Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

Ayhan, yanlışın var ne Agustine'in kredisi düşer ne de Claver'in.

Augustine, 21 pır yapsa ki yapacak zaten kredisi 56'e çıkacak. CSKA'nın 22 civarı dakika alacak pivotundan bahsediyoruz, zaten Teodisic, Colo, Jackson falan Agustine'e çarptırarak basket atıyorlar. Agustine'in şut kaçırma diye bir durumu yok. Kısa adamını geçip ya boş uzunu buluyor, ya dışarı çıkarıyor. Agustine gibi bir adamı 1 haftada harcadınız.

Claver ha keza, 23 pır yapsa kredisi 52'ye çıkacak. Ki o da yapar. Bırakalım da adamın bir maç kötü oynama şansı olsun.

Augustine konusunda haklısın ama Claver şu anda takıma tam uyum sağlayamamış, kredisi birkaç hafta daha düşecek bence.

0 puan çeken takımım 59139 . olmuş. yani yaklaşık 60-61 K civarı takım var ve bizim GS Basket ligi 1425 takımlı.
Bu oyunun en hareketli ligi yada ilk 3 te filan yer alyordur muhtemelen.

Ricky Hickman e tüm takımlarıma almaya çalışıyorum, yalnız aklıma Ricky Hickman ın Maccabi yılları geldi. bir hafta +20 yapıp, diğer hafta +2-3 le kapattığı çok olmuştu. Tekrar bir gözden geçirmek gerekecek. Blatt te çalışacaktır Hickman a

lige vasat bir giriş yaptık Mekel-Doncic, Clarke-Pappas ve Claver-Augustine değişikliklerinden sonra kadro şu hale geldi; Winterfell BC: Doncic, Larkin --- Emir, Lojeski, Clyburn, Pappas ---- Moerman, Birch, Mitrovic, Augustine
Bunun alternatifi olarak ise Clarke kalacak ve Augustine yerine Bizim çocuk Daye'i alacağım öneri varsa alabilirim

jBGVdG.png

Teşekkürler Önder.

Bu hafta dışarıda olduğumdan ilgilenemedim. PC başına ancak gecebildim.

Bu hafta Daye çok alınır bu arada.

Bu oyuna girmeye çalışıyorum ama 9 sene önce hatırlamadığım bir dönemde zaten hesap açmışım.Ancak hata veriyor ve girmiyor.Başka mail adreslerimi verip kaydolup girmeye çalışıyorum ama yine hata veriyor.Bu oyuna girmek için ne yapmam gerekiyor?

Arkadaşlar,

Geçen hafta bazı oyuncular ekstra yaparak %15 arttırdı kredilerine ve gelecek hafta da kredi arttırmak için avantaj yakaladı. Sizce bunlardan hangisine güvenilmez ? Puan olarak değil, kredi getirisi olarak soruyorum.

Tomic, 18,5 in üstüne çıkarsa kredisi artacak, 25,4 yaparsa +13,8 kredi getirecek. Geçenseneki top16 düşüşüne rağmen rakip farketmeksizin 18-20 kredi yapması şaşırtıcı değil Tomic in.
Bargnani için bu değerler 17,3 ve 23,6, max getirisi de 12,62 olacak.
Udoh, 18,7 ye değerini koruyor, 24,3 e max kazandırıyor.
Hines, 17,6 ve 22,9
Jankunas, 10,4 ve 15,4
Doellman, sanırım şimdiye kadarlki en garanti olanı, 4,1 de değerini koruyor ve 8,9 da max oluyor.
Kuzmic, 7,6 da değerini koruyor ve 12,4 e max oluyor. Geçen seneye göre takımında daha ön planda, daha fazla süre alıyor.
Tyus, 12,5 e değerini koruyor, 17 ye max artış. Ama ben savunması ön planda olan oyunculara güvenemiyorum bu oyunda.
Motum, 9,8 ve 14,1
Latavious Willams, ilginç bir isim. 2,6 ya değerini koruyor, 6,7 de max.
Shengelia, 3,4 ve 7,5. Fakat Baskonia nın uzunlarının yüksek puan yapmaları bence Efesten kaynaklandı. Zaten bu yüzden bu hafta Olympiacos uzunları ( ve hazır ucuzlamışlarken )gözüme çarpıyorlar.
Moerman, 10 ve 13,9
Macvan, 6,7 ve 10,6
Antic, 8,8 ve 12,4
Voightman, bir başka ilginç isim ve bir diğer Baskonia lı, 2,7 de değerini koruyor, 6,2 de max getiriyor yani kredisi 7 artıyor.

Bu kısım 1/3 olsun, pivotlar için.

Bu oyunculardan başka, kredilerinin düşme ihtimalleri yüksek olan isimlerde var,

Bourousis, 25,2 nin üstüne çıkamazsa değer kaybedecek, hatta 19 altında max kaybedecek, 67,23 e kadar düşecek.
Vesely, 28,4 yapamazsa değer kaybediyor, 23 den az yaparsa max kayıpla 61,46 ya düşüyor.
Ayon, 23,4 altında kaybettirecek, 18,3 de min değerine iniyor (23,4 kayıp olarak değerlendirilmeyebilir tabiki...)
Melli, Printezis için limit 16
Raduljica, Dunston, Zirbes için 14, Daye için 13,6
Randolph, Augustin için 18 ve 17

Benim hedefim, ilk gruptaki oyunculardan kredi arttırıp, alt kısımla bir karma yapmak ve 4. haftaya kadar asıl kadroyu oluşturabilmek.

Bence en garanti isimlerden biri Jankunas. Evlerinde Laboral ile oynayacaklar ki Laboral uzunlarına karşı çok zorlanmayacağını tahmin ediyorum. Ayrıca iç saha maçlarında Jankunas genelde iyi performans gösteriyor. En az 15 alacaktır ve maksimum kazancı sağlayacaktır.
Doellman da en az 10 alıp maksimuma ulaşacaktır.

