Fenerbahçe Ülker : 75 - Galatasaray Cafe Crown : 64

• Konbuyu başlatan Necati
  • Başlangıç tarihi
mrsic i tutabilirsek maç bizim diyorum ben
bu mrsic i anlamıyorum ya adam her mac
% 75 üç sayılık ortalaması tutturuyo
bugün casa maçında beni yine deli etti
ne zaman fener aleyhine maç kopsa
mrsic çıkıyo ve takımı ortak ediyor
mrsic onlar için önemli faktör bence.

fbülkerin yeni transferi eddi basden 3 numara oynuyormuş ncaa en iyi savunmacı seçilmiş şutu kötüymüş savunmada fitch e sıkıntı yaratabilir tabi adamı görmedik ne olduğunu bilmiyoruz sadece varsayımla konuşuyorum

ayrıca fikstürü bir daha kontrol ettim fb ve efes pilsen maclarından birini kazanabilirsek hedefler doğrultusunda cok iyi bir iş becermiş oluruz

kısaca yazayım akıllarda soru işareti kalmasın

yeni transferin hiçbri etkisi olmaz maça adam ayağının tozuyla all star performansı mı verecek yani ayrıca transferin fitchten korktukları için yapıldığını sanan arkadaşlar abartmayın hakikaten adamlar kaç aydır arıyorlardı zaten, solomonun sakatlanmasıyla biraz daha öne çektiler arayışı kuvvetle muhtemel euroleague arasında yapılacaktı bu transfer çünkü en nihayetinde gerçekçi olalaım yeni transfer olmasa dahi bu maçı kaldırır gider bu kadrosu adamların ......

guardlarda gs ın üstün olduğuna katılmıyorum hemde hiç katılmıyorum şahsen darrel mitchell ın çok kötü gününü gördük ama mrsicin en kötü günüde dahi 8-10 sayı attığını da görüyoruz yıllardır i ayrıca hakan demirel savunmada inanılmaz yetenekli bir adam o yüzden özellikle 1 numarada pek bi avantajı yok gs nin ancak iki numara da savunma anlamında iyi bir avantajı var ancak düzgün savunma yapılırsa bu avantaj geçerli olur neticede karşınızda avrupanın en büyük şutörlerinden biri varken ya bu adamların iki numarasında iş yok demek saçmalık olur bence , gs kesinlikle sezon başından bu yana pozitif bir ivme yakaladı ama rakip takımı bu kadar küçük görmek çok da iyi bir şey değil basketbol gerçekleri ortada neticede

pota altında nacizane bir basketbolsever olarak şunu söyleyeyim ki kambala yerine oğuz oynarsa gs bu maçı zor alır , ayrıca fatih ve cemal çok yetenekli oyuncular ama özellikle savunmada çok fazla timing hatası yapıyorlar bu yüzden kolay faul alıyorlar o yüzden o noktadaki avantaj her an ciddi bir dezavantaja dönüşebilir , ve en başından beri söylediğim olay kritik anlarda topun el yaktığı anlarda sorumluluk alacak oyuncu sayısı fb de gs den çok daha fazla üstelik bir avantaj da bu anlarda saçmalayan mirsadıın cezalı olması fb için , o yüzden bu maçın gidişatını gene ibo mrsic belirler gibime geliyor

bu yüzden bu maç iki takım içinde çok zor olacak başa baş gideceğini düşünüyorum sonuna kadar , son anlarda kim sakin kalıp akıllı oynarsa maçı alır diyorum

almighty' Alıntı:
kısaca yazayım akıllarda soru işareti kalmasın

yeni transferin hiçbri etkisi olmaz maça adam ayağının tozuyla all star performansı mı verecek yani ayrıca transferin fitchten korktukları için yapıldığını sanan arkadaşlar abartmayın hakikaten adamlar kaç aydır arıyorlardı zaten, solomonun sakatlanmasıyla biraz daha öne çektiler arayışı kuvvetle muhtemel euroleague arasında yapılacaktı bu transfer çünkü en nihayetinde gerçekçi olalaım yeni transfer olmasa dahi bu maçı kaldırır gider bu kadrosu adamların ......

