Eurocup Ön Elemesi 2. Tur 1. Maç | Galatasaray CC 85 - 83 KK Buducnost

Re: Eurocup | Galatasaray: 85 - Buducnost: 83

Mustafa Kaya' Alıntı:
Rakip çok şanslıydı her maç %60 ile üçlük atamazlar.

Savunmada duble team yaparsan yardıma gittiginde senin adamını biri almassa rotasyon sorun yasarsan % 60'lık oran sans gibi durmuyor bence

Dün kendimi ayarlayıp iyiki maça gitmişim. Hafta içi olmasına rağmen oldukça iyi bir kitle vardı...
Maça gelirsek savunma anlamında kötüydük. Bu kadar sayı yememiz gerekiryor. Hücumda ise Gurovic gibi bir oyuncumuz var. Bu oyuncuyu daha çok kullanmalıyız. Attığı bütün basketler hızlı hücum sırasında kendini boşa çıkararak attığı basketler. Sadece son periyotta kendi zekası ile aldığı bir faul vardı. Bir başka pozisyonda da blok yedi. Gurovic'in üzerinden daha çok oyun oynamalıyız ve onu maçın içine sokmalıyız. Çünkü zaten buna meyilli bir oyuncu. Milojevic'de ekmeğini taştan çıkardı. Bunun yanında Cmal kısa sürede iyi katkı verdi. Fakat Hüseyin'i neden tekrar oyuna alamdığımızı bir türlü çözemedim... Graves de bugün istediklerini yapamadı...
Sonuca gelirsek savunma konusunda sıkıntılar yaşıyoruz, Gurovic'i daha aktif kullanmalıyız, MS'in yerine kısa süre içersinde birini bulmak gerekli(Bu iş MS ile yürümez), sakatların dönmesinin yanında rotasyona katkı yapılması gerekir, bu kadro ile üç kulvarda da başarılı olmak zor...

ya arkadaşlar ben basketbol yorumlardan öteye başka birşeye değinmek istiyorum bütün Avrupada'ki salonlarda adamlar elektronik ıslıklar,havalı korna,siren sesi gibi olağnüstü sesler çıkarırken biz düdük bile sokamıyoruz salona rakip takım çok rahat bir ortamda basket oynuyor.
Tamamaseyircimiz süper inanılmaz bağırıyorlar fakat top bizde iken... rakip takımdayken bağırmak yerine tüm salon ıslıklanmalı hem böylece ses telleride dinlenmiş olur.
ASY giderken dikkat ederseniz seyyar satıcılar küçük kornalardan satıyorlar eğer izin verilirsen ben onlardan 100 tane getiririm tüm salona dağıtırsa inanılmaz bir ortam oluşur.
Ayrıca yine bir konuya kafam takıldı neden salona davul sokulmuyor.Davulun ayrı bir hava katacağıda kesin bunlar ufak ayrıntılar gibi gözükse de aslında çok önemli nüanslar yapılması gereken yönetimle konuşup bu işi çözmek ama benim açıkçası hiç ümidim yok :(

2. maçta Cemal Nalga gibi dirençli ve güçlü adamı daha çok kullanmalıyız. Adamların guard ları leblebi gibi üçlük atarken ve birde bunlara uzunlarının isabetli şutları eklenince bizim ön savunmanın seyretmesini 10 metre uzaklıktan salonda hayretle izledim.
Acilen fikrim o ki bize Hite ayarında hızlı ve isabetli eli olan guard lazım. Elimizdeki ABD li oyuncular Avrupa kupaları için çok yetersiz...
Birde graves'in öne çıkma çabaları oldukça yaptığı top kayıpları hasta etti salondaki herkesi..
İyi sohbetler, dilerim Aslanlarımız Karadağ'da daha sıkı bir maç çıkarırlar...

Cemal Nalg gibi güçlü ve dirençli adam... Şahsım kendisinin gücünü de direncini de pek göremedi Boducnost maçında özellikle müdafada! Kabul hücumda güzel sayılar buldu lakin sen tersten penetre eden bcak kadar adamı izlersen hdi atsın sayısınıda topu oyuna sokayım dercesine y da şut atılırken pot dibindeki adamını box etmek yerine potanın diğer tarafına geçip adamının hücum reboundu lıp 2. atıştan sayı bulmasını beklersen çok üzgünüm ama zahmet edip o sayılarıda bulmana gerek yok hücumda nasılsa attığını çifter çifter yediriyorsun!

Ben şahsen takımın performansını beğenmedim. Ancak teknik birçok eksiklikten öte en önemli ve olmazsa olmazımız mücadelemiz nerdeydi???

Erdal Icelli' Alıntı:
[quote="Mustafa Kaya":51pv9jc4]Rakip çok şanslıydı her maç %60 ile üçlük atamazlar.

Savunmada duble team yaparsan yardıma gittiginde senin adamını biri almassa rotasyon sorun yasarsan % 60'lık oran sans gibi durmuyor bence[/quote:51pv9jc4]
2. maç herşeyi gösterecektir.

Kadro şekilleğinden beridir guard alınması gerektiğini ısrarla yazıyorum.O zamanlar bu seneki oyun sistemimizde bu işi uzunların yapacağını söyleyenler nedense şimdilerde niçin halen oyun kurucu alınmadığını soruyorlar?Bu şartlarda 4 ya da 5. olacağımızı hep söylemiştim.Ama bir guard takıma en az %50 güç katar.Fikirlerim her zamanki gibi sabit.Bazı şeyleri görmek için ligin bitmesi gerekmiyor.
Görünen Köy Kılavuz İstemiyor.

keske Kerem Tunceri veya Engin Atsür'den birini alsaydik. Engin de bence yanlis karari verdi Efes'e gitmekle. su yasta onun en cok ihtiyac duydugu sey mümkün olan en büyük takimda yer almak degil, mümkün oldugu kadar cok süre ve sorumluluk almak olmali. hele hele bu firsati Galatasaray gibi bir kulüpte yakalamisken geri tepmesi hic akil kari degil bana göre.