Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

Merhaba...

Yaklaşık 1 yıldır forum takipçisiyim... Üye olmak bugüne nasip oldu.. Bu sezon ilk defa bu oyuna katılıyorum.. Gerek forumdaki arkadaşların tavsiyeleri, gerek kendi araştırmalarım ile 5 takımla katıldım.. Hemen hepsi iyi puanlar getirecekti gibi duruyor.. Ama tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyaç duyuyorum.. Misal aşağıdaki kadromdan kimleri çıkartmalıyım... Değişiklik yapmadan devam etsem nasıl olur?

9f16bc9be0b010f3b07047c47fe84f0b.png

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba...

Yaklaşık 1 yıldır forum takipçisiyim... Üye olmak bugüne nasip oldu.. Bu sezon ilk defa bu oyuna katılıyorum.. Gerek forumdaki arkadaşların tavsiyeleri, gerek kendi araştırmalarım ile 5 takımla katıldım.. Hemen hepsi iyi puanlar getirecekti gibi duruyor.. Ama tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyaç duyuyorum.. Misal aşağıdaki kadromdan kimleri çıkartmalıyım... Değişiklik yapmadan devam etsem nasıl olur?

9f16bc9be0b010f3b07047c47fe84f0b.png

Llull çok formda ama 86-88 krediler guard bölgesi için çok yüksek değerler.Mutlaka bir yerlerde değeri düşüşe geçecek.O yüzden yüksek değerdeyken onu satıp Hickman'ı alırsan yaklaşık 30 kredin boşa çıkar. Onunla da Seeley yerine çok daha yüksek potansiyeli olan oyuncuları alabilirsin.(Bu arada Hickman -1 bile yapsa 9 kredi kazancı getirecek o yüzden çok değerli şu anda)Oyunda ilk haftalarda kredi kazanmak çok önemli ondan 3 hakkını da hem puan hem kredi getirebilecek oyuncuları alacak şekilde kullanmalısın. Kredi olayını biliyor musun bu arada?

Llull çok formda ama 86-88 krediler guard bölgesi için çok yüksek değerler.Mutlaka bir yerlerde değeri düşüşe geçecek.O yüzden yüksek değerdeyken onu satıp Hickman'ı alırsan yaklaşık 30 kredin boşa çıkar. Onunla da Seeley yerine çok daha yüksek potansiyeli olan oyuncuları alabilirsin.(Bu arada Hickman -1 bile yapsa 9 kredi kazancı getirecek o yüzden çok değerli şu anda)Oyunda ilk haftalarda kredi kazanmak çok önemli ondan 3 hakkını da hem puan hem kredi getirebilecek oyuncuları alacak şekilde kullanmalısın. Kredi olayını biliyor musun bu arada?

Oyuncunun değerinin yapacağı kaç pır'a göre değiştiğini çözemedim henüz... örneğin 80 değerinde bir oyuncu değerini koruması için minimum kaç pır yapmalı?

Kazan'dan Coty Clarke ve Quino Colom patlayacak gibi. (Quino Colom bu kadar kötü bir guard mıydı ya?)
Latavious Williams süpriz olarak öne çıktı.

Oyuncunun değerinin yapacağı kaç pır'a göre değiştiğini çözemedim henüz... örneğin 80 değerinde bir oyuncu değerini koruması için minimum kaç pır yapmalı?

Oyuncunun ortalama puanının 4 katı kredisini veriyor.80 kredili oyuncunun ortalaması 20 olmalı, eğer ondan düşük yaparsa kredi kaybeder, yüksek yaparsa kredi kazanır.bu seneye kadar bunları hesaplıyorduk ama şu an sitede oyuncuların yanında kaç yaparsa yükselir, düşer ya da değerini korur yazıyor. Mesela senin kadronda şu an Doncic, Moerman, Clyburn, Kurbanov, Macvan ve az da olsa Seeley değerli oyuncular çünkü hala onlardan kredi kazanabilirsin.Ama az önce biten maçta Clarke 8 yaptı ve o oyuncu göndermen gerekenlerden biri artık(tabii gelecek hafta için çok güvenmiyorsan) Daye, Llull ve Zirbes ise neredeyse tam değerlerindeler.

Qolom -1 ve Claver 2.2 hayattan soğuttu. Hem de Doellman ve Claver arasında çok tereddütte kalmıştım. Geçen senenin hatrına Claveri aldım :(