Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

Printhezis ve Melli'nin kredileri bu kadar düşmüşken Zirbes alınmaz. Lojeski bu kadar düşmüşken, kredi kaybedeceği belli olan Caeuser alınmaz. Pangos'a gelince aldım zira doncic almıyorum ben.

Örneğin elimdeki dentmon ve mekelleri de çıkmama kararı aldım.

Şöyle hesap yapmak gerek, bu hafta dentmon/doncic'den daha değerli. Benim için öyle en azından. Dentmon çıkmıyorum, Doncic'den fazla pır yapacağını düşünüyorum.

Ola ki ikisi de aşağı yukarı aynı pırı yaptı. Dentmon 40'a düştü. Doncic 38'e yükseldi. Kaybedeceğim bir şey yok. Gelecek hafta Dentmon'ı satıp Doncic alırım. Dentmon'dan kaybettiğim kredileri Doncic'den geri kazanırım.

Ama şöyle bir avantajım olur. Dentmon iyi pır yaparsa bir tek bende olduğu için ben herkese göre çok karlı bir hafta geçiririm.

Geçen sene bu kumarı Mbakwe'de oynamıştım ilk hafta -6 yaptığında kadroma almıştım herkes çıkarken. Sonuçta Mbakwe 2 hafta üstüste +20 yapmıştı kimsede yokken ve birdenbire 7-8 takımım ilk 500'e girmişti 3.hafta sonunda.

Bu oyun böyle. Kendine göre neyi doğru biliyorsan onu yapacaksın. Daye'e gelince. Çok az vardı bende. Olanları da ben çıktım. Melli-Printhezis ikilisini aynı anda kadroya aldım. Benim için daha mantıklı geliyor.

Anderson'u da Melli-Printhezis iklisi için sattım. Zira Blatt ile bir problemi var gibi geldi. Duruma göre yeniden kadroya alabiliriz ileride.

haklısın hocam. ben de o bağlamda biraz farklı hareket etmeye çalışıyorum fakat ilk haftaki sonuçlar elimi kolumu kitlemiş durumda. hemen hemen herkesin kadrosunda bulunan doncic'e bulaşmak istemiyorum. onun yerine dediğin gibi farklı oyuncu olursa ve doncic düşük yapıp senin oyuncun iyi yaparsa seni otomatikmen öne fırlatıyo. aynı şekilde daye'de biçok kişinin kadrosunda olacak fakat 138 krediye doncic-lojeski-daye'den iyi seçenek olmayacak gibi duruyo. benim içimde kalan melli'yi alamamak olur bu hafta. ucu ucuna kaçıyor. o açıdan farklı oyuncular mı çıksam diye düşünüyorum bi yandan ama sen de çok emin şekilde colom-anderson-rudd dedin. colom ve anderson'dan zaten eminim de victor rudd yüksek sayı potansiyeli olan bi oyuncu yani. onun yerine khem birch'ü çıkayım desem daha düşük kredi. cidden elim kolum bağlandı yani 2 gündür düşünüyorum sana sorup işin içinden çıkayım dedim. en mantıklısı yine senin önerdiğin gibi olacak sanırım. doncic-lojeski-daye. böylece kadrom

larkin
doncic

pappas
clyburn
clarke
lojeski

birch
daye
augustine
moerman

şeklinde olacak. muhtemelen bu kadronun aynısından binlerce vardır :) o açıdan fark yaratamamak koyuyo ama ilk haftalarda en azından kredileri toparlamak lazım sonra daha rahat şekillenir dediğin gibi

haklısın hocam. ben de o bağlamda biraz farklı hareket etmeye çalışıyorum fakat ilk haftaki sonuçlar elimi kolumu kitlemiş durumda. hemen hemen herkesin kadrosunda bulunan doncic'e bulaşmak istemiyorum. onun yerine dediğin gibi farklı oyuncu olursa ve doncic düşük yapıp senin oyuncun iyi yaparsa seni otomatikmen öne fırlatıyo. aynı şekilde daye'de biçok kişinin kadrosunda olacak fakat 138 krediye doncic-lojeski-daye'den iyi seçenek olmayacak gibi duruyo. benim içimde kalan melli'yi alamamak olur bu hafta. ucu ucuna kaçıyor. o açıdan farklı oyuncular mı çıksam diye düşünüyorum bi yandan ama sen de çok emin şekilde colom-anderson-rudd dedin. colom ve anderson'dan zaten eminim de victor rudd yüksek sayı potansiyeli olan bi oyuncu yani. onun yerine khem birch'ü çıkayım desem daha düşük kredi. cidden elim kolum bağlandı yani 2 gündür düşünüyorum sana sorup işin içinden çıkayım dedim. en mantıklısı yine senin önerdiğin gibi olacak sanırım. doncic-lojeski-daye. böylece kadrom

larkin
doncic

pappas
clyburn
clarke
lojeski

birch
daye
augustine
moerman

şeklinde olacak. muhtemelen bu kadronun aynısından binlerce vardır :) o açıdan fark yaratamamak koyuyo ama ilk haftalarda en azından kredileri toparlamak lazım sonra daha rahat şekillenir dediğin gibi

