Fatih Terim

Öyle düşünmüyorum Furkan. Galatasaray gibi bir kulüpte de olsan başarısız olma hakkın var. Önemli olan bu başarısızlıktan nasıl çıktığın. Eğer böyle ders almadan, bir şeyler yapmadan devam edeceksek işte o zaman sıkıntı başlar.

Benim gözümde hocanın kredisi var. Başkalarının gözünde olmayabilir. Fikirler aynı olmak zorunda değil. Eleştiriyse sonuna kadar. Yeterki hakaret olmasın.

Eğer Fatih hocayı yersek iyice dibe gömülürüz. Son 2 senede ligi şampiyon kapatmış, son senesinde bütün kupalara ambargo koymuş, sana 8 şampiyonluk kazandırmış birini çok çabuk indirmek istiyoruz.
Giderse yazık olur...

Terim: Hayallerim var
Terimspor'lular: Hocam Mayıs'ta şampiyon olalım.

Rahmetli kurucumuz Ali Sami Yen: "Maksadımız İngilizler gibi toplu bir halde oynamak, bir renge ve bir isme malik olmak ve Türk olmayan takımları yenmek."

Çok çabuktan kastınız ne hocam? Mesela Fener’den deplasmanda bi 6 daha mı yemektir sınır sizin gözünüzde? Tarihin en kolay grubundan çıkamamak, 3 ayda gol atamamak, tarihin en kötü Fener’ine 2-0 dan kendi evinde maç vermek, bugün yarın arkasına teneke bağlanacak Abdullah Avcı’nın BJK’sine gol atamamak, tarihin en kötü madridine deplasmanda 2 gol atan Brugge kadar olamamak.. sabaha kadar sayarım ben rezillikleri, sıkıntı yok. Çok çabuğu falan da yok bu işin. Işık yok işte yok! Neyini anlamıyorsunuz merak ediyorum. Geçen sene şampiyon olduk ama nedendir bilinmez ligin açık ara en iyi futbolunu oynayan Başakşehir son 1 ayda berabere bile kalamadı diye şampiyon olduk. Her hafta onlar kaybetti diye gazla şampiyonluğu kovaladık yoksa tarihin en ağır ikinciliği geliyordu.
Ben ışık görsem derim ki “ulan varsın 8-10 yiyelim, bu işin sonu güzel olacak” . Ama yok yani. Her hafta köy takımlarının maçlarını izlemek Galatasaray’ın maçlarını izlemekten daha cazip geliyor bana. Biz kötü bile değiliz, kötü dediğin Beşiktaş gibi olur. Adamlar bir şeyler deniyor en azından oturtamaya çalışıyorlar. Biz leşiz, leş.. Oyun sistemi bile yok, çiftlik gibi oldu takım.
Ben de en büyük Terim-GS destekçilerinden biriyim de yok yani olmuyor iki tarafa da külliyen zarar. Milyonlarca insan gs store gidip şu berbat ülke ekonomisinde cebinden para veriyorsa, sen de milyonları alıyorsan bi zahmet bi yerlerini yırtıp tv karşısına geçen o cefakar insanlara 2 dk futbol izleteceksin. Çok iyi bilirler ama romantizmi. Yarın yine çıkıp KENETLEN diye bi masal uydurur avuturlar yine insanları. Ha bu insanlar yine gider cebindeki son paraya gs storedan alışveriş yapıp destek olur ama bundan sonrası adam kandırmayı, insan avutmaya, taraftarı enayi yerine koymaya girer, ayıp! Bizim tek düşmanımız biziz, Fener mener bizim tırnağımız kadar bile rekabet edemez bizle. Elindeki kadroyu Sergen Yalçın’a versen şimdiye 6 puan farkla zirvede keyif çatıyordu. Daha fazla konuşurum da neyse...

Terim: Hayallerim var
Terimspor'lular: Hocam Mayıs'ta şampiyon olalım.

Rahmetli kurucumuz Ali Sami Yen: "Maksadımız İngilizler gibi toplu bir halde oynamak, bir renge ve bir isme malik olmak ve Türk olmayan takımları yenmek."

