Final 5. Maç | Fenerbahçe Ülker 71 - 72 Galatasaray CC

Bütün takımı kutluyorum, bütün sene mücadelelerinden verdikleri emekten dolayı pek çok kez kutladım ama bu kez bu rezil hakemlere, FB penceresinden maç izleyip yorumlayan amigolara aldırmadan sakin kalabildikleri için. Ben az daha televizyonda saldırıyordum hakemlere oyuncular o atmosferde sakin kalabildiler. Özlellikle Luksa'ya teşekkürler. basket faul beklediğimiz pozisyonda hucum faulu çaldıkları pozisyonda nasıl çıldırmadı gerçekten bravo. Bi de utanmaz yorumcular yok mu ? Lavrinoviçin ayağı yayın dışındaymış da karar doğruymuş da. Bu söylediklerine kendileri inanıyorlarmı gerçekten. Lavrinoviç pozisyonunu alamamış ellerini aşağıya indirmiş, Preldziç kalçası ve eliyle bariz faul yapıyor ama hazretler hakemin hucum faul kararı doğru diyorlar. 1 saat geçti hala elim ayağım titriyor sinirden. Madem ki büyük bir camiayız lafta kalmasın gösterelim büyüklüğümüzü, nedir bu FB Ülker odaklı yayınlar daha ne kadar sürecek ve daha ne kadar görmezden gelinecek bu takım. Tepkimizi gösterelim bu takımın emeğine yazık. Biz yeniyoruz -pardon onlar yeniliyor- hep onlar hep onlar- FB 2-0 ın rahatlığıyla maça çıkmış ta asılmamış maça, Biz yeniliyoruz pardon onlar yeniyor-hep onlar hep onlar- FB Ülker işi sıkı tutumuşta ondan kazanmış. -Shumpert ilk yarıyı sakat saka oynadı, 2.yarıda hiç süre alamadı demek yok Rancik'i hatırlayan bile yok zaten sahi o kimdi değil mi- Biz gidiyoruz gelin gibi süslenen salonda tüm hakem rezaletine rağmen kazanıyoruz. -Yok Ömer hastaymış yok Tomas'şut atan elinde doku zedelenmesi varmış-Kinsey sakatlıktan yeni çıkmış- Shumpert şut atarken kullanmıyo o bileği, Rancik dizi Evren kasığı, Ermal omzu değil mi- Ayııpppppp oluyor artık diye avazım çıktığınca bağırmak istiyorum ama öfkemi takımım için nasıl yarar dönüştürürüm demeden edemiyorum.

Son saniye basketiyle tesadüfen şansa kazanmışız. Dersin ki maç 2-0 bitti. Son saniye basketine kadar atılan 70 sayı nasıl atıldı bre akıldan izandan insaftan yoksun amigolar.

B_d66c97cf801dd3e3859dfcaa0304955d.jpg

sezon başından beri hiç bir zaman yüzümüzü kara çıkartmadı bu takım, yenildiğimiz zamanlarda bile başımızı eğdirmedi hiç. ama bugunku baş kaldırışın tarifi yok gercekden..
bircoğumuz gibi bende 3 gün önce ipekçide bu serinin bittiğini düşünmüşdüm. hatta takımı, soyunma odasından çağırdığımızda bir nevi sezona veda eder gibiydik. maçdan sonrada bircok kişiyle vedalaşdık, seneye görüşürüz tarzı söylemlerle.. bu ortamda tekrar geri dönmek gercekden olağanüstü bir iş, hepinizle gurur duyuyoruz....

Ben hayatımda Neven Sphaija nın yaptığı gibi bir acıklama duymadım, inanılmaz gercekten. İlk dinlediğimde adam luksa emire faul yaptı falan mı demek istedi diye dusundum ama sonra pozisyonu bir daha seyredince gercekten emir faul yaptı neden calmadılar demiş yüzsüzce. Hakemler herife kıyak çekiyo ama adam ona bile cikcik ediyo. Bu ne yüzsüzlüktür hala inanamıyorum.

sezon başından beri hiç bir zaman yüzümüzü kara çıkartmadı bu takım, yenildiğimiz zamanlarda bile başımızı eğdirmedi hiç. ama bugunku baş kaldırışın tarifi yok gercekden..
bircoğumuz gibi bende 3 gün önce ipekçide bu serinin bittiğini düşünmüşdüm. hatta takımı, soyunma odasından çağırdığımızda bir nevi sezona veda eder gibiydik. maçdan sonrada bircok kişiyle vedalaşdık, seneye görüşürüz tarzı söylemlerle.. bu ortamda tekrar geri dönmek gercekden olağanüstü bir iş, hepinizle gurur duyuyoruz....

Eminimki sadece ikimizin düşünceleri değil bunlar.Bütün basketbol camiasının görüşü buydu
Şimdi takım bizi çağırıyor salona...

fülker taraftarı nasıl bir polyannacılık oynuyor anlamak mümkün değil
daha çok bilet satışı içinmiş vesaireymiş :)

ilk yarıda Shipp e çalınan bir hücum faul vardı..Kinsey çok iyi geldi dedi utanmadan spormax yorumcuları..çok net bir savunma faulüydü..Kinsey hareketliydi hatta koşmakla meşguldü..basket faul gitti çöpe..

ikinci yarıda Luksa Andric e çalınan hücum faul..gene basket faul almamız gereken bir pozisyon..gene spormax yorumcularından saçmasapan yorumlar..yok ayakları dışardaymış..o ayaklar dans ediyor yerinde durmuyor beyefendiler..neyin peşindesiniz..ayıp değil mi? hani Türkiye de basketbolu sadece kendilerinin bildiğini ve izleyenlerinde kendileri ne derse o diye düşüneceğini mi sanıyor bu basketbol fukaraları acaba?

