EuroLeague Fantasy Challenge 2019-2020

Yani şu Garuba dedikodusu da bana saçma geldi aslında ama 0 almak hep sinir ettiğinden çıktım. Forma giydiği maçlarda 15 verimlilik getiren adam kesilmez ki kadrodan. İyi istatistik yapan kadrodan öyle kolay kesik yiyemez, ki az buz değildi Garuba’nın performansı, tarihe geçti sanırım o yaşta bu performansı euroligde yapan oyuncu olarak. Gasol’u Doncic’i bilmem kimi geride bırakmış.

Aa evet ben öne geçmişim umudum yoktu James sende de vardır zannediyordum. Benim Monroe-Paul kaldı sende kimler kaldı ?
Calathes için zaten yeterince konuştum ama 2 uzatma oynayıp kötü getirmesi vahim olmuş. Hanga olayını ben 1.5 sezondur hala anlamadım. Bu adamın şutu yok, tuğla atar gibi şutu ve kötü bileği var, top hakimiyeti çok iyi değil, üçlükçü vs de değil ama tonla para alıyor çok çok ilginç. Geçen sezondan beri oynadığı maçlardaki ortalamalarına bakın çok vasat. Sezonda sallıyorum 40 maç oynasa 30 unda vasat, tek tük 5-10 tanesinde deli damarı atıyor şansın da yardımıyla 25 yaptığı oluyor nadiren. Ben bu adam nasıl tonla para alıyor anlam veremiyorum, yazık günah o paralar. Barça o paraları Darius Adams’a verse anlardım. Hanga o sezon kendini parlatıp sonra yatışa geçti.

Zach LeDay'in kötü oynayacağını tahmin ediyordum, hepsini de çıkarmıştım ama sakatlıklar yüzünden kaldı. hatta sakatlıklardan sonra bile 0 getirecek simonları tutup zach 'leri mi çıkarsam diye düşünmüştüm 7 kişi kalmayı göze alamadım. -3 puanı iyi günlerde kullanayım.

Aa evet ben öne geçmişim umudum yoktu James sende de vardır zannediyordum. Benim Monroe-Paul kaldı sende kimler kaldı ?
Calathes için zaten yeterince konuştum ama 2 uzatma oynayıp kötü getirmesi vahim olmuş. Hanga olayını ben 1.5 sezondur hala anlamadım. Bu adamın şutu yok, tuğla atar gibi şutu ve kötü bileği var, top hakimiyeti çok iyi değil, üçlükçü vs de değil ama tonla para alıyor çok çok ilginç. Geçen sezondan beri oynadığı maçlardaki ortalamalarına bakın çok vasat. Sezonda sallıyorum 40 maç oynasa 30 unda vasat, tek tük 5-10 tanesinde deli damarı atıyor şansın da yardımıyla 25 yaptığı oluyor nadiren. Ben bu adam nasıl tonla para alıyor anlam veremiyorum, yazık günah o paralar. Barça o paraları Darius Adams’a verse anlardım. Hanga o sezon kendini parlatıp sonra yatışa geçti.
Tebrik ederim. Hanga, Kalinic, Lucic, K.Pap gibi oyuncular Euroleague için değerlidir. Çünkü bu gibi oyuncular tuğlaların arasına konulan harçtir. Yapıştırıcı oyuncu dediğimiz oyunun iki yönünü oynayabilen, savunmada adam degismede bir çok pozisyonun karsisinda kalabilen, takım arkadaşlarının defektlerini kapatan ve sertlik katan oyuncular bu kıta için cidden değerlidir.

GSBasket H2H ligi 8. hafta panoraması:

Takımlar:
Haftanın kazananı: Cimbom Warriors+60 (Bayça Oral) 🍾
Haftanın takımı: Magnifique 186.8 (Mehmet Yılmaz) 🥂
Haftanın en çekişmeli maçı: Money (Ayhan Bozdeniz) -Focusvictory (Hakan Sağlam) 135-137
Haftanın maçı: Magnifique (Mehmet Yılmaz) - Crixus (Aykut Kadıoğlu) 370.7 puan 🔥

Lig lideri: Bayram Havarileri (Bayram Kurtulmuş) (7/8 galibiyet) zorlu bir maçtan kaptan mike james liderliğinde galip çıktı ve 7 galibiyetli tek takım olarak kaldı.

Haftanın Oyuncusu: Mike James (41.8 verimlilik) 🏀
Haftanın Hayal Kırıklığı (f/p): Davies (-12 verimlilik) 🗑
Eurolegue haftanın takımı: Maccabi Tel Aviv 🇮🇱
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
GSBasket Normal Sezon ligi 8. hafta panoraması: (Zeynep Emir-Işıtan Doğan ve hatta Mehmet Yılmaz Ligi)
1️⃣️ Petrovic (Zeynip Emir) (1) 1240 🥇 Dünyada 14.
2️⃣️ Ranitidin (Işıtan Doğan) (2) 1222 🥈 Dünyada 24.
3️⃣ Davies (Işıtan Doğan) (6) 1189 🥉 Dünyada 66.
4️⃣ Toko (Mehmet Yılmaz) (5) 1179 Dünyada 99.
5️⃣ Toni Kukoc (Zeynep Emir) (3) 1173 Dünyada 119.