Hocam merhaba. Bende tolgayla aynı görüşteyim ama Melliyi almak istiyorsan ve kadrom farklı olsun diyorsan bu hafta Rudd ve anderson kumarını oynayıp farklı bir strateji geliştirebilirsin.

Takımından Birch clyburn ve colomu çıkarsan Melli lojeski doncic 3 lüsünü alabilirsin. Burda en önemli nokta Clyburn. Tamamen Melliyi alabilmek için çıkmış olacaksın ama yerine aldığın lojeski bence bu hafta daha fazla pır getirecek. Anderson ve Rudd içinde ellerini açıp dua ediceksin :D Hatta ben doncic i almak istemiyorum bu hafta kredi kazanmasamda olur kimsenin tercih etmediği ama pır getirebilcek bir guard alıyım dersen Wilbekin'i de alabilirsin. Kredin yeter. Bu hafta rudd ve anderson iyi pır yaparsa (hiçte imkansız değil) farklı bir kadron ve iyi bir puanın olabilir.

Bu hafta pick yapmasını beklediğim yeni oluşturduğum bir kadrom var değerlendirirseniz sevinirim?

Aaron jackson
Akognon

Sınan
Kurbanov
lojeskı
darius miller

daye
jamael Mclean
Raduljıca
Johannes Voigtmann

Hocam merhaba. Bende tolgayla aynı görüşteyim ama Melliyi almak istiyorsan ve kadrom farklı olsun diyorsan bu hafta Rudd ve anderson kumarını oynayıp farklı bir strateji geliştirebilirsin.

Takımından Birch clyburn ve colomu çıkarsan Melli lojeski doncic 3 lüsünü alabilirsin. Burda en önemli nokta Clyburn. Tamamen Melliyi alabilmek için çıkmış olacaksın ama yerine aldığın lojeski bence bu hafta daha fazla pır getirecek. Anderson ve Rudd içinde ellerini açıp dua ediceksin :D Hatta ben doncic i almak istemiyorum bu hafta kredi kazanmasamda olur kimsenin tercih etmediği ama pır getirebilcek bir guard alıyım dersen Wilbekin'i de alabilirsin. Kredin yeter. Bu hafta rudd ve anderson iyi pır yaparsa (hiçte imkansız değil) farklı bir kadron ve iyi bir puanın olabilir.

melli'yi almak için güzel bi çözüm olarak gözüküyo fakat clyburn'u çıkmak intihar olur gibi geliyo. hem pır getirebilme potansiyeli yüksek hem de kredi kazandıracak bi oyuncu. rudd ve anderson için ise biri patlayıp biri yine 2-3 kredi getirebilir. takımlarının oyun yapısına bağlı olarak dengesiz adamlar yani ikisini birden takımda tutmak riskli olur diye düşünüyorum. ondan öte dediğim gibi clyburn'u salmak hiç içime sinmiyor

tolga hocanın dediği gibi colom-anderson-rudd çıkmam lazım kesin ya. şimdi değerlerini koruyabilmeleri için yapmaları gereken pırlara da baktım da hiçbirinin çıkamayacağı pırlar bu hafta bariz şekilde. rezalet bi haftadan sonra da daha fazla kredi kaybına tahammül yok. yani 138 krediye her alandan birer tane yapılabilecek en iyi seçimleri yapmam lazım. doncic-lojeski-daye'den iyi önerisi olan varsa söyleyebilir :D

mesela lojeski yerine landesberg'i alsam 12 kredi açığa çıkar ve iki pozisyonda da farklı alternatiflere yönelebilirim. ama tolga üstadın söylediğinden anladığım kadarıyla lojeski en büyük fırsatlardan biri bu hafta. kafamda deli sorular :D

K.Tillie sakat ilk maçı kaçırma olasılığı var ama sitede bununla ilgili sakat işareti yok...Ben genede işi sağlama almak istiyorum. Birde Moerman'nın formu var :)

L.Doncic 29
S.Jovic 55

N.De Colo 100
D.Thomas 47
G.Köksal 26
Z.Dragic 52

K.Brich 44
A.Moerman 46
A.Tyus 53
J.Dorsey 43

495 kredi :cool: Göksenin eksi getirmezse ilk 5 garanti :)

Aynı kadro ile yola devam ediyorum.6 oyuncu kredisini düşürmesine rağmen 487,5 kredi 118 puan topladım.
4 tanesi ucu ucuna düşürdü kredilerini bu hafta telafi ederler umarım.

