EuroLeague Fantasy Challenge 2019-2020

Siz daha yeni mi bu düşünce yapısına geldiniz 😄 De Colo aldım sadece bi kere onda da 39 yapıp rekor kırdı akabinde çıktım hemen durumu farkedip.
Bu arada Barthel abicim ilk haftadan beri kadromdasın eyvallah iyi de puanlar getirdin fiyatına oranla da, ilk kez çıktığım haftada Madrid gibi boyalı alanı en güçlü idare eden takıma 15 le başlayacağın mı tuttu be abicim...

P.Henry, Voigtman ve T.Walkup artık kara listemdesiniz. Özellikle P.Henry oldukça fazla hayal kırıklığına uğrattı. Real de üst üste 3 hafta yenilgi ile kapadı acısını A.Berlin den çıkartırlar. Çift haftanin açılışı bana hiç yaramadı. Real ve Fenerbahçeli oyuncular ciddi bir formsuzluk yaşıyorlar. İşimize gelir..

De colo'yu bir sonraki maç kadromda istediğim ve daha öncelikli çıkarmak istediklerim olduğu için, çok verimlilik veremeyeceğini tahmin etmeme rağmen kadromda tuttum. 15'e fittim. 11 yaptı. Yerine çıkardığım Djedovic'in 0 yaptığını düşünürsem memnuniyetsiz değilim.

ek: Bu seneki en underrated isim dubljevic sanırım 20+ ortalamayla neredeyse 2.00 olacak değeri ve sadece 637 takımda var:) (deshaun 17502 takımda var)

Evet kadroları kurmaya başlayalım. Kendi adıma gözüme kestirdiğim oyuncular:
Üst sıra takımlarına: Campazzo,Ayon
Orta sıra takımlarına: Higgins, Scola
Kredi ihtiyacı olan takımlara: Usman Garuba, Ponitka

Haftanın en çok outları: Hedef, kadrolarda kalan tüm Dedovic, Bolomboy, Lucic, Nnoko, Mattissec, Giffey gibi oyunculardan çıkmak.

Kadrolarda yeri her zaman kesin olmasa da birkaç hafta daha kadrolarda kalacak, tahammül edilecek oyuncular: Simon, Leday, Wilbekin, Monreo.

Yarın herkese yeniden başarılar.

Dubjlevic 2 hafta önceki performansı ile “ulan aslında almalı bu adamı” diye düşündüren birisiydi. Hatta ve hatta o günün akabinde alacaktım kadroma. Hangi sebepten bilmiyorum, ya Valencia büyüklerden birinin deplasmanına gidiyordu ya da başka mevkide kredi yaratmak içindi alamamıştım kadroma...

GSBasket H2H ligi 5. hafta panoraması:

Takımlar:

Haftanın kazananı: Kalespor +56.8 (Erdi Kutlu) 👏
Haftanın takımı: Bayram Havarileri 163.9 (Bayram Kurtulmuş) 👌
Haftanın en çekişmeli maçı: Yuzde1gs (Furkan Dillice)- Crixus (Aykut Kadıoğlu) 139.9-135.8 😧
Haftanın maçı: Magnifique (Mehmet Yılmaz)- Money (Ayhan Bozdeniz) 293.5 🔥

Lig lideri: Kalespor (Erdi Kutlu) 4/5 galibiyet. 🥇
MSB de bu hafta yenilince ligde namağlup takım kalmadı.

Haftanın oyuncusu: Micic (31.9 verimlilik) (y)

Haftanın hayal kırıklıkları (f/p):
Öznel olarak : Giffey (1 verimlilik) :confused:
Nesnel olarak: Sloukas -1 verimlilik (n)

Eurolegue haftanın takımı: Olympiakos 🇬🇷
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cumartesiden itibaren GSBasket genel ligi panoraması da yapacağım

Geçen maçın MVP'si Micic bu maçta rezilleri oynuyor. -4 PIR'da. Shvedi kaptan yaptık, 15 PIR getirdi. Khimki'de baya hayal kırıklığı oldu. Calathes'de şu an pek iyi değil. İçimden bir ses yarın De Colo coşacak diyor. Larkin'de şu anda 32 PIR'da uzun zamandır suskundu. Alanı baa memnun etmiştir. Ben de hiç yoktu.

