Fatih Terim

bide yazmadan yapamayacağım. Galatasaray etiği saha kenarında oğlu yaşındaki futbolcularına ana avrat küfretmek demekmidir, onu çekme bunu çek demekmidir, tribüne gönderildiği maçta arkasındaki onu sakinleştirmeye çalışan bayanı itmek demekmidir, yedek klübesinde sevinirken yardımcılarını tokatlayarak sevinmek demekmidir, yine tribüne gönderildiği maçta, maçtan sonra stadın önünde yaptığı basın toplantısı demekmidir, yine o basın toplantısında bi küfür etmediği kaldığı yd nin yanına yandaş olmak demekmidir, hatta milli maçtan sonra demediğini bırakmadığın aynı başkan a "başkanımıza yeter yd yeter demeyin başkanımız bunları haketmiyor" demekmidir.

haa fatih terim şöyle başkan istiyor. fatih terim kendi istifasını verecek, koskoca başkanda ben bunu açıklayamam diyecek, o ben açıklarım diyecek, basın odasına ben gidemem diyen bi başkan olacak yanında, oda kolundan tutup, koskoca başkanın kolundan tutup basın odasına kendi götürecek. böyle başkanlar istiyor. ünal aysal gibi başkan istemiyor. bunudamı göremiyorsunuz, o basın toplantısında daha o kadar çok yazılacak şeyler varki. ama bunları bi Galatasaray taraftarı olarak fatih terim gözlüklerini çıkarıp, sizlerin kendinizin görmesini beklerim.

Şinasi bu yazdıkların spontane gelişmiş hareketler bunu herkes yapar.Sen hiç şampiyonluk stresi yaşadın mı? sahada bir insanın neler çektiğini bana sorarsan yaşadın mı diye 16 dakika denizliden maçın bitmesini saha içinde bir rahmetli Özhan abiye dil altı hapı veriyordum bir kendim alıyordum.Bak o günü anlatan videoya görürsün.Allah o heyanı çocuğum olduğunda yaşatmadı bana kalbim ağzımdan çıkıyordu.

Mithat abi bir şeyi yanlış hatırlıyor Terim 99 yazından itibaren sayesinde ünlü olacak olan donatella piatti'den İtalyanca dersi almaya başladı. İddia ediyorum 99-2000 devre arasında zaten fiorentina ile sözleşme imzalmıştı ve Milan'la da bir sonraki sezon için söz kesmişti.

Hep mi bu adam haklı? Faruk Süren'e, Gorri'ye ve sonrasında Agnelli'ye yaptıkları. Özhan Canaydın'a yaptırdığı saçma transferler. Adnan Polat'ı reddetmesi. Hatta yakında güzel şeyler olacak demesi. Demek Adnan Polat'ı devirenler arasında Terim'de vardı.

Şikeci damadı ile mutluluklar dileyelim.

Emre Belozoğlu ile akraba, Yıldırım Demirören ile iş arkadaşı olmak herkese nasip olmaz..

Kabul etmesem de geçmişte hata veya hatalar yapmış olabilir.Ama bu süreçte kesinlikle haklı olan taraftı.

En çok üzüldüğüm noktada sırf başarılı olduğu için,bunca rezillikler yapmasına rağmen,Galatasaray taraftarının Aysal'a toz konduramaması,''Aslolan Galatasaray'dır'' sözünün arkasına saklanarak.Bu sürecin diyetini sadece Fatih Terim ödeyemez.

Olanları görmezden gelip Galatasaray başarısına odaklanabilmeyi mantığım,vicdanım,hiçbir şeyim kabul etmiyor

Erdem, "Aslolan Galatasaray´dır" söylemi başarıya endeksli taraftarın değil, duygularını bir kenara koyup mantığıyla düşünüp karar verenlerin söylemidir.

Başarıya endeksli olup duygularıyla karar verenler ise kayıtsız şartsız Terim´i destekliyor çünkü kariyeri başarılarla dolu bir isim var ortada. Bu bakış açısındaki taraftar ast üstü egolarıyla ezebilir yeter ki başarılı olsun anlayışındadır, peki bu doğru mudur?

Taraftar artık Terim haklı, Aysal haklı kısır çekişmesini bir kenara bırakmalı bence. Zorlu bir sezon bizi bekliyor...

Mithat abi bir şeyi yanlış hatırlıyor Terim 99 yazından itibaren sayesinde ünlü olacak olan donatella piatti'den İtalyanca dersi almaya başladı. İddia ediyorum 99-2000 devre arasında zaten fiorentina ile sözleşme imzalmıştı ve Milan'la da bir sonraki sezon için söz kesmişti.

