Euroleague Fantasy Challenge 2020-2021

asıl soru şu: maçlar ertelenecek, ne zamana ertelenecek? çift maç haftası. çok ileri tarihe ertelenir. örneğin 1 ay sonraya. zenit ile khimki'nin maçları ertelendi diyelim. zenitli oyuncular, khimkili oyuncular, zenit in ve khimki'nin bu hafta oynayacağı 2 rakibindeki oyuncuların da maçları ertelenecek. bir sürü oyuncuyu etkileyecek bu durum.

sene başında sorduğum sorunun cevabı meçhul. kadrolarda bu oyuncuları olan fantasy oyuncularının puanları 1 ay sonra mı eklenecek? tüm bu oyunculardan kaçmak imkansız. oyuncuların puanının hesaplanması her şeyi karmakarışık yapacak.

atıyorum pangos bu hafta 1,26 kredisi var. kadromuzdan çıkarmadık. maç ertelendi. 1 ay sonra oynanacak maçtan sonra pangos'un puanı eklenecek diyelim. pangos'un kredisi nasıl hesaplanacak. belki ertelenen maçtan önce pangos birkaç maç daha yaptı ve kredisi 1,65 oldu. ertelenen maçtaki bizim kadromuzda olan kredisi 1,26 idi. ertelenen maçtan sonra bizim kadromuzdaki kredisi 1,42 olacaktı ama zaten kredisi şimdi 1,65.

oyun bu sene saçmalıklar silsilesine döner. tüm bu hesaplara hiç girişmemek adına ertelenen maçtaki tüm oyuncuların kadrolardan çıkarılması gerek ama onun için de 7-8 oyuncu değişikliği lazım. sadece khimkili ve zenitli oyuncuları çıkarmak da yetmez, onların o hafta rakip olacağı takımların da oyuncularının çıkması gerek.

bu sene bu şekilde mevcut kurallarla oyun sürdürülebilir gibi değil.

asıl soru şu: maçlar ertelenecek, ne zamana ertelenecek? çift maç haftası. çok ileri tarihe ertelenir. örneğin 1 ay sonraya. zenit ile khimki'nin maçları ertelendi diyelim. zenitli oyuncular, khimkili oyuncular, zenit in ve khimki'nin bu hafta oynayacağı 2 rakibindeki oyuncuların da maçları ertelenecek. bir sürü oyuncuyu etkileyecek bu durum.

sene başında sorduğum sorunun cevabı meçhul. kadrolarda bu oyuncuları olan fantasy oyuncularının puanları 1 ay sonra mı eklenecek? tüm bu oyunculardan kaçmak imkansız. oyuncuların puanının hesaplanması her şeyi karmakarışık yapacak.

atıyorum pangos bu hafta 1,26 kredisi var. kadromuzdan çıkarmadık. maç ertelendi. 1 ay sonra oynanacak maçtan sonra pangos'un puanı eklenecek diyelim. pangos'un kredisi nasıl hesaplanacak. belki ertelenen maçtan önce pangos birkaç maç daha yaptı ve kredisi 1,65 oldu. ertelenen maçtaki bizim kadromuzda olan kredisi 1,26 idi. ertelenen maçtan sonra bizim kadromuzdaki kredisi 1,42 olacaktı ama zaten kredisi şimdi 1,65.

oyun bu sene saçmalıklar silsilesine döner. tüm bu hesaplara hiç girişmemek adına ertelenen maçtaki tüm oyuncuların kadrolardan çıkarılması gerek ama onun için de 7-8 oyuncu değişikliği lazım. sadece khimkili ve zenitli oyuncuları çıkarmak da yetmez, onların o hafta rakip olacağı takımların da oyuncularının çıkması gerek.

bu sene bu şekilde mevcut kurallarla oyun sürdürülebilir gibi değil.

Hepimizin kafasındaki soruları sormuşssunuz Tolga bey. Çok haklısınız. Bence de 3 değişiklikten fazla verilmeli. Ama bu da çözüm değil. Oyun yerine sağlık daha önemli. Oyun meçhule döndü şu anda.

Zenit'te covid olanların tam listesi. Tüm takım desek yeridir. Bu takım maç oynayamaz.

Son düzenleme:
Bir de şöyle bi durum da ortaya çıkıyor otomatik olarak; virüs nedeniyle sahaya çıkamayan takımın yenik sayılması şöyle dursun, hükmen galip takımdan oyuncular da otomatik 0 getirmiş olacak.

Asvel'den Norris Cole Lig maçından önce pozitif olduğunu maça çıkarken öğrenmiş ama kurallar gereği 5'e yazılı olduğu için 40 saniye kadar oyunda kalmış. Mevcut durum ortadayken kurallara böyle aptalca bağlı olmak da enteresan. Her şeyden önce formatın değişmesi gerekiyordu Euroleague'de. Takım sayısı azaldıkça risk faktörü de azalıyordu doğal olarak. Hiç iddiası kalmamış bir takım bile hala sezonun sonunda ordan oraya gidecek şaka gibi.

