EuroLeague Fantasy Challenge 2019-2020

bu seneki en büyük handikapım 20 bile yapsa son haftası olacak oyuncularımın 0 veya altı performans göstermesi oldu. 10 haftanın 5-6 haftası böyle geçti. garino 10-15 yapsa iyi geçti diyeceğim haftayı -2 ile vasat haftaya çevirdi. neyse ben yine de ölünün arkasından çok konuşmayayım.
Daha kötüsü var, kadronda 1 haftası daha kalmış oyuncunun 0 verimlilikle oynaması. Kadrodan çıkarsan 25 yapar, planladığın gibi kadronda bir hafta daha tutsan bir 0 verimlilik daha yapar ve her şeyi dümdüz eder. Keza gelecek hafta özelinde Giedraitis ve Hermansonn tam olarak bu durumu ifade ediyor benim için.

GSBasket H2H ligi 10. hafta panoraması:

Takımlar:
Haftanın kazananı: BEGA +48 (Muhammed Selçuk) :cool:
Haftanın takımı: MSB3 195.8 (y)
Haftanın maçı: MSB3 (Mehmet B)- Focusvictory (Hakan Sağlam) 353 puan 🔥

Lig lideri: MSB (7/10 galibiyet)
Lig lideri 7, lig dokuzuncusu 6 galibiyet almış durumda. çok büyük çekişme var ligde.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
GSBasket Normal Sezon ligi 10. hafta panoraması:

1️⃣ Petrovic (Zeynip Emir) (1) 1554 Dünyada 10. 🥇
2️⃣ Ranitidin (Işıtan Doğan) (2) 1526 Dünyada 33. 🥈
3️⃣ Dirk Petrovic (Zeynip Emir) (5) 1515 Dünyada 52. 🥉
4️⃣ Davies (Işıtan Doğan) (4) 1510 Dünyada 63.
5️⃣ MSB3 (Mehmet B.) (9) Dünyada 104.

Haftanın kar edenleri:
Dirk Petrovic hem ligde ilk 3'e girdi, hem de dünyada ilk 50 sınırına kadar yükseldi 👏
MSB3 195 puanla 9. sıradan 5. sıraya yükseldi 🧗‍♂️

Haftanın zarar edenleri:
Toko 120 puanla 6.sıradan 9.sıraya düştü 🤸‍♂️
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Haftanın Oyuncusu: Mirotic (38.5 verimlilik) 🏀
Haftanın Hayal Kırıklığı (f/p): Shved (4 verimlilik) 🗑
Haftanın takımı : Anadolu Efes 🇹🇷

Son düzenleme:
Oh be nihayet gitmeden önce son hafta kendi ismimi gördüm 😄 Şükürler olsun planlarım tuttu absürt şeyler olsa da. Rahat 200 geçeceğim yerde 173 de kaldım ama olsun böyle sürprizlerle dolu haftada ilaç oldu.
Muhtemelen haftaya 100 bile alamam acayip şeyler olur😄

Campazzoyu unutmusum. Siz söyleyince 3 tane Campazzo aldım. Llull un yoklugunda iyi getiriebilir haklısınız. Shvedlerin de hepsinden çıktım. Campazzo için yeteri kredi oldu. Shved umarım oynamaz. Muhammed hayırlı teskereler.

Öyle bir kredi ve kadro yapılanması oluşmuş ki ne yapsam ilk 3-4 takımıma Ayon alamıyorum. Orta sıra takımlarıma alabildim. Ayon, bu hafta iyi getirebilir ve sonraki hafta da Zenit içeride deplasmanda zayıf olan Asvel ile oynuyor. İki maçta da 20+ yapsa 2,50'yi görebilir Ayon.

Ataman, Dunston'ın 2-3 hafta daha olmayacağını söylemiş. Tibor Pleiss kredisi düşük takımlara iyi bir alternatif olabilir.
Öta yandan Vesely de yokmuş, Nando de Colo'nun da maç saati durumu belirli olacakmış. Kalinic'in de olmayacağı düşünülürse, Sloukas ve Derrick Williams'dan iyi performanslar gelebilir. Çünkü alıp sürükleyecek Fenerbahçe'de başka isim yok.

Kadroları an itibarıyla tekrar kurmaya başladım ve baktım ki yine Milutinov-Tavares değişikliği yapmışım. Nasıl bir kısır döngüdeyim ben böyle.

shved'in sakatlığı kötü oldu. 8 takımımdan da geçen hafta çıkmıştım. üst sıralardaki çoğu takımda vardı ve bu hafta 30 bile yapsa bile kredisi düşecekti. şimdi oynasa dahi kadrolarda olmayacak.
campazzo varsa çıkarmadım, yoksa almadım.. 10-20 arası bir puan yapsın:)

bilmiyorum sizin için de öyle mi ama oyuncular arasında değer olarak orta bölgede boşluk oluşmuş gibi geldi bana. 1.6 kalıyor diyelim ki elimde , tam o değerde içime sinecek sabit getirili bir oyuncu bulamadım. yine gidip 1.10'lardan bir oyuncu seçmek zorunda kaldım.