Hep mi bu adam haklı? Faruk Süren'e, Gorri'ye ve sonrasında Agnelli'ye yaptıkları. Özhan Canaydın'a yaptırdığı saçma transferler. Adnan Polat'ı reddetmesi. Hatta yakında güzel şeyler olacak demesi. Demek Adnan Polat'ı devirenler arasında Terim'de vardı.

Donetalla piattiden bende ders aldım.Hocanın ders alığı ilk tarih 28 haziran zaten 26 haziranda anlaştı.Frenze ile Şimdi ikinci Terim döneminde hocanın yaptırdığı tek bir transfer vardı Hakan Ünsal geri kalan isimler hocanın listesinde yoktu pardon birde baliçi istedi.Milandan ayrılma sebebibini yanlış biliyorsunuz agnelli değil maldini ve costacurta yüzünden hoca gönderildi.

Sonuç olarak hocaya haksızlık yapıldığı yönündedir.

Birde hocanın ailesini eleştirmek kimsenin haddi değil.

Donetalla piattiden bende ders aldım.Hocanın ders alığı ilk tarih 28 haziran zaten 26 haziranda anlaştı.Frenze ile Şimdi ikinci Terim döneminde hocanın yaptırdığı tek bir transfer vardı Hakan Ünsal geri kalan isimler hocanın listesinde yoktu pardon birde baliçi istedi.Milandan ayrılma sebebibini yanlış biliyorsunuz agnelli değil maldini ve costacurta yüzünden hoca gönderildi.

Sonuç olarak hocaya haksızlık yapıldığı yönündedir.

Birde hocanın ailesini eleştirmek kimsenin haddi değil.

Abi Ancelotti kitabında Fatih Terim döneminde olanları futbolcular ın ona anlattığı biçimde yazmıştı. Agnelli arıyor telefonu açmıyor hatta bakın telefonu açmıyorum diye futbolculara gösteriyor.

Hocam sen birileri istedi diye imza atmam dediğin gün bu lafları söyleme hakkını kaybettin kusura bakma.Olayların ilk günü gittiği için çok üzülmüştüm ancak zamanla duygular yerini mantığa bırakınca Ünal Aysalın haklı olduğunu gördüm.Üstelik Adnan Polat ve Arda'dan sonra Fatih Terim'inde önemli maçlardan önce konuşmaya başlamış olması ilgiinç.

Bana göre FT bu olayda çok haksız. Tamam bize kazandırdığı başarılarda gönlümüzde yeri ayrı ama bu konuda çok haksız.
Yani takım tarihindeki en büyük bütçe ile ŞL de başarı hedefi koymuşken sen git milli takıma da teknik adam ol. Milli bir duruşla ilgisi yok bunun bence.
Ayrıca Sana toplamda 10 maç ceza veren Galatasaray'ın önünü kesmek için türlü yollar deneyen sen şampiyon olduğunda FB stadında sana kupa vermemek için 40 takla atan şikeyi aklayan TFF yöneticileri ile çalışmak hangi aklın ürünüdür ?
Senin kulüp başkanın seni günlerce aradığında cevap vermemek neyin nesidir?
Ayrıca şikeyle iç içe olan Emre'nin yiğeni ile kızını nişanlamak bana çok tuhaf geldi bir o kadar daha üzüldüm.

Tüm bunlardan sonra Fatih Terim'e geçmiş başarıları için teşekkür ediyorum. Artık herkesin kendi yolunda devam etmesi en sağlıklısıdır. Galatasaray her zaman kendi içinden yeni başarılar kazandıracak insanları çıkarmayı bilmiştir. Fatih gider başkası gelir.

Bana göre FT bu olayda çok haksız. Tamam bize kazandırdığı başarılarda gönlümüzde yeri ayrı ama bu konuda çok haksız.
Yani takım tarihindeki en büyük bütçe ile ŞL de başarı hedefi koymuşken sen git milli takıma da teknik adam ol. Milli bir duruşla ilgisi yok bunun bence.
Ayrıca Sana toplamda 10 maç ceza veren Galatasaray'ın önünü kesmek için türlü yollar deneyen sen şampiyon olduğunda FB stadında sana kupa vermemek için 40 takla atan şikeyi aklayan TFF yöneticileri ile çalışmak hangi aklın ürünüdür ?
Senin kulüp başkanın seni günlerce aradığında cevap vermemek neyin nesidir?
Ayrıca şikeyle iç içe olan Emre'nin yiğeni ile kızını nişanlamak bana çok tuhaf geldi bir o kadar daha üzüldüm.

