Final 5. Maç | Fenerbahçe Ülker 71 - 72 Galatasaray CC

Hiç bir hakem kararını merak etmiyorum az çok basket kurallarını biliyorum nerede doğru düdük nerede yanlış düdük çalınıyo anlıyorum ama bana biri şu Canere çalınan teknikfaulün doğru bir karar mı yanlış bir karar mı olduğunu söylesin bunca yılldır basketbol izleyicisiyim bi pozisyondan sonra topu havaya fırlattı diye çalınan bir teknik faul hatırlamıyorum ayrıca o pozisyonun tekrarını da göremedim orada blok mu vardı yoksa faul müydü onuda söylesin

"berrin-atakan-enis-elif-ahmet-nilay-özgür-engin-seda-serkan-emircan... "

Nasılsınız çocuklar ?

edit : http://bit.ly/lgNeta
698f0ebf5096.jpg

onlarda aynen bu sıfattalardır:)

Bugun totem yapip izlemedim. Yendik. :D

Nilay Abla ben de 1.periyottan sonra izlemeyi bıraktım.Kardeşim dedi ki abla sen izleme daha güzel oynayıp yeniyoruz o zaman ben de küçük sözü dinledim ve maçı izlemedim bugün.

Pes etmeyen , son saniyeye kadar savaşan bir basketbol takımına gönül verdiğim için çok şanslıyım.Ben inanıyorum ki bu seriyi Abdi İpekçi'ye götürüp kupayı da alır bu Aslan Yürekliler.

Galibiyet ,maç başında Galatasaray'ın kaybedeceği bir şey yok o yüzden ellerine aldıkları her topu gelişigüzel potaya atıyorlar.Ama fb daha temkinli oynuyor diyen,adını bilemediğim maç yorumcusuna gitsin . Unutmasınki Galatasaray son saniyeye kadar pes etmez !

Bu pankartın altındaki üçlülere bişiy diektim ama ceza almamalıyım şu an :) Anlayan anladı zaten :)

Bu arada söylemeden edemeyeceğim, zaferimize limon sıkmak gibi bir derdim yok ama...

Güya Fiba'nın bu anonsçular konusunda sıkı talimatları var. Anonsçular kesinlikle taraftarı ateşlemek için kullanılamaz vs tarzı söylemleri var. Murat Murathanoğlu ve Panda Kaan her maçta bundan bahsediyorlardı.

Bizim son hücumumuz öncesi takımlar moladan dönerken anonsçu adam Sinan Erdem Tiyatrosu'nu ayağa kaldırmak için bir 5-10 saniye kadar kendinden geçti. Topu oyuna bir kaç saniye geç soksak, ıslık-yuh falan da yapacaktı eleman. Bunun cezası olmayacak mı? Bu o çok bahsedilen sıkı Fiba kurallarının açık ve net bir ihlali değil midir?

Gerçi neyin peşindeyim ki, 3-5 bin lira verirler en fazla.

Bu arada söylemeden edemeyeceğim, zaferimize limon sıkmak gibi bir derdim yok ama...

Güya Fiba'nın bu anonsçular konusunda sıkı talimatları var. Anonsçular kesinlikle taraftarı ateşlemek için kullanılamaz vs tarzı söylemleri var. Murat Murathanoğlu ve Panda Kaan her maçta bundan bahsediyorlardı.

Bizim son hücumumuz öncesi takımlar moladan dönerken anonsçu adam Sinan Erdem Tiyatrosu'nu ayağa kaldırmak için bir 5-10 saniye kadar kendinden geçti. Topu oyuna bir kaç saniye geç soksak, ıslık-yuh falan da yapacaktı eleman. Bunun cezası olmayacak mı? Bu o çok bahsedilen sıkı Fiba kurallarının açık ve net bir ihlali değil midir?

Gerçi neyin peşindeyim ki, 3-5 bin lira verirler en fazla.

Can,

evet cezası var dediğin gibi. 1. veya 2. maçtan sonra ceza aldılar ama yine dediğin gibi 2-3 bin lira verdiler ceza olarakta. Ödül bile denebilir gerçi :)

Semih, sırf olayın tekrarından dolayı daha büyük bir ceza almaları lazım ama yaptıkları yanlarına kar kalacak her zamanki gibi...

http://bit.ly/lgNeta
Linkindeki bir ifadenin bize yakışmadığını düşünüyorum. Bize ne yakışır onlara ne yakışır diye derin bir polemik yatamak istemem ama kısaca özetlemek gerekirse, bize yakışan Oktay Mahmuti- Hakan Üstünberk, onlara yakışan Neven Spahja -Nedim Karakaş.

Bence totemi bırakıp dua edelim.Allahım sen bu takımı kem gözlerin şerrinden koru ,kötü niyetli hakemlere fırsat verme.Oyuncularımıza kazanma azmi ver.
Inşallah 6. maçı alabilirsek herşey olabilir.Sinan Erdem'de kupayı kaldırabiliriz.Hadi çocuklar.