Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

Hickman 10 pır falan alırsa iyi maç geçirmiş sayarım ve kredisini 67'ye yükseltir.
Bence 20 pır yapması muhtemel olan Wanamaker'ı 61 krediden almak ve 70 krediye yükselmek daha anlamlı olur. Hem daha fazla kredi, hem daha fazla pır.
Onun için Hickman alabilecek kredisi olanların Wanamaker almamasını şaşkınlıkla izliyorum:)

Galiba ilk haftaki felaketten sonra herkes garanti oyuncu peşinde bu hafta puanı düşünmeden kredi artırma yoluna giden çok olacaktır.Oyun için kritik haftalar başlıyo artık,hem kredi artıracak hem de iyi puan alacak oyuncuları bulanlar büyük bir adım atacak

Galiba ilk haftaki felaketten sonra herkes garanti oyuncu peşinde bu hafta puanı düşünmeden kredi artırma yoluna giden çok olacaktır.Oyun için kritik haftalar başlıyo artık,hem kredi artıracak hem de iyi puan alacak oyuncuları bulanlar büyük bir adım atacak

kritik haftalar öyle birkaç hafta sonra başlamayacak, çok beklemeyeceğiz.
zira gelecek hafta içinde 4 günde iki hafta oynanacak.

euroleague 3. hafta salı-çarşamba günü oynanacak.
euroleague 4. hafta perşembe-cuma günü oynanacak.

yani çarşamba gecesi tüm takımlarımızı yapmak zorundayız 4. hafta için. oyun çok hızlı ilerleyecek. yanılmıyorsam 5-6 hafta böyle olacak. aynı hafta içerisinde 2 euroleaue haftası.

yani 2 aya çok şey kesinleşmiş olur.

not: takımlarına fazla zaman ayıramayacaklar, takım güncellemeyi unutacaklar bu yüzden yarıştan çok erken kopabilir.

Hickman 10 pır falan alırsa iyi maç geçirmiş sayarım ve kredisini 67'ye yükseltir.
Bence 20 pır yapması muhtemel olan Wanamaker'ı 61 krediden almak ve 70 krediye yükselmek daha anlamlı olur. Hem daha fazla kredi, hem daha fazla pır.
Onun için Hickman alabilecek kredisi olanların Wanamaker almamasını şaşkınlıkla izliyorum:)

Çok güzel bir örnek. Doncic 3-4 kredi getirmesi kesin diye tercih ediliyorsa büyük hata yapılıyor ama ilk hafta o kadar zarar ettim ki Claver, Augustine, Colom dan 130, 140 krediye 3 adam değiştirmek zorunda kaldığım takımlarım oldu. Mecburen Doncic i alıyorum ki diğer 2 mevki için 45-50 lere çıkabileyim.

Bu hafta da Birch riskini aldım. Bakalım ne olacak, açıkçası 10 üstü kabulümdür. Diğer ucuz oyuncu tercihlerimden 4 tane Milaknis vardı, hiç değiştiremedim. Gene o civarlarda Larkin vardı, birkaç tane daha almak zorunda kaldım.

Artık Goudelock, De Colo treni kaçtı sanki benim için. Ayon, Vesely, Printezis, Lojeski, Claver, Augustine, Heurtel, Dixon, Datome, Gentile, Randolph gibi fırsatları değerlendirmek üzerine stratejim. Bunların en az yarısının iyi oynadalar bile kredisi düşecek, Hickman ın -1 ile bile max getirecek olması bu yüzden önemli. Atıyorum, 490 krediye yukarıdaki ve benzeri isimlerden kurulabilecek takım, gelecek hafta 470 lere kurulabilir. Diğer yandan da Hickman, Sinan, Pappas, Voightman gibi isimlerin getirdikleri ile 470 lerde olan krediyi daha yukarılara çekebiliriz.

