Evren Büker Gelmeli mi?

Evren'in Geri Dönmesini İstiyormusunuz

• Evet,İstiyorum

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    163
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Burak Barut' Alıntı:
[quote="Emre Yüksel":2nktjpwd]
Bir şey olduğu yok.. İkisi de aslan gibi görevlerini yaptılar.. Taraftarın kalbinin tam ortasındalar..

Abi sen şuna daha iyileri göreve geldiği için taraftarların çoğu tarafından destek verilmeden unutuldular kenara atıldıklarını söylede daha açıklayıcı olsun.
Ama daha kötüsü göreve gelse Cem Akdağ konuları hala ilk sıralardaydı bunu da söylesene abi.[/quote:2nktjpwd]

ne demek istedin burak, tam anlayamadım ..
ben cem akdağ ve ekibine yapılanları savunmuyorum.
taraftarın kalbinin ortasındalar derken, yönetim onlara yanlış yapmış olabilir ama taraftar hizmetlerini unutmaz demek istemiştim..
daha kötüsü gelse cem akdağ konuları ilk sırada olabilirdi evet..
bu da doğal olurdu, çünkü herkes Galatasaray daha iyi olsun arzusunda.

Bu konu uzar gider. Evren bir kulüple anlaşana kadar kilitlensin bence. Bir oyuncu yüzünden çok kırıcı mesajlar atılıyor.

Gazanfer Tosun' Alıntı:
[quote="Yunus Taylan":2ddi6gpl]Diyelim ki Evren geldi.
Fb maçını düşünün veya büyük takımla oynayacağımız herhangi bir maç. Maçı bize Evren kazandırdı diyelim. Ne düşünüceksiniz o anda içinizden bilmiyorum.

Ben inanıyorum ki büyük bir maçta Evren son saniye basketiyle bize maç kazandırdı; o zaman gelmesini istemeyenler tükürdüğünü yalayacak buna eminim.

Diyelim ki Evren geldi.

Fb maçını düşünün veya büyük takımla oynayacağımız herhangi bir maç. Maçı son saniyede Evren'in hataları yüzünden kaybettik. Ne düşüneceksiniz o anda içinizden bilmiyorum.

Ben inanıyorum ki büyük bir maçta Evren son saniyede turnike kaçırıp bize maç kaybettirdi; o zaman gelmesini isteyenler tükürdüğünü yalayacak buna eminim.

Bu sorunun cevabı Yunus. Bir de benim yazdığım başka bir senaryo var. Paylaşmak isterim.

Diyelim ki Evren geldi.

Takım bomba gibi gidiyor, önümüze geleni deviriyoruz. Kimse bizi durduramıyor, rakipler çaresiz izliyor takımı. Takıma bir aylığına maaşlar ödenemedi, aksaklık oldu.

Evren hemen fırsat bu fırsat deyip kontratını feshediyor. Efes ve Fb Ülker devreye giriyor ve Evren'e daha fazla para vererek bu iki takımdan biri Evren'le anlaşıyor. Sene sonunda Evren'in takımına finalde kaybediyoruz.

Ne acı değil mi? Senaryo yazmak gibisi yok.[/quote:2ddi6gpl]

Senin ki senaryo değil rüya bence abi!

Emre Yüksel' Alıntı:
Bir şey olduğu yok.. İkisi de aslan gibi görevlerini yaptılar.. Taraftarın kalbinin tam ortasındalar..

Romantizmin bu kadarı...

Görevini aslan gibi yapanlar bu kulüpte taraftarın kalbinden önce görevlerinin başında olurlardı...Tabiki çok eskiden,şu hiçbiryerine birşey sürdürülmeyen yönetimden önce...

Evren olayında bu kadar hassas bir kişi bu olayda nasıl bu kadar pervasız olabiliyor bunuda anlamak zor olsa gerek...Anlamadığımı söylemiyorum tabiki...

Kerem BOZGEYİK' Alıntı:
[quote="Emre Yüksel":wona52xl]

Romantizmin bu kadarı...

