FIBA Dünya Şampiyonası 2006 Japonya

avustralya da çok sağlam çıktı ama ben maçı canlı izledim
adamlar hakkaten iyi takım

denizz' Alıntı:
avustralya da çok sağlam çıktı ama ben maçı canlı izledim
adamlar hakkaten iyi takım

Avustrulya maçın son bölümlerinde baskı altında çok bocaladı.Bence çok zayıf bir guardları var.Bugün guardlara uyguladığımız baskıyı yarın da yapabilirsek bence rahat kazanırız.

Bu arada Brezilya takımı çok büyütülüyor.Onları da yeneceğimize inanıyorum.

Son gün Yunanistan'la grup liderliği maçına çıkarız...

Yazılacak çok şey var ama yarınki Avustralya maçını kazandıktan sonra ''Grup Birinciliği'' için konuşucağız ...
Bu fotoğraf herhalde herşeyi ifade eder ;
turkiye_litvanya_manset.jpg

mükemmel bir galibiyet aldık.bu galibiyetin getirdiği moralle grup birinciğiline bile oynayabiliriz

Dünya Basketbol Şampiyonası'nın favorilerinden Arjantin, A Grubu ilk maçında karşılaştığı Fransa'yı 80-70 mağlup etti.

Arjantin'i galibiyete taşıyan isim hiç kuşkusuz Emmanuel Ginobili oldu. Arjantin'li yıldız karşılaşmayı 25 sayı, 6 top çalma ve 3 ribaund ile tamamladı.

Chicago Bulls'lu Andreas Nocioni ise 18 sayı, 7 ribaund ve 4 asistle Manu'ya destek olurken, Luis Scola'nun 10 sayı ve 6 ribaundu Tangocuları coşturdu.

Fransa'da en skorer isim 15 sayıyla Florent Pietrus ile 13 sayıyla Boris Diaw olurken sakatlığı dolayısıyla kadrodan çıkarılan Tony Parker'ın eksikliği Horozlar'da fazlasıyla hissedildi...

Tam Akdeniz'liyiz :) Beklenmedik galibiyet aldık ya, 6 saat önce gruptan çıkamıcak takım gruptan 1. çıkar, yarıfinal yapar diyoruz. Yarın yenilirsek de Tanjevic ile gitmez, Katar'ı bile yenemeyize döneriz, huyumuz bu :)

Bugün Litvanya'nın kendsinie hiç uymıcak düzeyde faul attığını unutmayalım. Tabii bir çoka rtı var, bunların başında takım olmak-"ego sorununun" olmaması- ve istek vardı.

Yarın ki maç da geçsin bir sonra daha detaylı yazarız.

çok önemli bir galibiyet maçta yerimde duramadım hop oturup hop kalktım bazı gs maçlarında bile böyle olmuyorum valla kalpten gitcek kıvama geldim ama bu önemli galibiyete rağmen sorunlarımız gün gibi ortada çok bol hücum ribauntu veriyoruz ve faul atamıyoruz Allahtan litvanya bu konuda bizi solladı ve de çok faul yapıyo uzunlarımız ben eminimki ermal 4 faul erken almasa litvanyayı çok rahat dağıtırdık bir de eksiğimiz ALAN SAVUNMASINA HÜCUM EDEMEMEK takımda ibo ve serkan gibi nokta şutörler varken şu alan savunmasına 1 ceza kesemediysek brezilya maçında işimiz var çünkü onların 1-3-1 alan savunması abd yi bile kilitlemişti ayrıca avustralya maçını çok rahat koparırız çünkü guardları çok top kaybediyo ve en büyük kozları ve benim de büyük sempati duyduğum Andrew Bogut brezilya maçında çok etkisiz kaldı bize de böyle oynarsa artık bundan iyi rakip itü derim yani :)

benim sorum bi kaç sorum olcak.averaj sistemi nasıl olcak?ikili averaj mı, yoksa tek maç üzerinden oynandığı için genel averaj mı? 2. sorumda; gruptan çıktıktan sonra eşleşmeler nasıl olcak?bilgisi olan varsa,bizlerlede paylaşsın lütfen

ugurcan' Alıntı:
benim sorum bi kaç sorum olcak.averaj sistemi nasıl olcak?ikili averaj mı, yoksa tek maç üzerinden oynandığı için genel averaj mı? 2. sorumda; gruptan çıktıktan sonra eşleşmeler nasıl olcak?bilgisi olan varsa,bizlerlede paylaşsın lütfen
averaj sistemi nasıl olucak bilmiyorum ama sanırım genel averaj dikkate alınacak. grup maçları tamamlandıktan sonraki eşleşmeler ise çaprazlama kuralına göre belirlenicek. yani örnek olarak A1-B4, A2-B3 eşleşicek. öyle gidiyor işte. çaprazlama kuralına göre

Japonya'da düzenlenen 2006 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Avustralya ile karşı karşıya gelen 12 Dev Adam, karşılaşmanın ilk yarısını 40-26 yenik kapattı. Şampiyonanın ilk maçında Litvanya'yı deviren A Millilerimiz, Avustralya karşısında da galibiyetle ayrılarak avantaj sağlamak istiyor.

emregs' Alıntı:
ugurcan' Alıntı:
averaj sistemi nasıl olucak bilmiyorum ama sanırım genel averaj dikkate alınacak. grup maçları tamamlandıktan sonraki eşleşmeler ise çaprazlama kuralına göre belirlenicek. yani örnek olarak A1-B4, A2-B3 eşleşicek. öyle gidiyor işte. çaprazlama kuralına göre
bilgin için teşekkürler.biz d grubuyla eşleşicez o zaman.

fark 14 sayı olunca aklımdan geçenler büyük galibiyetlerden sonra düşüş yaşadığımızdı. Ancak şurada bir gelişme görüyorum.Eski yıllara oranla daha disiplinli bir takım görünümündeyiz.Farklı geriye düştüğümüzde maçtan kopardık.Ancak bu sıkıntıyı da aşmış gibi görüyoruz. Dileriz hep böyle devam eder! Ama bundan sonra işimizin daha da zor olacağı kesin.

geçmiş yıllarda maçların ilk bölümlerinde yakaladığımız farkı koruyamayıp, rehavete kapılık kolay maçları bile kaybedebiliyordduk.ama şimdi kazandığımız bu savaşcı özellik mükemmel.seyir zvkini arttırıyor.takım oyununu çok iyi oynamaya başlamışız.inanılmaz güven vermeye başladı.aklımda hala soru işaretleri var ama elde ettiğimiz bu zor galibiyetler açıkçası beni heyecanlandırmaya başladı.grupta 1. veya 2. olursak yarı fnal kapısı çok açık

Ender ve Hakan' ın aksadığı dakikalarda neden Engin' e şans verilmiyor; bunu da Tanjevic Paşa' ya sormak lazım.

Pek tabi ki takım maçlarını kazandığı sürece kendisine bu gibi eleştirisel sorular sorulmayacaktır ama eleştiri yapmak için illa ki yenilmek mi gerekiyor. Kazandığımız bir maç sonrası yanlışını görüp ileriki karşılaşmalarda tekrarlamasa daha iyi olmaz mı ...

ARdaQue' Alıntı:
Ender ve Hakan' ın aksadığı dakikalarda neden Engin' e şans verilmiyor; bunu da Tanjevic Paşa' ya sormak lazım.

Pek tabi ki takım maçlarını kazandığı sürece kendisine bu gibi eleştirisel sorular sorulmayacaktır ama eleştiri yapmak için illa ki yenilmek mi gerekiyor. Kazandığımız bir maç sonrası yanlışını görüp ileriki karşılaşmalarda tekrarlamasa daha iyi olmaz mı ...
guard pozisyonunda gerçekten çok aksıyoruz ama şiimdilik kimsenin fazla dikkatini çekmiyor.hakan ın savunması iyi ama hucümda çok verimsiz.boş adamı bir türlü göremiyor.ender de hücumda hakana oranla başarılı.maçı daha iyi okuyor.ama savunmada zaman zaman aksıyor.engini fazla göremedik.onu heralde katar maçında filan oynatıcak.madem barıştan daha iyi, o zamanda hakan yerine filanda çok rahat oynayabilir.

Japonya'da 12 Dev Adam şov sürüyor... Millilerimiz Litvanya'dan sonra Avustralya'yı da devirdi. Avustralya karşısında müthiş bi mücadele ortaya koyan Millilerimiz, karşılaşmadan 76-68'lik galibiyetle ayrılmayı başardı.

Avustralya karşısında Ersan Ilyasova, 17 sayısıyla Millilerimizin en skorer ismi olurken, İbrahim Kutluay ise 14 sayı ile skora katkıda bulundu.

Japonya'da düzenlenen 2006 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Avustralya ile karşı karşıya gelen 12 Dev Adam, karşılaşmanın ilk yarısını 40-26 yenik kapattı. Millilerimiz 3. çeyrek başladığında toparlanarak skoru 55-49'a getirdiler.

4. çeyreğe bir hayli hırslı başlayan Milli Takımımız, 3. çeyreğe kadar devam eden farkı kapatarak, grubundaki 2. maçından da galibiyetle ayrıldı...

Çirkin Kanguru Bogut

Geçen sezon NBA Draft'ında ilk sıradan Milwauke Buck takımı tarafından seçilen Avustralyalı Andrew Bogut'un maç boyunca sergilediği agresif tutum dikkat çekti. Mümkün olan her pozisyonda sert hareketleri, mimikleri ve hiç durmayan çenesi ile bir ara oyunun iyice gerilmesine sebep olan Bogut'a en iyi cevabı Milwauke'den takım arkadaşı Ersan İlyasova ikinci yarıdaki performansı ile verdi.

bakın bu yorumlara hak veriyorum. Beni tatmin eden pota altı savunmamız. Dış savunmada biraz aksıyoruz.Gerçi Aydın Örs döneminde alan savunması yaptığımız maçlara oranla nispeten daha iyi olsa da yine de çok açık veriyor. Avustralya sayılarının çoğunu hep dış atışlardan buldu. Gruptan çıkarız mutlaka.Eğer bu şekilde gidersek çeyrek finale de çıkabiliriz.Sonrası biraz da bireysel yetenekleri konuşturacak.