Final 4. Maç | Galatasaray CC 74 - 85 Fenerbahçe Ülker

Maçla ilgili söylenecek çok şey var..Ben bi kısmını maddeler halinde sölim..

-İlk çeyrek Lavrinovic ve Oğuz ve May'in sayıları vardı sadece..Ne yapıp edip orayı kapatıcaklardı,isterse hiç uzunumuz olmasın,bu kadarına izin vermemeliydik..

-Fenerbahçe ile Gs arasındaki kadro farkı + Tecrübe bu maçın sonucunu belirledi..

-Shipp çok iyi niyetli bir oyuncu ancak tekrar söylüyorum maalesef büyük takım ve büyük maçların oyuncusu değil..

-Luksa sonlara doğru çok hatalar yaptı maalesef..Ama aynı Luksa Gs ilk yarı farkı kapatıp öne geçtiği dönemde,uzun oyuncu dışarı çıkıp karşı takımın guardına nasıl baskı yapar,kendi guardına ve savunmasına nasıl yardımcı olur resmen ders niteliğinde gösterdi bunu..

-Jeryy ile ilgili kafam karışıktı..Artık daha netleşti..Maalesef onun da seneye bizde yeri yok..Bundan önceki 3 maç süper oynadı doğru,maçın sonunda kritik 3 lükler de attı doğru..Ama o fark oluşana kadar nerdeydi? Sorumluluk almalıydı..O kadar fark açıldıktan sonra istediğin kadar at,geçti tren..Bunları yenildiğimiz için sölemiyorum..Kazandırdığı maçlarda sorumluluk almamıştı,sadece atmıştı..Ben sorumluluk alıp alamayacağını merak ediyodum,alamadığını gösterdi..O yüzden kesinlikle gönderilip daha iyisi getirilmeli..

-Haluk Yıldırım çok üzdü beni..O 3 lükler kaçmamalıydı..Ama canı saolsun,o yaşta canla başla mücadele ediyor..Yine de sorumluluk almaktan kaçmadı,büyük oyuncu,büyük adam..

-Evren için bu sene çok kötü gitsin diyenlere başta ben karşı çıkıyodum ama şunu da söleyeyim..Bahsi geçen isimler gelirse ve kadro şişkin olursa,Türk oyunculardan bu oyunla maalesef ilk Evren gider..Her oyuncu kötü oynayabilir..Ama sorumluluk almaktan kaçamaz..Kaçarsa daha küçük kulüplerde yer bulur kendine..

-Fener oyuncuları ile aramızda en az 1 gömlek fark olduğu doğrudur..Biz hataları yeteneklerimiz sınırlı olduğundan yapıyoruz çoğu zaman,onlar aptallığından..Yani Emir,Ukic bugün maçı yine çeviren ve koparan oyuncular oldu..

yüreğinize sağlık potanın aslanları. shumpertin oynamaması yenilgiye zemin hazırladı. ermal de savunmada ve ribauntlarda çok pasif kaldı. oğuz savaş sen insan değilsin kopmuş maç aptalca hareket yapıyorsun önce insan ol sonra basketçi olursun

Çok değil, bizim point guardımız Ukiç olsaydı inanıyorum ki bu sene şampiyonduk. Hiç top kaybı yapmadan inanılmaz yüzdeyle attığı sayılar, (özellikle tam maçı çevirdik dediğimiz anlarda attıkları), canımızı çok yaktı. Bizimde bu tip atmosferlerde, kriz anlarında sazı elşne alacak bir guarda ihtiyacımız var, Noumoski, Ukiç tarzı adamlara.
Bütün takıma, tribündeki tüm taraftarlarımıza teşekkür ederim. Bu heyacanı bana yaşattıkları için. Seneye çok değil 2-3 takviye ile çok daha iyi bir takım olacağımızı umuyorum.

Yaptığımız en büyük hata 9 sayıyken gevsemek oldu. 16 sayılık farkı 7 dakikada 4 sayıya indirecek kadar diri bir takımın ilk yarıda 9 sayı farkla öndeyken oyundan düşmesi gibi bir durum asla rakipten kaynaklanmaz tamamen bizden kaynaklanır. Sezon genelinde de böyle bir sorunumuz vardı ki bazı maclarda çok canımız yanmıstı. Keske teknik ekip bunun üzerinde dursaydı bugunde rahat bir 2.yarı oynasaydık.

Ama olmadı biz hatalarıyla sevaplarıyla bu takımı cok sevdik sevmeyede devam edecez umarım kadroda revizyona gidilmez bir iskelet sağlanır.

Çok teşekkür ederiz bize yasattıkları bu mutluluk için.

Helal olsun hepinize.