Görevini aslan gibi yapanlar bu kulüpte taraftarın kalbinden önce görevlerinin başında olurlardı...Tabiki çok eskiden,şu hiçbiryerine birşey sürdürülmeyen yönetimden önce...

Evren olayında bu kadar hassas bir kişi bu olayda nasıl bu kadar pervasız olabiliyor bunuda anlamak zor olsa gerek...Anlamadığımı söylemiyorum tabiki...[/quote:wona52xl]

bu sözler benim içinse cevabını vereyim..
ben taraftar olarak kimseyi göreve getiremiyor veya görevden alamıyorum
elimden bir şey gelmiyor..
bir yetki olsa elimde, inan bunlar tartışılmazdı.
çünkü "evren ile ilgilenmiyoruz" der konuyu kapatırdım.
yönetim hata yapmışsa günahı boynuna..
ben taraftarın o insanları sevdiğini ve haklarını teslim ettiğini anlatmak istedim..

evren konusunda ne yazmışım da "bu kadar hassas" olmuşum anlamıyorum ki..
karıştır kirli çamaşırları da dök önüme, kimle tartışmışım, hangi konuda ısrarcı olmuşum..
çıkar eski yazdılklarımı da yüzüme vur..
öyle oturduğun yerden portakal suyu sıkma..

istemiyorum, gelirse de gelir , her şArtta Galatasaraylıyım diyorum..
artık bu bir linç kampanyasına dönüştü..
neredeyse evren'i istemeyenler vatan haini ilan edilecek..
30 yaşındayım, 6 yaşından beri tribündeyim..
Kimi sevip sevmeyeceğime, o formayı kime layık göreceğime kendim karar veririm..
Benim kararımın operasyonel bir etkisi var mı ? Yok..
Niye hesap vermek zorundayım sana..

Anlamadığımı söylemiyorum tabii ki demişsin.. Söyle bakalım ne anlamışsın..
Yanlış anlamışsan, düzeltelim.

Son olarak ben Arda'yı, Işıl'ı, Kewell'ı da özel bir sevgiyle sevmiyorum.
Ben sadece Galatasaraylıyım.
Bunun adı bugün romantiklikse, romantiğim..
Burada tartışmaların dışında biri olarak fikrimi yazıyorum.
Beni dinden imandan çıkarıcı hamleler yapmamanı istirham ediyorum.

Kim kimi linç ediyor allah aşkına.Kim kimi itham ediyor ? Galatasarayın değerlerini hiçe saymakla itham edilenler kimler. Utanç verici tavır almakla itham edilen kimler .

Kutay Çamcı' Alıntı:
Kim kimi linç ediyor allah aşkına.Kim kimi itham ediyor ? Galatasarayın değerlerini hiçe saymakla itham edilenler kimler. Utanç verici tavır almakla itham edilen kimler .

anlaşılmayan da bu ya zaten kutay..
evren'i istemeyen biri sürü insan var..
kimi sert çıkıyor, kimi daha ılımlı.
Ben, Evren'i isteyenler Galatasaray değerlerini hiçe sayıyor mu demişim..
Bana yazdıklarımı çıkarın, yüzüme vurun..
Gazanfer öyle düşünüyor olabilir, ben niye bununla itham ediliyorum.

Emre Yüksel' Alıntı:
[quote="Kutay Çamcı":1nqktkrt]Kim kimi linç ediyor allah aşkına.Kim kimi itham ediyor ? Galatasarayın değerlerini hiçe saymakla itham edilenler kimler. Utanç verici tavır almakla itham edilen kimler .

anlaşılmayan da bu ya zaten kutay..
evren'i istemeyen biri sürü insan var..
kimi sert çıkıyor, kimi daha ılımlı.
Ben, Evren'i isteyenler Galatasaray değerlerini hiçe sayıyor mu demişim..
Gazanfer öyle düşünüyor olabilir, ben niye bununla itham ediliyorum.[/quote:1nqktkrt]

:) sen onunla itham edilmiyorsun ki işi utanç verici tavır almakla itham etmek boyutuna taşıyan Evren gelmeli diyenlerden biri değildi diyorum.

