Fatih Solak

Re: 34 # Fatih Solak

fatih sahada herşeyini veren bi oyuncu.ve artık çok tecrübeli.katkısı daha da artacaktır eminim.iyi ki varsın fatih.

Fatih Solak Türkiye'nin,Chris Andersen'i konumunda bir isim. Çok fazla istatistiği olmayan ama çok fazla istikrarı,azmi olan bir oyuncu. Fatih Solak'tan skor açısından katkı beklemek doğru olmaz.

Alacağı süre ortalama 25-30 dakika, bu süre dahilinde 10 sy,7 rb,2 blok ortalamasıyla oynaması beni fazlasıyla tatmin eder.

Yine de geldiğinden beri gayretiyle,yükselen performans grafiği göstermesi gurur verici.

Kayseri'de bir antreman sonrası bizlerle muhabbet esnasında;

'' Blok benim için var edilmiş birşey, savunma benim basketbol felsefemdir. '' sözleri aklıma geldi.

Oyun tarzını çok beğenmesem de gittiği her takımda,takımı adına önemli işler yapabiliyor.

Yüreğine sağlık Fatih Solak.

Tesekürler Fatih yürekten oynadigin icin.:)
Bugünkü macdan Fatih in bir kac güzel harektinden video hazirladim.

Helal Cim Bom.Helal Fatih.

[youtube:7j90xlh3]http://www.youtube.com/watch?v=PODIxxF12kU[/youtube:7j90xlh3]

Milli takıma barış herseği,semih erdeni,bekir yarangümeyi alacağına,alıcaktın Fatih Solağı o zamn herşey daha farklı olabilirdi.Arma için sonuna kadar mücadele ediyor.Aliağa maçında yaptığın smaçları hayatta unutmam.Yüreğine sağlık dev adam.

Sayit Aslan' Alıntı:
Milli takıma barış herseği,semih erdeni,bekir yarangümeyi alacağına,alıcaktın Fatih Solağı o zamn herşey daha farklı olabilirdi.Arma için sonuna kadar mücadele ediyor.Aliağa maçında yaptığın smaçları hayatta unutmam.Yüreğine sağlık dev adam.
Fatih geçen sene bu kadar iyi değildi ama. Toplam sezonda 5 tane iyi maç belki oynamıştır. Bu sezonu bu kadar istekli bitirirse, milli takımda olmaması için hiçbir sebep yok.(Tanjevic dışında tabi :) )

Düne kadar bu takıma fatihi yakıstıramayanlar,neden sadece galatasaray adına konuyorlarsa takıma verdigi katkıyı buraya yazmıyolar...???

Kötu oynayınca gelırler bu topice yine :)

Fatihin neden milli takıma seçilmediği söyleniyor. Bence Fatihi adam eden Tanjevictir. kendi takımında süre almazken milli takımda ilk beş başlatmıştır Tanjevic. son milli takım kampında Fatih de vardı hatırlayın, kadro açıklandığında Tanjevic nerdeyse ağlamıştır Fatihi alamadığı için.

Okan Seker' Alıntı:
Düne kadar bu takıma fatihi yakıstıramayanlar,neden sadece galatasaray adına konuyorlarsa takıma verdigi katkıyı buraya yazmıyolar...???

ben kendi adıma ilk alındığından beri Fatih'in alınmasının iyi olduğunu söyledim. sonuçta 5 numara olup da orda oynayan tek adamımız. Ama bu laflarımın Fatih'in GS'ın oyuncusu olduğu anlamına gelmesini istemiyorum. Sadece bu kriz anı için en uygun adamlardan biriydi. Dahası için onun mücadele etmesi lazım..

Kendi payıma GS'da pivot yerli rotasyonunda sırası ile, Kaya, Ömer ve Hüseyini tercih ederim.