Bizim bitişimiz Shumpert'in tekrar sakatlanmasıydı. Eğer Shumpert sakatlanmasaydı Haluk bu kadar yorulmayacak ve o boş 3'lükleri kaçırmayacaktı ama canları saolsun. Benim hala içimde bir umut var. Eğer Rancik de dönerse Sinan Erdem'deki maçı kazanıp tekrar seriye ortak olabiliriz.

Çok değil, bizim point guardımız Ukiç olsaydı inanıyorum ki bu sene şampiyonduk. Hiç top kaybı yapmadan inanılmaz yüzdeyle attığı sayılar, (özellikle tam maçı çevirdik dediğimiz anlarda attıkları), canımızı çok yaktı. Bizimde bu tip atmosferlerde, kriz anlarında sazı elşne alacak bir guarda ihtiyacımız var, Noumoski, Ukiç tarzı adamlara.
Bütün takıma, tribündeki tüm taraftarlarımıza teşekkür ederim. Bu heyacanı bana yaşattıkları için. Seneye çok değil 2-3 takviye ile çok daha iyi bir takım olacağımızı umuyorum.

Ukicin artılarından biri bir guard için çok uzun boylu.1.96 boyunda bir guardla eşleşme yapmak kolay değil malesef.

fark beşe indiginde eger emir o topu kaybedip sayıyı biz atsaydık maçı almıştık ama dönen top ömer ile üçlük oldu ve maç koptu...herşeye ragmen bu takım paranın hakemlerin fenerasyonun tecrübenin karşısına dimdik aslan gibi ayakta durdu...ASLANLARIM BENİM boşuna sevmiyorum bu takımı İYİKİ GALATASARAYLIYIM ALLAHIM SANA ŞÜKÜRLER OLSUN...

Eksiklerimizi gormek acisindan ders niteliginde bir seri oluyor.Umarim teknik ekipte gerekli dersleri cikartiyordur.Ben bu gomlek farkina inanmiyorum.Dogru oynayabilsek hala sansimiz var yeterki dogru oynayabilelim.Bu ne gomlek farkiymiski 3 yabanci eksikle oynuyoruz tamamen bizden kaynaklanan konsantrasyon bozuklugundan kaybediyoruz.

Eksiklerimizi gormek acisindan ders niteliginde bir seri oluyor.Umarim teknik ekipte gerekli dersleri cikartiyordur.Ben bu gomlek farkina inanmiyorum.Dogru oynayabilsek hala sansimiz var yeterki dogru oynayabilelim.Bu ne gomlek farkiymiski 3 yabanci eksikle oynuyoruz tamamen bizden kaynaklanan konsantrasyon bozuklugundan kaybediyoruz.
bence kendimizi kandırmayalım arada kadro farkı var hem de az buz değil. fener euroligde ne maçlar kazandı boş takım değil. bizde iyi basketbol oynuyoruz ama yetenekler bir yere kadar avrupanın 2. kupasında bile başarısız olduk. kadromuz yetersiz fenere karşı. ne kadar doğru oynarsak oynayalım bireysel yetenekler kritik anlarda takım oyunun önüne geçiyor ve ülkerde bireysel yetenek fazlası ile var

Çok gururluyum. Uefa Kupası'nı aldığımızda, Süper Kupa'yı aldığımızda, Eurocup Şampiyonluğu'nda, Real Madrid'i, Milan'ı, onlarcasını yendiğimizde bu kadar gururlu olmamıştım.

Buraya gelip ilk olarak maçın teknik-taktik kısmını konuşan, takımı ufacık bile eleştiren herkese diyebileceğim tek şey yazıklar olsun. Sonuna kadar mücadeleyi bırakmayacağız dedik, nitekim öyle de oldu. Aynısını Sinan Erdem'de de yapın, o galibiyetleri onlara rahat rahat kutlattırmayın yeter. Yapmasanız da canınız sağolsun, başarı kıstasını çoktan aştınız çünkü.

Galatasaray taraftarının gözünde çok değerlisiniz artık. Maçın sonunda yenilgiden mahçup, mücadeleden dolayı gururla tribünleri gezen tüm oyuncularımıza diyebileceğim tek şey "Hepinize helal olsun". 3 kat düşük bütçeyle, rakip 6 yabancıyla oynarken 3 yabancıyla bundan fazlası yapılamaz zaten.

Evet, Galatasaray'ın olduğu her yerde umut vardır. Sinan Erdem'de yine kendinizden çok daha pahalı kadroya, çok daha kalıplı ve çok daha uzun oyunculara karşı mücadele edeceksiniz. Kilit nokta da bu zaten, "Mücadele edeceksiniz". Bunu çok iyi bildiğim için içim çok rahat. 39 yaşındaki Haluk'un bile o mücadelesini görüyorum ya her maç, o bana yetiyor şimdilik.

