Fatih Terim

Nasıl bir uygun fiyatmış ki o Chedjou 7.5 alırken, Lille 2.5 milyon euro'ya Kjaer'i aldı. Ve 11 haftadır gol yemiyorlar. Shaqiri'nin de gayet bizi istediğini biliniyordu. 11 milyona Bayern Münih'e gitti. Biz Shaqiri'yi isterken Bayern ortada yoktu daha. Hoca net bir şekilde ben Kaka'yı istedim demedi mi? Orasını biz bilemeyiz, hoca Carlinhos'u istedi. Orda Riera'dan, Dany'den daha iyi oynardı. Fener 500 bin fazla veriyorsa, sen 1 milyon ver. Serbest piyasa. Adam Galatasaraylılığa mı bakacak, paraya mı? Sözde Oktay hoca ile de 2 yıllık sözleşme imzalanmıştı ama ne hikmetse 1 ay bile geçmeden gönderildi? Beşiktaş'ın pilinin bittiğini düşünmüyorum gayet pozisyonlara da girdiler 2.yarıda. sezona ilk 5 haftada Bursa,Eskişehir,Beşiktaş deplasmanları var. Biz buralarda hep takılıyoruz zaten konu bu değil.

Sen 7,5'a Fransa'da yılın savunma oyunusu seçilmiş adamı aldın. 11 haftadır Kjaer sayesinde mi gol yemiyorlar yoksa doğru düzgün bir savunma sistemleri olduğu için mi? Terim son toplantısında Sneijder transferi için istemedim demedi. Belki de Kaka'yı ortaya laf olsun diye attı. Hail Ünal meselesinde mesele para değil el sıkışıyorsun ve sonra gelip fener 500 bin fazla veriyor diyorsun. Peki biz 7 versek bu sefer de fener'e gidip 8'i alacak öyle öyle arttıracak.
Yahu 9 puan topladık. 2 yıldır başımızda olan adamla biz neden Es-es bursa ve bjk (ki stad Atatürk Olimpiyat) yi hala rahat yenemiyoruz. Bir takımın 2 yıldır oyun planı oturmuş olmaz mı?

Herkes sıralamış maddeleri benim de canım çekti. :)

Murat;
1- Cheodjou hocanın çok istediği bir transferdi. Gelirken referasları da çok iyidi ki hala Fransa ligini takip edenler bu performansa çok şaşırıyorlar. kısaca tutmadı.
2- Amrabat'ı da hoca çok istedi. Benim bildiğim 5M fazlası verilmesin diyen de kendisi ama oyuncunun alacağı ücrette indirime gitmesiyle gerçekleşti transfer. Oda tutmadı.
3- Shagiri seni istemedi diye bir olay yok Bayern gibi 15M şak diye koyabilsek bugün bizim formamız altında oynuyor olacaktı. (Bunu başkanın kendisi açıkladı)
4- Sneijder'in yönetim transferi olduğunu dünya alem biliyorken hala Fatih Terim istemedi demek komik.
5- Her teknik adam çalışmak istediği oyuncuları söyler buradan sonrası yönetim işi. sol bek konusu da tamamen yönetim beceriksizliği.
6- Sözleşme konusunda Fatih Terim; resmi sitede çıkan açıklama harici hiç bir teklif gelmediğini yani reel de bir teklif olmadığını söyledi.
7- ''Beşiktaş maçında da BJK'nin pili bitti'' diye başlayan bir cümle yazanın ne kadar ön yargılı olduğunu gösterir.
8- Alper kesinlikle alınmalıydı ama ortayı kızıştırıp daha çok para peşinde koşan eskişehir'e prim tanımadığı için Başkana kızmam tam tersi taktir ederim. Ama işi çok daha önce bitirmiş olmaları gerekirdi bu da onların eksisi.
9- Galatasaray kimseyi desteklemedi ama Bursa gibi de salonu terk etmedi.

Uğur;
1- Yıllarca yardımcılığını yapmış Müfit hocanın ne gibi yetenekleri olduğunu bırakalım da Fatih hoca bilsin ki altyapıya güzel hamleler geliyordu. Umarım bunu bozmadan devam ederler.
2- Aykut için verilen para da hakkım varsa helal etmiyorum.
3- Aydın'ı istediği için kızmam ama o paralara sadece aydın için değil diğer oyuncular için de çıkılmamalıydı.
4- Furkan Özçal tamamen yönetim transferidir.
5- 2 sene önce ilk haftalar tek forvet oynarken birden 4-4-2'ye dönmesi nasıl bir planlama ise bu da öyle bir şey işte. Fatih terim takımları maç içinde dahi birden fazla sisteme geçiş yaparlar buna şaşırılması asıl şaşkınlık verici olan.
6- En büyük hatası ve yanlışı Türk oyuncu kalitesini yükseltmemek. eleştirilmeli. ,

Bu iş zevkliymiş be :D

Kendisiyle defaten çelişen,bir araba darbe aldığı kirli düzenin yanında olmayı seçen,basit kelime oyunlarıyla algı yönetmeye çalışıp yönetimden bağımsız olarak samimi olması gereken Galatasaraylılarla adeta dalga geçen Fatih Terim'i ''hocanın da kimi hataları oldu'' rahatlığında savunanları cidden anlayamıyorum ben.Hocaya haksızlık yapıldı,o da ceketini aldı çıktı diye mi görüyorsunuz arkadaşlar?Gittiği yeri bana bir tanımlayabilir misiniz rica etsem?Sıradaki Milli maçta hoca ve TFF başkanı gibi sırıtacak mısınız söz gelimi?İnsanlar başarılı diye,çalıştıkları yerde hepimizin hoşuna gitmeyen şeyler var diye bu denli eğilip bükülmeleri hak mıdır nazarınızda?
Tartışmaktan sıkılmayı anlarım,hepimiz için yorucu ve can sıkıcı.Çözüm bulacak halimiz de yok eyvallah.Yalnız işi sportif konulara dair 10 maddeye indirgemek vicdan rahatlatmak,bir yerde kaçış psikolojisi bana kalırsa.

Kendisiyle defaten çelişen,bir araba darbe aldığı kirli düzenin yanında olmayı seçen,basit kelime oyunlarıyla algı yönetmeye çalışıp yönetimden bağımsız olarak samimi olması gereken Galatasaraylılarla adeta dalga geçen Fatih Terim'i ''hocanın da kimi hataları oldu'' rahatlığında savunanları cidden anlayamıyorum ben.Hocaya haksızlık yapıldı,o da ceketini aldı çıktı diye mi görüyorsunuz arkadaşlar?Gittiği yeri bana bir tanımlayabilir misiniz rica etsem?Sıradaki Milli maçta hoca ve TFF başkanı gibi sırıtacak mısınız söz gelimi?İnsanlar başarılı diye,çalıştıkları yerde hepimizin hoşuna gitmeyen şeyler var diye bu denli eğilip bükülmeleri hak mıdır nazarınızda?
Tartışmaktan sıkılmayı anlarım,hepimiz için yorucu ve can sıkıcı.Çözüm bulacak halimiz de yok eyvallah.Yalnız işi sportif konulara dair 10 maddeye indirgemek vicdan rahatlatmak,bir yerde kaçış psikolojisi bana kalırsa.

Onur sapla samanı karıştırma kardeşim,milli takım sıradan bir yer değil,orası farklı o çatı altında nefret ettiğin biriyle bile ülke menfaati için çalışırsın.

Onur göte göt demeli biz de onu diyoruz zaten. Kalp kırdı yanlış yaptı. Milli takıma gitmesi değil ama Ünal Aysal ile olan iç savaşında bizleri kullanması vs affedilmeyecek yaralar açtı.

Ama bunun üzerinden ''zaten hoca değildi yeaa'' gibi çıkarımda bulunmak filan olmaz.

Mithat abi,işlerin arka planına vakıf biri olduğundan şöyle sorayım sana.Demirören bireysel husumet yaşanabilecek basit bir figür mü,yoksa şikeyi örtbas eden ve futboldaki çıkar gruplarını koruyan kirli yapının somutlaşmış yüzü mü?Şayet ilki diyorsan bir daha bu konuya yazmayacağım abi.Bir de Fatih Terim bu kirliliği dönüştürdü mü,yoksa CAS kararı sonrası çatırdama ihtimali olan yapıya kalkan mı oldu attığı imzayla?Şayet yapıyı değiştirip dönüştüremediyse saf milli duygularla ekran başına geçen adama ayıp olmayacak mı abi?
Kaan abi,hani 7 düvel bir araya gelse Fatih Terim geçtiğimiz 2 sezonki odaklanmayla başımızda olsa şampiyonluk kaybetmezdik diyenlerdenim.Teknik taktik konuşulmasın demiyorum abi,zaten haddime değil. :) Fakat konunun özü değil de yan parametresi bence bu alan,naçizane onu vurgulamak istedim.

Terim'in avukatı Rezan Epözdemir'dir. Emenike'nin avukatı. Hani Mahkeme suç var gibi ama deliller yüzde yüz değil şüphe sanık lehine kullanılır diye karar almıştı da basın Emenike sanki temize çıkmış gibi haber yapmıştı.

O odaklanmanın sebebi ne Onur'cum :) Neyse ne gitti, giderken kalp kırdı.

Ünal Aysal zaten Okatay Mahmuti olayında bitmişti benim için ama yaptığı doğruları da hiç bir zaman görmezden gelmem. Size de nacizane tavsiyem ya da önerim olsun.

Yok avukatı buymuş, Demirören'le çalışıyor gibi söylemler gerçekten işi boş. İki adam aralarındaki çatışmayla bizleri üzmüştür. nokta

Ne kadar maç kazansak, hangi kulvarda tur atlasak da gerçek değişmiyor. Arkasında bıraktığı enkaz bir yedek kulübesi ve onu rotasyona sokmaya çalışan yeni bir teknik ekip.

Sen tablet al hoca, ayağına gitme o ayağına gelir. Reklamda, Adanademirsporlu resmin de çok şıkmış. Hayırdır, aslolan Adanademirspor mu ?

Ben de Şükrü Ergün'den,ROK'a indirgenen kurumsal iletişimden vb. durumlardan duyduğum rahatsızlığı tekrarlayayım.Kaan abinin son yazdığı paralelinde tek kaybeden Galatasaray ve bizler.

Mithat abi,işlerin arka planına vakıf biri olduğundan şöyle sorayım sana.Demirören bireysel husumet yaşanabilecek basit bir figür mü,yoksa şikeyi örtbas eden ve futboldaki çıkar gruplarını koruyan kirli yapının somutlaşmış yüzü mü?Şayet ilki diyorsan bir daha bu konuya yazmayacağım abi.Bir de Fatih Terim bu kirliliği dönüştürdü mü,yoksa CAS kararı sonrası çatırdama ihtimali olan yapıya kalkan mı oldu attığı imzayla?Şayet yapıyı değiştirip dönüştüremediyse saf milli duygularla ekran başına geçen adama ayıp olmayacak mı abi?
Kaan abi,hani 7 düvel bir araya gelse Fatih Terim geçtiğimiz 2 sezonki odaklanmayla başımızda olsa şampiyonluk kaybetmezdik diyenlerdenim.Teknik taktik konuşulmasın demiyorum abi,zaten haddime değil. :) Fakat konunun özü değil de yan parametresi bence bu alan,naçizane onu vurgulamak istedim.

Şimdi DEMİRÖREN şikeyi örtbas etmedi şikeyi örtbas eden tüpçüyü o konuma getirenler,aynı gurup platiniye de şike kurumları bağlamaz kişileri bağlar diyerek görüş bildirdi.Fatih hoca suçsuz demiyorum ama ondan daha suçlu insanlar bu gün bu kulübüpte söz sahibi ben onu söylüyorum.

Sırf hocayı eleştirmek için kızının nişanlısına laf söylendi,milli takıma iimzasına laf söylendi,olmadı oyuncu tercihlerine laf söylendi,şimdide reklam filmine laf söylendi.Bu gün geri dönse yarın herkes juventusu kaç farkla yeniceğimizden bahseder.Hoca eleştirmek için bel altına girilmesine karşı duruyorum hepsi o kadar.

Şimdi DEMİRÖREN şikeyi örtbas etmedi şikeyi örtbas eden tüpçüyü o konuma getirenler,aynı gurup platiniye de şike kurumları bağlamaz kişileri bağlar diyerek görüş bildirdi.Fatih hoca suçsuz demiyorum ama ondan daha suçlu insanlar bu gün bu kulübüpte söz sahibi ben onu söylüyorum.

Sırf hocayı eleştirmek için kızının nişanlısına laf söylendi,milli takıma iimzasına laf söylendi,olmadı oyuncu tercihlerine laf söylendi,şimdide reklam filmine laf söylendi.Bu gün geri dönse yarın herkes juventusu kaç farkla yeniceğimizden bahseder.Hoca eleştirmek için bel altına girilmesine karşı duruyorum hepsi o kadar.

Mithat abi bazı ilişkiler karanlıktır. Düzen devam etsin diye o düzen içindekiler arasında bağ kurulur.

Hadi kızının nişanlısını geçelim peki ya avukatı? Rezan Epözdemir kimdi neden Terim o'nu avukatı yaptı?

Terim yönetimin birileriyle görüştüğünü duyunca mı milli takıma oynadı yoksa yönetim o'nun milli takıma yöneldiğini duyunca mı başkalarını aramaya başladı?

Terim neden görevi varken Mustafa Denizli'nin yoluna taş koydu? Abdullah Avcı'nın kuyusunu Terim mi yoksa Denizli mi kazdı?

Mithat abi bazı ilişkiler karanlıktır. Düzen devam etsin diye o düzen içindekiler arasında bağ kurulur.

Hadi kızının nişanlısını geçelim peki ya avukatı? Rezan Epözdemir kimdi neden Terim o'nu avukatı yaptı?

Terim yönetimin birileriyle görüştüğünü duyunca mı milli takıma oynadı yoksa yönetim o'nun milli takıma yöneldiğini duyunca mı başkalarını aramaya başladı?

Terim neden görevi varken Mustafa Denizli'nin yoluna taş koydu? Abdullah Avcı'nın kuyusunu Terim mi yoksa Denizli mi kazdı?

Rezan EPÖZDEMİR benim bildiğim en az 10 senedir Terim'in avukatı,şimdi o avukat emenikeyi savunmuşsa Terim'in ne suçu var? kuyu olayına gelirsek eniştem milli takımda son derece başarısız bir dönem geçirdi.Aslında çok iyi hoca olmasına rağmen aşı tutmadı,Demirören Denizli ile görüştü yani kuyu kazma yok eğer Apo başarılı olsaydı ne Denizli nede Terim ismi gündeme gelirdi.Terim kendisine alternatif arandığını geçtiğimiz mart öğrendi,Dürüst ve Albayrak yönetimden ayrılınca kendisininde aynı akıbeti bekledeiğini çok iyi biliyordu zaten istediği adamlar alınmazken veya alınan isimler listenin sonuncu adamları olunca oda bu işin bittiğini anladı.Milli takım için görüşme AVCI'nın istifasından sonra gerçekleşti.

Rezan EPÖZDEMİR benim bildiğim en az 10 senedir Terim'in avukatı,şimdi o avukat emenikeyi savunmuşsa Terim'in ne suçu var? kuyu olayına gelirsek eniştem milli takımda son derece başarısız bir dönem geçirdi.Aslında çok iyi hoca olmasına rağmen aşı tutmadı,Demirören Denizli ile görüştü yani kuyu kazma yok eğer Apo başarılı olsaydı ne Denizli nede Terim ismi gündeme gelirdi.Terim kendisine alternatif arandığını geçtiğimiz mart öğrendi,Dürüst ve Albayrak yönetimden ayrılınca kendisininde aynı akıbeti bekledeiğini çok iyi biliyordu zaten istediği adamlar alınmazken veya alınan isimler listenin sonuncu adamları olunca oda bu işin bittiğini anladı.Milli takım için görüşme AVCI'nın istifasından sonra gerçekleşti.

Peki Avcı'nın istifasından önce Florya'da Göksel Gümüşdağ ile ne görüştüler? Ne tesadüf o da şike sürecinin adamı. Fatih Terim içinde Ocak ayından beri arayışta olduğu söyleniyor.

Ve şu liste meselesi. Abi bir liste verirsen ve bu listedeki adamlar en baştaki ya da en sondaki alınırsa sonra listede en sondaki adam alındı diye şikayet edilmez.

Bu üniversite tercihine birinci sıraya tıp yazıp ardından gelenlere alakasız şeyler yazıp sonra ben aslında tıp istemiştim demeye benziyor.

