Evren Büker Gelmeli mi?

Evren'in Geri Dönmesini İstiyormusunuz

• Evet,İstiyorum

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    163
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
YAlnız yazılan iletilere bakarsak isteyen istemeyen dengede gibi belki gelmesini isteyen biraz daha fazladır ama ankette ciddi fark var.

Çoğunluk böyle düşünüyor demek ki doğrusu bu anlamında yazmadım (doğrusu bu diye düşünüyorum o başka ama) demek ki forumda polemik sevmeyen ciddi bir sessiz kitle var.Belki de kısır tartışmalardan sıkılan bunalan o yüzden yazmayı tercih etmeyen bir kitle.

Diyelim ki Evren geldi.
Fb maçını düşünün veya büyük takımla oynayacağımız her hangi bir maç. Maçı bize Evren kazandırdı diyelim. Ne düşünüceksiniz o anda içinizden bilmiyorum.

Yönetimin hiç mi suçu yok? Günah keçisi sadece Evren mi?
Ben inanıyorum ki büyük bir maçta Evren son saniye basketiyle bize maç kazandırdı. O zaman gelmesini istemeyenler içinden tükürdüğünü yalacayacak buna eminim. Çünkü bu Galatasaray maçı ve bambaşka bir duygu.
Büyütelecek bir tarafı yok. Gelirse sadece sevinirim. Gelmezse asla üzülmem ama bir gerçek var ki o tip bir oyuncuya ihtiyacımız var.
Bu basit nedenlerderden dolayı Galatasaraylılık duruşunu geçelim lütfen.Kimler geldi,kimler geçti. Değmez . .

Bu kulübün kapılarından kimler girdi Evren de gelirse kucak açarız ama yaptığını ayıp olduğunu, hata olduğunu bilen ve özür dilemiş biri olarak gelmesini isterim. Zamanında Okan Buruk taraftardan özür dileyip geldi tekrardan. Kilşisel olarak çok isterim gelmesini fakat eğer hiç bir şey olmamış gibi hadi hop imza yarın antremanlara şeklinde gelecekse ben şahsen hiç bir şekilde istemem.

Herkes hata yapar hatasının farkına varmış, pişman olmuş, özür dilemiş bir Evren'i kucaklamak bence taraftara yakışandır.

Kutay Çamcı' Alıntı:
YAlnız yazılan iletilere bakarsak isteyen istemeyen dengede gibi belki gelmesini isteyen biraz daha fazladır ama ankette ciddi fark var.

Çoğunluk böyle düşünüyor demek ki doğrusu bu anlamında yazmadım (doğrusu bu diye düşünüyorum o başka ama) demek ki forumda polemik sevmeyen ciddi bir sessiz kitle var.Belki de kısır tartışmalardan sıkılan bunalan o yüzden yazmayı tercih etmeyen bir kitle.
Ben Evren'in gelmesini istiyorum evet ama seninde dediğin gibi bu tartışmanın bu kadar uzamasını gereksiz buluyorum daha bizim ilgilenip ilgilenmediğimiz bile belli değil konu 14 sayfa olmuş birde anlaşırsak neler olur tahmin edemiyorum

Yunus Taylan' Alıntı:
Diyelim ki Evren geldi.
Fb maçını düşünün veya büyük takımla oynayacağımız herhangi bir maç. Maçı bize Evren kazandırdı diyelim. Ne düşünüceksiniz o anda içinizden bilmiyorum.

Ben inanıyorum ki büyük bir maçta Evren son saniye basketiyle bize maç kazandırdı; o zaman gelmesini istemeyenler tükürdüğünü yalayacak buna eminim.

Diyelim ki Evren geldi.

Fb maçını düşünün veya büyük takımla oynayacağımız herhangi bir maç. Maçı son saniyede Evren'in hataları yüzünden kaybettik. Ne düşüneceksiniz o anda içinizden bilmiyorum.

Ben inanıyorum ki büyük bir maçta Evren son saniyede turnike kaçırıp bize maç kaybettirdi; o zaman gelmesini isteyenler tükürdüğünü yalayacak buna eminim.

Bu sorunun cevabı Yunus. Bir de benim yazdığım başka bir senaryo var. Paylaşmak isterim.

Diyelim ki Evren geldi.

Takım bomba gibi gidiyor, önümüze geleni deviriyoruz. Kimse bizi durduramıyor, rakipler çaresiz izliyor takımı. Takıma bir aylığına maaşlar ödenemedi, aksaklık oldu.

Evren hemen fırsat bu fırsat deyip kontratını feshediyor. Efes ve Fb Ülker devreye giriyor ve Evren'e daha fazla para vererek bu iki takımdan biri Evren'le anlaşıyor. Sene sonunda Evren'in takımına finalde kaybediyoruz.

Ne acı değil mi? Senaryo yazmak gibisi yok.

2 gün önce para için giden 2 gün sonra para için ayrılan birinin geri gelmesini istemem.Ne malum 2 gün sonra para için bizden ayrılmayacağı ?

