EuroLeague Fantasy Challenge 2019-2020

Bu arada gördüğüm kadarıyla geçen sezonla ilgili muhabbet dönmüş. Üzgünüm ama GS basket liginin geçen seneki birincisi ben olmuştum arkadaşlar, yanlış olmasın ;)

Biliyorum Hakan Bey, takım ismi paul dawkins (galiba sizin bir takımınızın ismiydi) görünce dedim "Hakan Türk galiba bu kişi", sizi kast ettim aslında orada. isim benzerliği çıktı:) Karışıklık adına kusura bakmayın.

GSbasketstanding.jpg

Son düzenleme:
Başlayalım öyleyse bu yıl da,
GSBasket H2H ligi 1. hafta panoraması:

Takımlar:

Haftanın kazananı: Magnifique +64.2 (Mehmet Yılmaz)
Haftanın takımı: Crixus 149.7 (Aykut Kadıoğlu)
Haftanın en çekişmeli maçı: MSB3-NaylonBrando 85.7-83.9 (Mehmet B.- Paul Dawkins)
Haftanın maçı: Crixus-Team Naumoski 149.7-128.6 -> 278.3 puan (Aykut Kadıoğlu-Ümit Berk)

Lig lideri: Maqnifique (Mehmet Yılmaz)

Oyuncular:
Haftanın oyuncusu: Mike James (30.8 verimlilik)
Haftanın hayal kırıklığı (f/p): Higgins (0 verimlilik)

Eurolegue haftanın takımı: Asvel Lyon

@Hakan Saglam teşekkürler emeğiniz için.. Her hafta yapıyorsunuz ve gayet güzel bir özet oluyor hafta adına..
Elimde neşter takımlarıma doğru gidiyorum. Hiç iyi bir hafta olmadı benim için..3 takımla lige katıldım ve 3 u de birbirine çok yakın puanlar aldı. Monroe benim için hayal kırıklığı oldu kaptan yapmıştım. Bakalım neşteri vurunca nasıl bir takım ortaya çıkacak.Benim için galiba Olympiakos ve Blatt Hocam bu sezonunda en büyük hayal kırıklığı olacak. Takım cidden çok kötü durumda. Ligin en sıradan takımı Asvelden fark yediler. Bu hafta Efes in kazanmasını beklerken Bobuş un sakatligi üstüne Simon un hoca ile atisip kenarda ceza yemesi (sonra oyuna hiç girmedi) sonucu takımın skorer eksikliği gün yüzüne çıktı ve Larkinsiz,Moermansiz ve Bobuşsuz (kismende Simonsuz) Efes in gücü yetmedi. Zenit takimida cidden facia bir kadro yapısına sahip. Fredette de bu hafta için çok overrated kaldı. Milano hazırlık döneminde esip gülerken açılış haftasında duvara tosladı. Acil onlarında skorer bir oyuncuya ihtiyaçları olacak. Nedovic ve Mack ile o bölgeyi gecemezler. Messina Hocam takım içi rolleri henüz daha kafasında bile oturtamamis. Scola gelir gelmez ana role geçti cunku. Haftaya yine daha çok eğleniriz umarım.

Son düzenleme:
Benim için de çok iyi olmayan bir haftaydı aslında ilk gün kaptanım Calathes ve Casspi sayesinde fena geçmemişti ama 2.gün Simon-Fall-Bolomboy-Hermannsson batırdı resmen takımı çoğu takımıma aldığım M.James sayesinde biraz toparladım. 2.hafta için değişikliklere baktığımda oyuncu değerlerini değişmemiş görüyorum niye böyle acaba

Biliyorum Hakan Bey, takım ismi paul dawkins (galiba sizin bir takımınızın ismiydi) görünce dedim "Hakan Türk galiba bu kişi", sizi kast ettim aslında orada. isim benzerliği çıktı:) Karışıklık adına kusura bakmayın.

Ekli dosyayı görüntüle 1214

Eyvallah sorun değil, takıldım sadece. Geçtiğimiz yıllarda Paul Dawkins isimli takım kuruyordum genelde ama bu yıl sanırım Mehmet bey benden önce davranmış, aynı isimde takım olmasın dedim. Bu yılki takımlarım Hakan Türk, Lloyd Daniels ve Zebercet.

Bu hafta özellikle iki takımım için fena geçmedi, Özellikle Fall'un performansı istediğim gibi olmadı, sanırım erken faul problemine girdi.
Bu sezon Mike James ve Shved kaldıkları yerden devam edecekler gibi, Ayrıca Mirotic ve Davies de herkesin takımlarına dahil etmek isteyecekleri oyuncular olacaktır.

