Euroleague Fantasy Challenge 2023-2024

Ben draftta 157 puan yaparak hafta birincisi olmuşum grubumuzda. Teodosic kaptanlığında James ve Lee de eşlik edince böyle bir tablo çıkmış. Jones'un form tuttuğu haftalar diye Oturu'yu tribüne atınca olası 180 bantlarından da mahrum olmuş oldum.
Klasikte de Maccabi'den saçma bir gol yiyip eksi aldık.

Real - Efes maçının istatistiklerine az önce baktım,ben D.Musa'yı çıkarıp A.Peters'i almıştım.

49 pr ne ya ? 40 sayı atmış adam ya 😢

Önceki haftalarda yaşadığım şanssızlıkları yazmadım bile ama bu yazılmayacak gibi değildi,h2h'de yenildim ve rakibimde D.Musa varmış 😢

Peters'da ben almadan önce son iki hafta 29 ve 25 pr yapmış,ben alınca 13,2 😢😢

Bu Thieman'ı 40 pr yaptığı haftadan sonra alıp hiç çıkarmadım o haftadan itibaren 20 pr ı hiç göremedi.

Thieman gibi adamlar farklı bir konu. Aynı şekilde Mitoglou için de aynı şeyi düşünüyorum. Bu adamlar öyle süperstar seviyesine erişmiş oyuncular değil. Bazı dönemler kadro bir şekilde onların üstüne kalıyor ve düzenli olarak yüksek pirler getiriyorlar. Ancak bunun daimi olacağını düşünmediğim için Thieman'dan çıkalı çok oldu. Ha fiyat/performans olarak çok iyi seçenek olabilirler ancak uzun soluklu 20-25'ler beklememek gerekiyor.

Bu hafta sınırsız değişiklik hakkı varmış,dün gece baştan kurdum kadromu,az önce Motiejunas'tan vazgeçip I.Caanan'ı 6.adam olarak aldım,hayırlısı bakalım : )

Hezonja,Moneke,Mitoglou almayı düşünüp almadığım diğer oyuncular oldular.

Kızılyıldız önüne geleni yeniyor diye bu hafta Sfairopoulos'u aldım gittiler Asvel'e yenildiler.Real'in koçunu alsam ya kaybetmeye başlayacaklar ya da az farkla kazanacaklar demek ki.

Ben kimi alsam ortalama puanının altında getiriyor,çıkarınca ortalamasının üstüne çıkıyor.

Kaptanım Larkin 16 pr yaptı,çarşamba iki oyuncum oynayacak A.Peters ve Caanan,şimdi Peters'ı kaptan yapsam 16 pr'dan az getirecek,bu yüzden kaptanı değiştirmiyorum ve Peters'in 16 pr ın üzerine çıkmamasını diliyorum.

Son düzenleme:
Koç olarak Sferopoulos'u çıkarıp Asvel'in koçunu almıştım,D.Inglish yerine Y.Fall'u,Sederkeskis yerine Hezonja'yı,I.Caanan yerinede birini almıştım ama oyun nedense değişiklikleri kabul etmedi,eski kadro geri döndü,az önce Kızılyıldız'ın Milano'yu farklı yendiğini görünce sevindim,kadroma bir bakayım dedim koç olarak asvel koçu gözüküyor,yine bana húsran : ) Bari Asvel kazansada teselli olsa,geçen hafta Kızılyıldız'ı yenen takım Berlin'i yener herhalde

Son düzenleme:
Bu hafta çift maç haftası. Ondan önce de takımları baştan aşağı değiştirdik. Dün Lessort'un gecesiydi 46,2 PIR getirdi. Benim draft takımımda vardı. Onun sayesinde drattta tekrar liderliği aldım geçici olarak ama tabi bugünkü maçlar da önemli. Asvel 2 maç kazandı sanırım. Lee çok formda bugün en iyi takımımda kaptan yaptım. Dün James hayal kırıklığıydı. Çoğu kişi de vardı klasikte o yüzden herkes kaptanı değiştirmek zorunda kaldı. İkinci takımımda kaptanı M.Fall yaptım. BAskonia deplasmanında geçen sene 24 yapmış ama süresi çok fazla değil. 23 dk süre alıyor. Asvel evinde Berlin'e karşı oynuyor diye Asvel oyuncularını topladım takıma. Bakalım neler yapacaklar. Bu arada Lessort ve Tavares çok yapınca, Fall ve Oturu'dan beklentim de arttı. Umarım iyi getirirler. Yoksa arayı kapatmak zor olacak. Bu arada Moneke'den de iyi bir PIR bekliyorum geçen maçta Oly'ye karşı 30 yapmış. Umarım yine yüksek skor getirir.Herkese başarılar dilerim.

