Galatasaray : 61 - Telekom : 84

Kerem abi inan artık birşeyler öğretmesini beklemiyorum :)
Bildiklerini unutturmasın oyunculara o bile yeterli.

Şaka bir yana gordonun dediğinde önemli bir kısım var aslında.
Bahaneler yüzünden gerçekler unutulmasın.

Hakem bana görede çok kötü değildi.Hatta inanmıyorum ben yıllardır hakemlerin üzerimize oynadığını.TBL de zaten genel olarak bir iki isim dışında hakemler kötü.Bunun en güzel örneğini Efes-Fener maçında izledik en son.

CYK' Alıntı:
Pozisyonu izlemediysek yorum yapmayalım o zaman.Biz bu ülkede daha bir ay önce protesto için yere vurulan topu görmeyen hakemleride bunu gözlerini kapadılar gerilimi arttırmadılar diye yorum yapan tv yorumcularınıda biliyoruz.

Bahane bulsan, mazeret bulsan neye yarar, biliniyorsa çözüm o yazılsın.
Yoksa buradan eleştiri yazmak çok kolay.O zaman koyulsun çözüm önerisi onun üzerinden tartışılsın.

Birde herhalde hiç bir koç bu seviyedeki oyuncuya bir şey öğretmeye çalışmaz Burak Sezgin'in bomboş bulduğu üç üçlüğün girmemesinden dolayıda sorumlu tutulamaz.

Birde hakemler her maç hata yapıyor mu, yapıyor.Peki hakemler için konuşmayan bir koç varmı veya yönetici?

Biz günahı bir kişinin üzerine yıkma kolaycılığını gösterdiğimiz sürece, evet gidişat iyi değildir.

Şimdi bakın bu konuda yorum yapmam için pozisyonu görmeme gerek yok, zira konu pozisyon değil ilkedir. Ha keza Murat ve Arda gibi basketbol bilgisine inandığım adamlar tersini söylediği halde sizin dediğinizi kabul ediyorum. Hakem pozisyonda hatalıdır. Lakin yine de hakem dövülmez, hakem dövmenin savunulacak, bahane bulunacak bir tarafı yok, olmamalı. Üstelik hakemler hakkında konuşan yok mu demişsiniz, bunlar konuşmuyor, bizzat dövüyor. Gördüğüm resimde Tuğrul Demir parmaklarını adamın gözüne sokmaya kalkmıştı!!

İkinci bir nokta Burak'ın üçlük mevzusu. Peki o Burak'ın sokamadığı üçlükleri neden bulduğunu hiç sorguladınız mı? Ben biraz ipucu vereyim, Atamıyor çünkü!! Genelde iyi gününde %40 civarı üçlük atan bir adam Burak ve müsade edildiği sürece de her maç 8-10 civarı üçlük kullanır. Eğer iyi bir gününde olursa 8 da 3 sokarak 9 sayı üretir üçlükle, buna karşılık rakibin hiçbirşey yapmadan, sadece diğer oyuncuları savunup Burağı dışarıda boş bırakarak 5 hücum şansı olur. Eğer kötü günündeyse söylemek bile istemiyorum. Yani yapılması gereken basit, gardın içeriye girip downtown a çıkan Burağa üçlük attırmasına yarayan oyunun maç içinde 10 küsür defa oynanmaya kalkılmasını engellemek. Çünkü hem Burak hem de pası veren gard oyundan düşer bu durumda, uzununuz içeride değil dışarıda olduğundan ribaund çekemezsiniz ve siz geri dönene kadar kolay bir turnike yersiniz. İşte koç bu sebepten Burak'ın atamadığı üçlüklerden sorumludur.

Aslında siz de Üner'i yetersiz bulduğunuza göre mevzuyu çok uzatmaya niyetli değilim. Lakin şunu söylemek gerek, bşarısızlığı bir kişini üzerine yıktığımızı söylemişsiniz, lakin sormak lazım şu yıldır başarısız mıyız? EVET! Yeteneksiz bulduğunuz idareciler 3 defa değişti, sorumsuz bulduğunuz oyunculardan yanlış hatırlamıyorsam 3 yılda 40 tane falan geldi, değişnmeyen tek şey var HALİL ÜNER. Sizce biz başarısızlıktan kimi sorumlu görmeliyiz?

Başarısızlığımızın faturası Halil Hoca'dan başka herkese kesildi emin olun...

Öyle olsaydı 3 senedir yetersizliği meydanda olan birisi şu an takımın başında olmazdı zaten...

Arkadaşlar,

niye karşı fikirde olanları zorla ikna etmeye çalışıyorsunuz?
Yok efendim "ayağına düşmüş de ne demekmiş" falan. Bayağı ayağına düştü demek.!!!

Burada basketbol bilgisine inandığınız arkadaşlara da, size de saygı duyuyorum, ama benim fikrime de saygı duyulmalı. Farklı düşünüyorum diye hemen "işi bilmez", "yanlış düşünen" oluyoruz hemen!

Ben sizin fikrinizi değiştirmeye çalışdım mı hiç???? Sadece kendi fikrimi ve bende bu fikri oluşturan sebepleri saydım.

İllia son sözü söylemiş olma hastalığı var bu forumda!

Ben kendi adıma son noktamı koyuyorum!

1.) Tuğrul Demir'in tepkisi yakışıksız ama insani dir. Duygusal davranmıştır! Şov olmadığı için de kınamıyorum!

2.) Erşan Kartal art niyetli dir! Bunu istikrarlı şekilde de ıspatlamaktadır ve ıspatlayacaktır da!!!

3.) Kendimi ne sizden fazla ne de sizden az Galatasaray'lı olarak hisediyorum. Şubenin kurtuluşu şarttır, ama taraftarın bunda etkisini tartışırım!

4.) Forum herkesin fikirlerini (seviyeli şekilde!) ortaya koyduğu bir yerdir. Farklı görüşte olanlara "talihsiz yorum", "siz böyle devam edin" gibi yaklaşımlar olacaksa, o zaman sadece aynı zihniyette olanlar toplansın bu forumda. Monoton bir şekilde yürüsün!

Herkese saygılar.

Benim eleştirilerim aslında sırf bu maça yönelikti ve ben bu maçta hakemin sonuca tesir ettiğini düşünüyordum.Bu fikrimde bir değişiklik olmadı.

Bu maçın özelliği dışında bugünkü başarısızlığın ardında Halil Üner kadar beceriksizliği efsane olmuş sayın başkanımızın, seçimlerdeki kaypak davranışımız için bize kıl olan federasyonun etkisi olduğunu düşünüyorum.Eşit ağırlıkmıdır ikisi bir Halil Üner etmez mi onu bilemiyorum.Bildiğim bugün yapılacak bir operasyonun fayda getirmeyeceği ve sezon sonunda yolların mutlaka ayrılması gerektiği.

Burak örneği güzel bir şekilde geri dönmüş, haklı yazılanlara diyeceğim bir şey yok ben yalnızca örnek vermek istedim.Aslında bu örnekte de o kadar masum değildim, Üner nefreti ile Burak sevgisi arasında giden bir kardeşime gönderme yapmak istemiştim. :)

Ben olsaydım hakem mazeretinin yanına Şemsettin ve Hadley' i de sıkıştırırdım.

Bir konuda haksızlık ettiğimi düşünüyorum o da taraftar.Halil Üner'i sevmemelerine rağmen takımı içten ve sonuna kadar destekleyen arkadaşlara haksızlık ettim.Çünkü fikir bölünmüşlüğüne rağmen taraftar bunu sahaya yansıtmıtyor.

Burak konusunda gordon'un verdiği örneklerle, yorumun karşısında fazlada söyleyeceğim bir şey yok en azından kendi adıma bu maçla ilgili tartışmayı kesmek daha hayırlı.Yoksa ileride fena tıkanacağım.