Yani, elinizdeki şartlara göre karar vermek lazım, aynı karar farklı koşullar altında farklı değerlendirilebilir.

kritik haftalar öyle birkaç hafta sonra başlamayacak, çok beklemeyeceğiz.
zira gelecek hafta içinde 4 günde iki hafta oynanacak.

euroleague 3. hafta salı-çarşamba günü oynanacak.
euroleague 4. hafta perşembe-cuma günü oynanacak.

yani çarşamba gecesi tüm takımlarımızı yapmak zorundayız 4. hafta için. oyun çok hızlı ilerleyecek. yanılmıyorsam 5-6 hafta böyle olacak. aynı hafta içerisinde 2 euroleaue haftası.

yani 2 aya çok şey kesinleşmiş olur.

not: takımlarına fazla zaman ayıramayacaklar, takım güncellemeyi unutacaklar bu yüzden yarıştan çok erken kopabilir.

hocam merhabalar. senin yaptığın takımlarla benim takım benziyormuş eski mesajlarda gördüm de o yüzden sana danışmak istiyorum. rezalet bir hafta geçirdim çoğu kişi gibi. takımımı şekillendirmemde yardımcı olur musun? sence kimleri kesin çıkarmalıyım ve kimleri ekleyebilirim yerlerine, kesin kalmalı dediklerin vs.? çok fazla seçenek var işin içinden çıkamıyorum şu an için. ilk haftalar çok zor gerçekten.

shane larkin
quino colom

nikos pappas
will clyburn
coty clarke
james anderson

khem birch
victor rudd
james augustine
adrien moerman

hocam merhabalar. senin yaptığın takımlarla benim takım benziyormuş eski mesajlarda gördüm de o yüzden sana danışmak istiyorum. rezalet bir hafta geçirdim çoğu kişi gibi. takımımı şekillendirmemde yardımcı olur musun? sence kimleri kesin çıkarmalıyım ve kimleri ekleyebilirim yerlerine, kesin kalmalı dediklerin vs.? çok fazla seçenek var işin içinden çıkamıyorum şu an için. ilk haftalar çok zor gerçekten.

shane larkin
quino colom

nikos pappas
will clyburn
coty clarke
james anderson

khem birch
victor rudd
james augustine
adrien moerman

Colom, Rudd, Anderson kesin out Canberk. Bir dakika bile düşünme. 135,2 kredi geliyor bu satıştan.

Dengeli olarak 3 oyuncu almamız gerek.

İhtimaller:
doncic- landesberg- printhezis/melli in en uygun seçim gözüküyor.

shane larkin
quino colom

nikos pappas
will clyburn
coty clarke
james anderson

khem birch
victor rudd
james augustine
adrien moerman

bence kızılyıldızla oynayacak olmamızı da göz önünde bulundurarak colom-anderson-rudd yerine doncic-sinan-daye

doncic-daye-sinan 136 krediyi geçiyor. mevcut kredi 135 Veli.

Doncic kesin zaten o krediye alınacak tek gard. Pivota da Daye/Printhezis/Melli'den birini alacaksak bize ortalama 45'in altında bir forvet kalıyor.

Mevcut durumda milaknis/landesberg en iyi tercihmiş gibi gözüküyor. Weems'in dönmesine rağmen yine en kötü 17-18 dakika alacağını düşünebiliriz Landesberg'in. Önce Real'le sonra da Galatasaray ile kendi evlerinde oynuyorlar.

Hem Landesberg büyük bir Maccabi yatırımı. Yetenekli olduğu için kaç senedir tahammül ediyorlar. Kaç senedir beklenen çıkışı bazı maçlarda yapsa bile genel anlamda bir türlü yapamadı. Ama genç. Maccabi ısrarla ondan vazgeçmedi. İsrail vatandaşlığı falan da var. Bu oyuncuyu bir şekilde kullanıyorlar.

Hem Landesberg'in kredisi bizi yanıltmasın. Çok iyi maç oynadı İtalya'da. Son turnikeyi atsa hatta maç uzatmaya gitse şu an kredisi 50'lerdeydi.

Bu koşullarda Landesberg diyorum.

Canberk, heyecanlı olsun istiyorsan:

zisis- lojeski- lima al:)

bana alırsa bu üçlü doncic-landesberg-printhezis üçlüsünde iyi bir kombine, getirecekleri pırı düşünürsek. Hangisi daha çok kredi kazandırır bilmem.

Doncic kesin zaten o krediye alınacak tek gard. Pivota da Daye/Printhezis/Melli'den birini alacaksak bize ortalama 45'in altında bir forvet kalıyor.

Mevcut durumda milaknis/landesberg en iyi tercihmiş gibi gözüküyor. Weems'in dönmesine rağmen yine en kötü 17-18 dakika alacağını düşünebiliriz Landesberg'in. Önce Real'le sonra da Galatasaray ile kendi evlerinde oynuyorlar.

Hem Landesberg büyük bir Maccabi yatırımı. Yetenekli olduğu için kaç senedir tahammül ediyorlar. Kaç senedir beklenen çıkışı bazı maçlarda yapsa bile genel anlamda bir türlü yapamadı. Ama genç. Maccabi ısrarla ondan vazgeçmedi. İsrail vatandaşlığı falan da var. Bu oyuncuyu bir şekilde kullanıyorlar.