Evren gelmeli diyen herhangi birinin Evren gelmemeli diyen herhangi birine bu boyuttta bir ifadesi olmamışken.Linç kampanyasına dönüşmek nerede ise hain ilan edilmek gibi ifadeler mesnetli değil diyorum sadece .Haksızlık ediyorsun bence diyorum .Bu ifadeler kullanılacaksa ancak tam ters şekilde kullanılabilir.

Yazdıkların bir kurgumu anlamadım doğrusu...Linç edilen kim,seni dinden imandan çıkaracak ayrıntı ne,seni hain olarak sorgulayan kim,Arda'ya,Işıl'a olan aşkınla benim bahsettiğim romantiklik arasındaki bağ ne...Ortaya neyi dökmem gerekiyor...
6 yaşından beri tribünde olma ile bu durumun alakası ne,bu konuda birşeylermi sorgulandıki...

Özür diliyorum ancak hakikaten yazının genelini,özelini,girişini sonucunu kısaca heryerini anlayamadım...

İnsanların gelmesi veya gelmemesi konusunda fikir ayrılığına düşmesi normal.. Ben bu konuda tarafım ama karşımda bir taraf olmasını doğal karşılıyorum ve bunun kavgasını yapmıyorum ama orada ben Evren konusunda çok hasssamışım, Cem Akdağ konusunda pervasızmışım gibi bir tabir kullanılmış. Tamamen hayal ürünü.. Evren konusunda neden hassasmışım, Cem Akdağ hakkında ne yazmışım da pervasız olmuşum.. Bunları merak ediyorum.

Kerem BOZGEYİK' Alıntı:
Yazdıkların bir kurgumu anlamadım doğrusu...Linç edilen kim,seni dinden imandan çıkaracak ayrıntı ne,seni hain olarak sorgulayan kim,Arda'ya,Işıl'a olan aşkınla benim bahsettiğim romantiklik arasındaki bağ ne...Ortaya neyi dökmem gerekiyor...
6 yaşından beri tribünde olma ile bu durumun alakası ne,bu konuda birşeylermi sorgulandıki...

Özür diliyorum ancak hakikaten yazının genelini,özelini,girişini sonucunu kısaca heryerini anlayamadım...

anlayan anladı..

3. kişilere birşeyler anlatmak istediğin zamanlarda benden alıntı yapmadan ileti yazmanı rica ediyorum...Belkide benim anlamam gereken hiçbirşey yoktur o yazıda olabilir yani...Ancak alıntı yapılınca insan üstüne alınıp bana birşeyler anlatmak istiyor diyor doğal olarak...

Neyse diyelim o zaman...

Sizden alınacak hiçbirşey yok bir hakaret cümlesi olsada şu anda yazdıklarınızın nereye gittiğini düşünmediğinizi düşündüğümden bunu es geçiyorum...
Bende teşekkür ederim...

Kerem BOZGEYİK' Alıntı:
3. kişilere birşeyler anlatmak istediğin zamanlarda benden alıntı yapmadan ileti yazmanı rica ediyorum...Belkide benim anlamam gereken hiçbirşey yoktur o yazıda olabilir yani...Ancak alıntı yapılınca insan üstüne alınıp bana birşeyler anlatmak istiyor diyor doğal olarak...

Neyse diyelim o zaman...

evet.. bence de öyle Kerem Bey..
3.kişilere bir şey anlatırken değil normalde de sizden alıntı yapmayacağım bundan sonra.
bu konuda sizi temin ederim..
zira, sizden alınacak hiç bir şey yok gerçekten..
teşekkürler..

Emre Yüksel' Alıntı:
İnsanların gelmesi veya gelmemesi konusunda fikir ayrılığına düşmesi normal.. Ben bu konuda tarafım ama karşımda bir taraf olmasını doğal karşılıyorum ve bunun kavgasını yapmıyorum ama orada ben Evren konusunda çok hasssamışım, Cem Akdağ konusunda pervasızmışım gibi bir tabir kullanılmış. Tamamen hayal ürünü.. Evren konusunda neden hassasmışım, Cem Akdağ hakkında ne yazmışım da pervasız olmuşum.. Bunları merak ediyorum.