Allah aşkına Fatih Terim'den önce Avrupa'da ne başarımız vardı?
Ünal Aysal döneminde Fatih Terim gittikten sonra gelen yabancı antrenörler ne yapmış? Mancini bizi üst tura çıkardı diyeceksiniz. Ligte ne yaptı?
Biz Terimsporlu isek sizde Terimedüşmanspor mu oluyorsunuz?
Bu nasıl bir tabirdir?
Ben Galatasaraylıyım. Galatasaray'ın menfaati için Terim'in kalması gerektiğini düşünüyorum. Sizde Galatasaray'lısınız. Sizde Galatasaray'ın menfaati için Terim gitmeli diyorsunuz. İlla aynı mı düşünmek zorundayız! Neden farklı görüşlere saygı duyulmuyor?

Allah aşkına Fatih Terim'den önce Avrupa'da ne başarımız vardı?
Ünal Aysal döneminde Fatih Terim gittikten sonra gelen yabancı antrenörler ne yapmış? Mancini bizi üst tura çıkardı diyeceksiniz. Ligte ne yaptı?
Biz Terimsporlu isek sizde Terimedüşmanspor mu oluyorsunuz?
Bu nasıl bir tabirdir?
Ben Galatasaraylıyım. Galatasaray'ın menfaati için Terim'in kalması gerektiğini düşünüyorum. Sizde Galatasaray'lısınız. Sizde Galatasaray'ın menfaati için Terim gitmeli diyorsunuz. İlla aynı mı düşünmek zorundayız! Neden farklı görüşlere saygı duyulmuyor?

"Korkunun ecele faydası yok.
Bu sene de Allahın izniyle şampiyon olup farkı daha da açacağız.
Bu yenilginin hayır olacağını düşünüyorum.
Fatih Hoca gerekli uyarıları ve eklemeleri yapacaktır.
Onun hayalleri ve hülyaları oldukça daha çok kişiyi hayal kırıklığına uğratacaktır..."

Bu mesajı bana ithafen yazan sensin, yancıların yok diye mi edebiyat yapıyorsun. Biz fenerli oluyorduk Serdar Arslan denen yancına göre, hain oluyorduk, leş kargası oluyorduk Hakan Sezgin denen yancına göre. Sen bunları söyleyenleri desteklerken çok saygılıydın değil mi?

Keramet Terim'deyse aldırsaydı ya bir avrupa kupası daha? Terim'in döneminde 6+2 varken milli takıma kaçtığı yıl 6+0+4, Prandelli'nin geldiği dönem 5+0+3 vardı. Mancini bizi üst tura, Şampiyonlar ligi gruplarında 5 maçta Juventus'u nakavt ederek çıktı. O Mancini Real Madrid deplasmanına kalede Eray İşcan ile çıkıp rezil olmadı dün geceki gibi.

Sizin için Galatasaray'ın başarısı değil Terim'in olup olmaması önemli, bu yüzden Terimsporlusunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Birini sevmek gercekleri gormemek olmamali. Eskiden olsa bugun en az 3-4 oyuncu kadro disi idi. Artik onu da yapmiyor ne yazik ki. Her seyi gectim yenilgiye isyan edecek tek oyuncu dakika 85 de oyuna girdi. Bu sene takimi izlerken zevk alamiyorum.

Artık defolup gitmesi gerekiyor!

Bıktım, sürekli aynı edip ve hayalperest cümleler; yok Galatasaray hücum takımıymış, ya senin takım 2 pas yapamıyor!

Utanç verici olan sadece skor değil, Terim bey çıkıp Ocak Ocak demesi daha büyük utanç ve yüzsüzlük örneğidir!

Sen bu rezil oyunu aylardır oynatıyorsun, aylardır gol atamıyorsun, Avrupa'da rezil ve zelil olmuşsun hem ligin en pahalı ve kaliteli kadrosu hem şampiyon olmuş camiası hem de 2 yıldır takımın başında olduğun yerde ancak çıkmış istifa edeceğine, Ocak diyorsun...

Ben sana 2 ay daha tahammül etmek zorunda mıyım, sen ne hakla bu rezaleti 2 ay daha yürütmeyi taahhüt ediyorsun, ne hakla benim paramı, mutluluğumu, zevkimi, zamanımı, moralimi tarumar ediyorsun?...

Şu kadro, kasem olsun ki Tudor ile uçardı, 100 tane gol de atardı...

Bıktım senden, artık Ocak deme ve git...

İnşeAllah tez zamanda taraftar stadyumda seni istifaya davet eder de, onurculuk dediğin şeyi edinip gidersin.

