Evren Büker

bence bundan sonra evren rotasyona daha çok dahil edilmeli..Ben evren e güveniyorum şans verirlerse elinden geleni yapar bunu iyi değerlendirir diye düşünüyorum

İlk senesinde gayet iyiydi,fakat Trabzon'a gidişi ve o bahsedilen sakatlığından sonra aldığı paranın hakkını hiç veremedi.Daha da 2 senelik sözleşmesi var ayrıca.

Galatasarayımızın bir sporcusu hakkında maddiyata dayalı yorumlar yapmak bence çok ayıp. Kimseden zorla para almıyor. Ayrıca vefa bir semt adı değil. Takımı o malum senede ligde tutan oyunculardan birisidir kendisi.

Yine mi Evren konusu? Yeniliyoruz Evren, yeniyoruz Evren, şampiyon olacağız konu hala Evren.. Bu başlık bumerang gibi mübarek, tam bitti gitti sanıyoruz geri dönüyor..

Öncelikle ben,birkaç gündür aklımda olduğu için son durumunu sormak istedim.Değişik bir yorum gelince,ben de kendi fikrimi ortaya döktüm.Ne şampiyonluk yoluna taş koyma gibi bir amacım var(ki bunu Evren'in konusuna yazarak nasıl yapabilirim zaten anlayabilmiş değilim) ne de "hadi gelin Evren'e sallayalım" gibi amacım var.Bu yüzden büyük tepkiye gerek yok.Sonuçta bizim oyuncumuz hala Evren ve onunla ilgili bilgi sahibi olmak istedim.

İş-güç yok mu arkadaşlar?Ek olarak Servet Çetin falan değildir.Bu takımın bünyesinde yer alan kimse Servet Çetin olamaz.Olsaydı 1.5 sezonda bu seviyeye gelemezdik.Futbola göre dinamikler farklı burada.
Evren oynamasa da kendince katkıda bulunuyor takıma.

Eğer kendisinin biraz utanması ,sıkılması varsa bu sene Galatasaray'dan aldığı yıllık parayı klube iade eder öyle takımdan ayrılır.Kendisinin aldığı paranın daha azına Beşiktaş 3 oyuncu oynatıyor ki [Serhat Çetin-Barış Hersek-Mehmet Yağmur] bu üçüde tek tek kendisinin Galatasaray'a verdiğinden daha fazlasının verdi.Biraz yüzü kaldıysa o haketmediği paraları klube iade eder.

Bu sene sonradan gelen ve nispeten ucuz olan yabancı transferlerimiz [Savovic ve Dedovic] eleştiri konusu oldu ama kimse bazı yerli oyuncularımızın fazladan para alması yüzünden bu transferleri yapmak zorunda kaldığımızı söylemedi.Sadece Evren'e,Cevher'e ve Ender'e verilen paralarla takım kuranlar BBL'de.Ve biz bu oyuncuları takımda tutmasaydık hem bu yetersizler yerine daha fazla hak eden süre bulurdu hem de sonradan yaptığımız yabancı transferleri bu kadar ucuz olmazdı.Umarım bu üçünden de en yakın sürede kurtuluruz.

Erdal,
Bu oyuncular silah zoruyla mı yaptı sözleşmeleri? Bu paraları verip katkı alamıyorsak suçu birazda bu takımı yönetenlerde aramak lazım. Arkadaş bak sen şu şu şu adamlara bu kadar para verdin, ama bizi eleyen rakip şu kadara, şu oyuncularla, 7-8 kişilik rotasyonla seni eledi. Neden böyle diye sormazsak, hep suçu oyuncularda ararsak yanlış yaparız.

Eğer kendisinin biraz utanması ,sıkılması varsa bu sene Galatasaray'dan aldığı yıllık parayı klube iade eder öyle takımdan ayrılır.Kendisinin aldığı paranın daha azına Beşiktaş 3 oyuncu oynatıyor ki [Serhat Çetin-Barış Hersek-Mehmet Yağmur] bu üçüde tek tek kendisinin Galatasaray'a verdiğinden daha fazlasının verdi.Biraz yüzü kaldıysa o haketmediği paraları klube iade eder.

Bu sene sonradan gelen ve nispeten ucuz olan yabancı transferlerimiz [Savovic ve Dedovic] eleştiri konusu oldu ama kimse bazı yerli oyuncularımızın fazladan para alması yüzünden bu transferleri yapmak zorunda kaldığımızı söylemedi.Sadece Evren'e,Cevher'e ve Ender'e verilen paralarla takım kuranlar BBL'de.Ve biz bu oyuncuları takımda tutmasaydık hem bu yetersizler yerine daha fazla hak eden süre bulurdu hem de sonradan yaptığımız yabancı transferleri bu kadar ucuz olmazdı.Umarım bu üçünden de en yakın sürede kurtuluruz.

Nasıl saçma bir mantık bu Erdal? Senelerdir takımlarımızda oynayıp yarar vermeyi bırak zarar verenlerin paralarını da alalım madem yeri gelmişken, hatta sen git kulübe gönüllü olarak bu işe talip ol istersen.

Karşıyakaya gidiyormuş. 2. gelişinde çok sevinmiştim,eleştrildiği dönemlerde savundum.Ama anladım ki Evren kafa yapısını değiştirmedikçe yok olacak.Kaçınılmaz son bu. Parayı hayatının merkezine getirmiş,kariyer falan umrunda değil.Bilmiyor ki 1 sene parayı seçtin ama o seçim kariyerini kötü etkilerse 5 yılı kaybedersin.1 sene 100 bin fazla kazanmak için 5 yıl her sene 500 bin az kazanırsın.Bunları düşünemiyor sadece gündelik düşünüyor.Bu kafayla devam ederse 1-2 seneye 2.ligde devam eder yoluna

Çok değerli bir oyuncuyu kaybettik.Kesinlikle kadroda tutulmalıydı.Bize ilk geldiği dönmede takımın en iyi bir iki isminden biriydi.Ergin hocanın sistemine çok uygun bir isimdi.Dış şut , delicilik , asist gibi alanlarda takımımıza fazlasıyla katkı verecek önemli bir oyuncuydu.Cem Akdağ'ın oynattığı sistemde çok önemli işler yapmıştı.Ergin hocanın uygulamak istediği benzer sistemdede başarılı olabilirdi.Lakoviçe verilen süreler evrene verilmedi.Karşıyakada kendisinden çok iyi bir performans bekliyorum.Umarım çok başarılı olur.

Evren'e verdiği hizmetler için teşekkürler, Oyak'dan geldiği ilk yıl çok iyi sezon geçirmişti ama Trabzon git-geli çok şey kaybettirdi, kenarda paslandı, çok geriledi...

Mental olarak sorunları var.

Karşıyaka'da başarılar...