EuroLeague Fantasy Challenge 2019-2020

Boyle birsey mumkun degil Umit Bey! Bu cok buyuk bir hata. Boyle sacma sapan bir hak taninamaz cunku sacma sapan. 5 takimla birlikte ben de faydalanmisim ama olamaz boyle bisey. Neyse gerekeni yazdim bir ustte.
Çok büyük bir hata ve ben duzeltilecegine inanıyorum Mehmet Bey. Sistemin mutlaka yedeği vardır. Bugün pazar günü olduğu için kimse ilgilenmemis olabilir ama Euroleague e yazdım. Bu kabul edilemez. Hakkaniyet adına kabul edilemez.

Ben Gsbasket ligine tek takımla girmiştim Cuma gecesi 6.sıradaydım ertesi gece bir baktım çok gerilerdeyim.Birebir liginde rakibimi farklı yenmiştim,ilk hafta 2.sıradaydım sonra bir baktım rakibimi ucu ucuna yenmişim.

Moral bozucuydu ama neler olduğunuda anlamamıştım.Anladığım kadarıyla 3 oyuncu değistirme hakkını hemen kullanan takımlara o 3 oyuncunun prlarıda eklenmiş yani toplamda 8 + 3 11 oyuncunun puanı olmuş puanları bizse 8 oyuncudan aldığımız puanlayız.

selamlar.. fiyat artış azalış algoritmasını çözemedim. Haftaya muhtemelen yüksek artış olacak oyuncular hangileri??
hesaplamayı söylemiyorlar. sadece son maçlar daha ağırlıklı. o yüzden kesin birşey söylemek zor ama ortalaması 20 nin üstünde, fiyatı da 1.40 ın altındakilerin fiyatları bence yükselecek.

Ben de 2 mail attim bu arkadaslara. Boyle bir komedinin kabulu mumkun degil minvalinde, mukemmel otesi ingilizcemle yazdim hem de :) Hala bir cevap gondermediler ama acik olayim ilk haftadan bitirdiler oyunu. Baslar baslamaz biter mi oyun. Yapacaginiz isin ciddiyetini seveyim emi.

Ben de 2 mail attim bu arkadaslara. Boyle bir komedinin kabulu mumkun degil minvalinde, mukemmel otesi ingilizcemle yazdim hem de :) Hala bir cevap gondermediler ama acik olayim ilk haftadan bitirdiler oyunu. Baslar baslamaz biter mi oyun. Yapacaginiz isin ciddiyetini seveyim emi.
Ben de mail atmıştım,şöyle bir cevap geldi;

Support Team
(Fan Hub Media)
Oct 7, 15:10 AEDT
Hi.

Thanks for contacting us.

We are currently investigating this.

We apologise for the inconvenience and appreciate your patience during this time.

Kind regards,
FanHub Support EB

yani klasik, hatadan dolayı özür dileriz düzelteceğiz ayakları.

Muhammed, ben de sorunu yaşamadım, daha doğrusu cumartesi pazar oyuna bakmadığım için görmedim ama maçlar bitip transferler açıldıktan sonra, değişiklik yapanların aldıkları puanlar da değişmiş, yeni oyuncuların puanlarıyla sıralanmışlar.
Benim de bir takımımın kalan bütçesi -0,02 görünüyor, nasıl eksi olduğunu anlayabilmiş değilim.
Bu arada, bu kadar aksilik arasında güzel bir gelişme de var, eskiden olduğu gibi aynı anda 3 oyuncuyu birden çıkartıp bütçeye göre transfer yapabiliyorsunuz. Hatırlarsanız yeni versiyonda illa 1 satıp 1 almanız gerekiyordu..

selamlar.. fiyat artış azalış algoritmasını çözemedim. Haftaya muhtemelen yüksek artış olacak oyuncular hangileri??

Bu büyük sırrı kimseye söylemiyorlar:) ama geçen seneden hesapla tahmini olarak yardımcı olmaya çalışayım;
son 5 maç ortalaması (en yakın maç %30 , sonra diğerleri %25-%20-15-10) alınıp 10 katıyla çarpılınca aşağı yukarı oyuncu değeri bulunuyor.

henüz 2 maç olacağı için şöyle bakabilirsiniz bu haftalık:
2 maç ortalaması > oyuncu değeri/10 ise değeri yükselir.

örnek verecek olursak:
DeShaun Thomas diyelim ki bu hafta 5.5 yaptı. ilk maçtan da 27.5'i olduğu için ortalaması (5,5+27,5)/2=16.5 olur. şu anki değeri de 1.22 olduğundan %15 daha değeri yükselir ve 1.40 olur.

ikinci bir nokta olarak oyunun istatistik merkezi kısmında euro/fp kısmı var, oradaki + değeri en düşük oyuncuların muhtemelen bu hafta değerleri yükselir. (bu ilk 5 hafta için geçerli)

Thomas +46, Lucic +46, Taylor+48, Jekiri+50, Peters +51 ile 100'ün epey aşağısında.. Ki hepsi bu hafta %15 değer kazanmış. Bu demektir ki daha da yükseleceklerken kural gereği bu kadar yükselebilmişler , ceplerinde bu hafta için yükselme avantajı var)

Bu hafta zarar eden isimleri değiştirip kar etmesi mümkün isimlere yöneleceğim, tek istisna Simon ve Ponitka olabilir.
Milano da Delle Valle dikkatimi çekti, Nedovic sakat, Mack in de sakat olduğu söyleniyor, gene süre alıp fiyatından büyük puan getirebilir. Fiyatının yükseleceğini de rahatlıkla söyleyebiliriz.
Alba Berlindeki Nnoko da 20.9 ortalaması ve 0.71 fiyatı ile bütçede yer açmak için ideal. Tek soru işareti, Efes e karşı oynayacaklar.

Bu hafta zarar eden isimleri değiştirip kar etmesi mümkün isimlere yöneleceğim, tek istisna Simon ve Ponitka olabilir.
Milano da Delle Valle dikkatimi çekti, Nedovic sakat, Mack in de sakat olduğu söyleniyor, gene süre alıp fiyatından büyük puan getirebilir. Fiyatının yükseleceğini de rahatlıkla söyleyebiliriz.
Alba Berlindeki Nnoko da 20.9 ortalaması ve 0.71 fiyatı ile bütçede yer açmak için ideal. Tek soru işareti, Efes e karşı oynayacaklar.

Nnoko bu hafta en çok alınacak oyuncu olabilir. Fiyatı çok düşük. gerçi Efese karşı zorlanabilir ama yine de ucuz oldugundna herkes alacaktır. Mehmet Yılmaz da herkes alacağı için başka oyuncu seçecektir büyük ihtimalle. kendisi hedef saptırmada ustadır. :D

De Colo’yu bu hafta alamadım oyuncu hakkım yetmedi Bobua yüzünden. Kızılyıldız deplasmanında en az +25 yapacağını düşünüyorum. Alan hayrını görsün :(

Geçen seneye göre çok daha fazla seçenekvar, micic- de colo-james-campazzo-calathes-delaney-shved-larkin gibi 8 tane guard, mirotic-willams-gill-caspi-davies-randolph-mulitinov ve daha oynayamamış olan vesely-mozgov-koufos gibi uzunlar var.
De Colo yu kaçırsan bile eminim yerine birilerini bulmuşsundur :)

Hahaha evet yerine daha ucuz maliyete iyi birini buldum. Evet seçenek çok fazla bu da kafa karıştıran bi durum. Ama seçenek fazla olsun da yeter ki, kafamız karışsa da olur :)