EuroLeague Fantasy Challenge 2019-2020

Nnoko bu hafta en çok alınacak oyuncu olabilir. Fiyatı çok düşük. gerçi Efese karşı zorlanabilir ama yine de ucuz oldugundna herkes alacaktır. Mehmet Yılmaz da herkes alacağı için başka oyuncu seçecektir büyük ihtimalle. kendisi hedef saptırmada ustadır. :D
Valla Nnoko'yu ben de gözüme kestirmedim değil ama dediğin gibi Mehmet Yılmaz olmak sürpriz denemek demek ama bu fiyatlara Nnoko da alınmalı gibime geliyor kararsızım :)

Bu büyük sırrı kimseye söylemiyorlar:) ama geçen seneden hesapla tahmini olarak yardımcı olmaya çalışayım;
son 5 maç ortalaması (en yakın maç %30 , sonra diğerleri %25-%20-15-10) alınıp 10 katıyla çarpılınca aşağı yukarı oyuncu değeri bulunuyor.

henüz 2 maç olacağı için şöyle bakabilirsiniz bu haftalık:
2 maç ortalaması > oyuncu değeri/10 ise değeri yükselir.

örnek verecek olursak:
DeShaun Thomas diyelim ki bu hafta 5.5 yaptı. ilk maçtan da 27.5'i olduğu için ortalaması (5,5+27,5)/2=16.5 olur. şu anki değeri de 1.22 olduğundan %15 daha değeri yükselir ve 1.40 olur.

ikinci bir nokta olarak oyunun istatistik merkezi kısmında euro/fp kısmı var, oradaki + değeri en düşük oyuncuların muhtemelen bu hafta değerleri yükselir. (bu ilk 5 hafta için geçerli)

Thomas +46, Lucic +46, Taylor+48, Jekiri+50, Peters +51 ile 100'ün epey aşağısında.. Ki hepsi bu hafta %15 değer kazanmış. Bu demektir ki daha da yükseleceklerken kural gereği bu kadar yükselebilmişler , ceplerinde bu hafta için yükselme avantajı var)
hocam çok teşekkürler..

Nihayet sorun cozulmus zaten cozulmeme durumu olamazdi ya. Neyse 3 yeni takim kurdum. Felaket geliyorum Allahini seven onlemini alsin. :)

Darrun Hilliard ve Jordan Taylor bu haftanin yildizi olmasini bekledigim isimler. Bir de istemeye istemeye Nnoko'yu aldim ama dedimya buyuk ihtimal ben de dahil cogumuzu yaniltacak gibi sanki.

Darrun Hilliard ve Jordan Taylor icin 6 saat inceleme yaptim ve sonunda anladim ki gizem bu adamlarin isimlerinin harf toplamlarinda. Nasil mi ? Let me explain please; toplam 26 harften olusuyor bu iki oyuncu. O zaman bu bize 26 Pir garanti ediyor. Bu kadar basit. Beyin bedava ya, atiyorsun flash bellege geliyorsun Fantasy ligine kapiyorsun 26 PIR puani :D 26+ 26 = 52 hadi yine iyisin Mehmet efendi :)

Sakatlık haberi var mı arkadaşlar?

A.Payne hastaymış sanırım. Varsa çıkarın.

Jovic ve Mozgov da yokmuş.

Son düzenleme:
Cumartesi yaptığım tüm değişiklikler silinmiş. Birkaç gün içindeki yanlışlığı böyle mi düzeltmişler? İyi ki son saatlerde kontrol ediyorum diyeceğim ama bana ekstra iş çıktı şimdi.

Bu arada 2.haftadan itibaren başlayacak olan 2. H2H Ligi için son saatlerdir hatırlatayım. En iyi takımlarıyla girmek isteyenler için;

Şifresi:W9SVX5Z4

Oh ya Rabbi şükür. Clyburn’den çıkmıştım ona da sevindim. Şu ana kadar yolunda gitmeyen bi durum yok gibi bende.
Bu arada yaşlı Gist Pana’dan gittikten sonra inanılmaz açıldı. Herif kendine geldi başka takımda.
Brown da zayıf fener savunmasına iyi işler yapar diyordum ama fazla iyi başladı. 12 dk gibi kısıtlı sürede 8 ribaund yapmış, sayılar da cabası.

Yeni sezonda da devam eden, her hafta 1 hasta/sakat bölümümüzün bu haftaki konuğu: omri casspi !!
8 takımım var 6sında vardı.. Bu hafta da yine 7 kişi mücadeleye devam...

Benim için de kötü bir hafta olacak gibi şimdiden belli oldu Mike James benim de çoğu takımımda vardı ilk takımımda kaptan değildi en azından ama yine de darbe vurdu ama asıl darbeler geçen hafta iyi yapan büyük ihtimal bu hafta da en çok alınanlar arasında olan Jekiri-Deshaun thomas ın çok iyi başlaması oldu. Jekiriyi bekliyordum ama bu deshaun thomas dengesizin tekidir normalde bu seneye acayip başladı ama isterse 3 maç daha böyle oynasın yine de almam 10 sayı atıp 0 rkg yapabilecek potansiyelde bir adam normal şartlarda

Jordan Taylor analizimin ne kadar dogru oldugunu simdi daha iyi anliyorum. Bu haftanin MPV'si kesinlikle Jordan taylor arkadaslar ama arkadan :) Ilk yari sonu itibariyle -7 bakalim mac sonunda -26 ya az kaldi :)

Monroe çıkıp Jekiri almıştım ben de. Monroe’ya ne kadar güvensem de iyi yapacağını bilsem de bi oyuncuda 2 hafta ısrar edince batma gibi totemim olduğundan Jekiri aldım ama neyse Jekiri de fena gitmiyor. Casspi almayı çok düşündüm ama Real deplasmanında onu almak yerine evinde Asvel Jekiri seçtim.
Thomas konusunda katılıyorum. 3 hafta daha +20 bile yapsa yine almam dengesiz baya 😂