guardlarda gs ın üstün olduğuna katılmıyorum hemde hiç katılmıyorum şahsen darrel mitchell ın çok kötü gününü gördük ama mrsicin en kötü günüde dahi 8-10 sayı attığını da görüyoruz yıllardır i ayrıca hakan demirel savunmada inanılmaz yetenekli bir adam o yüzden özellikle 1 numarada pek bi avantajı yok gs nin ancak iki numara da savunma anlamında iyi bir avantajı var ancak düzgün savunma yapılırsa bu avantaj geçerli olur neticede karşınızda avrupanın en büyük şutörlerinden biri varken ya bu adamların iki numarasında iş yok demek saçmalık olur bence , gs kesinlikle sezon başından bu yana pozitif bir ivme yakaladı ama rakip takımı bu kadar küçük görmek çok da iyi bir şey değil basketbol gerçekleri ortada neticede

pota altında nacizane bir basketbolsever olarak şunu söyleyeyim ki kambala yerine oğuz oynarsa gs bu maçı zor alır , ayrıca fatih ve cemal çok yetenekli oyuncular ama özellikle savunmada çok fazla timing hatası yapıyorlar bu yüzden kolay faul alıyorlar o yüzden o noktadaki avantaj her an ciddi bir dezavantaja dönüşebilir , ve en başından beri söylediğim olay kritik anlarda topun el yaktığı anlarda sorumluluk alacak oyuncu sayısı fb de gs den çok daha fazla üstelik bir avantaj da bu anlarda saçmalayan mirsadıın cezalı olması fb için , o yüzden bu maçın gidişatını gene ibo mrsic belirler gibime geliyor

bu yüzden bu maç iki takım içinde çok zor olacak başa baş gideceğini düşünüyorum sonuna kadar , son anlarda kim sakin kalıp akıllı oynarsa maçı alır diyorum

katılıyorum...

bide maç fb'nin sahasında seyirci avantajlarıda var.işimiz gerçekten zor.yenebileceğimiz bir takım ama 40 dakika boyunca iyi savunma yapıp kontrolü elde tutmamız lazım.oğuz savaş casa maçında çok iyi idi.pota altında bize bela olabilir

taner84' Alıntı:
bide maç fb'nin sahasında seyirci avantajlarıda var.işimiz gerçekten zor.yenebileceğimiz bir takım ama 40 dakika boyunca iyi savunma yapıp kontrolü elde tutmamız lazım.oğuz savaş casa maçında çok iyi idi.pota altında bize bela olabilir
Bizdede cemal nalga var bence çok faydalı oynuyor ve bu maçta kaç tane smaç basacak fener potasına merak ediyorum!

taner84' Alıntı:

seyirci avantajı çok da olmayabilir tamamen maçın başlama saati ile alakalı bence aynı gün futbol maçı da olacak neticede

biz bu macı sadece fenerbahceye karsı oynasak kazanırız derdim ama bu sefer karsımızda ÜLKER+fenerbahce var o bakıma işimiz kolay degil ama imkansızda degil oyuncularımız gününde olursa yıkarız özellikle kambala ve solomonu kilitlersek alma ihtimalimiz yükselir

gskemal1905' Alıntı:
biz bu macı sadece fenerbahceye karsı oynasak kazanırız derdim ama bu sefer karsımızda ÜLKER+fenerbahce var o bakıma işimiz kolay degil ama imkansızda degil oyuncularımız gününde olursa yıkarız özellikle kambala ve solomonu kilitlersek alma ihtimalimiz yükselir

solomon kendinden klitli kalabilir zaten :):):):):) malum sakatlığının ne olduğu belli değil

kambala için de kasmaya gerek yok o kendini kilitliyor zaten arada sırada , yalnız kendini kilitlemezse üzgünüm ama GS pota altı onu biraz durdurur, ne cemal ne de fatih o yeterlilikte değiller henüz ( kabiliyet açısından değil tecrübe oyun zekası vs. açısından )

Biz daha iyi bir takımız onların balonu patlayacak işte ozaman herkes şampiyonluğa inanacak....

ya bu maçı alacaz başka yolu yok.hatta o gün oynanacak 3 maçıda alacaz...futbol maçı var paf maçı var bide basketbol maçı.3ünüde alırsak bizden iyisi olmaz valla

Fenerbahce'de Solomon ve Rasim bildigim kadariyla yine oynamayacaklar, Mirsad zaten yok.

Galatsaray'da da Mc Gowan'in bu macta yeniden oynamaya baslamasi bekleniyor.

Muhtemel ilk 5'ler:

Fenerbahce: MRsic-Ibrahim-Omer-Clark-Kambala
Galatasaray: Mitchell-Murat-Fitch-Fatih-Burak (bence bu mac mClark ile match up icin Cemal yerine Burak'la baslariz)

Eslesmelere bakarsak:

Mrisc-Mitchell: Bence macin en onemli eslesmelerinden biri. Solomon'un sakatligi sonrasi Mrsic 1 numara baslayarak kendini bulmus gorunuyor, TED macini koparan oyuncuydu. Mitchell da birkac haftadir iyi oynuyor. Iyi bir Mitchell fizik gucu ve suratiyle Mrsic'i cok yorar ve etkisiz hale getirir. Yanliz ozellikle savunmada Mİtchell cok dikkatli olmali boyle atmosferi yuksek bir macta Mrsic'in havaya girmesine musaade etmemeli.

Omer-Murat Kaya: Endisemin olmadigi bir eslesme. Murat son maclarda istedigimiz Murat olma yolunda, takima katkisi buyuk. omer'in tecruberine ragmen bu eslesmeden maglup cikmayacaigmizi dusunuyorum. bu arada Fenerbahce'nin savunmada Omer'i Fitch'i yipratmak icin kullanmasi da olasi.

Ibrahim-Fitch: Bence macin kilit eslesmesi. Fitch'in hucumda istikrarsiz bir performansi var. Oynasigi 7 macin dordunde inanilmazdi, ucunde ise cok dusuk yuzdeyle oynadi. Savunmada ise genelde ayni performas koruyor. Ibrahim bu sene henuz ahim sahim bir mac oynamadi ve ayaklari iyice yavaslamis duruyor, ancak adami ne kadar sevmesem de boyle yksek tansiyonlu maclarda daima sorumluluk alip on plana cikabilecek bir oyuncu. Bence maci belirleyecek temel faktor Fitch'in hucum performasi ve Galatasaray'in Ibrahim'i ne derece kontrolde tutabilecegi olacak.

Fatih-Kambala: KAmbala son maclarda cok formsuz, zaten Fenerbahce genelde Kambala-Oguz degisiminden snra canlaniyor. Ama ne olursa olsun Kambala ciddi bir silah. Fatih'in her topu bloklama heyecanina kapilip erken faul problemine girmemesi cok onemli, Fatih uzun sure oyunda kalabilirse cember altinda buyuk problem yasamayiz.

Burak-Clark: Clark iyi bir gorev adami ama maca agirligini koyabilcegini sanmiyorum. Burak sadece 3 sayiya konsantre olmadan, arada iceriden de zorlayarak oynarsa bu eslesme bizim lehimize sonuclanir.

Bench'ten gelecek oyuncular:

Galatasaray: Mithat-Tufan-Cemal-Hollmann-McGowan

Su ana kadar verim alamadigimiz mithat umarim bu macta Avrupa 2.si Alman milli takiminin guardi oldugunu hatirlar, tecrubesiyle takima katki saglar, en azindan Mithell'a yeterli dinlenme suresini verebilir. Tufan muhtemelen Mrsic ve/veya Ibrahim'i mac icinde yipratmak amaciyla oyuna girecektir. Gecmiste iyi bir sutor olan Tufan'i bu macta sadece sevunmasiyla degil, degerlendirdigi sutlar ile de gormeliyiz. Cemal Fatih'in dinlendigi bolumlerde Kambala/Oguz'u savunurken umarim buyuk problem yasamaz. Holmman ve McGowan'dan ne beklemem gerektigini bilemiyorum, acikcasi bu mac icin kendilerinden buyuk beklentim yok. Ikisinden birinin beni mahcup etmesi, galibiyet ibresini bize cevirir.

Fenerbahce: Hakan-Semih-Oguz

Son maclarda ozellikle Oguz Fenerbahce'ye buyuk katki sagliyor, savunma ve hucumda Kambala'dan daha faydali oluyor. Semih de istikrarsiz bir oyuncu olmasina ragmen atletik yapisi ve uzun kollariyla ozellikle ribaunt konusunda ciddi katki verebliyor. Hakan da gerek Mrsic'i dinlendirmek, gerek ise Mrsic'i 2 numarada oynatip Ibrahim-Omer'i dinlendirmek icin cok faydali, ozellikle savunmada cok gayretli. Bugun gazetelerde Fenerbahcenin 5. yabanciyi getirecegi yaziyor. bu oyunucnun bizim macta oynayip oynamayacagini bilemiyorum.

Sonuc olarak: Eksikelrine ragmen Fenerbahce benchi bence bu maca bizim benchten daha buyuk katki saglayacaktir. bizim benchten gelecek her ekstra katki bizim icin avantaj saglar. Macin kilit faktoru Ibrahim ve ozellikle Mrsic'i savunma performansimiz ve Fitch'in hucumdaki etkinligi olacaktir. Zor ama kazanabilecegimiz bir mac, umarim hersey istedigmiz gibi olur.

dawkins, bence çok tozpembe bakmışın olaya.

eğer herkes kendi performansını ortaya koyarsa ve mitchell asistlerde, fitch sayıda kendini aşarsa bu maçı yeneriz. ayrıca fatih nolur faul problemine girme zaten kambala kazmasını bloklamana gerek yok ellerin havada önünde durunca kaçırıyo zaten kabiliyet düşmanı

Galatasaray Cafe Crown, Derbiye Hazırlanıyor

Beko Basketbol Ligi’nin 9. haftasında Fenerbahçe Ülker ile karşılaşacak olan Galatasaray Cafe Crown’da, derbi hazırlıkları başladı.

Pınar Karşıyaka’yı 71-56 yenerek Beko Basketbol Ligi’nde 4. sıraya yükselen takımımız, bugün saat 14:00’te Florya Metin Oktay Tesisleri’nde haftanın ilk idmanını yaptı. İdmana, tam olarak iyileşen Glen McGowan’ın yanı sıra Pınar Karşıyaka maçını sakatlığı nedeniyle tamamlayamayan Gerald Fitch de katıldı.

Galatasaray Cafe Crown, derbi hazırlıklarına yarın çift idmanla devam edecek. Takımımız, sabah idmanını Fenerbahçe Ülker maçının oynanacağı Abdi İpekçi Spor Salonu’nda, akşam idmanını ise Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yapacak.

bence mitchell-tufan-fitch-cemal-fatih beşiyle başlamalıyız.fenerin beşinide
mrsic-ömer-ibrahim-clark-kambala olarak kabul edersek savunmada tufan mrsic'i almalı ve fitch'le ibrahim eşleşmesi tufan'ın mrsic'i kitlemesi sonucu galibiyete yakın olan taraf biz oluruz

Cahil cesur olur derler. Bahse girmek isteyenlere kapım açık ;)

Bu maçta tereddüt ettiğim tek nokta seyircinin çirkefleşmesine hakemlerin seyirci kalması.

arkadaslar fitch in gecen mactaki gibi oynamaması sart herseyden once ama fb de cok blokcu ozelligi olan baska bir oyuncu olmadıgı icin o macın karsıyaka gibi olcagını zannetmiyorum
bunun yanında mitcelinde katkı yapması ve fazla top harcamamaı sart
son olarak kilit bolgedeki fatih in fb nin iceri drive eden oyuncu sayısı fazla olmadıgından fual problemine girecegini zannetmiyorum ayrıca son macta baktıma gore holman kendine geliyor gibi umarım utanmayız

Maçtan önce iki takımın istatistiklerine bakmak istedim sonucu sizlerle paylaşmak istiyorum;

GS FB
İki Sayı(%) 43 58
Üç sayı(%) 36 32
SA(%) 52 48
Rib. 12-23 10-24
Asist 10 17
Top Çalma 8 11
Top Kaybı 15 14
Atılan sayı 69 80
Yediği sayı 65 68

Şu anda gözüken bizden daha iyi bir takım oldukları. Bu apaçık ortada biz henüz takım olarak onların seviyesinde değiliz. Ama savunmada daha iyi olduğumuzu düşünüyorum ki tek şansımızında savunmadan geçtiğine inanıyorum bu maçta. Özellikle savunma ribauntlarında çok dikkatli olmalıyız. Daha az top kaybı yapıp daha fazla asist yapmamız gerekiyor. Gönül isterdiki bu maçı rahatça gidip izleyelim. Ne varki kendi maçlarımızda bile bu mümkün olmazken bir derby maçında bunu düşünmek yakın bir gelecekte gözükmüyor.. Bir basketbolsever olarak gerçekten üzücü.. Düşünsenize iki takımın taraftarı da izleyebilseydi maçı birbirimizi alkışlasaydık kötümü olurdu. Birbirimize düşman gibiyiz. Çok üzücü bir sporsever olarak..

İbo + Mrsic'ten 45-50 sayı yemessek % 90 alırız maçı.. Oğuz'uda sindirmesi lasım Fatih'in, çok extra basketleri var Oğuz'un, bunlar basket faullede sonuçlanıyor o yüzden 1-2 blok şart kafasına,rahat rahat giremesin içeriye, bu 3 oyuncuya dikkat edip, hücumda saçmalamassak yeneriz gibime geliyor..