Fatih Solak

Re: 34 # Fatih Solak

Okan, Cemal bu sene gerçek bir pivot gibi oynuyordu.Eğer bu sene Cemal'i çıplak gözle izlemiş olsaydın Cemal'e bu kadar küçük görmezdin.Fatih Solak bugün iyide oynasa ben Cemal'i kendisine tercih ederim.Ayrıca Cemal'de en az Fatih kadar Galatasaray'lıdır bunu unutma.

Erdal Avcı' Alıntı:
Okan, Cemal bu sene gerçek bir pivot gibi oynuyordu.Eğer bu sene Cemal'i çıplak gözle izlemiş olsaydın Cemal'e bu kadar küçük görmezdin.Fatih Solak bugün iyide oynasa ben Cemal'i kendisine tercih ederim.Ayrıca Cemal'de en az Fatih kadar Galatasaray'lıdır bunu unutma.

Bu sene yaptıgı tek seyde savasmaktı birde vuramadıgı smacları vurmakdı...

Cemalınde en az 15 macını cıplak gözle izledim erdal ;)...evet haklısın bos turnıke kacırır,top kontorlu cok azdır bunları enaz 15 kere salonda canlı gözlerımle gordum, bir okadardan fazlda tv de !!!aynı cemalden bahsediyoruz dimi?

Onur yavuz bey sizin gelisime acık dedıgıniz adam hala galatasarayda forma kapmaya calısırken,karısındakı aynı yas rakipleri nba tarafından secildi ..

Bugun bakıyorum cemalın sutu yok ,sırtı donuk oynayamaz,ahım sahım blok tehtıtı yok,serbest atıs desen evlere senlık...

Uzun senelerdir galatasarayda oynuyor ama hala o yok bu yok dıyoruz elde tutulur hiç birsey yok ama nedense ,Yıldız ısıgı var deniliyordu zamanında simdide gelisim gösterecek deniliyor...

Gitsin yaz okulunu gelistırsın ozaman kendini hazırlık kampımı burası?Hem sampiyonluk bekliyoruz hemde Cemalin gelismesini,Muratın patlamasını,Tufanın sakatlıgının düzelmesini beklıyoruz böle giderse ömrümüz beklemekle gecer...

Not:Maliyeti fatihe göre düsük olabılır ama 4`cü senesinde hala bu formayı gıyınıp elde tutulur hiç birsey yapamıyorsa, aldıgı 100 dolar bile bir maliyettir...

Ben bu sezondan bahsediyorum Okan.Mesela birkaç sayfa geri giderek ligin açılış maçına bakabilirsin.Oyak Renault maçını 6 asistle tamamladı Cemal.Ama daha önemlisi 2. çeyrekte tüm saha topu sürerek Darius'a asisti vardı Cemal'in.Top tutmasını bilmeyen Cemal'in.Serbest atışlarda haklısın ama kendisi bu sezon %64'le atarak bu konuda gelişdiğini gösterdi bizlere.Blok konusuna gelince sadece şunu diyeceğim.Cemal geçen sezon ve bu sezon oynadığı bölümde takımın blok kralıydı.

Geçen sezonlarla ilgili eleştirebilirsin Cemal'i ama bu sezon ceza alana kadar oynadığı oyun gerçek bir pivot oyunuydu.

Erdal Avcı' Alıntı:
Ben bu sezondan bahsediyorum Okan.Mesela birkaç sayfa geri giderek ligin açılış maçına bakabilirsin.Oyak Renault maçını 6 asistle tamamladı Cemal.Ama daha önemlisi 2. çeyrekte tüm saha topu sürerek Darius'a asisti vardı Cemal'in.Top tutmasını bilmeyen Cemal'in.Serbest atışlarda haklısın ama kendisi bu sezon %64'le atarak bu konuda gelişdiğini gösterdi bizlere.Blok konusuna gelince sadece şunu diyeceğim.Cemal geçen sezon ve bu sezon oynadığı bölümde takımın blok kralıydı.

Geçen sezonlarla ilgili eleştirebilirsin Cemal'i ama bu sezon ceza alana kadar oynadığı oyun gerçek bir pivot oyunuydu.

Tek uzun olarak 4`cü senesini galatasarayda oynayan oyuncu olarak ,Oyak,Kepez,Aliaga vs vs bunlara karsı ıyı oynayamıyorsa zaten sayı asist yapmıyorsa işi nedir burda...

Sampiyonluga oynuyorsak nasıl Fatih yetersiz ise Cemal ondanda yetersizdir .Bügün fatih topu calıp driblıng atıp smacı vurdu izledinmi bilmem ...

İzledim merak etme.Alkışladık kendisini burun kıvıracak değiliz bu çabasına.