Bir de Oly için de söylediğiniz gibi Birch 12 yaparsa %10 galibiyet bonusu ile birlikte maksimum artışı sağlar. Bu hafta kredi sıkıntısı çeken kadrolarda Claver-Birch değişikliği yaptım, bir haftalığına. Bu hafta Claver biraz daha düşer diye düşünüyorum, sonra tam tersi değişiklik yerinde olur.

Kısalar için de Sinan göze çarpıyor. Takımın formda 2 kısasından biri ve ek olarak kredi artışı neredeyse garanti. Bu hafta da 15 civarı getirip 56 kredilere ulaşır ki satış için uygun rakam olur.

Arkadaşlar,

Geçen hafta bazı oyuncular ekstra yaparak %15 arttırdı kredilerine ve gelecek hafta da kredi arttırmak için avantaj yakaladı. Sizce bunlardan hangisine güvenilmez ? Puan olarak değil, kredi getirisi olarak soruyorum.

Tomic, 18,5 in üstüne çıkarsa kredisi artacak, 25,4 yaparsa +13,8 kredi getirecek. Geçenseneki top16 düşüşüne rağmen rakip farketmeksizin 18-20 kredi yapması şaşırtıcı değil Tomic in.
Bargnani için bu değerler 17,3 ve 23,6, max getirisi de 12,62 olacak.
Udoh, 18,7 ye değerini koruyor, 24,3 e max kazandırıyor.
Hines, 17,6 ve 22,9
Jankunas, 10,4 ve 15,4
Doellman, sanırım şimdiye kadarlki en garanti olanı, 4,1 de değerini koruyor ve 8,9 da max oluyor.
Kuzmic, 7,6 da değerini koruyor ve 12,4 e max oluyor. Geçen seneye göre takımında daha ön planda, daha fazla süre alıyor.
Tyus, 12,5 e değerini koruyor, 17 ye max artış. Ama ben savunması ön planda olan oyunculara güvenemiyorum bu oyunda.
Motum, 9,8 ve 14,1
Latavious Willams, ilginç bir isim. 2,6 ya değerini koruyor, 6,7 de max.
Shengelia, 3,4 ve 7,5. Fakat Baskonia nın uzunlarının yüksek puan yapmaları bence Efesten kaynaklandı. Zaten bu yüzden bu hafta Olympiacos uzunları ( ve hazır ucuzlamışlarken )gözüme çarpıyorlar.
Moerman, 10 ve 13,9
Macvan, 6,7 ve 10,6
Antic, 8,8 ve 12,4
Voightman, bir başka ilginç isim ve bir diğer Baskonia lı, 2,7 de değerini koruyor, 6,2 de max getiriyor yani kredisi 7 artıyor.

Bu kısım 1/3 olsun, pivotlar için.

Bu oyunculardan başka, kredilerinin düşme ihtimalleri yüksek olan isimlerde var,

Bourousis, 25,2 nin üstüne çıkamazsa değer kaybedecek, hatta 19 altında max kaybedecek, 67,23 e kadar düşecek.
Vesely, 28,4 yapamazsa değer kaybediyor, 23 den az yaparsa max kayıpla 61,46 ya düşüyor.
Ayon, 23,4 altında kaybettirecek, 18,3 de min değerine iniyor (23,4 kayıp olarak değerlendirilmeyebilir tabiki...)
Melli, Printezis için limit 16
Raduljica, Dunston, Zirbes için 14, Daye için 13,6
Randolph, Augustin için 18 ve 17

Benim hedefim, ilk gruptaki oyunculardan kredi arttırıp, alt kısımla bir karma yapmak ve 4. haftaya kadar asıl kadroyu oluşturabilmek.

Moerman, Doellman, Kuzmic, Shengelia, Voigtmann çok çok büyük ihtimalle maksimuma çıkacaklar.Kredi peşinde olanlar bu oyuncuları tercih etmeli. Ayrıca Daye bence ilk hafta düşük yaptı, galibiyet bonusuyla bu hafta o da maksimuma çıkabilir. Vesely, Ayon ve Bourousis oyuna kötü başladı.Birkaç hafta daha düşerlerse 60-65 seviyeleri onları almak için ideal olabilir.

Beyler haftalık kadro güncellemede en fazla kaç oyuncuyu satabiliyoruz?

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

A.Goudelock 17 yapsa 86'dan 100 krediye ulaşacak ama mevcut şartlarda pek çok kadro yapısı almaya pek müsaade etmez. Sadece 2 takıma alabildim. Mevcut formunu korursa Goudelock 2 hafta sonra 110 krediyi görebilir.

Bu hafta parayı uzunlara yatırmam nedeniyle Hickman ı nerdeyse hiç almadım,alamadım.Bence zaten Hickman ı alanlar geçen haftaki gibi bir performans beklemesin asla alcaksanız kredi kasmak için alın Hickman ı

Bu hafta parayı uzunlara yatırmam nedeniyle Hickman ı nerdeyse hiç almadım,alamadım.Bence zaten Hickman ı alanlar geçen haftaki gibi bir performans beklemesin asla alcaksanız kredi kasmak için alın Hickman ı

Hickman 10 pır falan alırsa iyi maç geçirmiş sayarım ve kredisini 67'ye yükseltir.
Bence 20 pır yapması muhtemel olan Wanamaker'ı 61 krediden almak ve 70 krediye yükselmek daha anlamlı olur. Hem daha fazla kredi, hem daha fazla pır.
Onun için Hickman alabilecek kredisi olanların Wanamaker almamasını şaşkınlıkla izliyorum:)