Fenerbahçe 57 - Galatasaray 51 (1-0)

Ne yazık ki Türkler`den iyi katkı gelmiyor.Bugün Tuğba iyiydi ama belkide maçın kırılma anında bomboş turnike kaçırdı ve ardında 3`lük yedik.Gerçi yabancılardan da Sophia ve Tamika haricinde pek iyi katkı gelmiyor.

Douglas büyük oyuncudur play off'larda çıkar ortaya dedik yalan olduk...
Maçın kritiğini filan yapmaya gerek yok oyun kurucu farkı diyelim...Birsel,Esmeral ikilisinden birisi bizim formayı giyiyor olsa,bunlarla 10 maç yapsak birini kazanamazlar eminim...İkinci maçı alırız umarım,yoksa yine bize hüsran deyip gelecek yılı konuşmaya başlarız...Yanlız şunu söyleyebilirim ki bizim bu Türklere verdiğimiz para haram...İnsan biraz utanır bak elin Amerikalı'sı yarım sezonluğuna gelmiş kişiliğini herşeyini ortaya koyuyor sahaya,bizde biraz savaşalım der,ama nerde...

ya arkadaşlar şu fb ye yenilmeyi bir türlü hazmediyorum.... ya 11 sayı öne geçtiğimiz maçı verdik offffffffff offffffffffffff

Tugba Palazoglu? Yasemin Horasan?? Nilay??? yok abi. yok. olmayacak bu is böyle. kalite yok, oyun zekasi yok, zor anlarda soguk kanlilik yok. yok oglu yok. bos turnike kaciyor, üclük yiyoruz. olacak sey mi bu?? bosuna cirpiniyoruz.

Size sadece bir soru maçı Dspor'dan izlerken Fbtv 'den bir farklılık hissettiniz mi ?

Ben artık bir adalet olduğuna inanmıyorum,ne hakemde, ne medya'da, ne de dünya'da !!!

gerçektende son çeyrekte hakemler çok taraflı maç yönettiler yahu 1 dakika var maçın bitmesine hala fb 0 fauldeydi. gerçektende çok ama çok dağıldı hakemler. diğer yandan bizim her zaman dediğimiz şey oyun kurucu eksikliğimiz artık kaliteli bir oyun kurucu şart ışıl ile birlikte seneye domine ederler maçları bunu görüyor herhalde bizim kalaycı zafer

Tuğba'nın atamadığı turnike sonrası gelen üçlük ve son on dakikada savunmalar zirve yapmışken 10 dakika boyunca Fenerbahçe'ye faul çalınmaması çizdi bugünkü kaderi. Tamika'nın sondaki hırsının onda biri olsun takımda, bu seri alınır..

tuğba sanki zorla oynatıyoruz.. bi güzel oyun kuramaz mı.. bi turnike atamaz mı insan... sinir oluyorum ya..tv nin karşısında offf offf

ne umutlarla açmıştım bilgisayarımı
açmaz olaydım
yine yenilmişiz
sağlı olsun ama 2.maçtada yenerler bizi gibime geliyor

hayırlısı 1 maç alsak iş değişir ama

32 sayı 18 ribaunt 3 asist Fenerbahce'nin 3 türk oyuncusu.13 sayı 10 ribaunt 5 asist bizim 5 türk oyuncumuzdan,13 sayınında 11'i tuğbadan zaten,fark yine burada ortaya çıktı her maçta olduğu gibi.

1.50 dakika kala tamikanın üçlüğü girseydi büyük ihtimalle maç bizimdi.yine son anlarda maçı kazanacak konuma getirdik ama kaybettik.diğer maçı kazanma şansımızın çok yüksek olduğunu düşünüyorum.caferağada final maçı oynamak o stresi kaldırmak eminim hiç kolay değildir.yine de çok hırslıydılar.tuğba palazoğlu beşinci faulü aldıktan sonra hırstan sanırım gözyaşlarını tutamadı.iyi hazırlanmışlar maça.ama sophia ve tamikaya ayrı bir parantez açmak gerekiyor.sophia attığı her dış şuttan sonra top daha havada iken hücum ribaundu için içeri koşuyordu.bu hareket şutunu bozuyordu belki.ama elinden ne geliyorsa yapmak için çırpındı.tamika da aynı şekilde.hepsi özveriyle oynadılar ama yine de ellerinden daha çok şey gelebilecek ama bugün tutuk olan oyuncularımız da vardı.sonuçta tamika ve sophia diğer maçta da bu şekil oynayacaklar eminim.cumartesi günü onlara daha ayak uyduracak en azından standartını yakalayacak iki oyuncu daha olursa şampiyon oluruz.çünkü abdi ipekçi de maç vermeyeceğiz.

Tuğba evet boş turnikeyi kaçırdı, dönüşü üçlük oldu ama maçta bulduğumuz 4 üçlükten 3'ünü onun attığını unutmayalım. 11 sayılık bir katkı verdi bugün, bu yeterli hatta ondan beklenenden fazlaydı. Dİğer Türk oyuncularımız biraz ayak uydursa ona burada eminim farklı şeyler konuşacaktık.

Her sene bu caferağada oynanan her maçda yaşanan hakem basiretsizliğinden bıktım artık,yazıklar olsun bu kadar ezik,korkak,yalaka oyunu dengelemeye çalışma olmaz ya yazıklar olsun,
nilay ellerini açmış esmeralin karşısında duruyor faul çaldı hiçbirşey yok,tamikaya yapılan fauller,sophiaya yapılan fauller hep maçın kaderini etkiledi,herşeyi geçdim en son katie nin pozisyonunda esmeral kapatma faulu yapıyor katie dışarı çıkıyor yere düşüyor ondan sonra topu bize veriyor,korkak herif çalamadı faulu,çalsa 2 atış,biliyor orda hatalı olduğunu günah benden gitsin düdüğü çalıyor topu bize veriyor.bütün kırılma anlarında fenerin lehine çaldılar,tuğba hırsından ağladı resmen ,nilay gitti hakem masasına bağırdı çağırdı yazık günah değilmi ya
bunlar önemli etkenler falan ama,senin abd li en önemli oyuncularından

23. Kathryn Elizabeth Douglas 31:10 0 0/2 %0 0/4 %0 0/0 %0 1 1 2 0 2 2 0
bu istatistikle oynuyorsa yapıcak birşey yok,bu maçın tek farkı esmeral ve birsel başka hiçbir açıklaması yok,en kritik dakikada da tuğba turnikeyi kaçırıyor,o turnikeyi kaçırmıcaksın

ama biz bu feneri yeneceğiz ,inanıyorum bütün yüreğimle,o kupa bizim olucak,yeterki şu 2.ci maçı alalım ,yelena,yasemin,esranın devreye girmesi gerekiyor,bugun çok iyi mucadele ettik,takım gerçekten çok motiveydi,yeterki moralleri bozmayalım,abdi ipekçideki maçlara allah izin verirse gelicem ne kadar eşim dostum arkadaşım varsa toplıcam o salonu zindan etmemiz lazım fenere,Galatasaray taraftarı neymiş görsün cümle alem,cehennemi yaşatmamız lazım abdi ipekçide,barcelonalı pique demişti,noucampda öle bir taraftar görmek istiyoruzki interliler futbol oynamakdan nefret eder hale gelsinler ,bizde abdi ipekçide öle bir destek vermemiz lazımki fenerliler basket oynamaktan nefret etsinler