"Korkunun ecele faydası yok.
Bu sene de Allahın izniyle şampiyon olup farkı daha da açacağız.
Bu yenilginin hayır olacağını düşünüyorum.
Fatih Hoca gerekli uyarıları ve eklemeleri yapacaktır.
Onun hayalleri ve hülyaları oldukça daha çok kişiyi hayal kırıklığına uğratacaktır..."

Bu mesajı bana ithafen yazan sensin, yancıların yok diye mi edebiyat yapıyorsun. Biz fenerli oluyorduk Serdar Arslan denen yancına göre, hain oluyorduk, leş kargası oluyorduk Hakan Sezgin denen yancına göre. Sen bunları söyleyenleri desteklerken çok saygılıydın değil mi?

Keramet Terim'deyse aldırsaydı ya bir avrupa kupası daha? Terim'in döneminde 6+2 varken milli takıma kaçtığı yıl 6+0+4, Prandelli'nin geldiği dönem 5+0+3 vardı. Mancini bizi üst tura, Şampiyonlar ligi gruplarında 5 maçta Juventus'u nakavt ederek çıktı. O Mancini Real Madrid deplasmanına kalede Eray İşcan ile çıkıp rezil olmadı dün geceki gibi.

Sizin için Galatasaray'ın başarısı değil Terim'in olup olmaması önemli, bu yüzden Terimsporlusunuz.

O Mancini ile ligte ne yaptık onu söyler misin?
Juventus'u geçtik sonra ne oldu çeyrek final yarı final mi yaptık?
Ne demek yancı Allah aşkınıza?
Saydığınız arkadaşlar ile ne tanışmışlığımız ne de sohbet etmişliğimiz vardır. Onların görüşleri onları bağlar.
Sizle ikili muhabbete girip forumun ahengini bozmak istemiyorum.
Yolunuz açık olsun 🙋‍♂️

Artık defolup gitmesi gerekiyor!

Bıktım, sürekli aynı edip ve hayalperest cümleler; yok Galatasaray hücum takımıymış, ya senin takım 2 pas yapamıyor!

Utanç verici olan sadece skor değil, Terim bey çıkıp Ocak Ocak demesi daha büyük utanç ve yüzsüzlük örneğidir!

Sen bu rezil oyunu aylardır oynatıyorsun, aylardır gol atamıyorsun, Avrupa'da rezil ve zelil olmuşsun hem ligin en pahalı ve kaliteli kadrosu hem şampiyon olmuş camiası hem de 2 yıldır takımın başında olduğun yerde ancak çıkmış istifa edeceğine, Ocak diyorsun...

Ben sana 2 ay daha tahammül etmek zorunda mıyım, sen ne hakla bu rezaleti 2 ay daha yürütmeyi taahhüt ediyorsun, ne hakla benim paramı, mutluluğumu, zevkimi, zamanımı, moralimi tarumar ediyorsun?...

Şu kadro, kasem olsun ki Tudor ile uçardı, 100 tane gol de atardı...

Bıktım senden, artık Ocak deme ve git...

İnşeAllah tez zamanda taraftar stadyumda seni istifaya davet eder de, onurculuk dediğin şeyi edinip gidersin.

Tudor demeyin yahu.
Başka bir isim önerin en azından.
Fatih hoca olmasaydı son 2 şampiyonluk olmazdı.
Hala söylüyorum bize 8 şampiyonluk, nice kupa kazandıran, bizi hep gururlandıran adamı çok çabuk yemek istiyoruz.
Yersek boğazımızda kalır. Bir daha iki yakamız bir araya gelmez...

Terim gelmeden değil, daha Tudor gelmeden pek çok hoca yazdık ama hepsi kapıldı. Biri PSG'de mesela, Favre belki boşa çıkar. Yönetimlerin vizyonu Anadolu kulübünde 2-3 maç parlayan adamı getirme mantığına dayandıkça bu kulübün başına gelebilecek en mantıklı hoca Fatih Hoca'dır. Fatih Terim türevi başka hocalar da var; Hamza Hoca gibi, onlar da rakipler kötüyse şampiyon yapabiliyor takımı ama Avrupa'da durum pek değişmiyor.

