Fenerbahçe 61 - Galatasaray 56 (2-0)

Fenerbahçe - Galatasaray

8 Mayıs Cumartesi 15:30

Gerekirse bütün maç geriden gelelim ama maçın sonunu biz getirelim.Başarılar kızlar.

Re: Fenerbahçe - Galatasaray 2. Maç

Dediğinin tam tersi olur maalesef maça önde gireriz ama yaptıgımız top kayıpları ZK nın yanlış seçimleri seyirci baskıları ve hakem hataları ile maç biter seriler 2-0 olur ama inş dediğimin tersi çıkar dünkü gibi 8-0 lık seriler yakalarız ve maçı alırız

Bizde bu ruhsuz ve yeteneksiz Türk oyuncular varken,birde başımızda ZK varken galibiyete inanmıyorum açıkcası...Büyük bir süpriz olmassa yarın gece gelecek yılın planlarını konuşuyor olacağız...Çünkü eminimki 20 sayı öne geçsekte bir şekilde o maçı veriririz...Sophia ve Tamika savaşacak diğerleri bakacak senaryo belli...

Kerem BOZGEYİK' Alıntı:
Bizde bu ruhsuz ve yeteneksiz Türk oyuncular varken,birde başımızda ZK varken galibiyete inanmıyorum açıkcası...Büyük bir süpriz olmassa yarın gece gelecek yılın planlarını konuşuyor olacağız...Çünkü eminimki 20 sayı öne geçsekte bir şekilde o maçı veriririz...Sophia ve Tamika savaşacak diğerleri bakacak senaryo belli...

Kerem ayıp değilmi dostum. Gs forması giyen birilerini Ruhsuz diye nitelendiriyoruz? Tuğba'nın hırsını nasıl ruhsuz nitelendirebiliriz? Bahar süremi aldı da böyle düşündün? Esra kaç dakika oynadı? Rica ediyorum bu kızlara ruhsuz demek biraz ağır bir itham

ruhsuz türkler dediğiniz 8 dakika esra oynamış 2 dakika bahar,ayrıca savaşıyor hepsi ama dünkü maçın kötüsü,hatta berbatı katie dir.....

Aslında ruhsuzlukla filan alakası yok dikkat ediyorsanız çok iyi savunma yapıyoruz, bizim sorunumuz yaptığımız basit hatalar.Örneğin maçın yıldızı tamika bile en azında 4-5 kere hata yaptı..

Bu maç min. hata ile oynarsak savunmamıza ben güveniyorum zaten.Galibiyet bekliyorum yarın.

Sühan Cem' Alıntı:
[quote="Kerem BOZGEYİK":333ymbue]Bizde bu ruhsuz ve yeteneksiz Türk oyuncular varken,birde başımızda ZK varken galibiyete inanmıyorum açıkcası...Büyük bir süpriz olmassa yarın gece gelecek yılın planlarını konuşuyor olacağız...Çünkü eminimki 20 sayı öne geçsekte bir şekilde o maçı veriririz...Sophia ve Tamika savaşacak diğerleri bakacak senaryo belli...

Kerem ayıp değilmi dostum. Gs forması giyen birilerini Ruhsuz diye nitelendiriyoruz? Tuğba'nın hırsını nasıl ruhsuz nitelendirebiliriz? Bahar süremi aldı da böyle düşündün? Esra kaç dakika oynadı? Rica ediyorum bu kızlara ruhsuz demek biraz ağır bir itham[/quote:333ymbue]

Galatasaray formasını giyen herkesin ruhu vardır diye birşey yok değilmi Sühan,neden ayıp olsunki...
Valla takıma 3 ay önce gelen Tamika'nın mücadelesini hırsını ve kazanma isteğiini görünce bu takımın sırtından 2 yıldır geçinip sıfır katkı verenlere başka bir kelime yakıştıramadım...Belki genelleme yanlış olmuş ama bunu kimin için söylediğim az çok ortada...3 ay önce gelmiş yabancı oyuncu herşeyini ortaya koyup mücadele ederken iki yıldan beri kılını kıpırdatmayan bazıları bunu bence fazlasıyla hakediyor,sana göre hak etmiyor olabilir,ama bana göre hakediyorlar bu nitelendirmeyi...Ayıp olan nedir söyleyeyim,ayıp olan 3 ay önce Amerika'dan gelmiş bir oyuncunun uzun süreden beri bu takımda olan bir çok oyuncumuzdan formayı daha fazla sahiplenmesidir...Bu ayıp yüzlerini kızartıyordur umarım...