Şampiyonluk konusuna gelince Cemal'in tek pivot olarak oynadığı bir takım tabiki şampiyon olamaz.Ama yanına skor gücü yüksek bir pivot koyarsanız[Ermal Kurtoğlu,Nikola Vujcic,Kaspars Kambala'nın 33 yaş öncesi] o zaman, Cemal'in kadrodaki değeri daha da anlaşılır.Dönüşümlü olarak oynarsa skorer pivotla o zaman şampiyonluk için gereken şartlardan birini sağlamışız demektir.

Cemal, Fatih'ten daha mı yetersiz :p Komik gerçekten.
Cemal , bu klübe çok genç yaşlarda geldi ve en verimli ,gelişime açık döneminde 10-15 dakika oynayarak kendini geliştirmeye çalıştı.Netice itibari ile Cemal geçen sezon ve bu sezonun ceza alana kadarki bölümünde gerçekten çok önemli işlere imza attı.Her senede üstüne katarak ilerlemeye devam ediyordu.
Fatih'in yıllardır ne yaptığını gerçekten merak ediyorum.O fiziğini bir türlü yeterli kullanmayı öğrenemeyen, blok sevdasından hala vaz geçmeyen bir oyuncu.Sertlikle takıma faydası olmuyormu tabiki oluyor zaten geldiğindede bu transferi destekledim.Ancak gelişim 0.

Dogan baska bakıs acılarımız var demekki.. Aynısını bende cemal için soruyorum... :p :) ;)

Fatih'inde Cemal'inde hırsını seviyorum. Bu tarz oyunculara hiç bir zaman sahip olamayan klüpler olduğunu düşününce daha çok seviyorum. Fatih nedense kendinden beklenen patlamayaı yapamadı ama her zaman sahada diredi. Cemal de ise o ışığı görüyorum ben. Üstelik fatihe göre size dezavantajı da var. Gene de kıyas yapmaya gerek yok. Basketbol takım oyunudur parçalar birbirini tamamlamalı. Fatih'in şu an için iyi bir parça tamamlayıcısı olduğu kesin. ama ilk beş için başka bir pivot bakılması lazım. Cemal ise en büyük gelişimini gecen sene başlattı çünkü hüseyin gibi biri vardı ona öğretecek. şimdi umarım almanya da onu eğitebilecek bir pivotladır.

Okan Seker' Alıntı:
Tek uzun olarak 4`cü senesini galatasarayda oynayan oyuncu olarak ,Oyak,Kepez,Aliaga vs vs bunlara karsı ıyı oynayamıyorsa zaten sayı asist yapmıyorsa işi nedir burda...

Sampiyonluga oynuyorsak nasıl Fatih yetersiz ise Cemal ondanda yetersizdir. Bügün fatih topu calıp driblıng atıp smacı vurdu izledinmi bilmem ...
Okan, orta sıralara oynayan takımlara karşı sergilediği başarımı bir kenara bıraktım Cemal´in Fener Ülker karşısındaki oyununu nasıl buldun? Benim hatırladığım, maçın başında Ömer Aşık´ın sergilediği başarım haricinde Fener Ülker´in pivotları ezilmişti.

Biz demiyoruz ki Cemal aradığımız pivot, elimizden kaçırmamalıyız. Biz diyoruz ki; fiyat - performans değerlendirmesinde Cemal Fatih´ten daha yararlı bir isim. Cemal´deki gelişimi yetersiz buluyorsun ama sence bu sezona kadar Cemal yeterli süreyi aldı mı?

Neyi tartıştığımızı tam olarak anlayamadım.Cemal yaklaşık 2 sene olarak yok.Fatih Solak artısıyla eksisiyle bize şu anda aşırı katkı sağlamış durumda.Gerek savunma direnci gerekse pivotları dinlendirme konusunda.
Cemal'de Fatih'te aynı kalibre de isimler, Fatih'in boyunun uzun olmasının avantajları var Cemal'inde yaşının avantajları var.

Yahu ille 20, 30 sayı atması gerekmiyor bir oyuncu. Fatih bu sene dikkat ettiyseniz cok daha zayıf. Bu da ona + olarak donmus. Cok daha seri. Savunması iyi blokları zaten muthis. Sadece sayı olarak izlemeyin. Aynı sey guardlarımız icinde gecerli. Cok sayı atmasalarda oyunu iyi kuruyorlarsa problem yok. Biraz boyle dusunun. Ki Fatih kadar GS'yi seven kac oyuncu var su takımda.

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Okan Seker":27yqyc2k]Tek uzun olarak 4`cü senesini galatasarayda oynayan oyuncu olarak ,Oyak,Kepez,Aliaga vs vs bunlara karsı ıyı oynayamıyorsa zaten sayı asist yapmıyorsa işi nedir burda...