Mesela Mancini'yle ligde ne yaptık? Kendi kurmadığı takımı 1-6'lık Real Madrid hezimetiyle ligde 6. sırada devralıp 2. olarak bıraktı. 7 sene sonra Türkiye Kupası kazandık. Şampiyonlar Ligi'ne kendi sahamızda 6 yiyerek başladığımız halde ikinci turda o dönemin devi Chelsea takımına elendik ama ezilmedik. O sezon Fatih Hoca sezona çok kötü başladı ve birden popülizmle tüpçünün yanına koştu. Mancini tazminat almadan ayrıldı, Fatih Hoca işsiz kalınca 1905 lira diye geldi ama Süper Lig'de açık ara en fazla kazanan kişi.

Kimse kusura bakmasın ama bu kulüp de Fatih Terim'in deneme tahtası değil! İtalya'ya git, Lucescu'nun takımı Şampiyonlar Ligi'nde Niculescu'yla gol arasın, Ligde parasız şampiyon olsun ama masa başı işlerle dönüp takımı finansal ve sportif yıkıma sürükle, Alban Bushi'leri doldurup 3-4 ay sonra sat, yeni Hagi diye Felipe'yi getirip koşmuyor diye gönder... Daha saysak uzar gider. Terim'in nasıl bilinçsizce transfer yaptığı ve taktik açıdan 15 sene önce de nerede olduğu Frank de Boer'in kendisi hakkındaki demeçlerinden belli oluyor zaten.

Terim gelmeden değil, daha Tudor gelmeden pek çok hoca yazdık ama hepsi kapıldı. Biri PSG'de mesela, Favre belki boşa çıkar. Yönetimlerin vizyonu Anadolu kulübünde 2-3 maç parlayan adamı getirme mantığına dayandıkça bu kulübün başına gelebilecek en mantıklı hoca Fatih Hoca'dır. Fatih Terim türevi başka hocalar da var; Hamza Hoca gibi, onlar da rakipler kötüyse şampiyon yapabiliyor takımı ama Avrupa'da durum pek değişmiyor.

Mesela Mancini'yle ligde ne yaptık? Kendi kurmadığı takımı 1-6'lık Real Madrid hezimetiyle ligde 6. sırada devralıp 2. olarak bıraktı. 7 sene sonra Türkiye Kupası kazandık. Şampiyonlar Ligi'ne kendi sahamızda 6 yiyerek başladığımız halde ikinci turda o dönemin devi Chelsea takımına elendik ama ezilmedik. O sezon Fatih Hoca sezona çok kötü başladı ve birden popülizmle tüpçünün yanına koştu. Mancini tazminat almadan ayrıldı, Fatih Hoca işsiz kalınca 1905 lira diye geldi ama Süper Lig'de açık ara en fazla kazanan kişi.

Kimse kusura bakmasın ama bu kulüp de Fatih Terim'in deneme tahtası değil! İtalya'ya git, Lucescu'nun takımı Şampiyonlar Ligi'nde Niculescu'yla gol arasın, Ligde parasız şampiyon olsun ama masa başı işlerle dönüp takımı finansal ve sportif yıkıma sürükle, Alban Bushi'leri doldurup 3-4 ay sonra sat, yeni Hagi diye Felipe'yi getirip koşmuyor diye gönder... Daha saysak uzar gider. Terim'in nasıl bilinçsizce transfer yaptığı ve taktik açıdan 15 sene önce de nerede olduğu Frank de Boer'in kendisi hakkındaki demeçlerinden belli oluyor zaten.

Fb sadece 1 şampiyonluk kazandırdı diye Ersun hocayı kral yaparken biz bize 8 şampiyonluk, nice kupalar kazandıran Fatih Hoca'ya böyle bir muamele yapıyorsak Allah bize bu günleri aratır şimdiden diyorum.
Ama unutmayın, en son Madrid'ten 6 yiyip Fatih hocayı gönderdiğimizde;
Mancini, Ceyhun'u Drogba'nın yerine forvet olarak oyuna sokuyordu. Prandelli Sneijder'i defansif orta saha olarak deniyordu. Tudor ile Başakşehir'den 5, Beşiktaş'tan 3 yiyorduk. Bu takımı ayağa yine Fatih Terim kaldıracak. Benim bundan zerre şüphem yok. Allah önce Fatih hocayı daha sonra da bizi size mahcup etmesin inşAllah😊

Anlaşılan Fatih hoca son Milli takım macerasındakine benzer bir sorun yaşıyor. Kadrodaki oyunculara söz geçiremiyor ama elde daha iyi alternatifler olmadığı için de onlardan vazgeçmeyip, ısrarla oynatarak başarı kazanmaya çalışıyor. Milli takımda bu ısrarın neticesini gördük. Bizde de farklı olmasını beklemek makul değil. Ocak ayını beklemek de bir çözüm değil. Çünkü gelecek oyuncuların Terim'in isteklerine uyup uymayacağı belirsiz.

Normal şartlarda bu sonuçlardan sonra yeni teknik direktör seslerinin yükselmesi lazımdı ama mevcut yönetimin bunu yapmaya cesareti yok. Çünkü güçlü değiller.

Fatih Terim'in en başarılı olduğu dönem 96-00 dönemi ve 11-13 dönemi... İlkinde Faruk Süren, ikincisinde Ünal Aysal gibi güçlü başkanlar ve idareciler ile çalıştı. Özhan Canaydın döneminde ise başarılı olamadı. Canaydın da zayıf bir başkan idi. Demem o ki, söz konusu kişi Fatih Terim de olsa, arkasında güçlü bir yönetim yoksa başarı zor geliyor.

Yönetim demişken, Mustafa Cengiz ve Abdülrahim Albayrak'ı ortalarda gören var mı? Falcao transfer edilirken her gün demeç veren yöneticiler, işler kötü giderken ortalarda yoklar.

Terim geldi iki tane şampiyonluğunu aldı ve artık gözü başkanlıkta. Başkan da olup misyonunu tamamlamak istiyor zaten 66 yaşına geldi hem karşısında güçlü bir rakipte büyük ihtimal çıkamayacak onuda biliyor o yüzden teknik direktörlük kariyerinin selası okunmuş durumda. Ben biraz daha potu artıyorum 2013' den beri iyi futbol oynatamıyor takıma diyorum. O yıllarda çok acayip maçlarımız olmuştu çünkü Sneijder-Drogba gibi iki dünya starına sahip olup özellikle Türkiye ligine görece yıldızlar topluluğu bir kadromuz vardı. Ama o kadro bana 2012 kadrosunun verdiği oyun zevkini asla vermemişti. İstifa etmeli mi? Çok zor soru normal şartlarda evet kesinlikle etmeli ama Cengiz yönetimi o kadar vasıfsız ki tam olarak iki ucu boklu değnek durumundayız hakkımızda hayırlısı ne diyeyim.

Bugünün tek sorumlusu. 2017-2018 devre arası transfer dönemi, 2018-2019 sezon başı transfer dönemi, 2018-2019 devre arası transfer dönemi ve 2019-2020 sezon başı transfer dönemiyle toplam 4 transfer dönemi geçirdi ve hâlâ transfer diyor. AKP gibi hep ne olacağı belli olmayan bir gelecek satmaya çalışıyor.

Geçen iki sezonda biz şampiyon olduk lakin oyunumuzla falan değil rakiplerimizin beceriksizlikleri sayesinde olduk. Geçen sezon Abdullah Avcı 8 puan farkı kaldıramadı ve çapsız biri olduğu için eliyle ikram etti bize şampiyonluğu. Bir önceki sezon Şenol'un Trabzonspor'dan gelen Fenerbahçe hastalığını Beşiktaş'ın içine taşıması ve bir de üstüne yine akbilspor'un yarışta nefesinin kesilmesiyle şampiyon olduk. İyiler arasında birinci çıkmadık, kötüler arasından daha az kötü olduğumuz için şampiyon olduk.

Gerçekleri görelim ve Terim'in geldiği günden beri transfer dönemlerini işaret etmesini biraz irdeleyelim.

2017-2018 devre arası transfer dönemi;
Gelenler; Nagatomo
Gidenler; N'diaye

2018-2019 sezon başı transfer dönemi;
Gelenler; N'diaye, Emre Akbaba, Onyekuru, Ömer Bayram
Gidenler; Gomis, Denayer, Yasin Öztekin, Latovlevici,

2018-2019 devre arası transfer dönemi;
Gelenler; Marcao, Lyundiama, Diagne, Semih, Mitroğlu, Emre Taşdemir
Gidenler; Ozan Kabak, Rodruiges, Maicon, Serdar Aziz

2019-2020 sezon başı transfer dönemi;
Gelenler; Falcao, Seri, Lemina, Nzonzi, Andone, Babel, Şener, Emre Mor, Taylan, Adem, Jimmy, Okan, Ozonwafor
Gidenler; Fernando, Diagne, Mitroğlu, Eren Derdiyok, Ozonwafor, Ndiaye, Onyekuru, Semih, Sinan Gümüş