Fantasy Challenge'in en zor senelerinden biri olduğunu söylüyorduk. Beklendiği gibi de oldukça zorlu ve şaşırtıcı puanlarla başladı. İlk hafta 200 gören takım olmaması da bu tezin doğruluğunu kanıtladı.
Oyun gerçekten zor. Paranız olduğunu düşünün. Sınırsız parada bile güvenilir isim sayısı 5 civarı sadece. Rotasyonlar, belirsizlikler, oturmayan kadro yapıları işleri bu hale getirdi.
Mesela ilk hafta 51 kredi belki Hickman için bir kumarken haftanın açık ara en iyi getirisi oldu. Kimsenin de alırken bu kadar iyi getireceğini düşündüğünü sanmıyorum ben de dahil. :) Milano-Maccabi ve Gs-CSKA maçlarında bazı ortalama oyuncuların normalden çok yüksek skorlar getirebileceğini söylemiştim. Bu mantıkla da Kurbanov, Hickman ve Macvan'dan yana kullanmıştım tercihlerimi. Ama Hickman'inki gerçekten sıradışı oldu.
İlk hafta pg kadromu 4 isim üzerine kurmuştum. Larkin, Doncic, Sloukas, Hickman. Larkin'le Sloukas ideal ikilimken puanları toplamı artıyı zor yakaladı. Doncic Hickman yaptığım kadro ise belki de haftanın en iyisi olma şansını kaçırdı. Bu konuda bir havuz oluşturmak bu yüzden önemli. Bir yerden sonrasını tahmin etmek zor.

Gelelim bu haftaya. İlk hafta 300 lere bir takım sokmayı başardım. Bu haftaki tercihlerim konusunda ise en az 5 kez farklı bir strateji denedim. En sonunda bir plana vardım. Tolga Bey gerçekten güzel yazmış. Bu oyun sadece kredi oyunu değil. Sadece kredi mantığıyla alınan hiçbir isim hiçbir zaman tamamen beklenti dahilinde kalmamıştır ve büyük hayal kırıklığı yaşattığı çoktur. Zaten ortalamalara yakın gitseler herkes muhtemelen aynı puanları görürdü. Bu, işin en kolay ve belki de en aldatıcı tarafı.

Bu sebeple sadece kredi düşünerek iş yapmamak lazım. Mesela Voigttman bu hafta kredi için alınırken 1-2 PIR le belki de kredi kaybedecek. Kredi yükselteceğine inanırken iyi puan getirme olasılığını da güzelce tartmak lazım. Muhtemelen Hickman'e da bu sebeple çok yükleme olacak. Fakat ben çok iyi bir maç beklemiyorum Hickman'den. Sırf kredisi artacak diye puandan olmak yerine hem kredi hem puan getirebilecek daha düşük puanlı biriyle değiştirip kredi açacağım uzunlar için. Bu sebeple bu haftaki kilit hamlem ondan çıkmak olacak. Bu şekilde uzun rotasyonunda da güvendiğim birkaç ismi kadroma katabileceğim. Özellikle uzunlar anlamında çok kalite 3-5 isim var bu hafta. Değerlendirilmelerinde fayda var.:) Zaten olay da bu değil mi mümkün olduğunca güvendiğiniz ve kendi tercihiniz oyunculara yönelmeye çalışın ve 2-3 haftalık düşünün ki oyuncu değiştirirken bir sonraki hafta eliniz rahatlasın.

Herkese iyi oyunlar...

Fantasy Challenge'in en zor senelerinden biri olduğunu söylüyorduk. Beklendiği gibi de oldukça zorlu ve şaşırtıcı puanlarla başladı. İlk hafta 200 gören takım olmaması da bu tezin doğruluğunu kanıtladı.
Oyun gerçekten zor. Paranız olduğunu düşünün. Sınırsız parada bile güvenilir isim sayısı 5 civarı sadece. Rotasyonlar, belirsizlikler, oturmayan kadro yapıları işleri bu hale getirdi.
Mesela ilk hafta 51 kredi belki Hickman için bir kumarken haftanın açık ara en iyi getirisi oldu. Kimsenin de alırken bu kadar iyi getireceğini düşündüğünü sanmıyorum ben de dahil. :) Milano-Maccabi ve Gs-CSKA maçlarında bazı ortalama oyuncuların normalden çok yüksek skorlar getirebileceğini söylemiştim. Bu mantıkla da Kurbanov, Hickman ve Macvan'dan yana kullanmıştım tercihlerimi. Ama Hickman'inki gerçekten sıradışı oldu.
İlk hafta pg kadromu 4 isim üzerine kurmuştum. Larkin, Doncic, Sloukas, Hickman. Larkin'le Sloukas ideal ikilimken puanları toplamı artıyı zor yakaladı. Doncic Hickman yaptığım kadro ise belki de haftanın en iyisi olma şansını kaçırdı. Bu konuda bir havuz oluşturmak bu yüzden önemli. Bir yerden sonrasını tahmin etmek zor.