Son sözüm de taraftarlarımıza... Yıl boyunca inanılmaz destekledik takımımızı. Yıl içinde salonda 3 bin kişi olduğumuz zamanlar hayal kırıklığı oldu, çıtayı o kadar yükselttik. Maça gidenler izleyememiştir. Maçın sonunda Spormax spikerlerinin dilinde tek bir söz vardı. "Bu muhteşem atmosferde oynamak zor değilmiydi?"

Oğuz'un "Umarım bizim taraftarlarımız da artık salonu doldurur, burada çok yoğun atmosferde oynuyoruz" demesi, Saras'ın "Çok maç oynadım ama böyle atmosferi hayatımda çok az gördüm" demesi, Fbli basketbolcuların İpekçi'de Galatasaray taraftarlarının yarattığı müthiş atmosferden sonra Sinan Erdem'de maçları oturarak izleyen 10 binlerce Fb taraftarını görünce hayal kırıklığına uğraması ise taraftar olarak bizim gururumuz. Sanırım 2-3 çatlak ses çıkmış ama ağırlıklı olarak basketbol taraftarı kültürünü oturttuk biz. Biz şimdi Pana deplasmanı istiyoruz, seneye bu zamanlar herkes Galatasaray deplasmanı olsa da gitsek diyecek.

Şu an şikayet edebileceğim tek bir şey bile yok, harikasınız. Önümüzdeki sezon neler yapabileceğimizi hayal bile edemiyorum.

Bireysel olarak Fenerbahce oyuncularinin kagit ustunde daha iyi oyuncu olmasi basketbolda hicbir sey ifade etmez.Bu bir takim oyunu.Ve su anki kadrolari iyi bir takim degil.Tamamen bireysel hucumlarla sonuca ulasiyorlar.Biz degil Besiktas finale kalmis olsaydi Fenerbahceyi yenip sampiyon olabilirlerdi.Tamamen karsilikli sut atma sekline donusecekti cunku seri.Kemp,serkan,chatman ve cevher galip gelirdi bu sut yarismasinda.O yuzden gomlek laflarina kulak asmamak gerek .Bu gelecek sene daha iyi takim kurmayalim demek degil tabiki ama oyun kurgumuzu bozmadan atilimlar yapmaliyiz.El Amin bu Fenerbahceyi tek basina zorlayabilir ama bizim istedigimiz oyle bir takim degil.

Bireysel olarak Fenerbahce oyuncularinin kagit ustunde daha iyi oyuncu olmasi basketbolda hicbir sey ifade etmez.Bu bir takim oyunu.Ve su anki kadrolari iyi bir takim degil.Tamamen bireysel hucumlarla sonuca ulasiyorlar.Biz degil Besiktas finale kalmis olsaydi Fenerbahceyi yenip sampiyon olabilirlerdi.Tamamen karsilikli sut atma sekline donusecekti cunku seri.Kemp,serkan,chatman ve cevher galip gelirdi bu sut yarismasinda.O yuzden gomlek laflarina kulak asmamak gerek .Bu gelecek sene daha iyi takim kurmayalim demek degil tabiki ama oyun kurgumuzu bozmadan atilimlar yapmaliyiz.El Amin bu Fenerbahceyi tek basina zorlayabilir ama bizim istedigimiz oyle bir takim degil.

beşiktaş bu fenerden maç alamaz playofflar normal sezon maçlarına benzemez. benim şahsi görüşüm ama sizin de görüşünüze saygılıyım.

Buraya gelip ilk olarak maçın teknik-taktik kısmını konuşan, takımı ufacık bile eleştiren herkese diyebileceğim tek şey yazıklar olsun. Sonuna kadar mücadeleyi bırakmayacağız dedik, nitekim öyle de oldu. Aynısını Sinan Erdem'de de yapın, o galibiyetleri onlara rahat rahat kutlattırmayın yeter. Yapmasanız da canınız sağolsun, başarı kıstasını çoktan aştınız çünkü.

Gazanfer şu kelimelerini seçerken daha dikkatli ol..Kimse haksız yere eleştirmiyo..Herkesin takıma olan sevgisi ortada,desteği ortada..Takımın neler yaptığını görmeyen yok zaten..Ben de eleştiriyorum,gelip ilk işim eleştirmek oldu,yazıklar olsun mu?

İyi alıştınız buraya kadar geldik helal olsun,bu da başarı demelere..Doğru planlarda yoktu,buraya gelmek bile büyük başarı ama artık geldiysen de ona göre oynamak zorundasın..Buraya kadar geldiysen demek ki sen de bişiler var ki gelmişsin,devamını getireceksin..

Özveri ile oynayan(ki bütün takım) herkese ağzımızı açmak haddimize değil..Teknik olarak eleştirmek sonuna kadar doğal..Unutma ki daha fazlasını yapabilceğine inandığı kişileri eleştirir insan..Zaten yetenekleri sınırlı olanlara bişi bile denmiyo..

Helal olsun hepsine,yine de çok özveri ile oynadılar,ama sorumluluk almaktan kaçanlar,kalitesine yakışmayacak hatalar yapanlar da var..Eleştiri yapıp yapmamak değil önemli olan,eleştiriyi hangi niyetle ve nasıl yaptığın önemli..

Çok gururluyum. Uefa Kupası'nı aldığımızda, Süper Kupa'yı aldığımızda, Eurocup Şampiyonluğu'nda, Real Madrid'i, Milan'ı, onlarcasını yendiğimizde bu kadar gururlu olmamıştım.

Galatasaray taraftarının gözünde çok değerlisiniz artık. Maçın sonunda yenilgiden mahçup, mücadeleden dolayı gururla tribünleri gezen tüm oyuncularımıza diyebileceğim tek şey "Hepinize helal olsun". 3 kat düşük bütçeyle, rakip 6 yabancıyla oynarken 3 yabancıyla bundan fazlası yapılamaz zaten.

Evet, Galatasaray'ın olduğu her yerde umut vardır. Sinan Erdem'de yine kendinizden çok daha pahalı kadroya, çok daha kalıplı ve çok daha uzun oyunculara karşı mücadele edeceksiniz. Kilit nokta da bu zaten, "Mücadele edeceksiniz". Bunu çok iyi bildiğim için içim çok rahat. 39 yaşındaki Haluk'un bile o mücadelesini görüyorum ya her maç, o bana yetiyor şimdilik.

Son sözüm de taraftarlarımıza... Yıl boyunca inanılmaz destekledik takımımızı. Yıl içinde salonda 3 bin kişi olduğumuz zamanlar hayal kırıklığı oldu, çıtayı o kadar yükselttik. Maça gidenler izleyememiştir. Maçın sonunda Spormax spikerlerinin dilinde tek bir söz vardı. "Bu muhteşem atmosferde oynamak zor değilmiydi?"

Oğuz'un "Umarım bizim taraftarlarımız da artık salonu doldurur, burada çok yoğun atmosferde oynuyoruz" demesi, Saras'ın "Çok maç oynadım ama böyle atmosferi hayatımda çok az gördüm" demesi, Fbli basketbolcuların İpekçi'de Galatasaray taraftarlarının yarattığı müthiş atmosferden sonra Sinan Erdem'de maçları oturarak izleyen 10 binlerce Fb taraftarını görünce hayal kırıklığına uğraması ise taraftar olarak bizim gururumuz. Sanırım 2-3 çatlak ses çıkmış ama ağırlıklı olarak basketbol taraftarı kültürünü oturttuk biz. Biz şimdi Pana deplasmanı istiyoruz, seneye bu zamanlar herkes Galatasaray deplasmanı olsa da gitsek diyecek.

Şu an şikayet edebileceğim tek bir şey bile yok, harikasınız. Önümüzdeki sezon neler yapabileceğimizi hayal bile edemiyorum.

ellerine sağlık, üst üste okudum yazdıklarını bana büyük moral oldu yenilgi üstüne. teşekkür ederim.

bence en güzel olayda takım içeri girdikten sonra onları tekrar salona cağırmak ve onlarında salona donmesiydi. artık seriye donmek zor ama herseye ragmen bu takima cok tesekkur ediyorum.birde sırf fenerbahce macı diye basket macına gelip haluk boş üçlükleri kaçırdıgında ona kufur eden birkaç gerizekalıya gelmeyi ulan maclara sizin gibi taraftarları istemiyoruz.macta zor tuttum kendimi dalmak icin.

3. periyod yaktı bizi ,şampiyonluk önemliydi tabi ama daha önemlisi seneyede finalde olabilmek.
Kadronun biraz güçlendirilmesiyle geleceğe dair daha güzel fanteziler kurabiliriz;) ,sinan erdemde , ipekçide...
3.periyodta farkı 3-4 sayıda tutabilseydik kazanacağımızı biliyrodum,malesef olmadı seneye artık.
Yönetimin dikkatini basketbola çekmek için birşeyler yapmamız gerekirken basket maçında bile Drogba Drogba Drogba
Birde insan gibi maç izlemeyi ne zaman öğrenicez ?Pota arkasında çıkan kavganın sebebini bilen varmı?

Gazanfer iyi güzel yazıyosun basketbolu da biliyorsun fakat bazı yerlerde sabır taşırıyorsun Sarper beyde yukarıda doğruları söylemiş zaten.

Dikkatli olacağına inancım tam.