Yerlilerden en fazla tartışacağımız isim kesinlikle Yasemin Horasan olmalı,bu takımda en yüksek parayı alan yerli,üstüne üstelik kaptanlık verildi,birisi açıklasın Yasemin Horasan geldiğindne beri ne yaptı,az değil 2 yıl oldu...2 yıldan beri helal be Yasemin dediğim bir maçı yok,yeter artık sabrında bir sınırı var...Her organizasyonda her toplantıda var ama hiçbir maçta yok...Galatasaray'ın kimseye havadan para kazandıracak ne durumu vardır,nede böyle bir kültürü...Hakikaten yeter artık...Bu maçla alakalı değil 2 yıldan beri yok birşey,kafası rahat geziyor öyle sahada...Çok gözüme batıyor,artık bizim idarecilerden birininde gözüne batsın...Eğer hayrısever bir tavır takınılıyorsa Yasemin'e boşyere verilen para fakir ailelere verilsin,ülkemizde birsürü aç insan var,onların karnını doyurup hayır dualarını alalım...Yemin ederimki bu duaların takıma katkısı Yasemin'den daha fazla olur...

KISA VE NET YETER YASEMİN HORASAN...

12 faulü var Fenerbahçe'nin 40 dakikada. 4'ü Sutton Brown'a ait. 4 tanesi de taktik fauldü zaten bunların. Yani totalde 40 dakikada çalınan net 8 faul var. Serbest atış çizgisinden 20-7 üstünlük olarak gözüktü bu. 57-51 biten maçta hücumun üçte biri yani..Ne desek boş..

D-spor'dan izledim maçı.Spikerin ismini cismini bilen var mı? Arkadaş insansın bir takımı tutabilirsin ama maç anlatırken bunu minimuma indir. Sonra kulakların çınladı mı hangi takımın taraftarının çınlattığını anlarsın.

Bu karşı yakada maç oynandı mı hakemler tuhaflaşıyor.Deplasman takımı hücum yaparken uzakdoğu sporunun kralını görüyoruz pota altında.Açıkçası talep edelim aynı şartlarda bizde karşı yakada maçlarımızı oynayalım.Bir yaka değişiyor hakemlerde değişiyor valla tebrik ediyorum.

Şimdi biraz da çuvaldızı kendimize batıralım. Sen ilk yarıyı bu kadar iyi götür ikinci yarı klasik bocala. Türk oyunculardan katkı yok gibi, katkı yanında zararı olan da çıkınca mağlubiyet kaçınılmaz. İkinci maçı kazanmamız lazım, kazanmak için mücadele ve adil yönetim şart.

Hakemler her iki taraf açısından da felaket bir maç yönettiler. Son çeyrekte ise ev sahibi lehine döndüler. 9 sayı gerideyken geri dönmemiz ve bu direnci göstermemiz gelecek maçlar için umutlandırdı. Sahada tarafsız ve doğru maç yönetecek hakemler olursa. 1 dakika kala fenerin takım faulü 0'dı ve milletin yediği dayaktan hali kalmamıştı. Şaka gibi. Tuğba'ya haksızlık yapmayalım. Maçı en çok isteyen ve mücadeleeden yerli oyuncumuzdu. Onu oyun kurucu olmadığı halde oyun kurucu oynatmamız sorun. Turnike kaçırmış olabilir. Yetneğinin son haddine kadar oynadı. Katie, Esra ortaya çıkmadan maç almak çok zor.
Gördüğüm en önemli şey takımda teslim olmuşluk, herkesin ağzına sakız ettiği öğrenilmiş çaresizlik yoktu. Direndiler, kazanabilirlerdi, kazanacaklar da.
Son olarak Tamika ve Sophia'ya helal olsun diyorum.

Herkes gergin ve üzügün bende öyleyim.Ama bir gerçek varki bizim takımın oyun kurucusu yok.Işıl'ın sakat olması bunu daha da belirginleştiriyor.Takımımıza pres yapıldığında topu çıkaramıyoruz oyun kuramıyoruz.Oyun kurucu sorunu çok belirgin.Bizim oyun kurucumuz yokken onların ise çok etkili oyun kurucuları var, özelliklede esmeral ve birsel bu iki oyuncuyu durduramazsak maç kazanmamız zor olur.Görülüyorki Nilay ve Tuğba'nın bu işin altından kalkması çok zor.Bu seride Işıl olabilse daha umutlu olurdum.İşimiz gerçekten zor.. :oops: