Fatih Terim

Burda asıl sorun şu. Başka hoca gelip 3 maç kazanamadığında kıyamet kopar, tesislerde hocaya ayar verilir. Futbolcu, hoca ıslıklanır, Terim döneminde ise bunları yapanlar bu sefer sevgi kelebeği olur. Takima hocaya full destek der. Bunu söyleyince argüman ayni, baska hocalarla terimi kiyasliyorsunuz.

Hocalık kısmını geçiyorum. Başarılarını tartışacak değilim ama ben Fatih Terim'in bu hayatta inandığı şeyi merak ediyorum. Adaletsiz dediği insanlarla gülerek poz vermek, altımı oydular dediği oyuncularla kamera önünde poz kesmek açıkçası normal gelmiyor bana.

CM oynamaya başladığım yıllarda maç motorundan pek anlamazdim, sıkıcı gelirdi. Maçlarda tatile git yapar, Transfer donemlerine atlardim hep. Galatasaray'ın şu an durumu bu şekilde.

Fatih Terim hayatında özeleştiri yapmayan, kendisine birazcık muhalefet edeni yanından uzaklaştıran, kendisine ses cikarmayanları yaninda tutan birisi. Bu ülkede bu tarz kişilerden gecilmiyor maalesef. Kader diyelim.

Allah seni başımızdan eksik etsin. Yeter artık.

Ömür boyu senin kaprislerinle uğraşacak kadar vaktimiz yok. Hep birileri suçlu, sen hep günahsızsın. Kibir, ego tavan. Nasıl olsa takımı kümeye düşürsen "oooo aslan hocam" diyecek değişik bir kitle de var arkanda, hayat sana güzel.

Galatasaray’a en çok yakışan isim, en çok seven isim, sevilen isim, sevdiğim isim.. Ama iş başka aşk başka. Sonrasında böyle 1/14 gibi onu da Galatasaray’ı da bizi de yaralayacak tablolar çıkıyor ortaya. Olmuyor yani, olacak gibi de durmuyor.

Fatih hocamızı severim ama bence en geç sezon sonunda görevi bırakmalı, biraz dinlenmeli ve istiyorsa başkanlığa hazırlanmalı bundan sonra. Sonuç olarak Fatih hocamız genelde başarılıdır ama futbolda sonuç kadar ki benim için sonuçtan da daha çok süreç önemlidir. Takım iki senedir top filan oynamıyor. Şampiyonluklar her şeyin üstünü kapatıyor. İyi oyun doğru oyun çağdaş futbol en az sonuç kadar önemli benim için. Bir karar vermemiz lazım Galatasaray olarak hedefimiz Avrupa’da başarı iyi futbol mu yoksa yerel ligde şampiyonluk yeterli mi ? Yeterli deniyorsa Fatih hoca zaten bu konuda çok iyi ama yetmemeli.

yönetime gelince Fatih hocayı severim ama yönetimi sevmem mesela. Onlar da sonuçlar kupalara sığınıp hiç ağlamasınlar. Dursun Özbek’le beraber kim en kötüde yarışırlar. Bir an önce görevi bırakıp Galatasaray’ın yakasından düşmeliler. Yeterince pr yaptılar ticaretlerine dönsünler.

Yönetimden hala nefret ediyorum. Ancak Fatih hocaya istediği bütün oyuncuları aldılar mı, aldılar. Eline harika isimler verdiler mi, verdiler. Üstelik bunları çok komik sembolik rakamlara başardılar. Bunun bi tık üstü Harry Kane getirmek forvete. Yönetimlik bir şey yok bu sezon, bence. Millet Ozan Tufan’la Dirar’la Diaby’le saç baş yolarken sana Nzonzi Seri Lemina Falcao gibi inanılmaz bir hat verildi. Sen daha Falcao gibi muhteşem bir adama top getirecek oyun planı bile yapamadın. Başkan olmasını isterim, ama teknik direktörlük kısmı bence de tamam gibi artık.

Yönetimden hala nefret ediyorum. Ancak Fatih hocaya istediği bütün oyuncuları aldılar mı, aldılar. Eline harika isimler verdiler mi, verdiler. Üstelik bunları çok komik sembolik rakamlara başardılar. Bunun bi tık üstü Harry Kane getirmek forvete. Yönetimlik bir şey yok bu sezon, bence. Millet Ozan Tufan’la Dirar’la Diaby’le saç baş yolarken sana Nzonzi Seri Lemina Falcao gibi inanılmaz bir hat verildi. Sen daha Falcao gibi muhteşem bir adama top getirecek oyun planı bile yapamadın. Başkan olmasını isterim, ama teknik direktörlük kısmı bence de tamam gibi artık.
buna katılmıyorum sebebine gelince futbol şubesi zaten adamların yönetim olarak her şeyi. Oraya tabi ki bir şeyler yapmaya çalışacaklar orası kaderlerini belirliyor. Bütün dikkatleri orada ama yine de ben başarılı olduklarını düşünmüyorum çünkü kapasiteleri ve vizyonları yok. Kaldı ki basketbolu önemsemeyen orada iddialı olmayan vizyonu olmayan hiçbir Başkan benim için başarılı değildir. Aksine kötü Başkan kötü yönetimdir. Bunlar da populist davranarak olayı sadece futbol çerçevesinde götürmeye çalışıyorlar. diğer branşlar umurlarında değil. Futbolda da Fatih terime yükün çoğunluğunu bırakarak orada burada takılıyor, pr yapıyor bol bol fotoğraf veriyorlar.