Hem Landesberg'in kredisi bizi yanıltmasın. Çok iyi maç oynadı İtalya'da. Son turnikeyi atsa hatta maç uzatmaya gitse şu an kredisi 50'lerdeydi.

yanlış hesaplamadıysam boşta 3 kredisi var takımın 135+3 = 138 ediyor, bu üçlü alınabilir yani
sinanın da 55-56lara yükseleceği kesin rahatlıkla değiştirilebilir

Landesberg içerde iyi oynayabilir diyorsan güvenirim, üstad sensin bu arada

hocam ilk haftadan artan 3 kredim daha var. yani 138 oluyor kredim hani ucu ucuna kaçan öneriniz varsa diye söylüyorum. dediğin gibi yapacağım muhtemelen fakat senin de önceden dediğin gibi hep ileriyi düşünerek kurmaya çalışıyorum kadroyu. yani misal bu hafta alacağım adamları haftaya tamamen çıkmak istemiyorum çünkü kadroda başka çıkacağım adamlar da olabilir performansa göre. landesberg'i izlemediğim için bu sezon bilgim yok fakat anlattığın kadarıyla uzun vadeli bi yatırım olur gibi gözüküyor. bu açıdan içime sindi biraz

Canberk, heyecanlı olsun istiyorsan:

zisis- lojeski- lima al:)

bana alırsa bu üçlü doncic-landesberg-printhezis üçlüsünde iyi bir kombine, getirecekleri pırı düşünürsek. Hangisi daha çok kredi kazandırır bilmem.

lojeski bence de fiyatına göre alınabilecek isimler listesinde üst sıralarda, lima ile ilgili interbaskette son 3 maçında 3,0,-2 pir yaptığına dair bir post gördüm yanlış hatırlamıyorsam

kredin varsa bence en doğru karar:

doncic/lojeski/ printhezis/melli

ben olsam melli alırım. doncic/lojeski/melli.

neden sinan değil? çünkü lojeski alırsan iki hafta kadroda kalır. Sinan bana kalırsa gelecek hafta çıkar. Önümüzdeki iki haftada Lojeski, Sinan'dan fazla pır yapar.

Oyuncu değişiklik haklarını başka bölgelerde kullanmak için en iyi seçim Lojeski gibi duruyor

Lima, ilk hazırlık maçlarında gayet iyiydi. 16-17 dakika gibi sınırlı sürelerde 15-16 pır yapıyordu. Son maçlarda kötü oynuyor süre alamıyor. Ama ben yine de Zalgiris'in pota altına yeni bir takviye yapamayacağına göre ve o bölge sınırlı olduğuna göre içerideki maçlarda en kötü 10 pır barajını geçer diye düşünüyorum. Hem Laboral'de Bargnani'nn savunma zaafiyeti var.

kredin varsa bence en doğru karar:

doncic/lojeski/ printhezis/melli

ben olsam melli alırım. doncic/lojeski/melli.

neden sinan değil? çünkü lojeski alırsan iki hafta kadroda kalır. Sinan bana kalırsa gelecek hafta çıkar. Önümüzdeki iki haftada Lojeski, Sinan'dan fazla pır yapar.

Oyuncu değişiklik haklarını başka bölgelerde kullanmak için en iyi seçim Lojeski gibi duruyor

Lima, ilk hazırlık maçlarında gayet iyiydi. 16-17 dakika gibi sınırlı sürelerde 15-16 pır yapıyordu. Son maçlarda kötü oynuyor süre alamıyor. Ama ben yine de Zalgiris'in pota altına yeni bir takviye yapamayacağına göre ve o bölge sınırlı olduğuna göre içerideki maçlarda en kötü 10 pır barajını geçer diye düşünüyorum. Hem Laboral'de Bargnani'nn savunma zaafiyeti var.

hocam yalnız doncic-lojeski-melli 141 kredi oluyor :(

ayrıca geçen hafta ortalama kadronu yazdığında 2.hafta muhtemel inler için causeur,pangos,zirbes,melli ve hiç tercih etmeyeceğin oyuncular için simon,dragic,doncic,daye demiştin. fikrin değişti sanırım bunlarla ilgili maçlar oynanınca biraz. özellikle zirbes-rudd ikilisini ve anderson-clyburn ikilisini birlikte almamızı öneriyordun