Son düzenleme:
giedriatis- sikma- ayon- sloukas mı?
papapetrou- shengelia- Nnoko- Wilbekin mi?

Çok kararsız kaldım hangi dörtlü arkadaşlar?

bu konularda genelde dediklerimin tam tersi çıktığından dolayı fikir beyan etmekten imtina ederim ama bir sonraki haftayı da düşünerek 2.kadro sanki bir adım önde gibi geldi bana..
Baskonia 4 maç üst üste deplasmanda oynayacak olsa da Shengelia demirbaş olur takımında. wilbekin de belli standartın altına düşmüyor ve 2 maç üst üste evinde. papapetrou da iki maç üst üste evinde, kredi de kazandıracak her türlü. f/p açısından iyi olabilir. Eğer kötü oynamazlarsa sadece nnoko değişikliği yapmış olursun.

ben 2.kadro dediğime göre 1.kadroyu gönül rahatlığı ile seçebilirsin:)
Diğer arkadaşlar da fikrini söylerse daha iyi olur elbete.

bu konularda genelde dediklerimin tam tersi çıktığından dolayı fikir beyan etmekten imtina ederim ama bir sonraki haftayı da düşünerek 2.kadro sanki bir adım önde gibi geldi bana..
Baskonia 4 maç üst üste deplasmanda oynayacak olsa da Shengelia demirbaş olur takımında. wilbekin de belli standartın altına düşmüyor ve 2 maç üst üste evinde. papapetrou da iki maç üst üste evinde, kredi de kazandıracak her türlü. f/p açısından iyi olabilir. Eğer kötü oynamazlarsa sadece nnoko değişikliği yapmış olursun.

ben 2.kadro dediğime göre 1.kadroyu gönül rahatlığı ile seçebilirsin:)
Diğer arkadaşlar da fikrini söylerse daha iyi olur elbete.
aynı fikirdeyim aslında . 2.kadro daha iyi gibi. Başa güreşen diğer iki takımımla aynı isimlere sahip olduğundan son dakika değişiklik arıyorum açıkçası. Batarsa tüm takımlar batmasın diye 1.kadro alternatif oldu ama 2.kadrodan daha mı iyi daha mı kötü sabahtan beri 10 kez değiştirdim herhalde.

aynı fikirdeyim aslında . 2.kadro daha iyi gibi. Başa güreşen diğer iki takımımla aynı isimlere sahip olduğundan son dakika değişiklik arıyorum açıkçası. Batarsa tüm takımlar batmasın diye 1.kadro alternatif oldu ama 2.kadrodan daha mı iyi daha mı kötü sabahtan beri 10 kez değiştirdim herhalde.

aynı kadro sorunu bu hafta bende de var maalesef. 6 oyuncu hepsinde sabit. bunlardan ikisi bile kötü oynarsa veya garino gibi 5. dakika sakatlanırsa haftayı zararda geçireceğim kesin.

2. kadro kesinlikle. Thiemann sakat tek alternatif Nnoko, Pitino, savunma verimliliğinde çok kotu olan takıma gecen sezon geldiginde oldugu gibi işin savunma tarafında dokunuslar yapacaktır ve en büyük görevde Papa ya ve Calathes e düşüyor. O yüzden Papa nin sorumluluğu ve sureleri artacaktır diye düşünüyorum. Shengelia malum takimin ana direği. Wilbekin ise çok formda ve fikstur avantajıyla alınır. Bence bu hafta Wikbekin kaçmaz.

EuroLeague'de 11. Round oncesi oyuncuların sakatlık durumları:

Fenerbahçe: Vesely, Kalinic, Westermann, De Colo (MSB)
Khimki: Shved, Mozgov
Crvena Zvezda: Perperoglou, D.Brown (MSB)
Valencia: Van Rossom
Alba Berlin: Cavanaugh, Peno, Thiemann(MSB)
Zalgiris: Grigonis
Baskonia: Garino, Granger
Maccabi: Casspi (MSB), Black (MSB)
Asvel: A.Payne, Jackson (MSB)
Zenit: Ponitka (MSB), Hollins (MSB)
R. Madrid: Llull, Mejri, Reyes (MSB)
A. Efes: Dunston, Moerman
B. Münih: Dedovic (MSB)
Olympiacos: Reed, Cherry (MSB)
AX Milano: Gudaitis, Della Valle(MSB)
Barcelona: Heurtel, Claver, Pangos(MSB)
CSKA: Clyburn