Eurocup Ön Elemesi 2. Maç | St. Petersburg 78 - 70 Galatasaray CC

Re: St.Petersburg-GALATASARAY(2.Maç)- 6 Ekim 20:00

Doruk Ünlü' Alıntı:
Smush Parker oynayacak mı acaba ?

İlk maçtan birkaç gün önce resmi sitelerinde ilk maçta yok ikinci maçta ise durum belli değil deniyordu kadroya girebilecek bir durumda olsa bile ne kadar süre alabilir bilemiyorum.

Aslında PArker'ın oynamaması epey önemli rol oynadı ilk maçta Ponkrashov çok iyi oynamamasına rağmen en çok süre alan oyuncu olmak zorunda kaldı.Kendi dahil hiçkimse şutuna güvenmiyor öyle olunca savunmak daha kolay oluyor.Gerçi 7 asist yaptı sanırım.

Taylor'ın kötü oynadığını düşünüyoruz ama ponkrashov'a karşı süper savunma yaptı. Maçın sonunda Ponkrashov artık Domercant'a bıraktı oyun kuruculuk görevini. İkinci maçta da böyle devam ederse varsın Taylor sayı atmasın savunduğu adam ondan 20 santim uzun.

Sühan Cem' Alıntı:
Taylor'ın kötü oynadığını düşünüyoruz ama ponkrashov'a karşı süper savunma yaptı. Maçın sonunda Ponkrashov artık Domercant'a bıraktı oyun kuruculuk görevini. İkinci maçta da böyle devam ederse varsın Taylor sayı atmasın savunduğu adam ondan 20 santim uzun.

Vallahi ben teknik ayrıntılar konusunda zayıfım ama muteber gördüğüm kişiler Taylor'un savunmasını pek beğenmiyor Sühan :).

Öte yandan iyi bildiğim bir alanın da katkısı ile yorum yaparsam MAhmudi epey güveniyor gibi geliyor.Çok daha töreranslı davranıyor vardır bir bildiği diyorum.

Maça gelirsek kolay olmayacak.Efes in katıldığı trnuva ile ilgili fotolara bakınca orada bile epey bir seyirci var.

Adamların beklentisi büyüktü bu kupa ile ilgili Domercant bir demecinde şampiyonluktan falan bahsetmiş eurocup için şimdi kapıdan dönme durumları var.Zaten buradaki maçta epey şaşkın,hayal kıırklığına uğramış ve zaman zaman öfkeli idiler.Sonuç olarak yaralı aslan gibi saldırıp saha içi saha dışı herşeyi yapacaklardır.

Taylor'un savunma anlamında yeterli kalibrede olmadığını bende düşünüyordum. Rixos cup'taki zayıf maçlarda bile bu böyleydi ama bu maçta iyi olduğunu düşündüm. Tutku da o anlamda iyi iş çıkardı Evren de. Bizim o anlamda kısalarımız, rakiplerin guardını yoracak anlamda işler çıkardılar. Çağlar'ında dediği gibi Pick&roll savunmasında Andric iyiydi Ermal de Tutku ile ikili oyunlarda çok iyiydi ve hırsını oyunculara akıttı saha içi ve dışında. Benim en güvendiğim oyuncu Ermal olacak deplasmanda. Çünkü mental anlamdaki gücünü oyunculara aşılayacaktır. Ki orada da en azından 200 taraftar olacaktır diye düşünüyorum.

Sühan Cem' Alıntı:
Taylor'un savunma anlamında yeterli kalibrede olmadığını bende düşünüyordum. Rixos cup'taki zayıf maçlarda bile bu böyleydi ama bu maçta iyi olduğunu düşündüm. Tutku da o anlamda iyi iş çıkardı Evren de. Bizim o anlamda kısalarımız, rakiplerin guardını yoracak anlamda işler çıkardılar. Çağlar'ında dediği gibi Pick&roll savunmasında Andric iyiydi Ermal de Tutku ile ikili oyunlarda çok iyiydi ve hırsını oyunculara akıttı saha içi ve dışında. Benim en güvendiğim oyuncu Ermal olacak deplasmanda. Çünkü mental anlamdaki gücünü oyunculara aşılayacaktır. Ki orada da en azından 200 taraftar olacaktır diye düşünüyorum.

Vallahi bana da iyi gibi geldi ama fazla anlamıyorum bu işlerden :).Mahmudi yabancıları sadece günü kurtarmak için değil en azından orta vadeli düşünerek seçmiş.Yani işleyip aşama kaydedebileceğine inandığı oyuncular.Bende iyimserim onlar için.

Ermal'in ve yanında Shumpert'de oldukça soğukkanlı yapısı,tecrübesi ve istikrarı ile benim de güvendiğim oyuncular.

Uzunları çabuk faul problemine giriyormuş genellikle. İlk maçta da girmişlerdi. İkinci maçta da tekrar ederse ve Andric-Taylor ikilisi biraz daha iyi oynarsa turu rahat geçeriz İnşallah. Maç sonu verdiğimiz basit sayıları da aramayız umarım.

olurda elenirsek eurochallengedan devam edicek miyiz? elenmemiz eurochallenge ı aldıgımızın garantısı mıdır? :)

Alpaslan Koc' Alıntı:
olurda elenirsek eurochallengedan devam edicek miyiz? elenmemiz eurochallenge ı aldıgımızın garantısı mıdır? :)

Eurochallenge çok prestiji olmayan bir kupa. Elenmeyi hiç istemeyelim.

yok istediğimden değil olurda elenirsek diye dedim diğer kupada kesin şampiyon olur muyuz diye sormuştum

Evet devam ediyoruz ama eleyeceğimizi düşünüyorum.

Ben böyle bir ihtimali düşünmüyorum bile kesinlikle gruplara kalıcaz, buna eminim.

Pota altı beni biraz dusunduruyor, deplasmanda bu acıgımız daha cok ortaya cıkabilir. Zorlansak da turu geçecegimizi dusunuyorum. Toplama ve referanslı oyunculardan oluştukları için (türkçesi, egoları nispeten yuksek ve para için gelmiş oyuncular) bizim oyuncularımız kadar maçı asılamayabilirler. Tabi seyirci, prim gibi ekstra faktorler devreye girebilir de.

Gruplara kaldığımız takdirde 4 numaraya da bir transferle şampiyonanın favorisi olabiliriz.
Size inanıyoruz Aslanlar.Saldırıın Durmadaaan

Hangi kanal verecek acaba ?

İlk maçtaki 11 sayılık avantajımız umarım rovanş maçı için yeterli olur ve guruplara kalırız...