Haftanın kar edenleri:
Davies: 196 puan yaparak 6. sıradan 3.sıraya çıktı. ilk3'teki 2. Işıtan Doğan takımı oldu. Lider Petrovic ile farkı 51 puana kadar indirdi. 🧗‍♂️
Mehmet Baturalp: 215 puan yaparak ligde 27. sıradan 8. sıraya yükseldi. (yükseldim) Dünyada da 2051'den 382. sıraya. 🧗‍♂️

Haftanın zarar edenleri:
Dirk Petrovic 130 puan yaptı ve 4.sıradan, 7. sıraya düştü 🤸‍♀️
Grand Hill 112 puan yaptı ve 9. sıradan 23. sıraya düştü 🤸‍♀️

Son düzenleme:
Milutinov Allah seni ıslah etsin. Kariyerin boyunca süper puanları klişe haline getirip çift maç haftası bana ağır kazık atıp tekrar 20 lerde seyretmeye devam ettin ben çıkınca. Dunston olmadığı yerde Singleton daha çok süre alır zayıf rakibe iyi pir yapar dedik ölü gibi oynadı, şans.
Monroe da çözemedim iyi mi kötü mü anlamadım. Zayıf rakibe karşı 5 te kaldı. Ben bu hafta rahat 200 e vuracağım yerde 151 de kaldım. Bayern de çok uyuz takım oldu. Bi hafta şov yapar ertesi hafta ölü taklidi yapar 50 sayıda kalır.
Teşekkür ederim Ümit bey güzel çekişmeli bi karşılaşma oldu. James sağolsun beni kurtardı.

Bu hafta kadroyu kurarken çok kararsızlık yaşadım son gün Gudatis ve De Colo'dan zaten çıkmam gerekiyordu sakatlıklardan dolayı üstüne Garuba belirsizliği ve Ukhov gibi oynamayan bir oyuncu vardı kadromda Ukhov'dan mı Garuba'dan mı çıksam derken bir anda Simon da yokken Micic-Larkin yapasım geldi ve ikisinden de çıkmayıp De Colo-Gudaitis-Mike James out Micic-Larkin-Monroe in yaptım kaptanım da Shengelia'ydı.İlk gün için hem Micic-Larkin ikilisinden gelen harika puanlar hem de kaptanım Shengelia'nın çok iyi getirmesiyle riskim tutmuş gibi gözüküyor ama bugünden pek ümitli değilim Monroe-Brandon Paul ve Ukhov kaldı umarım Ukhov da süre bulup 3-5 bir şey getirir de pişman olmam yaptığım hamlelerden.
Bu arada benim bu oyundaki yıllardır en büyük hatam o an kafam neye eserse ileriki haftaları düşünmeden onu yapmam ama bu huyuma da bir türlü engel olamıyorum haftaya ki kadroyu da haftaya düşünürüz bu haftakiler oynasın önce modundayım her zaman
Bazen sırf gelecek haftaları düşünerek bu haftadan kadro yapmak da olumsuz sonuçlar doğuruyor keza bu hafta başıma gelen bu. Geçen hafta Larkin-Micic ikilisi toplamda 60 pır yapmışken o gece aklıma bütün kadroları Zenit maçı için alabildiğine Larkin-Micic ikilisiyle doldurmak geldi ama bunu yapabilmem için takım dengesini bozmam gerekiyordu ve gelecek haftalar çok belirsiz ve çirkin hale geliyordu. Bu kumarı oynamadım. Bunun yerine kadroları gelecek haftaları düşünerek kısa forvet-forvet pozisyonları için Higgins ve Giedraitis ile doldurmayı yeğledim. Bu oyuncuların gelecek haftalarda iyi oynayacağını düşünüyordum. Bu bölgelerde değişiklik hakkı kullanmayacak ve gelecek haftalarda başka bölgelere oyuncu dahil edecektim. Vesely bu yüzden kadromda kaldı. Aldığım Higgins ve Giedraitis'ler de bu hafta verim vermeyince bu hafta sezonun en kötü haftası oldu benim için. Kadrolardan çıkmayacağım Higgins ve Giedraitis gelecek haftalarda da verim vermezse, benim için felaket olacak. ( Aynı şey Gudaitis ve Jekiri değişikliğinde de başıma gelmişti. Gudaitis'den verim alamadığım için zarar yazmıştı) Onun için bazen sırf bu haftayı düşünerek kadro yapmayı da benim öğrenmem gerek. Gelecek haftayı düşünürken eldeki bulgurdan oluyorsun.

Kısa ve uzun forvet mevkilerinde seçim yapmakta zorlanıyorum, bir de 1.45M gibi sınırım olunca... Resmen kumar gibi, Jerebko, Timma, Wiley, Deck, Lo vs.. İnsan kimi alacağını bilmiyor.
Bu hafta Larkin’den çıktım ama bu adam zorlu deplasmanları bi ayrı seviyor ya da sorumluluk alıyor diyelim. En son Oaka’da 30 küsur yapmıştı sanırım.