EuroLeague Fantasy Challenge 2019-2020

Kendi kadrolarım hakkında kara kara düşünürken ilk 100'deki ve GS ligindeki ilk 50'deki kadroları incelediğimde aslında herkes için karalar bağlayacak bir durum olmadığını gördüm. Shved'i kaptan yapanlar bile var çok sayıda. Mulitinov'u da yapmışlar.

Herkes hemen hemen aynı isimlerle de haftaya girmiş. Çoğu kimsede Hermansonn, Giedraitis, Scola, Shved var. İlk 50'deki bir takım kadrolarda Sertaç Şanlı bile var:)

Çok sınırlı sayıda takım bu isimlerden yoksundur ve avantaj sağlar. Genel anlamda herkes için kötü bir hafta.

Bu eurolig yönetimi ne yapmaya çalışıyor. Cuma günü yayınlanan 5 maçın zamanlarının hepsi çakışıyor. Hangi maçı izleyeceğiz? Halimi görseniz acırsınız. Dizimde laptop bir yandan TV'ye bakıyorum. Mola olunca farklı kanallardaki maçlara geçiyorum. Çilemiz varmış.

Bu eurolig yönetimi ne yapmaya çalışıyor. Cuma günü yayınlanan 5 maçın zamanlarının hepsi çakışıyor. Hangi maçı izleyeceğiz? Halimi görseniz acırsınız. Dizimde laptop bir yandan TV'ye bakıyorum. Mola olunca farklı kanallardaki maçlara geçiyorum. Çilemiz varmış.
Rezalet, başka birşey değil...

Ya Allah belanızı vermesin adam sadece çıkan faule şaşırdı diye teknik verdiler -1 daha yazıldı Jekiri’ye. İsyan bile etmedi şaşırdı garibim sadece.

Bir parantez de Mirotic'e açalım, Kredisine göre yüksek verimlilik vermemeye başladı ki, sanırım herkesin bir ara düşünmesi gereken konu bu. Büyük takımların hepsinde sabit Shengelia-Mirotic ikilisi var uzun forvet-forvet bölgesinde. Shengelia konusunda problem yok ama Mirotic özelinde performansını incelersek:

Geride kalan 9 haftada 2 adet 13, 2 adet 14 verimliliği var. Hep 21-22 bandından diğer haftalarda. (yalnızca Zalgiris'e 29 yaptı aman aman)

O bölgedeki kredi hakkını özellikle Calathes-Micic-Larkin gibi oyunculara çekmek gerek diye düşünüyorum. Bu karar için Mirotic'e 1-2 hafta daha bakmak lazım nereye gittiğine.

Bugün Mirotic şu anda 31 PIR'de . Sanırım biraz daha tutmakta fayda var.

Mirotic-Higgins falan da şov yapıyor kabus gibi bir hafta oldu benim için her sıralamaları yenileyişimde aşağı düşüyor takım nereden nereye geldik 2 günde ya sınav haftası diye pek ilgilenemedim hemen cezayı kesti oyun

Ben bilerek Mirotic’den çıkmadım ikinci turlarda. Çünkü maç çok ciddi ve rakip uzunlar sadece çok atletik. Boyalı alanda akıl ve deneyimle fark yaratacak tek isim Mirotic’di. Açık konuşayım bi 20-25 bekliyordum.
Son seçimimde ise Davies’e kredim yetmesine rağmen Maccabi’nin canavar uzunlarına pek bi üstünlük kuramayacağını düşünerek tercihimi DECK’den yana kullandım. Ki Deck’in bi 15 falan getireceğine emindim ve son 2 maçtır kadromdaydı. Ama böyle uçacağını düşünmedim pek.
İşte işler akla mantığa uygun şekilde tıkırında gidince çok puan ve keyif alıyorum oyundan. Ama 2 gün öncenin mvpsi çıkıp 2 yapıp, Melih Mahmutoğlu 20 yapınca insan çileden çıkıyor.

Higgins'in kimse yüzüne bakmazken 3 hafta önce 15 takımımın 15'ine de almıştım.Bir tek benim kadrolarımda Higgins vardı 3 hafta önce. Popüler değildi. Özellikle ilk 100'de neredeyse kimse de yoktu. O hafta herkes Brandon Paul almıştı Casspi'den çıkıp. Anlam verememiştim. Bugün son 2 haftada beni yarışta tutan isim oldu. Teşekkürler Higgins. Gerizekalı Giedraitis haftanın 2.maçında yan çizmeseydi bugün çok başka yerlerdeydik.

Mirotic'in performansı endişelendiriyor dedik, herhalde biz de Ataman'ın Micic'e yaptığı gibi oyuncumuzu provoke etmiş olduk:)

Kötü başlayıp iyi bitti 2.hafta. Şimdi merakla kredilerin ne hale geldiğine bakma zamanı. Özellikle Shved özelinde.

Higgins'in kimse yüzüne bakmazken 3 hafta önce 15 takımımın 15'ine de almıştım.Bir tek benim kadrolarımda Higgins vardı 3 hafta önce. Popüler değildi. Özellikle ilk 100'de neredeyse kimse de yoktu. O hafta herkes Brandon Paul almıştı Casspi'den çıkıp. Anlam verememiştim. Bugün son 2 haftada beni yarışta tutan isim oldu. Teşekkürler Higgins. Gerizekalı Giedraitis haftanın 2.maçında yan çizmeseydi bugün çok başka yerlerdeydik.

Mirotic'in performansı endişelendiriyor dedik, herhalde biz de Ataman'ın Micic'e yaptığı gibi oyuncumuzu provoke etmiş olduk:)

Kötü başlayıp iyi bitti 2.hafta. Şimdi merakla kredilerin ne hale geldiğine bakma zamanı. Özellikle Shved özelinde.

2.20 civarı olur muhtemelen shved. sikma da 1.99