Can Akogul' Alıntı:
Fatihin neden milli takıma seçilmediği söyleniyor. Bence Fatihi adam eden Tanjevictir. kendi takımında süre almazken milli takımda ilk beş başlatmıştır Tanjevic. son milli takım kampında Fatih de vardı hatırlayın, kadro açıklandığında Tanjevic nerdeyse ağlamıştır Fatihi alamadığı için.

tancevic'in öyle numaraları hep vardır. sadece milli takımın başında iken Aydın Örs'ü eleştirirdi zamanında, -Hakan Demirel'i FB'de oynatmıyor- diye ve hakan'ı hep çağırdı milli takıma. Ama kendi FB'ye geldi hakan'ı gönderdi:) Fatih'de onun bu tarz saplantılarından. İnşallah tancevic FB'de kalır hayatını devam ettirir ama milli takımdan da o derece cabuk gider.

Sühan Cem' Alıntı:
[quote="Okan Seker":1u2012v4]Düne kadar bu takıma fatihi yakıstıramayanlar,neden sadece galatasaray adına konuyorlarsa takıma verdigi katkıyı buraya yazmıyolar...???

ben kendi adıma ilk alındığından beri Fatih'in alınmasının iyi olduğunu söyledim. sonuçta 5 numara olup da orda oynayan tek adamımız. Ama bu laflarımın Fatih'in GS'ın oyuncusu olduğu anlamına gelmesini istemiyorum. Sadece bu kriz anı için en uygun adamlardan biriydi. Dahası için onun mücadele etmesi lazım..

Kendi payıma GS'da pivot yerli rotasyonunda sırası ile, Kaya, Ömer ve Hüseyini tercih ederim.[/quote:1u2012v4]

Cemal bu takımın 5 numarası ise fatih hayli hayli olur

Haklısın ama Cemal'in yaş avantajı var. yanına, gene tecrübeli bir pivot verilseydi öğrenebilirdi. sadece gecen sene hüseyin'den öğrendikleri bile ona çok yararlı olmuştur. Fatih ise kimlerle oynamadı ki:)

Ama şu gerçek şu hırsı ve kazanma azmi nedeni ile seneyede kurulacak bir kadro da, Fatih'in gene de olmasını istiyorum. Rotasyon için ve takım içi sinerji için önemli. Bak FB'de bu tarz oyuncu olmadığı için yenmeleri gereken maçlarda bile ruhsuz oynayıp rezil oluyorlar. Fatih Rancik gibi oyuncular buna müsaade etmez..

Buna sonuna kadar katılıyorum yetenek evet ama bazen yürek lazım oluyor !!!

Okan Seker' Alıntı:

Okan, dikkat edersen Fatih´in alınmasına karşı çıkanlar, bu transferi eleştirenler, Fatih Solak kötü oynadığı zaman da sessizliklerini koruyor.

Kendini aştığı zaman siz yazın, yetersiz kaldığında biz yazalım. Başlık böyle sürüp gitsin, bu mu istediğin?

Fatih Solak bu başarımını istikrarlı bir şekilde sürdürsün, yalnız burada değil gazete ilanıyla da özür dilerim. Yeter ki takıma faydalı olsun.

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Okan Seker":dfct0own]Düne kadar bu takıma fatihi yakıstıramayanlar,neden sadece galatasaray adına konuyorlarsa takıma verdigi katkıyı buraya yazmıyolar...???

Okan, dikkat edersen Fatih´in alınmasına karşı çıkanlar, bu transferi eleştirenler, Fatih Solak kötü oynadığı zaman da sessizliklerini koruyor.

Kendini aştığı zaman siz yazın, yetersiz kaldığında biz yazalım. Başlık böyle sürüp gitsin, bu mu istediğin?

Fatih Solak bu başarımını istikrarlı bir şekilde sürdürsün, yalnız burada değil gazete ilanıyla da özür dilerim. Yeter ki takıma faydalı olsun.[/quote:dfct0own]

Bu takıma cemalı yakıstıranlar ıkısı arasındakı bana cemalin nasıl bir artı yönü oldugunu acıklayabılılermi??

Okan Seker' Alıntı:
Bu takıma cemalı yakıstıranlar ıkısı arasındakı bana cemalin nasıl bir artı yönü oldugunu acıklayabılılermi??
Cemal´in yaşı gelişime açık, maliyeti Fatih Solak´a göre çok daha düşük ve Cemal´in hücum gücü Fatih Solak´a göre daha iyi.

Bizim şu anda hücum gücü yüksek oyuncularımız var, bize savunma yönü iyi olan bir pivot gerekli dersen o ayrı bir konu.