Son topta gene Luksa ya o kadar net bi faul var ki..çalamadılar..sonrasında Shipp e yapılan bir faul daha..gene çalınmadı..o top girmeseydi yazık değil mi bu aslanların alın terine..yorumculardan gene ses yok pozisyonla ilgili..shipp soktuktan sonra sesleri titremeye başladı hatta..yazık valla bu kadar da olmaz..

Büyüksünüz aslanlar..şampiyonluk kutlamaya gelenlerin kursağında bıraktınız..taraftarlarınında..yorumcularınında..hakemlerininde..Sizle ne kadar gurur duysak az..

bugun unıversıteden mezun oldum,yanı bu macı kazandıgımızı duydugumda yasadıgım mutlulugu mezunıyet torenınde yasamadım..cok guzel bir ders oldu bu fenerbahçeye,karsındakı GALATASARAYDIR,iki kere düşüneceksin..

ilk yarıda Shipp e çalınan bir hücum faul vardı..Kinsey çok iyi geldi dedi utanmadan spormax yorumcuları..çok net bir savunma faulüydü..Kinsey hareketliydi hatta koşmakla meşguldü..basket faul gitti çöpe..

ikinci yarıda Luksa Andric e çalınan hücum faul..gene basket faul almamız gereken bir pozisyon..gene spormax yorumcularından saçmasapan yorumlar..yok ayakları dışardaymış..o ayaklar dans ediyor yerinde durmuyor beyefendiler..neyin peşindesiniz..ayıp değil mi? hani Türkiye de basketbolu sadece kendilerinin bildiğini ve izleyenlerinde kendileri ne derse o diye düşüneceğini mi sanıyor bu basketbol fukaraları acaba?

Son topta gene Luksa ya o kadar net bi faul var ki..çalamadılar..sonrasında Shipp e yapılan bir faul daha..gene çalınmadı..o top girmeseydi yazık değil mi bu aslanların alın terine..yorumculardan gene ses yok pozisyonla ilgili..shipp soktuktan sonra sesleri titremeye başladı hatta..yazık valla bu kadar da olmaz..

Büyüksünüz aslanlar..şampiyonluk kutlamaya gelenlerin kursağında bıraktınız..taraftarlarınında..yorumcularınında..hakemlerininde..Sizle ne kadar gurur duysak az..

Kesinlikle katılıyorum. Aslında benzer o kadar çok pozisyon oldu ki. Skor 31-26 iken FB Ülker pota altında Luksa'ya Lavrinoviç ve Kaya tarafından yapılan sözde ikili sıkıştırması esnasısında solkoluna lavrinoviç vurdu o pozisyonda kaya o kadar abarttı ki faulu Andriçin arkasında formasını çekti çok net göründü ekrandan -tabii spormax bizim lehimize olan hiç bir poziyonu tekrar vermediği için, ancak Digiturk plus'lılar görme şansına sahip olabildiler tekrarını.- Peki hakemler ne karar verdiler ? hatalı yürüme.-yapılan yorumlar Andriç boş pozisyondayken bile fake atıyormuş, zorluyormuş da ondan hatalı yürüme olmuş........ Bir de Caner'in teknik faul adığı pozisyon öncesindeki çalınan faul çok net faulmuş. 58- 58 de Kaya'nın içeriye penetre eden Haluk'un kolunu çok uzun süre tutması sportmenlik dışı faul değilse sportmenlik dışı faul nasıl oluyor. Adamlar şaka gibi ya gerçekten. FB TV de maç izler gibi. Hep FB nin kazanması için ne yapması gerektiği geyikleri. FB Ülker li arkadaşların söyleyebildikleri tek şey oyun alanı dışarıdaki Tutku'ya top çarpmış ve hakemler topu FB Ülker'e vermemiş. Bunu diyen arkadaşlar o pozisyonun başında topu getiren Lavrinoviç'in nereye bastğına bi zahmet dikkat etsinler. Adamlar hem bizi dövüyo hem onlar ağlıyo ben anlamadım ki. En ufak temasta- çoğu kez temas bile yok iken- faul bekleyen Lavrinoviç kendini Luksa'nın Ermal'in Shipp'in yerine koysun. Bam güm vuruyorlar bizim oyunculara neymiş efendim FB Ülker savunmanın dozunu arttırmış, hakemler arttırmış olmasın sakın. Ömer'in Tutku'yu savunurken yaptığı hareketler ise tam ibretlik.

Ben hayatımda Neven Sphaija nın yaptığı gibi bir acıklama duymadım, inanılmaz gercekten. İlk dinlediğimde adam luksa emire faul yaptı falan mı demek istedi diye dusundum ama sonra pozisyonu bir daha seyredince gercekten emir faul yaptı neden calmadılar demiş yüzsüzce. Hakemler herife kıyak çekiyo ama adam ona bile cikcik ediyo. Bu ne yüzsüzlüktür hala inanamıyorum.

Biri de soramadı ki Luksa'ya yapılan hangi harekete faul çaldı ki o hakemler de buna çalmadı diye eleştiriyorsun. Benim anlamadığım hakemler her pozisyonda niye öyle karar verdiklerini neden öyle düdük çaldıklarını açıklamak zorunda mı bu adama. Dikkat etmişsinizdir, her düdükten sonra bir hakem mutlaka Neven'in yanında bir şeyler anlatıyor. Adam'ın itiraz etmediği bir tek karar yok. Baksana kendi adlarına diyebilecek hiç bir şey olmadığı için rakibe faul yaptık niye çalmadılar - 2 maç önce darius'a çalmışlardı -diyebiliyor utanmaz adam. Tercüman hanım da yanlış çeviriyor. Tıpkı Kinsey'in söylediklerini yanlış çevirdiği gibi.