Fikir ayrılığı ve başka bir taraf olması normal olduğuna göre o başka tarafın gelmesini istemeyenleri hain ilan ettiği ve linç kampanyasına dönüşen bir tutum içersinde olduklarının mesnetini sordum ben de ? Bu da oldukça ağır bir itham çünki.

Her iki tarafta da münferit sert üslüplar kullanıldı nesnel bir şekilde bakacak olursak ben utanç verici tavır almakdan daha sert bir ifade görmedim.Bu ifadeyi kullanan da Evreni isteyenler için kullandı ama sonuçta bu da münferit bir ifade idi.

YAni birilerine karşı linç kampanyasına dönüşen bir tutum sergilendiği biraz ağır bir ifade olmuş demeye çalışıyorum.

Ekleme Bu arada bize gelmeyecekse yurt dışına gitsin o da olmazsa Fener'e gitsin .Özellikle Beşiktaş'a giderse sınıf atlatır 2 numara poziyonları çok zayıf çünki.

Tamam Kutay..
Biz bu konuda zaten senle hemfikiriz..
Evren'i isteyenlere karşı da sert bir üslup kullanılmamalı , Galatasaraylı olmadıkları, Galatasaray değerlerine sahip çıkmadıkları gibi sözler söylenmemeli..
Ben hiç bir zaman bunun tersini iddaa etmedim..
Benim takıldığım tek bir nokta var, ben Evren konusunda " bu kadar hassasmışım", Cem Akdağ konusunda "pervasız " mışım..
Ben de dedim ki bu sonuca nerden vardınız ?
Tek sorun burdayadı ama çok önemli değil..
Herkes birbirini biliyor..

Çok uzayan bir tartışma olduğu kanısındayım.Evren profesyonel bir basketbolcudur ve giderken en azından herkesin bildiği terbiyesiz bir hareket yapmamıştır.Ve dönüp tekrar geçen seneki formu ile Galatasaray'a hizmet ederse bizde alkışlarız.Bence dönmesinde hiç engel yok hatta çok katkısı olur.Ama sanırım bize bırakmazlar zaten...

Re: Evren Büker'i Geri İstiyoruz . . .

Ayni seyleri tekrar tekrar yazmamin bir faydasi olmaz sanirim.

Zaten suna kimse cevap veremedi.
Salih Coskun' Alıntı:
Evren'in iyi bir basketbolcu olmasini gectim, herseyden önce karakterli, hirsli ve sorun cikarmayan bir sporcu. Belki dogustan Galatasaray'li degildir (bunu bilmiyorum), olma zorunlulugu da yok zaten, ama oynadigi 1 sene boyunca Galatasaray icin elinden gelenin en iyisini verdi ve ligde kalmamizda ciddi bir rol oynadi. Dogal olarak da profesyonel bir sporcu olarak belli bir miktar parayi hakettigini düsünmüs olabilir, ki gercekten haketti de bence. Galatasaray ona bu parayi vermeyince de Trabzon'a imza atti. Ne var yani bunda adam takimdaki en önemli 2-3 oyuncudan biri, biraz daha fazla para isteyemez mi?
Diyelimki siz X takimi taraftarisiniz, ayni zamanda profesyonel bir sporcusunuz. Ancak o X takim sizinle ilgilenmedigi icin Y takimiyla 3 lira ücret karsiliginda 1 yillik sözlesme imzaladiniz. Ertesi sezon icin Z takimi 5 liralik bir teklifle gelmis, suanki Y takiminiz da yine 3 lira teklif etmis. Ve su anin sartlarinda her iki takim da yeni sezonda kagit üzerinde esit gücte ve asagi yukari ayni hedefin pesindeler. Siz olsaniz hangi takimi secerdiniz? Her ikisi de sizin tuttugunuz takim degil fakat siz profesyonel bir sporcusunuz, tercihiniz ne olurdu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...