Galatasaray 1 Fiorentina 0

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı'nın yeni sezon hazırlıkları kapsamında ACF Fiorentina ile 8 Ağustos 2012 Çarşamba günü saat 22.00'de.

Biletler ne durumda ama +40 bin gibi bir seyirciye oynarız gibime geliyor.Onlar çok transfer yaptılar gelenler gidenler yeni bir takım kurdular resmen.Geçen sene Arena'da ki maçlarda olduğu gibi hızlı başlacağımız erken goller bulabileceğimiz bir maç olur kanısındayım.Tabi nasıl bir kadro ile çıkarız sonuçta haftasonu sezonun ilk resmi maçına çıkıyoruz.

inşallah 40-45 bin seyirciyle oynarız bu maçı ve bu maçta bence umut-elmander --- amrabat----semih-dany beraber oynamaları gerekiyor uzun süre fenerbahçe maçı için gerekli bence

bi link bulamadim su maca.. arkadaslar maci izleyen biri güzel bir analiz yapabilirmi.. nasil oynadik, sistem, oyun nasil.. pazar günü kupa macinin sonucu ne olur sizce..

Kötü mü oynadık? :)

Ozaman ben tribünde başka takım izledim. Kötü oynadığı söylenen takım tam 80 dakika oyununu Fiorentina'ya dikte ettirdi, beynine kaktırdı. 80. dakikaların başına kadar durmadan press yaptı, rakibin defans ve orta oyuncularını isyan ettirme noktasına getirdi. Bunun dışında topu olabildiğince kendi ayağımızda tuttuk.

Engin çıkana kadar sol taraftan, Hamit çıkana kadarda sağ kanattan atak yemedik. Hakan Balta'nin yetersiz kaldığını falan düşünmüyorum kesinlikle.

Amrabat ilk yarıda defansa yardım etmeyince Hakan biraz sıkıntı yaşadı ancak ne zamanki ikinci yarı rakibini kovalamaya başladı Amrabat, Hakan yine toparlandı.

İki temel sıkıntı yaratıcılık ve akıcılıktı maçta. Akıcılığı Melo geldiğinde alışıldık düzene geçtiğimizde ve takıma Amrabat -Hamit-Burak üçlüsü tam olarak monte olduğunda aşarız ancak yaratıcılık için yapacak bir şey yok onun için Amrabat ve Selçuk'un insafına kalmş durumda olacağız ki lig için fazlaca yeterler bence.

Kötü mü oynadık? :)

Ozaman ben tribünde başka takım izledim. Kötü oynadığı söylenen takım tam 80 dakika oyununu Fiorentina'ya dikte ettirdi, beynine kaktırdı. 80. dakikaların başına kadar durmadan press yaptı, rakibin defans ve orta oyuncularını isyan ettirme noktasına getirdi. Bunun dışında topu olabildiğince kendi ayağımızda tuttuk.

Engin çıkana kadar sol taraftan, Hamit çıkana kadarda sağ kanattan atak yemedik. Hakan Balta'nin yetersiz kaldığını falan düşünmüyorum kesinlikle.

Amrabat ilk yarıda defansa yardım etmeyince Hakan biraz sıkıntı yaşadı ancak ne zamanki ikinci yarı rakibini kovalamaya başladı Amrabat, Hakan yine toparlandı.

İki temel sıkıntı yaratıcılık ve akıcılıktı maçta. Akıcılığı Melo geldiğinde alışıldık düzene geçtiğimizde ve takıma Amrabat -Hamit-Burak üçlüsü tam olarak monte olduğunda aşarız ancak yaratıcılık için yapacak bir şey yok onun için Amrabat ve Selçuk'un insafına kalmş durumda olacağız ki lig için fazlaca yeterler bence.

Fiorentina ile yaptığımız eski maçlardan birisini yazmışsın sanırım. GSTV'de eski kayıtlardan bulabilirsen yolla banada lütfen. Eski isimleri bizimkilerle değiştirmende güzel.

Dünkü takımın henüz resmi maç yapmadığını, sezon başında olduğunu, gelen oyuncuların uyum süresinin bulunduğunu düşünürsek beklentileriminin çok üzerinde iyiydik.

Dünkü maçtan sonra tek diyeceğim bu Amrabat maksimum 2-3m Euroluk futbolcu. Kim bu adama bu kadar para verdirdi Allah bildiği gibi yapsın. Kayseri hayatının kazığını attı bize.
Onun dışında transferler gayet iyi. Takım pres anlamında geçen seneninde üzerinde.

Tek eksik kilit açmada. Yaratıcı iş yapacak Amrabat'ın yerine bir çilek takımı bir kademe üste çıkarır.

Tek macta Amrabat show yapacak degil takımdaki arkadasları ile ilk defa yan yana oynuyor.Macın 70 dakikası fiorentinayı ezdik son 20 dk ise cıkan oyuncular yorgunluk onları üstün götserdi.

Elmander takımın olmassa olmazı,Selcuk melo gelince %50 verimi artıcak bu takım iyi yolda ,Fenerlilerin piskolojik iş yapamaz galatasaray durumundan etkilenmeyin catır catır top oynuyoruz.Vaslui karsından ne halde olduklarını cok iyi gördük

Amrabat daha ilk maçından yılın kazığı olmuş. Ayrıca şu adama 8 m bonservisle geldi ve bu bonservisin altında ezilebilir muamelesi yapılmaktan vazgeçilse iyi olur. 3 m zaten kendi alacağından fedakarlık yaptı adam..

Takıma gelince de, tabi ki pek iyi oynamadık ama daha sezon başındayız. Eski oyuncuların çoğu iyiydi zaten, önemli olan yenilerin adaptasyon sürecinin hızlanması. Şimdilik yenilerden beğendiğim tek isim Dany.. Ama bi parantez açamadan geçemeyeceğim, Elmander'deki bu ciğer kaç yaşına geldiğinde bitecek çok merak ediyorum. Yaptığı inanılmaz pres ve gösterdiği gayretle gene gönüllerimizde taht kuracak gibi bu sezon da..

Bir nokta da şu ki, Felipe Melo gelince takım level atlayacaktır zaten. O yüzden benim içim rahat. Tek temennim Melo'nun en kısa sürede hazır hale gelmesi..