Cheodjou'yu istedi mi? İstedi. Amrabat'ı istedi mi? İstedi. Amrabat çok pahalı diye alınmasaydı bu sefer de alınmadı o yüzden planlarım bozuldu diyecekti.

Peki Avcı'nın istifasından önce Florya'da Göksel Gümüşdağ ile ne görüştüler? Ne tesadüf o da şike sürecinin adamı. Fatih Terim içinde Ocak ayından beri arayışta olduğu söyleniyor.

Ve şu liste meselesi. Abi bir liste verirsen ve bu listedeki adamlar en baştaki ya da en sondaki alınırsa sonra listede en sondaki adam alındı diye şikayet edilmez.

Bu üniversite tercihine birinci sıraya tıp yazıp ardından gelenlere alakasız şeyler yazıp sonra ben aslında tıp istemiştim demeye benziyor.

Cheodjou'yu istedi mi? İstedi. Amrabat'ı istedi mi? İstedi. Amrabat çok pahalı diye alınmasaydı bu sefer de alınmadı o yüzden planlarım bozuldu diyecekti.

Şimdi Mithat abi buna bir cevap yazsa bu sefer de ''ama bu seferde böyle olmuştu'' diyeceksiniz.

Peki Mancini ile Fatih hoca ayrıldıktan sonra mı görüşüldü?

Bu iş yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal olayına döndü.

Defalarca yazdım bir kez daha yazayım ama lütfen bu son olsun gümüşdağ floryada çardakta herkesin içinde muhabbet edildi,sebebi terimin cezası ile ilgili milli takım muhabbeti bile geçmedi.Sebebi ibb başkanı olduğu dönemde ibbnin td. kim bir bakın bakalım.Ben liste veririm 1ile 5 olur veya 1ile 7 olur önceliğim her zaman ilk ikidir.Olmaz ise diğerleri kerhen tercih edilir.Ama senin iilk ikiyi alma şansın varken 4.yü ilk iki fiyatına alıyorsan bir sıkıntı var o transferde arkadaşlar.Nasıl biz sakat Nevriyeyi transfer ettik bile bile sonra inkar ettik anlayın işte.

Ben Fatih hocayı hatalı bulsam da seviyorum. Yalan değil adam bizden biri gibi. Size bir örnek vereceğim. Çevrenizde yakın olduğunuz kişiler büyük ayrılıklardan sonra dengesizleşirler. Adam gider beş para etmez bi kız bulur . Kendi de bilir aslında bunu ama inadına devam eder. İşte Terim de aynı hesap. Kabullenemediği şeyler ona yeni hatalar yaptırıyor şu an. DIşardan gören insanlar ne söylese anlamaz şu an hoca. Çünkü yaptığı hataların , kendisine yapılan hatalar karşısında tolore edildiğini düşünür insan kafası. Ama öyle bir dünya yok malesef ne ben , ne terim , ne de aramızdaki herhangibi biri için. Terim çok şey anlatmak istiyordur ama duygusallaığı onu çok yanlış yönlendiriyor şu an. Ve malesef bu adamın yapısı da bu. Ömürlük ile uzak kalmak zordur. Terim'in de ömürlüğü Galatasaray. Allah kolaylık versin hocaya.
He ama şu var ben hala arkasındayım yanlış yaptığını düşündüğüm şeylerin.
Bir de haddime değil ama hocanın o hıyar damadını kabullenemiyorum işte. Eleştiri filan değil bu ; aksine samimi bi tepki. Bu mevzu hocaya bakışımı değiştirmez ama hoca şu mevzu yüzünden dışarıya gülüyor gözükmek zorunda olup içerden üzülmüyorsa ben hiç bişey bilmiyorum.

Her geçen gün daha mide bulandırıcı bir isim haline gelmiştir. Yıldırım Demirören'in elemanı, şikenin ve şikecinin kalkanı kurumun teknik direktörü, son olarak yolsuzlukların mimarının emir kuludur..

Tam aksine benim midemi bulandıran olay da Fatih Terim takımın başında iken yapılan teknik direktör görüşmeleri. Fatih Terim'in olay ile hiçbir ilgisi yok. Tüpçü şikecilerin yaptığını görmezden geldi diye neden Fatih Hoca????