık oldu oysa n az 20 farkla bitece maçtı. umarım rusyada ihtiyaç duymayız o sayılara.

Hemen koçu savunmaya geçeyim. :)

Koç Popovic'i Andric ile tuttu maç boyunca.Popovic sahada olduğu sürece Andric de sahada oldu.Çünkü Ermal , Popovic'in arkasında yumuşak kalırdı.

Ermal kesinlikle Andric'ten yumuşak olamaz Eren. Hoca Andirc'i hızlı ayaklarıyla avantaj yakalasın diye oyunda tutmuştur.

Kerem Seçer' Alıntı:
Ermal kesinlikle Andric'ten yumuşak olamaz Eren. Hoca Andirc'i hızlı ayaklarıyla avantaj yakalasın diye oyunda tutmuştur.

Bana kalırsa post oyununda Ermal'e göre daha serttir Andric.Gerçi doğrudur özellikle Ermal çok konsantreydi , böyle giderse hücumda da savunmada da lokomotifi olur takımın.