Monroe çıkıp Jekiri almıştım ben de. Monroe’ya ne kadar güvensem de iyi yapacağını bilsem de bi oyuncuda 2 hafta ısrar edince batma gibi totemim olduğundan Jekiri aldım ama neyse Jekiri de fena gitmiyor. Casspi almayı çok düşündüm ama Real deplasmanında onu almak yerine evinde Asvel Jekiri seçtim.
Thomas konusunda katılıyorum. 3 hafta daha +20 bile yapsa yine almam dengesiz baya 😂
Mami cok neseli gordum seni :) Jordan Taylor diyom, imam geldi sahaya, duasini okudu ve gomdu gitti adami :)

Tonya Jekiri - David Lighty ilk sirada dusunuyorum hafta basi ama sonradan degisti fikirlerim. MIke James yok diye uzuluyordum 3 takima zar zor aldim, onun yuzunden guzelim oyunculari yolladim. Sonuc 2 pir yapti dozerle gecti uzerimizden James :)

Derrick William hayal kirikligi oldu, Camppazzo son period 2 dakika kalasiya oyun almadi Hoca, neden nicin anlamadim onuda. Bakalim yarin neler olacak.

Bu arada daha once de belirttim yukarilarda bir yerde, Datomeyi 1.48 eurodan baslatan Fantasy ekibine de buradan selamlarimi yolluyorum. Ona benzer bir kac tuzak fiyat daha vardi ama neden boyle islere kalkistilar anlamadim :)

Neyse ben gidiyom. Su siralar Kanit isimli Polisiye diziye sardim.

Takım kaptanlarını seçtikten sonra "Kaydet"e basınca bambaşka oyuncular kaptan gözüküyor. 2.kez oyuncuları seçmezsen düzelmiyor. Dikkat ettiğimi sanıyordum ama 13 takım arasında ilk değişikliklerimi yaptığım takım olmamasına rağmen bu hafta en iyi giden takımımda büyük bir hata olmuş. Bu da dün akşam en az 19'ar puan getiren 4 oyuncumun olduğu en iyi takımıma -10 yazdı şimdiden. Yani kardan zarar ettim:) Fantasy ekibine yazsam bir sonuç alacağımı da düşünmüyorum. Kaydedilemeyen verinin ispatı olmaz sanırım. Benzer problemi yaşayan var mı?

Takım kaptanlarını seçtikten sonra "Kaydet"e basınca bambaşka oyuncular kaptan gözüküyor. 2.kez oyuncuları seçmezsen düzelmiyor. Dikkat ettiğimi sanıyordum ama 13 takım arasında ilk değişikliklerimi yaptığım takım olmamasına rağmen bu hafta en iyi giden takımımda büyük bir hata olmuş. Bu da dün akşam en az 19'ar puan getiren 4 oyuncumun olduğu en iyi takımıma -10 yazdı şimdiden. Yani kardan zarar ettim:) Fantasy ekibine yazsam bir sonuç alacağımı da düşünmüyorum. Kaydedilemeyen verinin ispatı olmaz sanırım. Benzer problemi yaşayan var mı?
Evet benimde başıma geldi. Son saatlerde takimlarimi kontrol etmesem bir takimimda kaptanımin çok farklı olduğunu gormeyecektim. Son anda değiştirdim. Her zaman son saatlerde takimlarimi kontrol etmeye çalışırım. Nnoko kaptan olarak atanmış mesela bir takimimda ve değiştirdim.

Toplamda 3 takım kurdum ve kaptanlarimi bu hafta farklı oyunculardan seçtim. Maalesef bunlardan bi tanesi M.James ti..M.James in patlayacagi içime doğmuştu ama yinede elim degistirmeye gitmedi. CSKA da Clyburn hariç rollerin tam keskinlesmedigi bir takım. Clyburn ve James bu takimin motoru olacak..Ama M.James in gecen sezon gibi topu domine edemeyecegini varsayarsak bu inişler çıkışlar onun için normal hale gelecek.
D.Thomas çok formda bunu hazırlık maçlarında belli etmişti ama kendisini özel olarak sevmediğimden ve her aldığımda yüzümü kara cikardigindan onu takimlarima almadım 2 haftadır. Çok dengesiz bir oyuncu ben bu performansının düşeceğini ve fiyatının zamanla azalacağını düşünüyorum. Casspi her takimimda vardı ve son dakika oynamayacagi belli oldu. Bu haftayı her takimimda 7 oyuncu ile geçiyorum bu guzel bir surpriz oldu. Kızılyıldız in Fenerbahceyi yenecegini tahmin etmiştim ve B.Baron u takımıma almıştım. Bu hafta ondan iyi puan beklerken Fenerbahçe ona extra önlemler almış ve Lorenzo Brown Kızılyıldız i taşıyan isim oldu. Fenerbahçe ise hazırlık dönemini takım olarak geçirememesinin faturasını bu zorlu fiksturde ödüyor. De Colo orada şu an için en güvenilir isim. Takımıma aldığım ve Baron ile aynı takimimda olan D.Williams büyük hayal kırıklığı oldu bende. Monroe yu iyi guardlar alabilmek için istemeye istemeye çıkmıştım, tahmin ettiğim gibi yavaş yavaş Euroleague i domine etmeye baslayacak.Oda sevenlerini güldürdü..Mickey ve Asvelden D.Lighty iyi tercihlerim oldu.Kisacasi ilk günden kötü bir hafta geçiriyorum.

Son düzenleme: