Fenerbahçe Ülker : 75 - Galatasaray Cafe Crown : 64

• Konbuyu başlatan Necati
  • Başlangıç tarihi
N

Necati

Misafir
Beko Basketbol Ligi'nin 9.haftasında ezeli rakibimiz Fenerbahçe ile karşılaşacağız.9.haftaya girilirken takımımız 8 maçta 6 galibiyet ve 2 mağlubiyet,Fenerbahçe ise zorlu Ted maçı öncesi 7 maçta
6 galibiyet ve 1 mağlubiyetle yoluna devam ediyor.Karşılaşma,her iki takım içinde hem play-off mücadelesi,hem sıralama hem de herşeyden önce derbi mücadelesi olması yönünden çok büyük önem taşıyor.

Rakibimiz Fenerbahçe'de Mirsad Türkcan cezası sebebiyle bu maçta yerini alamıycak.Rasim Başak ve Willie Solomon'un ise sakatlık durumları henüz netleşmiş değil.Takımımızda ise 3 haftadır sahadaki yerini alamayan McGowan derbiyle beraber sahalara döncek gibi gözüküyor.

Çok büyük bi ihtmalle Galatasaray taraftarının salona anlaşma gereği alınmayacağı maç Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanacak.Umarım takımımız buz orlu maçtan alnının akıyla çıkar ve biz gerçek basketbolseverleri mutlu eder.

Yenilgiye kendimizi hazırlamamız lazım olası bir yenilgide yıkılmamak için.Yenilirsek,dünyanın sonu değil,adamlar bizden kağıt üzerinde güçlü.Geçen senelerde Abdi İpekçi'de yaşananları biliyoruz.Bugünkü KSK maçında bu konularda hassas olan hakemler umuyorum ki aynı hassasiyeti derbide de gösterir.
Bu maçı kazanırsak son yılların en büyük dumurunu yaşar Fenerbahçe.Neden olmasın ki...

Yenilgi normal sonuc olur. Galip gelmek icin takimda bircok oyuncu skor yükünü sirtlamali. Murat ve Mitchell in form tutmasi iyi isaret. En büyük kozumuz iyice oturmaya baslayan savunmamiz. Ilk ceyrekte foul problemine girmeszek fenerin sutörlerini uzun süre soguk tutabiliriz. Fitch in devreye girmesi sonucu lehimize cevirebilir ama herseye hazirlikli olmak lazim. Fark yemeye dahil.

Hakemlerin aynı hassasiyeti göstereceklerini pek zannetmiyorum biz yediğimiz küfürle kalırız .Sonra provoke olmuş bi kaç arkadaş ertesi hafta küfreder sahaya atlar bu böyle sürer gider :) Bu da işin şakası ..

karşı portatiflerden her türlü küfürü ederler... elle taciz ederler...bir sürü yabancı madde atarlar... topluca dakikalarca küfür ederler...kimse kıllarına dokunamazlar...biz de ikinci maçta 2. periyodu göremeyiz...

fenerbahçe bu maçta ateşleyebilcek olan mirsad'ın olmamasıda bizim için bence büyük avantaj.iyi savunmamıza fitch'in de gününde olması eklenirse maçtan galip çıkmamamız için hiç bir neden yok

Ksk macında güzel oyun gösteren fatih cemal murat ve mitchell aynı performansı bu mactada sergilerse ve + Gerald Fitch'ın gününde olup güzel basketbol oynaması bu macı almamızı sağlıcaqını düşünüyorm..yenilgide olabilir ama fark yemeyiz..7-8 sayıdan fazla fark yemeyiz ama galatasaray bu macı ii oynarsa güzel bir galibiyet alır ve önümüzdeki maclara bakarız..GönLüm SeninLe uLtrA AslaN :atki ... bizim icin fenerede koy cimbombom cimboombooooom :muhaha

Fenerbahçe bu sene tamamen lig şampiyonluğuna odaklanmış durumda her ne kadar resmi olarak dillendirilmese de oynanan oyundan bu açıkca belli oluyor o yüzden ben bu maçta GS nin kazanmasının büyük sürpriz olacağını düşünüyorum, ancak şunu da belirteyim bence son yılların en güzel fb - gs maçlarından biri olacak mücadele açısından , basketbol adına kaçırılmaması gerekn bir mücadele bence

her şey galatasaray için

slm beyler ben bu forumda yeniyim dün yaşananlardan sonra bnde dişiler yazmak istiyorum.tamam belki bizim taraftarımızın daha doğrusu 3-5 tane çapulcunun yaptığı yanlıştır ve salon boşaltılmıştır ama ben bi şey söylemek istiyorum.geçen sene abdi ipekçiye fener maçına gittim(fener evsahibi olduğu zaman)ve fener taraftarının içinde maçı izledim(çok kötü bi duyguydu)ve o maçta sahaya atılmayan şey edilmeyen küfür kalmamıştı.burak sezginin nerdeyse tüm akrabalarına küfür ettiler.şemsettin baş'a da edilen küfürler de vardı ki ben kuzenimin kulağını kapamak zorunda kaldım terbiyesi bozulmasın diye.ve bu küfürler toplu halde yapıldı. ve fener ne bi ceza aldı ne de salon boşaltıldı.şimdi soruyorum size neden hep bizim salonlarımız boşaltılıyo neden hep bizim taraftarımız(3-5 çapulcu hariç)basket maçlarını atmamalayamıyo.taraftarı gittiği maçtan dışarı çıkarırsak o taraftar bidaha maça neden gelsin.salonlarımız nası dolsunnnnn:::::????????? :(

bizim takım olarak hiç bir eksiğimiz yok ama seyirci faktörü düşündürüyor iyi oynarsak seyirciyide feneride yeneriz...

konuştuğum tüm basketbol yazarları Gs nin takım olarak fb den daha iyi durumda olduğunu daha takım gibi oynayıp etkili olduğunu söylüyorlar. Aslanlarımız bugun ve yarını dinlenerek geçirecekler ve p.tesi sabahı idmanlar ile maçın mesaisine başlıyacaklar. Teknik ekipteki bazışahısları incelemek için beklediğim en önemli maç umarım futbol maçıyla çakışmaz.

Tribünlerin yarı yarıya oldugu bi maç olsa ne guzel olurdu
Ama olmuycak ordaki fenerbahce seyircisi her türlü pisligi yapabilecek ve salon bosaltmak diye bi kuralda olmuycak o maçta!
Her türlü olaya ve yenilgiye hazır olalım derim
Halil Üner'i gecen sene söyledigi su sözle hatırlıyorum
2.maç İpekcide maçtan sonra söyle demisti : İlk maçta olaylar büyümesin diye ben Burağı hemen kenara aldım ama bu maçta onların basketbolcuları tribündeki taraftarı kışkırtmak icin elinden geleni yapıyor! gibi biseyler demisti.

Haftaya hem futbolda hem de baskette Fenerbahçe ile maçımız var, futbol pazar günü, tahminen basketi de o güne alıp bir bakıma tarftarın ve olayın az olduğu bir maç isteyecektir TBF, tabii Napoli maçının perşembe olması da bu ihitmali kuvvetlendirioyr. Hele ki maç 16:00 da olursa baya boş tribünlere oynanır maç.

cemcemgs' Alıntı:
Haftaya hem futbolda hem de baskette Fenerbahçe ile maçımız var, futbol pazar günü, tahminen basketi de o güne alıp bir bakıma tarftarın ve olayın az olduğu bir maç isteyecektir TBF, tabii Napoli maçının perşembe olması da bu ihitmali kuvvetlendirioyr. Hele ki maç 16:00 da olursa baya boş tribünlere oynanır maç.

valla fb yönetiminin en ucuz bileti 40 ytl yapmasından ve stadın % 75 ini kombine satmasından dolayı hiçde azımsanmayacak taraftar topğluluğunun orada olacağını düşünüyorum ayrıca maçın saati TV yayını olduğu için 16:00 değil 15:00 olur büyük ihtimalle

basketbol yazarı arkadaşlara selam ederim bu arada, GS çok iyi bir ivme yakaladı doğru söylüyorlar ancak FB de hiç boş takım değil özellikle pota altında ciddi derecede GS den üstünler ve ellerinde inanç koç tan çok daha iyi bir savunmacı olan ömer onan var, ha keza damir mrsic ile mitchell ı kıyaslamam zaten o yüzden takım oyunu oynamıyormuş falan bi dreceye kadar geçerli bence zira en kritik anlarda sorumluluk alabilecek tecrübede çok oyuncusu var fb nin o yüzden kimin ne yapacağı belli olmayan bir takım çok da havaya girmemek gerekir ama şundan eminim ki maçın sonuna kadar mücadele en üst düzeyde olacaktır

almighty' Alıntı:
valla fb yönetiminin en ucuz bileti 40 ytl yapmasından ve stadın % 75 ini kombine satmasından dolayı hiçde azımsanmayacak taraftar topğluluğunun orada olacağını düşünüyorum ayrıca maçın saati TV yayını olduğu için 16:00 değil 15:00 olur büyük ihtimalle

basketbol yazarı arkadaşlara selam ederim bu arada, GS çok iyi bir ivme yakaladı doğru söylüyorlar ancak FB de hiç boş takım değil özellikle pota altında ciddi derecede GS den üstünler ve ellerinde inanç koç tan çok daha iyi bir savunmacı olan ömer onan var, ha keza damir mrsic ile mitchell ı kıyaslamam zaten o yüzden takım oyunu oynamıyormuş falan bi dreceye kadar geçerli bence zira en kritik anlarda sorumluluk alabilecek tecrübede çok oyuncusu var fb nin o yüzden kimin ne yapacağı belli olmayan bir takım çok da havaya girmemek gerekir ama şundan eminim ki maçın sonuna kadar mücadele en üst düzeyde olacaktır
Furkan abi,hücum performanslarını kıyaslamam dersen hak veririm sana,ama mevzu takımı oynatmaksa Mitchellla Mrsiz kıyaslanabilir.Hatta Mitchell önde olur.

koch' Alıntı:
Furkan abi,hücum performanslarını kıyaslamam dersen hak veririm sana,ama mevzu takımı oynatmaksa Mitchellla Mrsiz kıyaslanabilir.Hatta Mitchell önde olur.

doğru diyorsun ama işte orada da kritik anlarda el titremeyen oyuncu olması mevzusu giriyor devreye fb de onlardan bolca var , ayrıca mrsic son barca maçındaki performnsını bu maça da taşırsa mitchell çok zorlanır , bir de bela bir tane değil hücum anlamında ne kadfar etkisiz olsa da savunma anlamında mrsic ten kat be kat hızlı ve dirençli olan hakanın da mitchell i zorlayacağını düşünüyorum , mitchell için gerçekten zor bir sınav olacak

kadrosu bizden daha iyi olduğunu kabul edebiliriz ama bizim kadar mücadeleci ve takım oyununu bizim kadar iyi oynamıyorlar buda en büyük kozumuz olacaktır.bu özellikler maç kazandırmaya yeter mi?:neden olmasın 8) fitchin oyunu belirleyici olacaktır.kendine değil takıma çalışırsa daha başarılı olabailiriz çünkü üzerinde sıkı bir defans olacaktır
önümüzdeki iki maçtan 1 galibiyet alırsak müthiş olur. :atki

Hem basketin hem de futbol derbisinin aynı haftada olması ilginç.Ayarlasan mutlaka birinden biri aksar erteleme olur olmaz.İşte işin ilginçliği aynı hafta içinde iki farklı spor dalında iki derbi.İlk başta inşallah ikisini de biz kazanırız diyorum.

Basketbol maçında ise fb'nin kadrosunun bizden üstün olduğu kabullenmemiz gerekir.Yalnız mirsad'ın olmayışı solomon ve rasim'in sakatlıklarının geçmemesi bize avantaj sağlayabilir.Yalnız unutmamak lazım ki ne zaman gs derbisi olsa sakatlar hemen iyileşir :) Büyük olasılıkla oynayacaklardır.Ayrıca seyirci avantajını çok ii kullanacakları bellidir.Ne de olsa onların tribününün boşaltılma olasılığı hiç yok :? (Geçen senelerden bunun örnekleri verilmekle bitmez)

Fb'nin kadrosunda maçı damgasını vuracak kişi sayısı bizden fazla sayılır.Hele hele mrsıc ve ibrahim ne zaman bize karşı oynasalar yılın en ii yüzdesini bize karşı sergilerler.Bunun için en başta savunmaya önem vermeliyiz.Savunmamız zaten kazandığımız maçlarda baş rolü oynamaktadır.Yani kazanmak istiyorsak savunma şart.İkinci olarak fitch'i mutlaka devamlı değişik adamlarla savunarak karşısına hep diri adamları çıkaracaklar.Bundan dolayı diğer oyuncularımız sayı olarak mutlaka ve mutlaka katkı yapmaları gerektiği gibi ii gününde de olmaları lazım.

Hadi ASLANLAR çıkın gösterin o seyirciye istediğimiz zaman neler yapacağımızı..

Sezonun şu ana kadarki en zorlu ve tabiki en önemli maçı... Çok önemli değil sonuç ama tamamen onların taraftarıyla dolu salonda terinin son damlasına kadar mücadele etsin coşturmasın ezikleri aslanlarımız bu yeter... Fakat fb'nin izlediğim maçlarında hücumda inanılmaz savruk olduklarını takip ettim sert, dişe diş, yıldırıcı bir savunmayla bi anda dağılabiliyorlar umarım her hafta artan savunma dozu bu hafta tepeye vurur...

Bir diğer konu ise her yıl yaşanan abdi ipekçi rezaleti... biz ev sahibiyken ilk periyotun sonunu göremezken seyirci fb ev sahibiyken katliam oluyor ve maç 1 dk. bile durmuyor... Ama burda bence en önemli olay menajer ve idari sorumlularımıza düşüyor çünkü en ufak olayda hemen havlular kafada soyunma odasına koşan ve zorla salonu boşalltıran bir fb oluyor biz ev sahibiyken... Her türlü gücümüzü saha içi ve saha dışı kullanmalı ve yapacakları her türlü pisliğe hazırlıklı olup önlemimizi almalıyız...

Size güveniyoruz Aslanlar!!! :atki