Yazdığınız bütün cümlelerde herkes hemfikir bu forumda zaten, ben de dahil. Ben hala tez zamanda gitmelerini istiyorum çünkü dediğiniz gibi ne amatörü önemsiyorlar ne de vizyonları var. Ancak futbolda Fatih Terim’e harika kadro verdikleri gerçeğini silemeyiz. Ben sadece Nzonzi açıklandığında bile Fenerlilerin Ali-Ersun istifa diye ortalığı yaktığını biliyorum.

Yani bu kadar kötü tabloya göre istifayı ağzına bile almıyorsa ben de bu saatten sonra kendisinin iyi niyetinden, Galatasaraylılığından şüphe ediyorum. Bundan kelli yaklaşımım da ona göre olacak. Şu an ligin en kötü 4-5 teknik direktöründen bir tanesi, inşallah ikinci yarıyla birlikte biraz daha çalıştığı takımın adına, tarihine yaraşır bir top oynatabilir.

İstifa da hizmettir. Ekonomik şartlar nedeniyle ne yazık ki yönetim işine son veremiyor ki o dirayette yok yönetimde. Adnan Polat'lı sezon aklıma geldi. O sezon da yönetim mali işlere yöneldiği için takım ortada kalmıştı.
Sahada olanın farkında değil. Mancini bile para almadan gitti sen de bir 54 milyon tl'den vazgeç.

Kötü mü oynuyoruz, evet.
Forma adaletsizliği var mı,evet.
Galatasaray, geçen sezonun 16. Haftasını 26 puanla liderin 8 puan gerisinde 5. Sırada tamamlamıştı.

Kaybettiğinizde değil, vazgeçtiğinizde yenilirsiniz.

Eğer bu bataklıktan çıkacaksak ki zerre şüphem yok bunda. İnşAllah Fatih Hoca ile çıkacağız yine...

Kendi evinde 2-0 öndeyken 1 gol yemenin telafisi olur ancak haftaya Marcao'suz çıkmanın telafisi olamaz. Üstelik Luyindama da sakat. Bu ciddiyetsizliğinin bedelini ağır ödemeyiz umarım. Gerçi Terim yine yırtar, biz üzüldüğümüzle kalırız. Kazanırsak Terim büyük hoca, kaybedersek rezil yönetim!
Bu arkadaş geçen sene de konuşurdu böyle.
Ama sene sonunda şampiyon olmuştuk Hamdolsun🙏
Bu sene de Allahın izniyle yine şampiyon olacağız.
Ve bu arkadaş yine Fatih Hoca'ya kini ve öfkesi ile kalacak😊

Geçen sene de berbat oynuyorduk o senenin faturası da bu yıla çıktı. Şampiyonlar Liginde gölü geçtim isabetli sut atamaz hale geldik. Fatih Terimin bir yerden çıkarttığı ya da bi seyi kurtardığı yok bu bataklığa kendisi soktu zaten. 2 milyon Euro bütçeli hocalara söylemediğiniz laf kalmıyor ama mesele terim olunca herkes aynı şeyi konuşuyor.

Bu arkadaş geçen sene de konuşurdu böyle.
Ama sene sonunda şampiyon olmuştuk Hamdolsun🙏
Bu sene de Allahın izniyle yine şampiyon olacağız.
Ve bu arkadaş yine Fatih Hoca'ya kini ve öfkesi ile kalacak😊
Bunun gibi trollere Allah akıl fikir versin. Hocaları işsiz kalmasın, gerekirse takım küme düşsün. Avrupada gelen geçen tokatlamış, ligde bile her hafta rezil oluyorsun hâlâ yıkama yağlama derdinde. Bu teknik heyetten de, böyle kraldan çok kralcı taraftar profillerinden de tez zamanda kurtulmak ümidi ile...

Terim için istifa etmesini gerektiğini 2.5 ay evvel belirtmiştim ancak onur ve duruş olmayınca, babasının şirketi ve çiftliği gibi vaadler, tehditler, inatlaşmalar uçuşuyor!

Sen 3 aydır ligin en kötü takımı ve oyunu konumundasın, Ankaragücü dahi ne yaptığını bilen takım kimliğinde bizden puan aldı. Hiç mi istifa etmen gerektiğini düşünmüyorsun, hiç mi şu taraftar ile alay etmekten ve taraftara yalan söylemekten bıkmadın!

Israrla Selçuk oynuyor, ya sen söz verdin gençleri göreceğiz diye; sen adalet dedin ama bu kötü tabloda gençlere şans vermeden nasıl adil olduğunu iddia edebileceksin!

Sen gittikten sonra bu takım belki yine kötü olacak ancak ligin en fazla maaşını götürüp, en rezil oyununu oynatan bir başka adam görmeyeceğiz!
Tazminat için kovulmayı mı bekliyorsun yoksa seni kovacak adam yok diye 5 ay evvelden Ocak vaadinde mi bulunuyorsun?!

14 tane adam almış, sonuç rezalet; hele bu adamların geçmişini bilmiyoruz diyecek kadar topçundan gafilsin, o halde sen orada ne yapıyorsun; o maaş şovundan sonra bir de bunları demek....

İstifa etmen için ne gerekiyor!

Fatih Terim kredisi bitmeyecek kadar çoktur, son 2 senenin şampiyonu bu sene hata yapti olabilir, hata insalara mahsustur. 8 şampiyonluk sayısız kupa kazandırmış birine eleştiri yaparken biraz empati yapılsın lütfen bazı kişiler sanki fb li gibi eleştiri yapiyor hadi onlar korkuyor sonucta kupa canavarı çünkü bizim taraftardaki bu nefret neden anlamiyorum.