Geçen maçın MVP'si Micic bu maçta rezilleri oynuyor. -4 PIR'da. Shvedi kaptan yaptık, 15 PIR getirdi. Khimki'de baya hayal kırıklığı oldu. Calathes'de şu an pek iyi değil. İçimden bir ses yarın De Colo coşacak diyor. Larkin'de şu anda 32 PIR'da uzun zamandır suskundu. Alanı baa memnun etmiştir. Ben de hiç yoktu.
Geçen hafta Micic'den çıkma zamanı demişken beni eleştirmiştiniz Bayça Bey. Allahtan bazılarından çıkmamışım demiştiniz. Allah versin de bu hafta o bazılarınından da çıkmış olun. Çünkü Micic için bu daha başlangıç. Asıl film gelecek haftalardan sonra başlayacak:) Efes'in gelecek haftalardaki 9 maçının 7 tanesi deplasmanda. Eğer seyirci motivasyonu da yoksa Micic birkaç şut sokamayınca bu tür zorlamaları hep yapacak ve maça hiç giremeyecek. Güvenilir bir 3 sayı stili ve istikrarı yok ama hep deniyor. Oysa sadece oyun kurmaya baksa ve içeriye girse daha güvenlir bir isim olacak. Bu takımda o zorlama 3 sayıları atacak isim Larkin, oyun kuracak isim Micic. Ataman'ın bunu Micic'e anlatması lazım.

Benim için Micic'in performansı iyi oldu. İlk 50'deki oyuncuların 10 tanesinde falan Micic var. :) Geçen hafta aldığı 31 pır, bu haftaki -4 ile eridi gitti. 27 pırdan 13,5 ortalama yaptı. Yerine aldığım shved benim adıma 47 pır yaptı. 20 pır kardayım. 2 hafta sonunda Gudaitis, Jekiri de pır olarak dengelese harika olacak:)

Artık 6. haftaya geldiğimiz için çok da anlamı olmasa da forumun formülcü başı olarak 5 haftalık performansa bakıyoruz cümlesine güvenerek bir formül belirledim kafamda, bugun oynayan bazı oyuncular için tahminimi buraya yazayım da ne kadar sallamışım yarın gece kontrol ederim:D

+/- 0,03 hata payıyla:
calathes 2.53 (Aynen kalır)
shved 2.46 olur (şu an 2.39)
micic 2.37 (şu an 2.48)
dunston 2.25 olur (şu an 2.21)
fredette 1.75 olur (şu an 1.66)
simon 1.29 olur (şu an 1.12)

bir anlamı var mı yok tabii, ama benim de forumda misyonum bu:)

Son düzenleme:
Artık 6. haftaya geldiğimiz için çok da anlamı olmasa da forumun formülcü başı olarak 5 haftalık performansa bakıyoruz cümlesine güvenerek bir formül belirledim kafamda, bugun oynayan bazı oyuncular için tahminimi buraya yazayım da ne kadar sallamışım yarın gece kontrol ederim:D

+/- 0,03 hata payıyla:
calathes 2.53 (Aynen kalır)
shved 2.46 olur (şu an 2.39)
micic 2.37 (şu an 2.48)
dunston 2.25 olur (şu an 2.21)
fredette 1.75 olur (şu an 2.39)
simon 1.29 olur (şu an 1.12)

bir anlamı var mı yok tabii, ama benim de forumda misyonum bu:)
Hocam bari formulude paylassaydin. Coca Cola gibi kendine saklamissin. :)

Bir daha Calathes alırsam iki olsun. Ulan o kadar Nba yaptın bi insanın eli bileği bu kadar mı şuta tepki olur, bu kadar mı tuğla atarsın. Penetre halinde karşısına Barış Hersek’i çıkarsan topu rasgele panyaya fırlatıyor, şut zaten yok şut özürlü, ha bi de iki pozisyon arka arkaya verimsiz olunca oyundan öyle bir düşüp saçmalıyor ki Göksenin nimet kalır yanında. Geçen sezon hiç almamıştım neredeyse, bu sezon baktım 20 lere abone olmuş. Ulan dedim bir hafta da biz yararlanalım bari. Demez olaydım... Adam iki gündür güç bela şansa 15 yapıyor.

:D
yarın gece tutarsa veya yaklaşırsam paylaşacağım, tutmazsa kafa karıştırmak istemedim sadece teori olduğu için. ben son 5 haftayı aldıklarından bile emin değilim çünkü. çok da aman aman bir formül değil :)
Hakan hocam, sen her şekilde paylaş, beraber kafa yoralım.
Sanırım son 5 a göre hesaplanmıyor ama son 5 maçın ağırlığı daha fazla. Hatta son 3 maç da önemli olabilir. Oyuncu özelliklerine bakınca 3 maçın da ortalamasını veriyorlar.

Forumda diğer arkadaşların yorumlarını okumak zevkli oluyor, eğer burayı okuyup yazmayan arkadaşlar varsa onlar da haftada bir bile olsa yazarlarsa gayet güzel olur. Hatta yazanlar da imkan ölçüsünde yazma sıklıklarını artırabilirler:)

Şu Sloukas’ı ciddi ciddi dün kadro kurarken alıyordum. Düşük krediden güvenebileceğim biri lazımdı. Tam alacakken dedim bu adam bu sene çöp... 20 lere gelmiş şimdiden..