Sampiyonluga oynuyorsak nasıl Fatih yetersiz ise Cemal ondanda yetersizdir. Bügün fatih topu calıp driblıng atıp smacı vurdu izledinmi bilmem ...
Okan, orta sıralara oynayan takımlara karşı sergilediği başarımı bir kenara bıraktım Cemal´in Fener Ülker karşısındaki oyununu nasıl buldun? Benim hatırladığım, maçın başında Ömer Aşık´ın sergilediği başarım haricinde Fener Ülker´in pivotları ezilmişti.

Biz demiyoruz ki Cemal aradığımız pivot, elimizden kaçırmamalıyız. Biz diyoruz ki; fiyat - performans değerlendirmesinde Cemal Fatih´ten daha yararlı bir isim. Cemal´deki gelişimi yetersiz buluyorsun ama sence bu sezona kadar Cemal yeterli süreyi aldı mı?[/quote:27yqyc2k]

Neyse onur abi fener macını istisna olarak göruyorum o macta murat olmıcak üclükleri attı veya ömer son 6 saniye kala durmasa macı kaybedicektik...

Ben dıyorumkı cemal galatasarayın hala pivotu olmaya calsırken kendi yas grubundakı rakıpleri nba secıldıler!!!

Buda demek oluyorkı cemal cok fazla gelisim gösterememistir.Nba secilen oyuncular onunla beraber basketı basladılar cemal onların bir adım önundeydi genc takımdayken ama nedense cemal durdu onlar ilerledi...

Nilay KIZILOK' Alıntı:
Ki Fatih kadar GS'yi seven kac oyuncu var su takımda.

Bu da bizim şansımız bu sene GS'ı seven oyuncu fazlalığı yaşıyoruz basketbol erkekler de. buda bize artı olarak dönüyor:)

Sonuçta sezon ortası gelen bir oyuncuya göre çok çabuk takıma adapte olması, çarkı bozmaması, istatistiksel olarak kötü gözüktüğü maçlarda bile savunmayı toplaması ile çok önemli bir karaktere döndü Fatih bu takımda..

Nilay KIZILOK' Alıntı:
Yahu ille 20, 30 sayı atması gerekmiyor bir oyuncu. Fatih bu sene dikkat ettiyseniz cok daha zayıf. Bu da ona + olarak donmus. Cok daha seri. Savunması iyi blokları zaten muthis. Sadece sayı olarak izlemeyin. Aynı sey guardlarımız icinde gecerli. Cok sayı atmasalarda oyunu iyi kuruyorlarsa problem yok. Biraz boyle dusunun. Ki Fatih kadar GS'yi seven kac oyuncu var su takımda.

Bence bu bir kıstas değil Nilay Abla.Fenerbahçe Ülker için söyledikleri hala hafızamda ve kolay kolay unutmam ben herşeyi.

Yanlış hatırlıyorsun Sühan abi.Oğuz değil Semih seçildi en son sıradan. :p
Eğer Oğuz NBA'e giderse, takımı hücuma kalktığında arkadan su döküp "Kalın sağlıcakla, ben buradayım." deyip, savunmada kalabilir :p .Malum o tempoyu kaldırması mümkün değil.

Erdal Avcı' Alıntı:
Yanlış hatırlıyorsun Sühan abi.Oğuz değil Semih seçildi en son sıradan. :p
Eğer Oğuz NBA'e giderse, takımı hücuma kalktığında arkadan su döküp "Kalın sağlıcakla, ben buradayım." deyip, savunmada kalabilir :p .Malum o tempoyu kaldırması mümkün değil.

evet haklısın. ben yanlış hatırladım sanırım. nedense aklımda oğuzun da NBA'de yaz kampına gittiğine dair bilgi kalmıştı. semihle, kaya'nında seçildiğini biliyorum

ve evet oğuz NBA e gitse 20 kilo verebilir fit olurdu:) Fatih de gitmişti sanırım NBA de yaz kampına...

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Nilay KIZILOK":r4htllq5]Yahu ille 20, 30 sayı atması gerekmiyor bir oyuncu. Fatih bu sene dikkat ettiyseniz cok daha zayıf. Bu da ona + olarak donmus. Cok daha seri. Savunması iyi blokları zaten muthis. Sadece sayı olarak izlemeyin. Aynı sey guardlarımız icinde gecerli. Cok sayı atmasalarda oyunu iyi kuruyorlarsa problem yok. Biraz boyle dusunun. Ki Fatih kadar GS'yi seven kac oyuncu var su takımda.

Bence bu bir kıstas değil Nilay Abla.Fenerbahçe Ülker için söyledikleri hala hafızamda ve kolay kolay unutmam ben herşeyi.[/quote:r4htllq5]

En azından acık sözlu profesyonel.

Emre ile Fatih akyel galatasarayın evladayız dıyolardi sonuc???