Gelelim bu haftaya. İlk hafta 300 lere bir takım sokmayı başardım. Bu haftaki tercihlerim konusunda ise en az 5 kez farklı bir strateji denedim. En sonunda bir plana vardım. Tolga Bey gerçekten güzel yazmış. Bu oyun sadece kredi oyunu değil. Sadece kredi mantığıyla alınan hiçbir isim hiçbir zaman tamamen beklenti dahilinde kalmamıştır ve büyük hayal kırıklığı yaşattığı çoktur. Zaten ortalamalara yakın gitseler herkes muhtemelen aynı puanları görürdü. Bu, işin en kolay ve belki de en aldatıcı tarafı.

Bu sebeple sadece kredi düşünerek iş yapmamak lazım. Mesela Voigttman bu hafta kredi için alınırken 1-2 PIR le belki de kredi kaybedecek. Kredi yükselteceğine inanırken iyi puan getirme olasılığını da güzelce tartmak lazım. Muhtemelen Hickman'e da bu sebeple çok yükleme olacak. Fakat ben çok iyi bir maç beklemiyorum Hickman'den. Sırf kredisi artacak diye puandan olmak yerine hem kredi hem puan getirebilecek daha düşük puanlı biriyle değiştirip kredi açacağım uzunlar için. Bu sebeple bu haftaki kilit hamlem ondan çıkmak olacak. Bu şekilde uzun rotasyonunda da güvendiğim birkaç ismi kadroma katabileceğim. Özellikle uzunlar anlamında çok kalite 3-5 isim var bu hafta. Değerlendirilmelerinde fayda var.:) Zaten olay da bu değil mi mümkün olduğunca güvendiğiniz ve kendi tercihiniz oyunculara yönelmeye çalışın ve 2-3 haftalık düşünün ki oyuncu değiştirirken bir sonraki hafta eliniz rahatlasın.

Herkese iyi oyunlar...

uzun anlamında çok kaliteli 3-5 isimden kastınız kimler hocam bu haftalık? çok güzel bi yazı olmuş bu arada ben de katılıyorum dediklerinize. sadece kredi düşünmemek lazım

Bu hafta Dentmon'ın patlama yapacağını düşünüyorum. Rakip tam istediği gibi bir rakip. Guard pozisyonunda sıkça kullandım kendisini.

Hickman
Doncic

Kurbanov
Goudelock
Guduric
Clyburn

Moerman
Daye
Macvan
Zirbes

Guduricten yana kaygılıyım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

lojeski-melli ikilisini almak için doncic'i feda edicem sanırım. onun yerine akognon'u almayı düşünüyorum ne dersiniz? akognon'da istatistiklere göre potansiyeli olan bi oyuncu fakat izlemedim hiç

Yoğunluktan ötürü yazamadım bir süre. Bu yıl EFC'ye rezalet başladım. Yani aslında 2 kadromun yukarılara çıkacağını düşünüyorum fakat bu 2 takım da gsbasket liginde yok. GSBasket'e felaket başladım. Doncic almayarak kazançlı çıkacağımı düşünüyordum, yanıldım. Sloukas'ın gazabına uğradım özellikle.

İyi kadrolara bakarsak Toko, Doelman, Llull-Doncic paketi, Kurbanov ağırlıklı kadrolar olduğunu söyleyebiliriz. Bu hafta Toko ve Doelman'ın performansları çok kritik. Geçen hafta bu ikili ile kazananlar büyük oranda burada değişikliğe gitmez çünkü ciddi kredi getirisi var. Ben bu hafta Toko ve Doelman'ın kötü yapmasını bekleyeceğim.

Guard konusunda ciddi sıkıntılar var. Doncic'e alternatif üretilmiyır. Zisis, Pangos, Jovic vs tercih edilebilir adamlar ama hiçbirinin garantisi yok. Doncic bu hafta da iyi yapar mı? Valla bana yapamayacak gibi geliyor ama mecburen ben de Doncic kervanına katıldım. İlk hafta almamam pahalıya patladı.