Benim için de çok iyi olmayan bir haftaydı aslında ilk gün kaptanım Calathes ve Casspi sayesinde fena geçmemişti ama 2.gün Simon-Fall-Bolomboy-Hermannsson batırdı resmen takımı çoğu takımıma aldığım M.James sayesinde biraz toparladım. 2.hafta için değişikliklere baktığımda oyuncu değerlerini değişmemiş görüyorum niye böyle acaba

Gece tüm takımlarımı değiştirdim. "Sabaha düzeltmiş olurlar, yok artık o kadar da değil" dedim, o kadarmış:) Ekip her geçen sene kendini aşmaya devam ediyor.

Öncelikle merhaba arkadaşlar.
Bu sene oyunun açıldığını son gün gördüğüm için H2H ligine katılamadım. Oyunla eskisi kadar da ilgilenemediğimden geçtiğimiz sezonlarda genelde 5 takım kuruyorken, bu sene sadece 3 tane takım kurdum. Oyuncuları çok fazla analiz edemeden takımları kurdum ama dün oynayan oyuncularımdan kötü getiren olmadı, gerçi çoğu oyuncum bugün oynayacak.

Benim şöyle bir önerim olacak, sanırım ikinci bir H2H ligi olarak kurulan ama sonradan yanlış kurulduğu anlaşılan Gs Basket 2 ligine herkes sadece tek takımla katılsa orada da ayrı bir heyecan olabilir, yukarıda Hakan bey'in de belirttiği gibi diğer klasik liglere 15-20 takımla katılan adamlar var, bu kadarı da bence fazla abartılı oluyor, dediğim gibi hazır öyle bir lig kurulmuşken herkes sadece tek bir takımını o lige koysa orada da ayrı bir heyecan olabilir.
Şimdilik iyi akşamlar herkese.

GS Basket 2 ligiyle ilgili görüşünüze katılmakla birlikte eğer bu yönde bir yönelim olacaksa da ilk hafta girenler takımlarını değiştirebilmeliler. Çünkü 2.haftadan itibaren girenler en çok puanı olan ya da yakın gelecekte en potansiyelli gördüğü takımı seçme şansına sahip olacak. Şansları eşitlemek adına takımlarımız değiştirebilmeliyiz.

Ayrıca daha önceden önerdiğim şekilde H2H ligini 2.haftadan itibaren kurmak adına bir şans oluştuğunu düşünmüştüm(H2H olduğu düşünülen ligin klasik çıkması nedeniyle). Ancak takım bütçelerinde hiçbir değişiklik olmadığını gördüm. Bu nedenle bütçeler değişene kadar teklifimi askıya alıyorum ama sonrasında yeni bir H2H ligi kuralım.

GS Basket 2 ligiyle ilgili görüşünüze katılmakla birlikte eğer bu yönde bir yönelim olacaksa da ilk hafta girenler takımlarını değiştirebilmeliler. Çünkü 2.haftadan itibaren girenler en çok puanı olan ya da yakın gelecekte en potansiyelli gördüğü takımı seçme şansına sahip olacak. Şansları eşitlemek adına takımlarımız değiştirebilmeliyiz.

Ayrıca daha önceden önerdiğim şekilde H2H ligini 2.haftadan itibaren kurmak adına bir şans oluştuğunu düşünmüştüm(H2H olduğu düşünülen ligin klasik çıkması nedeniyle). Ancak takım bütçelerinde hiçbir değişiklik olmadığını gördüm. Bu nedenle bütçeler değişene kadar teklifimi askıya alıyorum ama sonrasında yeni bir H2H ligi kuralım.

GS Basket H2H League adıyla 2.ligi kurdum. Buraya herkes en iyi olarak gördüğü tek bir takımla girebilir.

Şifresi:W9SVX5Z4

Napiyor bunlar bilmiyorum ama iyice arap sacina donmus. Tek careleri var database yedekleri mutlaka vardir son maclarin bittigi haliyle tekrar update edip oyuncu degerlerini guncellemeleri.

Yoksa 100 kisi bile kalmaz devam eden.

Ligde sıralamalar altüst olmuş aynen. Malesef bazı arkadaşlar sanırım yüksek puan alan takımlarını lige sokmuşlar. Benim de hatam olmuş olabilir bunda ligi kapatmam lazımdı sanırım kapatmamışım işlerim vardı fazla ilgilenemedim. Şimdi isterseniz herkes en yüksek puan alan takımını lige soksun ya da giren takımları çıkarmaya çalışalım ama onları bulmakta kolay değil. Gerçekten yüksek puan alan takımları sokan arkadaşlar biraz sıkıntı yaratmış oldular. Haksız rekabet oldu. Nasıl bir çare bulsak biraz düşünelim?