Yardımcı koçumuz Cihansever Yeşildağ?a göre ise:

"Bu sene 350 veya 400 alan bir oyuncuya 550 veriyorsun, beğenmeyip gidiyorsa suçlu arayacaksın ne olacak? Kendisi 850 aldığını söylüyor. Zannedersem primlerle birlikte.. Avrupa kupasında yoksun, en önemlisi Galatasaray?da olamayacaksın, paranı zamanında ve tam olarak alacak mısın? Bunlarda soru işareti. Hayırlı olsun demekten başka elimizden birşey gelmez..."

Hüseyin Çıtak' Alıntı:
Yardımcı koçumuz Cihansever Yeşildağ?a göre ise:

"Bu sene 350 veya 400 alan bir oyuncuya 550 veriyorsun, beğenmeyip gidiyorsa suçlu arayacaksın ne olacak? Kendisi 850 aldığını söylüyor. Zannedersem primlerle birlikte.. Avrupa kupasında yoksun, en önemlisi Galatasaray?da olamayacaksın, paranı zamanında ve tam olarak alacak mısın? Bunlarda soru işareti. Hayırlı olsun demekten başka elimizden birşey gelmez..."

Cihansever Yeşildağ'ın dahası Cem Akdağ'ın akıbeti ne oldu ?

Kutay Çamcı' Alıntı:
[quote="Hüseyin Çıtak":3q7mxlbc]Yardımcı koçumuz Cihansever Yeşildağ?a göre ise:

Cihansever Yeşildağ'ın dahası Cem Akdağ'ın akıbeti ne oldu ?[/quote:3q7mxlbc]

Anlamadım ?

Kutay Çamcı' Alıntı:
[quote="Hüseyin Çıtak":2wzzz36u]Yardımcı koçumuz Cihansever Yeşildağ?a göre ise:

Cihansever Yeşildağ'ın dahası Cem Akdağ'ın akıbeti ne oldu ?[/quote:2wzzz36u]

Bir şey olduğu yok.. İkisi de aslan gibi görevlerini yaptılar.. Taraftarın kalbinin tam ortasındalar..

Bu arada bişeyi düzeltelim. Okan Buruk özür filan dilemedi. Ben özür dilenicek bişey yapmadım dedi ve konu kapandı. İlk idmanda anasına küfürler edilirken ikinci idmanda bagırlara basıldı.

Zaten bu olayları nasıl bagdastırdıgınız konusunda cidden bir bağ kuramıyorum. Evren Büker şampiyonluğu mu satmış ki özür diliycek? Ortada gecen isimlerle bu olay arasında büyük farklar var.

Gecen sene kadroda olan hocasından oyuncusuna herkese ciddi bir saygım var. Çünkü bu adamların hiçbirisi geçen sene olan o çirkin olaya ragmen takımı satmayıp şubeyi dipten çıkaran adamlar. Karaktersiz olan adam o takımı gecen sene bırakır gider o gurur mücadelesine katılmazdı zaten.

Biraz insaf yahu. Kaldı ki adamın daha dönüp dönemeyeceği de belli değil. Birbirinizi yiyip duruyorsunuz burda.

Herseye sil bastan baslamisken, takimdan kacar gibi ayrilan paragoz bir adami istemekte neyin nesi anlamadim. sanki Kobe'den falan bahsediliyor.

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Önder Abi senin şu yazından sonra en azından biraz olsun ümitlendim.

En azından sen istemiyorsun Evren'i, Emre Abi istemiyor, Tugay istemiyor, Erdal istemiyor, ben istemiyorum. En azından başarı için herşeyin mübah olmadığını savunan, yazılarına ve kendilerine saygı duyduğum insanlar da var.

Gazanfer,

daha çok gençsin, içindeki fırtınaları anlayabiliyorum ama artık saçmalamaya ve saygısızlaşmaya başladın. haddini aşma, bir daha da bu başlığa yazma, nasıl olsa herkes senin fikrini öğrendi. yeter artık...

senin saygı duyup duymaman kimsenin umurunda değil, anlaşıldı mı?

sakın yanıt yazma, çünkü giderek çirkinleşiyorsun...

Gerçekten iş öyle bir noktaya geldi ki ben bile ne istediğmi bilmiyorum şu anda.. Daha önce de yazmıştım, tekrar yazayım. Ben Evren'i tekrar istemiyorum ama isteyenlere de bir şey demiyorum, hakkım yok.. Görünen o ki çoğunluk da istiyor lakin Evren Büker en nihayetinde bir profesyonel basketbolcudur.. Galatasaray'da oynayabilir veya oynamaz.. Bu, bizim Galatasaraylı olduğumuz gerçeğini de değiştirmez.. Evren Büker değil Lebron James'ten bahsediyor olsak bile, bir basketbolcu için taraftarın bölünme noktasına gelmesi çok acı.. Biz ne basketbolculara, ne futolculara tahammül ettilk.. Zafer Kalaycıoğlu, Ali Peçen, Nilay Yiğit, Elvir Baliç diye liste uzar gider.. Bazen doğru olmadığını düşündüğümüz işler de oluyor ama her zaman güllük gülistanlık olmuyor işler.. Bizim Galatasaray sevgisinden bakşa tutunacak dalımız yok.. O yüzden lütfen birbirimizi kırıcı, yargılayıcı cümlelerden kaçınalım.. Evren gelse de biz Galatasarylıyız, gelmese de.. Bir basketbolcu gelecek veya gelmeyecek diye bu kadar tartışmaya gerek yok.. Bu kulüpten daha kimler gelir geçer..