Tüm bunlardan sonra Fatih Terim'e geçmiş başarıları için teşekkür ediyorum. Artık herkesin kendi yolunda devam etmesi en sağlıklısıdır. Galatasaray her zaman kendi içinden yeni başarılar kazandıracak insanları çıkarmayı bilmiştir. Fatih gider başkası gelir.

yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum. ama Fatih hoca ''mesele milli mesele olunca herkes göreve çağrıldığında gitmek zorundadır'' demişti.

yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum. ama Fatih hoca ''mesele milli mesele olunca herkes göreve çağrıldığında gitmek zorundadır'' demişti.

Gidersin... Milli meseleye gidersin, baktın takım katılma hakkı kazanamadı, ben elimden geleni yaptım olmadı der, seni sen yapan camiana görevli olduğun yere döner görevine devam edersin. Hiç memnun olmasan da bu taraftarı bir daha üzmemek için devam edersin zira takım hala başarılıdır ve seninde içinde bulunduğun duruma göre bir sürü transfer ve plan yapılmıştır. Başbakanı kıramadın diye takımına bu golü yedirmezsin. Ağza alınamıcak hakaretler ettiğin adamın kolunun altına pisi pisi girip çalışmazsın. Arkadaşlar isterse Ferguson gibi ''Sir'' ilan edelim ama unutmamak lazım, bu renklerin üzerinde değildir Fatih Terim. Fener'in bu kadar kolladığı bir federasyonda görev yapabilmek, her Galatasaraylının hazmedebileceği bir durum değildir. Yolu açık olsun diyelim, tüp kafalı kankası ile mutluluklar .

Fatih Terim in milli mesele yalanına inanan var mı gerçekten.Hocanı milli takımı kabul etmesinin tek nedeni BEN.BEN milli takımı Brezilya ya götürürüm,BEN yaptım,BEN her şeyi yaparım.BEN imparatorum egosudur.

Kızı Buse Volkan Bahçekapılı'yla nişanlandı. Emre'nin akrabası ve şike sürecinde şu ünlü mesajları atan kişi. Fatih Terim Galatasaray'dan değil şikecilerden yana olmayı tercih etti. Yıldırım Demirören'in lafını kullanıp başkana sallıyor. Oysa başkanda o konuşma sırasında Terim yanımdaydı diyor.

Herkes diyor ki Milli takımı kabul etmeseydi hoca. Peki Tüpçü Ünal Başkanı arayıp izin istediğinde izin vermeseydi o zaman Başkan. Sizinle işimiz olmaz deseydi. Açıkça görülüyor ki Başkan istemiyor hocayı. Ocak ayında isterseniz size verelim demesi de bunun göstergesi.

Herkes diyor ki Milli takımı kabul etmeseydi hoca. Peki Tüpçü Ünal Başkanı arayıp izin istediğinde izin vermeseydi o zaman Başkan. Sizinle işimiz olmaz deseydi. Açıkça görülüyor ki Başkan istemiyor hocayı. Ocak ayında isterseniz size verelim demesi de bunun göstergesi.

Başkan ben öyle bir şey demedim ben Yıldırım Demirören'le telefon konuşması yaparken Terim yanımdaydı dedi. Hatta ekledi ben böyle bir konuşma yaparken hem de yanında o nasıl kabullenir bunu da dedi.

Terim rengini belli etti. Kirli futbol düzeni devam etsin istiyor.

Şöyle diyelim Fatih Terim kime inanıyor? Beşiktaş başkanıyken UEFA'ya sahte belge verip belgede sahtecilik yapana.

Kızı kimle nişanlandı? Emre Belözoğlu'nun akrabası ve şike sürecinin parçalarından Volkan Bahçekapılı'yla.

Terim dedi ki benim Nisan'dan beri milli takım için kulis yaptığım iftirası attılar ardından diyor ki aylardır yerime teknik direktör arıyorlar.

Başkan Terim yanımdaydı diyor Terim ise hayır deyip belgede sahtecilik yapmış Demirören'e güveniyor.

Vedat İnceefe gibi kariyeri "başarılarla" dolu adamı altyapılara antrenör yapıyor. Adam kayırmacılık yapıyor.

Dün Tanju Çolak A2 milli takımına nasıl teknik direktör olduğunu ve ne muamele yapıldığını çok güzel anlattı.

Ben bu tartışmada Terim'in kızının kiminle nişanlandığının belirtilmesinin yeri olmadığını hatta bunun belirtilerek sınırların aşıldığını düşünüyorum.