Ligde sıralamalar altüst olmuş aynen. Malesef bazı arkadaşlar sanırım yüksek puan alan takımlarını lige sokmuşlar. Benim de hatam olmuş olabilir bunda ligi kapatmam lazımdı sanırım kapatmamışım işlerim vardı fazla ilgilenemedim. Şimdi isterseniz herkes en yüksek puan alan takımını lige soksun ya da giren takımları çıkarmaya çalışalım ama onları bulmakta kolay değil. Gerçekten yüksek puan alan takımları sokan arkadaşlar biraz sıkıntı yaratmış oldular. Haksız rekabet oldu. Nasıl bir çare bulsak biraz düşünelim?
Hayır lige sokma olayı değil. Çoğu kimse takımını guncelleyip değişiklik hakkını kullanınca ve sistem siralamayi tekrar yapınca doğal olarak puanlar yükseldi. Bende öyle oldu normalde 130 alan takımım değişikliklerden sonra 170 almış gözüküyor.

Hayır lige sokma olayı değil. Çoğu kimse takımını guncelleyip değişiklik hakkını kullanınca ve sistem siralamayi tekrar yapınca doğal olarak puanlar yükseldi. Bende öyle oldu normalde 130 alan takımım değişikliklerden sonra 170 almış gözüküyor.

Takımını güncelleyip, değişiklik hakkını kullanınca mı? Böyle bir hak mı var? Geçen senelerde yoktu yeni mi çıktı böyle bir hak ? Anlamadım tam olarak .

Takımını güncelleyip, değişiklik hakkını kullanınca mı? Böyle bir hak mı var? Geçen senelerde yoktu yeni mi çıktı böyle bir hak ? Anlamadım tam olarak .
Yanlış anlattım galiba 3 değişiklik hakkını kullanıp takımı guncelleyince yeni aldığım oyuncularin PİR i takım puanima eklenip yeniden hesaplandı. Doğal olarak takımımın puanı arttı.

Yanlış anlattım galiba 3 değişiklik hakkını kullanıp takımı guncelleyince yeni aldığım oyuncularin PİR i takım puanima eklenip yeniden hesaplandı. Doğal olarak takımımın puanı arttı.

Peki bir şey daha sorucam, bu sene yedekeler yok normalde. 3 değişiklik hakkı gelecek haftanın takımı için mi diyorsunuz? yoksa bu haftanın puanıyla alakalı bir değişiklik mi oluyor?

Normalde oyuncu değerleri hesaplanıp sistem guncellenip sıralamalar yapılıp 3 oyuncu değişiklik hakki öyle kullanılıyordu gelecek hafta için. Şimdi sistem guncellenmeden oyuncu değerleri yeniden hesaplanmadan oyuncu değişiklik hakki açıldı ve çoğu kimse kullandi

Peki bir şey daha sorucam, bu sene yedekeler yok normalde. 3 değişiklik hakkı gelecek haftanın takımı için mi diyorsunuz? yoksa bu haftanın puanıyla alakalı bir değişiklik mi oluyor?

Kurallar aslında geçen sene ile birebir aynı Bayça Bey (yedekler haricinde) 8 oyuncuda 3 değişiklik yapacağız her hafta.
Sadece hata yaptılar ve cumartesi akşamına kadar takımlarını güncelleyen takımların bir anda puanları yükseldi.
Benim takımların 150-170 arası puanı vardı, şimdi 200 üzeri oldular. Büyük saçmalık.

Yapilan yanlislik hala duzeltilmemis ? Sistem ilk round bittikten sonra oyuncu degisikligi yapanlarin, ilk roundda aldigi puani sanki oyuncu kendi takiminda varmis gibi hamle yapmis. Suan oyuncu degerlerinde artma ve azalma tamam ama diger sorunlar ayni kalmis.

Database varsa sorun cok basit. en son mac Valencia - Cska maci bitimi itibariyle yeniden yukleyip oyle devam etmek zorunda. Acaba database mi yok ellerinde ?

Var mi yok mu bunu o sacma hatanin duzelip duzelmeyecegi ile anlayacagiz.Eger yoksa devam etmem cunku yarin cok daha sacma bir hata yine olabilir. O hata ya duzelecek ya da duzelecek. Aksi taktirde giderim 5-8 yas arasi cocuklarla oyunlar oynarim daha mantikli. Mesela kutu kutu pense.

Normalde oyuncu değerleri hesaplanıp sistem guncellenip sıralamalar yapılıp 3 oyuncu değişiklik hakki öyle kullanılıyordu gelecek hafta için. Şimdi sistem guncellenmeden oyuncu değerleri yeniden hesaplanmadan oyuncu değişiklik hakki açıldı ve çoğu kimse kullandi

Boyle birsey mumkun degil Umit Bey! Bu cok buyuk bir hata. Boyle sacma sapan bir hak taninamaz cunku sacma sapan. 5 takimla birlikte ben de faydalanmisim ama olamaz boyle bisey. Neyse gerekeni yazdim bir ustte.