Euroleague Fantasy Challenge 2020-2021

M.James'ten kaptanlığı aldım 28 getirdi,yinede problem değil,aslında onu çıkaracaktım,ilk haftanın bedellerini ödetmem gerekiyordu.

Bu hafta Sikma yerine Mirotic'i aldım ve kaptan yaptım.Aslında tek hatam ilk haftadan Mirotic'i almamaktı.Sikma'da mantıklıydı - 4 aldı,bu benim suçum değil,adam geçen sezon hiç eksi getirmemiş.

Bu sezon 2 takımımdan hiç bir ligde yer almayan takımım esas takımımdan çok daha iyi durumda.O takımımda De Colo kaptan 61.6 Simon 34 Dubljevic 25.3 ,3 oyuncudan 120 puanım var ve geri kalan 5 isim.

Esas takımda elimden geleni yapıyorum,bugün M.James 28 Garuba 8 getirdi,bu haftada birebirde kaybedecek gibiyim ama eğer ağır şanssızlıklar olmazsa haftalar ilerledikçe hedefim olan birebir liginde başa oynarım

M.James'ten kaptanlığı aldım 28 getirdi,yinede problem değil,aslında onu çıkaracaktım,ilk haftanın bedellerini ödetmem gerekiyordu.

Bu hafta Sikma yerine Mirotic'i aldım ve kaptan yaptım.Aslında tek hatam ilk haftadan Mirotic'i almamaktı.Sikma'da mantıklıydı - 4 aldı,bu benim suçum değil,adam geçen sezon hiç eksi getirmemiş.

Bu sezon 2 takımımdan hiç bir ligde yer almayan takımım esas takımımdan çok daha iyi durumda.O takımımda De Colo kaptan 61.6 Simon 34 Dubljevic 25.3 ,3 oyuncudan 120 puanım var ve geri kalan 5 isim.

Esas takımda elimden geleni yapıyorum,bugün M.James 28 Garuba 8 getirdi,bu haftada birebirde kaybedecek gibiyim ama eğer ağır şanssızlıklar olmazsa haftalar ilerledikçe hedefim olan birebir liginde başa oynarım
Bu bence çok hatalı bu oyun için. Geçen seneki De Colo nun oyunundaki bir düşüşe benzeyen bir durum olmadığınca belli isimleri bu sebeple takımdan çıkarmamak gerekiyor. Ki, James, Larkin, Mirotic gibi isimlerin düşük puan getirmesinin pek önemi yok çoğunlukla herkeste oldukları için. Eğer riske girip yerine başka birisini aldıysanız, o zaman düşük getirmesi faydalı olabilir ama bu da hem 40 maçta 2-3 kere olacak bir şey hem de yerlerine doğru adamı seçmek de kolay değil.

Aynen çünkü bedel ödetmek aslında kendimize oluyor. Ben de az önce bunu düşündüm ki Ayhan bey aynısını yazmış, tesadüf. Mesela Micic’e dün ettiğim küfürlerin haddi hesabı yoktur ama yüksek yapma potansiyeli hep olduğundan çıkarmamak da iyi bir tercih olabilir. Gerçi ben yine de çıkarıcam sinir hastası etti beni😄

Micic in durumu farklı olabilir. Geçen seneki De Colo yada Shved olma ihtimalini görüyorum ben. bir hafta 20+ diğer hafta 4-5 yapma potansiyali görüyorum.
Ve emin ol, o 20 + yı sattığın hafta yapar, 4-5 i de alıdğın hafta :)

Khimki’deki ilk haberden sonra takımlara Devin Booker’ı aldım ama Mirotic yerine kaptan yapacak kadar yürek yiyemedim. Riske girsem iyi olurmuş, Monroe da hasta olmuş. Ve rakibin de pota altında önemli bir eksik var.

Son düzenleme:
Geçen senelerden ders almayıp yine lanet Nedovic tarafından sabote ediliyorum. Yıllardır bu adamın bana faydasını görmeyip her seferinde kadroya alıyorum. Hak ediyorum.

Sezon öncesi Jordan Loyd'dan çok şey bekleyip kadroma aldım. Faydasını görmeyince kadromdan çıktım. Şov yaptı Baskonia'ya karşı 30 sayıyla.

Yani ben anlamıyorum 34 yapan Simon, 26 sayı atan Rokas, 23 yapan kaptan Mirotic’im var ama zor bela 104 ü görebilmişim. Matematiğim yetmiyor duruma...

Benim için baya iyi bir hafta oldu.Mike James-De Colo dün çok iyi getirmişti bugün de Poythress-Mirotic-Wade Baldwin-Kuzmic-Loyd hatta moraschini bile fena getirmedi.Yarına En iyi 3 takımının birinde Jerebko diğerlerinde zaitsev kaldı.
Wade Baldwine ayrı bir sayfa açmak istiyorum bence bu sene bu adam en az 14-15 pir ortalaması yapar.Gecen sene Olympiakos'ta doğru düzgün oynamıyordu ama bayernde ana rolde çok etkili oluyor özellikle potaya gidişleri çok sağlam ya bitiriyor ya da faul alıyor.Aklınızda bulunsun ben şimdiden söyleyeyim :)