Evren hatalı mı?

Hatası çok büyük bir hata mı? Yani klübün arkasından laf mı etti? Ahlaksızca birşey mi yaptı? Kontratı vardı da fesih mi etti?
Evrenin tek hatası biraz daha vefalı olmaması ama ben 500 bin fazla alacak çok az kişinin vefalı davranmasını beklerim.
Bu çocuk Galatasaray alt yapısından yetişir, o havayı küçük yaştan beri solurda, herşeyini GS ye borçuludur da bunu beklersin.

Ne yorumlar okudum duygusallığın tavan yaptığı.
Arkadaşlar iş hayatında profesyonel yaşamda duygulara çok fazla yer yoktur bunu bilmek lazım.
Ben de Evren'in gitmemesini isterdim ama gitti ona daha fazla para veren ve kardeşinin de olduğu takıma gitti.
Bu ayıp birşey mi?
Öncelikle bekleyelim bakalım Evren gelecek mi gelirse nasıl bir açıklama yapacak.
Belki çocuğun açıklamaları bizi tatmin edecek. Ben hata ettim ama artık senelerce Galatasaray için ter dökmek istiyorum diyecek.
Herkes hata yapar ki ben bunu hata olarak bile görmüyorum. Bu kadar kinci olmamak gerek empati kurmak gerek.
Evren gelirse şuan takımda bulunan birçok oyuncudan daha çok çabalar ve takımı en azından bir gömlek üst seviyeye taşır. O yüzden gelmesini çok isterim.

Emre Yüksel' Alıntı:
" Bir şey olduğu yok.. İkisi de aslan gibi görevlerini yaptılar.. Taraftarın kalbinin tam ortasındalar..

Görevlerini yaptıktan ve taraftarın kalbinin tam ortasında yerlerini sağlamlaştırdıktan sonra ne olduğunu soruyorum o konuda bir beis yok zaten.

Semih Ural' Alıntı:
Bu arada bişeyi düzeltelim. Okan Buruk özür filan dilemedi. Ben özür dilenicek bişey yapmadım dedi ve konu kapandı. İlk idmanda anasına küfürler edilirken ikinci idmanda bagırlara basıldı.

Zaten bu olayları nasıl bagdastırdıgınız konusunda cidden bir bağ kuramıyorum. Evren Büker şampiyonluğu mu satmış ki özür diliycek? Ortada gecen isimlerle bu olay arasında büyük farklar var.

Gecen sene kadroda olan hocasından oyuncusuna herkese ciddi bir saygım var. Çünkü bu adamların hiçbirisi geçen sene olan o çirkin olaya ragmen takımı satmayıp şubeyi dipten çıkaran adamlar. Karaktersiz olan adam o takımı gecen sene bırakır gider o gurur mücadelesine katılmazdı zaten.

Biraz insaf yahu. Kaldı ki adamın daha dönüp dönemeyeceği de belli değil. Birbirinizi yiyip duruyorsunuz burda.

Abi alakasız ama özür diledi.'Eğer onları kırdıysam özür dilerim'

Emre Yüksel' Alıntı:
Bir şey olduğu yok.. İkisi de aslan gibi görevlerini yaptılar.. Taraftarın kalbinin tam ortasındalar..

Abi sen şuna daha iyileri göreve geldiği için taraftarların çoğu tarafından destek verilmeden unutuldular kenara atıldıklarını söylede daha açıklayıcı olsun.
Ama daha kötüsü göreve gelse Cem Akdağ konuları hala ilk sıralardaydı bunu da söylesene abi.

Konuyu saptırmanın anlamı yok ben sadece fikrimi belirttim herkesin fikrine de saygım sonsuz ama dün gibi hatırlıyorum şuna açıklık getriyim Okan Buruk "Galatsaray taraftarını üzdüysem Özür dilerim" dedi taraftarda Uefa da katkısı olan herkese gönlümüz açık dedi Okan protesto edilmedi, çok net hatırlıyorum.

Yılmaz,

Ben dilemedi diye biliyorum. Hatta daha gecen gün o konuda bişey okudum. Zaten niye ugrasıyoruz bu işlerle onu da bilmiyorum =)

Şahsen Evrenin dönmesini cidden isterim ama dönmezse de çok umrumda olan bişey değil. Daha bu sene takımı izleme şansım olmadı ama anlatılanlar okuduklarım ve duyduklarım çok olumlu. Dolayısıyla Galatasaray her zaman oldugu gibi kimseye de muhtac değil =)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...