Avrupa dediğimiz de beyinsiz oluyor yeri gelince işte... Böyle ağır saçmalık görmedim ben. Bir de bunlar hangi akla hizmet seyircili maçlar uyguluyorlar, tuhaf. Barcelona’dan da bir oyuncu pozitif çıkmış.
Lauvergne’in ikinci testi negatif çıkmış. 3 gün önce pozitif olan adam 3 günde mi iyileşti, yoksa teste güven olmayıp 3 gün sonra gerçek sonucu mu öğrenmiş oldular şimdi anlamadım.

Çift maçların ilk maçlarında bu hafta ZEnit-Baskonia ile , Khimi-Real Madrid ile karşılaşıyor. Khimki ve Zenit'te çok fazla covid vakası var. Bundan dolayı, euroleague e erteleme talebiyle mektup gönderdiler. Şimdilik bir açıklama yok ama bence bu 2 maçtan seçimlerde uzak durmakta fayda var. Tabi bu durumda da şöyle bir handikap ortaya çıkıyor. Seçim sayımız 3 ken bunu nasıl istediğimiz gibi yapabileceğiz? Yeterli olacak mı? Bakalım sürprizlere gebe bu hafta.

NOT: Khimki ve Zenit maçları hakkında kesin birşey yok henüz. Özellikle Khimki sahaya çıkabilir . Gelişmeleri takip etmek lazım ama Zenit çok büyük ihtimalle sahaya çıkamayacak.

Son düzenleme:

Zenit İspanya'Ya gitmemiş. Zenit ve Baskonia oyuncuları iptal. Euroleague yönetimi cidden ağır saçmalıyor. Hani B planları vardı?

B planları hükmen sonuçlanan maçlar(n):LOL: Şaka maka tüm takımlarda covid-19 vakası olsun da euroleague içinde sürü bağışıklığını sağlarız, nasılsa kısa aralıklarla 2.kez virüse yakalanmak küçük ihtimal gözüküyor diye bir an önce olan olsun şeklinde bakıyorlarsa şaşmam doğrusu.

ELFantasy sakatlık raporu

CSKA: N.Milutinov, J.Voigtman, J.Strelnieks, S.Adonov
PAO: P.Jackson, L.Bochoridis
OLY: L.Jean-Charles
EFES: S.Larkin
AXM: K.Punter, V.Micov
KHI: M.Baraskhov, S.Jovic, E.McColum, J.Timma, E.Voronov, A.Shved (game time), G.Monroe
ASVEL: M.Strazel, N.Cole, K.Hayes, A.Diot (doubtful)
CRV: E.Terry
ZAL: P.Garino
VAL: J.Sastre, V.Marinkovic
RMD: J.Taylor, F.Reyes
FEN: A.Duverioglu, M.Mahmutoglu, L.Westerman and D.Barthel (game time)
MAC: O.Casspi, J.Dibartolomeo

geçen hafta bir sürü oyuncum oynamadı, üstüne eksi yazanlar oldu. sezon başı aldıgım nedovic kararı ve micic kaptalık ısrarım pahalıya patladı.

eski yıllara göre çok fark var oyunda, strateji falan kalmamış. hala kimin ne kadar fiyatının artacağını anlayabilmiş değilim. e bir de covid sebebiyle sakatlıklar olunca, kafadan eksik başlayabiliyorsun.

bilmiyorum nasıl devam edecek, takım kurmaya devam edeceğim fakat keyif aldığım söylenemez. herkese bol şans.

Covid pozitif olayı kadro seçimlerimi etkiledi açıkcası. Khimkinin dar rotasyonu karşısında hem khimkiden hem real madridden oyuncu almayı düşünüyorum.
Aynı şekilde asvelin eksikleri nedeniyle nedovic çıkmaktan vazgeçtim. Umarım bu iptal maçlar ve rotasyon değişmesi heyecan katar.

. hala kimin ne kadar fiyatının artacağını anlayabilmiş değilim.
ben yaklaşık olarak da olsa çözeceğim bu konuyu.. taktım kafaya.

"The Players’ Prices will change based on a formula that takes into account their past performances. The last five games played by the Player since the start of the season are taken into account in the calculation of their Price changes, with a sliding scale of weightings with the most recent game receiving the highest weighting. The value of a Player cannot go up or down more than 15% from one round to the next one. "

son maçlar daha ağırlıklı olacak şekilde son 5 maça göre hesaplanır diyorlar.

Bu arada Mirotic de sakat işareti var...
Geçen senelerde böyle göründüğü halde oynayıp yüksek getiren çok oyuncu olmuştu, ne yapmak lazım emin değilim ama değiştireceğim sanki ben.