Yerli oyuncularimizin enaz 25 sayi bulmasi sart.Onceki macta rakip yerli oyuncular 32;bizim yerli oyuncularimiz 13 sayi bulabildi.En buyuk sorun buradan kaynaklanmakta.Yerli oyuncularimizin skora katkisi cok dusuk.Bu acidan Esranin daha cok sure almasi gerekir.Yasemin Horasanin da 3-5 sayi atip 3-5 ribaund almasini nezaman gorecez artik :oops:

inşaallah bugün şeytanın bacagını kıracagız... biraz dikkatli ve akıllı oynarsak rahat alabilecegimiz bir maç. gereksiz top kayıpları yapmazsak ve saçma sapan hücüm etmezsek bu maçı alacagımızı düşünüyorum.

3. ve 4. Periyod iyi oynayalım gerisi gelecektir. Özellikle topu hücumda çok iyi paylaşmalı ve savunma ribaundlarında çok dikkatli oynamalıyız. Haydi Dişi Aslanlar !

katie nin bu maçta kendisini affettirmesi lazım başka yolu yok bunun bi tane şut sokmaktan acizse bu takımda ne işi var..

Bir oyuncu kötü gününde olabilir. 5-6 tane müsait pozisyon yakalar ama şutları girmez. Katie böyle bile değildi. Ne bir pozisyon yaratabildi kendine ne de adam eksiltebildi.

Maçı Türk oyunculardan alınan katkıya bırakırsak yine kaybederiz zarar etmesinler yeter demek zorunda kalıyorum.

Tamika guard mı forvet mi yeri geldiğinde pivot mu daha ne yapsın bilemiyorum.

Young diri olduğunda ilk yarılarda oldukça etkili oluyor ama destek alamıyor.

Pembe gömlekli zamanında; Şencebe Şencebe Esra Şencebe temposu içinde 3lükler izlerdik artık o da kalmadı.

Yine de ümit var yenelim sonrasında da İpekçi'yi yıkalım !!!

Katie daha 2 gün önce maç yapamayacak haldeyken bu kadar ağır ithamlarda bulunmayalım. Takımımızdaki herkes şuan kazanmayı istiyor, bunu savunmadaki mücadeleden de anlayabilirsiniz.

Serinin kilit maçı, beklemedeyiz.

Kazanan şampiyon olur.

Bu takıma laf söyleyen taş olur.
Maçın kaderini hakem çizmiştir. 4. periyodda Tamika'ya yapılan faulü Tamika'ya hücum faul yazan hakemler maçı bizden alıp rakibe hediye etmiştir. Maçın kaderini
yine fauller çizmiştir. Bir kez daha 21/7. Sorun takımın kalitesi değil, hakemlerin kalitesidir.

Hakemler mi suçlu ?
Hakemlerin maç boyunca 1 hatası vardı, o da Tamika'nın hucum faulü bizim takımın kaç hatası vardı sayalım mı ?

Bırakın hakemi falan.

Tamika geçen maç 6 top kaybı bu maç 9 top kaybı.5/19 şut yüzdesi 24 saniyenin 16 sında top elde içeri top indirme yok, hakemlere kaprisler fena.Şut atacağı yerde atmıyor, içeri kalabalık içeri dalıyor.Siz maçın en iyisi seçiyorsunuz neye bakıyorsunuz 14 sayı 16 ribaund'a.

Sonra hakemler şöyleydi böyleydi.

Kimse kusura bakmasın şu forumda kimsenin hakemlerden iyi basketbol bildiğini düşünmüyorum.O yüzden hakem tartışmak yerine takımımızın nasıl kötü oynadığını konuşalım.