Saygılar,

Kerem abi Burak lafın banamıydı yoksa :)

Şemsettin nerden çıktı birde onu anlamadım.Adam kenarda oturuyordu sivil haliyle.Sakattı sanırım.

aragorn son zamanlar forumda bu şekilde rahatsız edici bir tavır sözkonusu.Ama kendi adıma birşeye karışmıyorum bir süredir.Bende rahatsızım kısacası :)
Ben görmedim hala pozisyonu bu arada.

X' Alıntı:

Şemsettin nerden çıktı birde onu anlamadım.Adam kenarda oturuyordu sivil haliyle.Sakattı sanırım.

aragorn son zamanlar forumda bu şekilde rahatsız edici bir tavır sözkonusu.Ama kendi adıma birşeye karışmıyorum bir süredir.Bende rahatsızım kısacası :)
Ben görmedim hala pozisyonu bu arada.

Önemli değil X. Sen de rahatsız isen.. yanılmamışım demek.

Eyvallah

X' Alıntı:
.
Evet X'im sanaydı o laf. :)

Şemsettin şuradan çıktı.Halil Üner maç sonunda hakemlerden şikayet ederken ben yenilgiye nedenlerden birinin Şemsettin'in olmamasını göstermesini beklerdim.Bana görede Hadley'in sakatlığıda önemliydi.

Erşan Kartal bu sene 3 maçımızı yönetmiş. Biri Akatlar'daki Beşiktaş, biri 19 sayı ile yendiğimiz Erdemir ve TT maçı bu haftaki. Geçen seneki maçları bilmiyorum ama tip olarak da ğek hatırladığım bir hakem değildi. Tam statüyü bilmyiorum ama bazı 1.lig hakemleri altyapılarda da maç yönetir ama BUrsalıymış yani orda da yönetmiş olması zor.

cemcemgs' Alıntı:
Erşan Kartal bu sene 3 maçımızı yönetmiş. Biri Akatlar'daki Beşiktaş, biri 19 sayı ile yendiğimiz Erdemir ve TT maçı bu haftaki. Geçen seneki maçları bilmiyorum ama tip olarak da ğek hatırladığım bir hakem değildi. Tam statüyü bilmyiorum ama bazı 1.lig hakemleri altyapılarda da maç yönetir ama BUrsalıymış yani orda da yönetmiş olması zor.

Ben de ufak bir anektod sunayım. Erşan KARTAL sadece 3 sezondur A klasman hakemliği yapıyor. Yani erkek takımızın maçlarına son 3 sezondur çıkıyor.

3 senedir 1. lig maçları yöneten bir hakem 5 senedir Galatasaray' a takmış olabilir tabi neden olmasın :ehue

Herkesi herşeyi aptal yerine koyduklarını zanneden insanlarla çalışıyoruz.
Haftalardır yalan üstüne yalan.
Yeter yahu.Utanmada mı yok.

ARdaQue' Alıntı:
Ben de ufak bir anektod sunayım. Erşan KARTAL sadece 3 sezondur A klasman hakemliği yapıyor. Yani erkek takımızın maçlarına son 3 sezondur çıkıyor.

3 senedir 1. lig maçları yöneten bir hakem 5 senedir Galatasaray' a takmış olabilir tabi neden olmasın :ehue
:)
Şube tam Aziz Nesinlik...

ben butun konusmalardan anladımkı maglubıyet sadece fatıh'ın ayakla vurdugu top ıle kalmıs. takımın ne kadar kotu oynandıgından nıye kımse bahsetmıyor. utku belkı hayatında hıc o kadar ucluk ısabet ettırmemıstır. asvunma namına hıcbır sey yoktu. hucum ıse dıxon ne yaparsa dıye beklıyoruz..

halıl uner ve taktıksızlıgı.. yıne maglubıyet....