Geçen hafta Kızılyıldız Asvel'le oynuyor diye Kızılyıldız'ın koçunu aldım,Asvel kazandı.

Bu hafta Asvel Berlin'le oynuyor diye Asvel'in koçunu aldım Berlin büyük farkla kazanıyor,Asvel'e yenilen Kızılyıldız Milano'yu farklı yeniyor.

Sezonun ilk yarısında Berlin - Asvel maçında da Berlin'in koçunu almışım Asvel kazanmış.

Bunu mantıkla açıklayabilecek biri var mı ? :) Nerede hata yapıyorum acaba ?

Geçen hafta Kızılyıldız Asvel'le oynuyor diye Kızılyıldız'ın koçunu aldım,Asvel kazandı.

Bu hafta Asvel Berlin'le oynuyor diye Asvel'in koçunu aldım Berlin büyük farkla kazanıyor,Asvel'e yenilen Kızılyıldız Milano'yu farklı yeniyor.

Sezonun ilk yarısında Berlin - Asvel maçında da Berlin'in koçunu almışım Asvel kazanmış.

Bunu mantıkla açıklayabilecek biri var mı ? :) Nerede hata yapıyorum acaba ?
Asvel ve Berlin'den uzak dursan yeter 😃

Son hafta 62 puan alabildim,kadromda M.James ve Larkin guard ikilisi olmasına rağmen böyle oldu,bütün oyuncularım aynı anda düşük puanlar getirdiler,Asvel koçundan eksi 20 puan kaybettim.

Bu hafta ne yapsam bilemiyorum ama Larkin - M.James ikilisinden birini çıkaracağım,daha dengeli kadro kurmak için kredi lazım,tercihim James olacak gibi,umarım Larkin'den fazla puan getirmez.

çaylağı olduğum bu yeni sisteme alıştım sanırım. seneye daha iddialiı olacağımı düşünüyorum, bu yıl gidiş eski yıllarımı mumla aratıyor olsa da bir şekilde tr'de ve gsbasket'te 1-5 arasına girdim/yakınlaştım. bu sene alabildiğim kadar puan alıp dünya sıralamasında daha yukarılara gitmeyi hedefleyeceğim. seneye tekrar eski yıllara dönüş yapma gayretinde bulunacağım.

sakatlıkların bol oldugu bir hafta, herkese bol şans. seçenek çok, puanlar yüksek olur.

Yine başladık ya : ) Bu hafta L.Brown'u almıştım,oynamamış.

Sederskeskis,M.James ve I.Caanan'ı çıkarıp Pj Dozier,K.Evans ve P.Lee'yi almıştım,sonra nedense Pj Dozier yerine Yabusele'yi,P.Lee yerine L.Brown'u aldım,P.Lee 23 pr yapmış Brown ise 0 getirdi.Çıkardığım Caanan 18 civarı yapmış.

* Bu arada Muhammed bey bu hafta şov yapıyor,galiba rekor gelecek,tebrikler.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim :) Evet bu hafta bir rekor gelecek gibi bugün bir anormallik olmazsa(ki bu oyunda olabiliyor hep). Dün gece skorlara baktığımda her oyuncumun çok yükseklere çıktığını gördüm. Özellikle sağlam bir Milutinov'a direkt kaptanlığı gözü kapalı vermek bana çok iyi dönüt sağladı. 180 + Campazzo + Sloukas bekliyorum. Sloukas'a pek güvenim yok ama oyuncu hakkım yetmediği için mecbur kaldı kadroda. Geçen hafta Lessort kaptanlığı bu hafta Milutinov kaptanlığı 40+yaptılar bende.
Koçta da krediminin yettiği sınırlı seçenekler arasında Erdem Can vardı. Aslında bu hafta da bir Efes sürprizi bekliyordum ben. Bu sebeple biraz da güvenerek aldım ancak 25 getirecek bir süpürme de beklemiyordum.
Yıllardır olduğu gibi yine oyunun ikinci perdesinde yüksek puanlar almaya başladım ve haftalardır da galip geliyorum H2'de. Oyunun ilk aylarında da kötü performansın sebeplerini çözersem sanki olacağım gibi artık yeni sezonlarda.

Gerçekten şaka gibi ya,M.James Larkin ikilisinden birini çıkaracaktım,James'i çıkardım 35 pr yapmış,Larkin 25 'te kaldı,geçen hafta James 8 pr yapmıştı,iki seçenekten nasıl hep kötü olanı seçiyorum ?

Diğer olay ise Pj Dozier'ı almıştım sonra vazgeçip Yabusele'yi aldım,Dozier 29 pr yapmış,Yabusele 8

Mesela Yabusele'yi çıkaracağım bu adam gidecek 3 hafta içinde 30 pr yapacak.

Anlamıyorum gerçekten ya ? Değişiklik yapmayınca bütün takım kötü getiriyor,değişiklik yapıncada çıkardıklarım 25 leri 30 ları görüyor.

Son düzenleme:
Geçen hafta Lessort kaptanlığında 40+ yapmıştı ; bu hafta Lessort'tan çıkıp Milutinov alıp kaptan yapıp yine 40+ aldım. Erdem Can'la beraber ikisi toplam 120 yakın getirdi. Ancak Campazzo denen adamın salak saçma halleri yüzünden ciddi puanlardan oldum. 202 ile kendi rekorumu kırdım ve H2'de de son 15 maçta 13. galibiyetimi aldım sanırım. Ergin Hoca gibi sonradan açılıyorum.

Bu hafta Münih'in Asvel'i yeneceğini varsayarak Laso'yu aldım.Herhalde evlerinde Asvel'e kaybetmezler.

Yabusele'yi çıkardım,geçen hafta sürpriz yapacağını düşünerek almıştım,olmadı.

D.Inglish'i çıkardım,düşük krediyle sürpriz bekledim,üç hafta kadromda tuttum,olmadı.

Ve L.Brown'u çıkardım.

6.adam olarak Wilbekin''i aldım ama McIntyre'ın nedense bu hafta iyi pr yapacağını düşünmüştüm,kararsız kalıp Wilbekin'i alma kararı verdim.

Bu hafta iyi kadro kurdum,umarım artık yüksek puan alırım.

Bakalım Muhammed bey yine Mvp olacak oyuncuyu tutturacak mı ? : )

Bu hafta Münih'in Asvel'i yeneceğini varsayarak Laso'yu aldım.Herhalde evlerinde Asvel'e kaybetmezler.

Yabusele'yi çıkardım,geçen hafta sürpriz yapacağını düşünerek almıştım,olmadı.

D.Inglish'i çıkardım,düşük krediyle sürpriz bekledim,üç hafta kadromda tuttum,olmadı.

Ve L.Brown'u çıkardım.

6.adam olarak Wilbekin''i aldım ama McIntyre'ın nedense bu hafta iyi pr yapacağını düşünmüştüm,kararsız kalıp Wilbekin'i alma kararı verdim.

Bu hafta iyi kadro kurdum,umarım artık yüksek puan alırım.

Bakalım Muhammed bey yine Mvp olacak oyuncuyu tutturacak mı ? : )

Bayram bey ben de diyorum neden Laso'dan darbeyi yedik topluca. E siz almışsınız :) Keşke yazmasaydınız aldım diye. Elimizde patladı. Neyse sağlık olsun :)Canınız sag olsun.Bundan sonraki seçimleri de ona göre yaparız. :D

Son düzenleme: